רננה פרס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
רננה פרס
ענף מדעי מנהל עסקים, שיווק
מקום מגורים ישראלישראל ישראל

רננה פרס היא פרופסור בתחום השיווק בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרס היא בוגרת תואר ראשון (1991) ושני (1994) בפיזיקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני נוסף במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב (2004). השלימה את הדוקטורט בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב בשנת 2007. שימשה כמרצה אורחת בבית הספר וורטון למנהל עסקים השייך לאוניברסיטת פנסילבניה.

פרס ייסדה את חברת Persay Ltd, חברת בת של קומברס המתמקדת בפיתוח מערכות המבצעות אימות משתמשים מבוסס-קול וכיהנה כמנכ"לית החברה. היא חברת מערכת של כתב העת International Journal of Research in Marketing ו-Journal of Marketing Research.

מחקר[עריכת קוד מקור | עריכה]

תחומי המחקר של פרס מתמקדים בנושאים רחבים בתחום השיווק: מותגים, שיווק פה-לאוזן, דיפוזיה ופיתוח של מוצרים חדשניים[1] (דיפוזיית החידושים), רשתות חברתיות, שימוש בשיטות ניתוח מתקדמות לצמיחה של שווקים למוצרים טכנולוגיים, Seeding ואסטרטגיות חדירה לשווקים, שיווק B2B ו-CRM.

מחקריה של פרס על מותגים ופה-לאוזן באים להכיר ולפענח את עושרה של התופעה.[2] במחקריה היא משווה בין ערוצי פה-לאוזן שונים תוך קישור למאפייני המותג דרך קטגורית המותג, מוצר ותכונות.[3] פרס מנתחת גם פה-לאוזן מקוון (בלוגים, פורומים, מיקרו בלוגים כגון Twitter, רשתות חברתיות מקוונות ועוד) וגם פה-לאוזן לא מקוון (בין-אישי, שיחות טלפון ועוד).[4]

תחום מחקריה בפיזיקה מתמקד ברשתות עצביות מורכבות.

פרס פרסמה את מחקריה בכתבי עת כמו Journal of Marketing, Journal of Marketing Research, International Journal of Research in Marketing, Marketing Letters ו- The Economic Quarterly.

פרסומים נבחרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]