שיחה:אופ"א

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

האם מישהו מסוגל להוסיף לערך זה מידע על ההיסטוריה של חברותה החריגה של ישראל בארגון? Dvh - שיחה 22:23, 20 ביולי 2012 (IDT)

כל הפסקה הראשונה מלאה "בעובדות" בלי הפניה אחת לרפואה...

מימון?[עריכת קוד מקור]

מי מממן את הארגון? פיפ"א למשל ממומנת מחסויות וכו'. מי מממן את אופ"א? 81.218.135.169 12:54, 8 באוקטובר 2015 (IDT)

תבניות ניווט[עריכת קוד מקור]

Crazy Ivan, איני מבין את העריכה הזו שלך (מחיקת תבניות הניווט של הנבחרות, הליגות והתחרויות האירופיות). אבל גם אם היא נכונה, היא חלקית ויוצרת חוסר אחידות עם הערכים המקבילים בהם כן מופיעות התבניות המקבילות: CONMEBOL‏ (קיימות שלוש התבניות), AFC (קיימות 2 תבניות), CAF‏ (2), CONCACAF (קיימת רק תבנית אחת), OFC‏ (1). אם מחיקתך מוצדקת (ולעניות דעתי - לא), עליך למחוק זאת לכאורה גם בכל השאר. סאבעלוטודו - שיחה 01:07, 29 בדצמבר 2015 (IST)

