שידור טלוויזיה דיגיטלי קרקעי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
תמונה חדה יותר בשידור דיגיטלי (למעלה) מאשר בשידור אנלוגי (למטה)
ממיר דיגיטלי ואנטנה לקליטת שידורי DTT בישראל

DTT - שידור טלוויזיה דיגיטלי קרקעי (ראשי תיבות באנגלית: Digital Terrestrial Television) - היא שיטת שידור דיגיטלי אלחוטי של ערוצי טלוויזיה, באמצעות תחנות ממסר קרקעיות. קליטת השידורים מחייבת אנטנה וממיר דיגיטלי, או מקלט טלוויזיה המותאם לשיטת השידור הדיגיטלית. קיימים ממירים עבור טלוויזיות וגם עבור סמארטפונים או טאבלטים.

DTT בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – עידן+

בנובמבר 2004 החליטה ממשלת ישראל על הקמת צוות בין-משרדי שיבחן את הצורך בשידורים דיגיטליים עבור הערוצים הציבוריים הפתוחים. בפברואר 2008 התקבל בכנסת תיקון לחוק, שמאפשר שידורי DTT. חוק זה מסמיך את הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו כגוף האחראי על שידורים אלה בישראל. שם המיזם הוא עידן+ - ערוצים ישראלים דייגיטליים נגישים.

קליטת השידורים היא בחינם אך עצם החזקת מקלט טלוויזיה חייב בעבר בתשלום אגרת הרדיו והטלוויזיה עבור ערוץ 1 של רשות השידור. בנוסף לערוץ זה משודרים היום גם ערוץ 2, ערוץ 10, ערוץ 23, ערוץ 33, וערוץ הכנסת. בנוסף, משודרות בעידן+ רשתות הרדיו של גלי צה"ל, קול ישראל, וחלק מתחנות הרדיו האזורי. לצורך הקליטה יש לרכוש ממיר דיגיטלי עם אנטנה. בחודש מארס 2017 החלו שידורי ניסיון שמשכם 3 חודשים לערוצים הייעודים ביניהם: ערוץ 24 (ערוץ המוזיקה הישראלי), ערוץ 20 (מורשת), ערוץ 9 (ישראל פלוס המשודר בשפה הרוסית), ערוץ 30 (HALA TV המשודר בשפה הערבית), ערוץ 1 בטכנולוגיית HD, ערוץ ניסיון לבדיקת שידורים בשיטת DOLBY DIGITAL, לאחר תקופת שידורי הניסיון שידורים אלו ייכללו במערך עידן+, שידורי הניסיון נקלטים במרבית אזורי הארץ אך בחלק מהמקומות יש צורך להוציא את האנטנה מחוץ לבית. לחלופין ניתן גם להשתמש באנטנה פנימית מוגברת אשר מקבלת מתח חשמלי הן מהממיר הדיגיטלי עצמו או באמצעות ספק כוח חשמלי חיצוני. ניתן גם לצפות בשידורים על גבי טאבלטים וסמארטפונים עם ממיר נייד.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]


LCD generic tv.jpg ערך זה הוא קצרמר בנושא טלוויזיה. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.