תבנית:נבחרות כדורגל אירופאיות מיועדת לניווט בין ערכים על נבחרות כדורגל אירופאיות ולכן צריכה להופיע בערכים אלו. אופ"א היא לא נבחרת כדורגל אירופאית ולכן התבנית לא צריכה להופיע בערך עליה. בנושא האחידות אתה צודק - צריך לתקן גם את הערכים האחרים. Crazy Ivanשיחה 02:17, 29 בדצמבר 2015 (IST)
Crazy Ivan, אני עדיין חלוק עליך. התבניות האלה מכילות בכותרת את שם הקונפדרציה וכוללות את פרטיה. אני יודע שיש פה טענה שאוהבים לנופף בה, ש"ויקיפדיה העברית לא מחוייבת לאחיותיה". בכל אופן, מן הראוי לדעתי לבדוק מה קורה באחרות, לנסות להבין את ההגיון מאחורי הדברים שם ואז להחליט. בנידון דידן ויקיפדיה-אנגלית נוהגת כדעתי. גם אצלנו נהוג כך. ראה תבניות של פרטים בערכים ה"ראשיים": אמנות לחימה, ראש ממשלת ישראל, נשיא מדינת ישראל, פרס אוסקר, סוגה קולנועית ועוד. אני מבין את הרעיון: מי שקורא את הערך רוצה לנווט בין ערכי פרטיו. חוסר זמינות במקרה זה היא חסרון. סאבעלוטודו - שיחה 03:12, 29 בדצמבר 2015 (IST)
זה ממש לא אותו מקרה. הערך אופ"א הוא לא ערך ראשי של ערכים על נבחרות כדורגל. אופ"א היא התאחדות יבשתית של התאחדויות כדורגל מקומיות, שלכל אחת מהן יש, בין היתר, נבחרת. אם היה ערך נבחרות כדורגל אירופאיות אז הוא היה מתאים להקבלה שעשית של ערך ראשי, ואכן היה מקום להוסיף אליו את התבנית.
לפי גישתך, אפשר להוסיף לערך אופ"א גם תבנית:מפעלי גביע אירופאיים, תבנית:מאמני נבחרות אירופאיות, תבנית:יושבי ראש התאחדויות כדורגל אירופאיות וכו'. זה לא מתאים. Crazy Ivanשיחה 03:42, 29 בדצמבר 2015 (IST)
מפעלים שאופ"א מארגנת - אין לי ספק שניתן לשים שם. מכיוון שלא יהיו ערכים בשם נבחרות כדורגל אירופאיות וליגות כדורגל אירופאיות, הרי שאופ"א הוא הוא הערך שממלא את המקום הזה - ערך ראשי לכדורגל באירופה. הרבה מאלו שיקראו את הערך הזה, ירצו לראות את פרטיו: אלו מפעלים הוא מארגן, אלו ליגות/נבחרות משויכות אליו (דרך ההתאחדויות). עובדה היא שבוויקי אנגלית עשו כך. אולי הפתרון הוא תבנית אחת כוללת לכדורגל באירופה עם כל הנ"ל. סאבעלוטודו - שיחה 12:42, 29 בדצמבר 2015 (IST)
הערך לא "ממלא מקום" של ערכים אחרים. הוא עומד בזכות עצמו וצריך להיות רלוונטי לנושא שעליו הוא מדבר. אני לא רואה סיבה להעמיס אותו בתבניות שמיועדות לניווט בין ערכים שהוא לא אחד מהם. פרטים חשובים כמו המפעלים שאופ"א מארגנת ורשימת החברות בארגון צריכים להופיע בגוף הערך. בערך של ויקיפדיה האנגלית רשימת החברות מופיעה בטבלה נהדרת. Crazy Ivanשיחה 14:11, 29 בדצמבר 2015 (IST)
אני לא חושב שלשים את מפעלי אופ"א בערך על אופ"א זה "לא רלוונטי" או "מעמיס". גם ככה הערך ריק ועומד בשיממונו 10 שנים (מלבד תיקונים קוסמטיים). תבניות הליגות והנבחרות קיימות כבר 8-10 שנים. כבר אז סינן עמרי תבניות אחרות (עונת ליגת אלופות/אירופית נוכחית) והשאיר את אלו. ב-2012 יצר Ovedc את תבנית התחרויות של אופ"א והכניס אותה לערך (גם זה לא קשור ישירות לאופ"א?). מאוחר יותר, כשאלמוני הכניס לערך רשימה סתמית של הנבחרות (או המדינות), מחק אותה עמרי בטענה של "כפילות. המדינות כבר מופיעות בתבנית למטה". אם היית מוסיף את המידע ואז היית מוחק את התבניות, ניחא (בזמנו הרחבתי מעט את נושא התחרויות בערך). מניסיון העבר בערך - הוא כמעט לא מתרחב מעצמו. אז כרגע אין לא מידע בגוף הערך ולא תבניות.
אבל לדעתי גם אם היה מידע בערך התבניות נצרכות. מלבד אנגלית, גם בגרמנית, צרפתית ואיטלקית מופיעות תבניות אלו (או חלקן, במידה וקיימות) בערך על הקונפדרציה. כנראה שיש איזשהו קומון סנס המשייך אותן לכאן. לדעתי ההגיון בנוי על כך שזהו כן הערך הראשי לכדורגל אירופי. אין, ולא יהיו, ערכים בשם ליגות כדורגל אירופיות או נבחרות כדורגל אירופיות, כי אין שום טעם לכתוב אותם. אין דבר המקשר ביניהן מלבד אופ"א עצמה, ולכן היא הערך הראשי. אם כבר היה יכול להיכתב ערך ראשי מאולץ מעט בשם כדורגל באירופה. וראה זה פלא: יש כזה ערך באנגלית והוא מפנה לאופ"א... סאבעלוטודו - שיחה 16:31, 29 בדצמבר 2015 (IST)
סאבעלוטודו, שאלת אותי ועניתי את דעתי. אתה חוזר על הטענות ואני צריך לחזור על אותן תשובות: אין צורך להוסיף תבניות ניווט שהערך אופ"א הוא לא אחד מהערכים לניווט בהן. לכן תבנית:כדורגל בינלאומי כן, ותבנית:ליגות הכדורגל באירופה - לא.
למה להוסיף את תבנית:נבחרות כדורגל אירופאיות ולא את תבנית:נבחרות נשים אירופאיות בכדורגל ואת תבנית:נבחרות אירופאיות עד גיל 21?
למה להוסיף את תבנית:ליגות הכדורגל באירופה ולא את תבנית:מבני ליגות הכדורגל במדינות אירופה?
למה להוסיף את תבנית:תחרויות כדורגל באירופה (אופ"א) ולא את תבנית:כדור הזהב?
באשר לערכים ליגות כדורגל אירופיות ונבחרות כדורגל אירופיות: לקיומו או לחוסר קיומו של ערך אחר לא אמורה להיות השפעה על השיקול "מה רלוונטי לערך על אופ"א".
זאת דעתי ואני מבין שאתה לא מקבל אותה. אתה יכול לזמן משתמשים נוספים לחוות דעה. Crazy Ivanשיחה 19:17, 29 בדצמבר 2015 (IST)
אני בעד הרחבת הערך כך שיכלול קישורים לכל התחרויות, הליגות והנבחרות, באופן שמזכיר את הערך האנגלי המושקע והיפה. אפשר, עד שזה יקרה, אני חושב שתבניות הניווט האלה הן תחליף סביר מספיק לכך. אולי כדאי למקמן בפסקאות משלהן בגוף הערך, ומעליהן תהיה תבנית השלמה/עריכה. הגמל התימני (צרו קשר) (29.12.2015 22:54)
מסכים עם הגמל ועם סאבעלוטודו. גם בעיני הערך הוא סוג של ערך ראשי במה שנוגע להתאחדויות ונבחרות כדורגל ולכן מתאים לשים את התבניות. תבוא ברכה על ראשו של מי שירחיב את הערך גם במלל. בריאן - שיחה 22:09, 30 בדצמבר 2015 (IST)
מקומן של התבניות לא בערך, אך היות שהוא עלוב למדי אפשר להשתמש בהן כפיתרון זמני עד שיורחב הערך. בתבנית:נבחרות כדורגל אירופאיות כבר אין צורך היות שהערך מכיל טבלת דירוג שהיא עדיפה בהרבה. את תבנית:תחרויות כדורגל באירופה (אופ"א) אפשר להמיר בקלות לרשימה שתופיע בערך. נשארנו עם תבנית הליגות שצריך למצוא לה פיתרון. עמרישיחה 23:26, 30 בדצמבר 2015 (IST)
מסכים עם הגמל, סאבעלוטודו ובריאן. מקומן של התבניות בערך הוא חשוב. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 07:10, 31 בדצמבר 2015 (IST)