שיחה:בוגר אוניברסיטה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

כמה הערות:

  1. מה קרה עם מקצועות הרפואה?
  2. תואר הBachelor of Science נקרא (לפחות בטכניון) B.Sc
  3. "רשמית אין שום הבדל בין B.S ארבע שנתי לB.Tech" - אני מאד מקווה שיש. בכל מקרה אין בעיות עם המשך לתואר שני עם B.Tech?
  4. דווקא החלק המעניין ביותר הוא ההיסטוריה, אולי כדאי להרחיב חלק זה.
  5. כדאי לדעתי לשנות את שם המאמר ל"תואר הסמכה" או "תואר ראשון" ולהוסיף אינטר-ויקי, כנראה לBachelor's degree. ‎DaFLM‏ 11:05, אוגוסט 7, 2005 (UTC)
מי שמסיים תואר ברפואה מקבל את התואר "דוקטור לרפואה". גילגמש שיחה 11:41, 7 אוגוסט 2005 (UTC)
  1. גילגמש ענה.
  2. B.S\B.SC לא משנה יש מקומות (בארץ ובעולם) שרושמים בצורה אחת ויש שרושמים בצורה אחרת.
  3. זה לא אומר שאין הבדל ברמה כמו שזה לא אומר שBS ארבע שנתי בטכניון שווה בדיוק לBS ארבע שנתי באונברסיטת באר-שבע.ראה גם:http://www.che.org.il/sheelot-f.html (אתר המועצה השכלה גבוהה שאלות ותשובות סעיף 8)
  4. החלק הזה מבוסס בעיקר על כמה ערכים בויקופדיה האנגלית (וטיפה האינצוקלופדיה העברית ועוד כמה מקורות קטנים שתרמו פחות [בעיקר על ההיסטוריה של השם, ובתור אימות נתונים) וממצא את מה שאני יודע וקראתי על הנושא. אם למישהו יש מה להוסיף שם, אני אשמח לדעת עוד.
  5. מתוך 3 האפשריות לשם זאת נראתה לי הכי טובה ובעלת המשך לערכים דוקטור ומוסמך. הקישור ל Bachelor's degree הוא בעייתי מכיוון שחלק מהתארים השניים בכמה מדינות נקראים כך.אב.פ 14:01, 7 אוגוסט 2005 (UTC)

הפרדה בין "בוגר אוניברסיטה" ו"טריוויום".[עריכת קוד מקור]

לפי דעתי יש להפריד בין שני הערכים. לפי מה שכתוב בויקיפדיה האנגלית, אין זכר לבגרות אוניברסיטה. בנוסף, מדובר בטריוויום בתור אחת משתי הקבוצות שבאומנויות הליברליות ולא בתור כינוי לבוגר האוניברסיטה.

כתוב בויקפדיה האנגלית שיש את קב' הטריויום ובתוכה אומנויות הדקדוק, הרטוריקה והדיאלקטיקה; כאשר בקב' השנייה, הקוואדריוויום ישנם עוד 4 אומניות (אין צורך לפרט).

Mafiag 12:12, 30 יוני 2006 (IDT)

"בוגר אוניברסיטה" הוא מונח שמקובל באוניברסיטאות בישראל, והוא מקביל ל-Bachelor of Arts. אני תוהה אם נכון לקרוא לתואר BA מאוניברסיטה בחו"ל "בוגר אוניברסיטה". זה קצת כמו לקרוא לבונדסטאג "הכנסת הגרמנית". ‏DrorK‏ • ‏שיחה‏ 08:32, 12 באוגוסט 2007 (IDT)

הטכניון לא מחלק יותר B.A[עריכת קוד מקור]

ע"פ הודעה מלימודי הסמכה שיצאה השבוע. ערכתי. NumberOne 21:34, 20 בספטמבר 2007 (IST)

אני חושב האוניברסיטה הפתוחה כבר כן מחלקת תארי BSc[עריכת קוד מקור]

למשל כאן: http://www.openu.ac.il/programs/40.html

B.Sc.(Agr.) B.S.A BScAg[עריכת קוד מקור]

http://en.wikipedia.org/wiki/Bachelor_of_Science_in_Agriculture

הפתוחה[עריכת קוד מקור]

בשיחה שהייתה לנו בסמסטר שעבר עם פרופ' יצחק דותן (ראש המחלקה למדעי הטבע בפתוחה) נאמר לנו שהאו"פ לא תחלק יותר תארי BA במדעים אל רק תארי BSC . אין לי מקור מידע שמאמת זאת (חוץ מן השיחה ההיא)... לכן אם מישהו יצליח למצוא מקור נוסף אשמח להוסיפו לערך שטול הירוחמי 01:44, 11 במרץ 2010 (IST)

BSN[עריכת קוד מקור]

כדאי אולי להוסיף לתארים הארבע שנתיים את התואר BSN שניתן ללומדי סיעוד באוניבריטה.

רק בישראל[עריכת קוד מקור]

הערך הזה מתייחס כמעט בלבדית לישראל, שום אזכור שבמדינות אחרות נהוגים תארים אחרים, תקופות לימוד שונות וכדומה. בערך באנגלית כתוב בצורה הרבה יותר "שוויונית" בין מדינות העולם השונות. 79.177.199.120 21:12, 13 בינואר 2011 (IST)

תוספת תואר לתארי 4 שנים-במחול ובמוסיקה[עריכת קוד מקור]

אינני בטוחה שאני מיומנת בהרחבת הערכים ובשמירה על הניסוח שנקט בו כותב ערך זה, אולם עלי להוסיף באופן מודגש שלא מוזכרים שני תארים ותיקים שניתנים בישראל במסגרת לימודי 4 שנים לתואר ראשון- B.Dance & B.Mus תארים ראשונים במחול ובמוסיקה שניתנים ע"י האקדמיה למחול ולמוסיקה ע"ש רובין בקמפוס גבעת-רם, האוניברסיטה העברית, י-ם. אודה לכם אם תוסיפו מידע זה. הכותבת הינה בוגרת תואר ראשון במחול ממוסד זה (1985). תודה מראש 77.127.45.91 22:51, 27 בדצמבר 2011 (IST)

קיימת טעות.[עריכת קוד מקור]

קיימת טעות.תואר b.e.d נמשך 4 שנים. 109.186.7.118 20:16, 16 ביולי 2012 (IDT)

תואר נוסף שלא הוזכר[עריכת קוד מקור]

בתארים של 4 שנים יש גם פיזיותרפיה B.PT PT=PHYSICAL THERAPY (ואולי גם עוד מקצועות פארא-רפואיים) 84.229.102.110 17:56, 22 באוגוסט 2012 (IDT)

תהיה[עריכת קוד מקור]

הכותרת היא בוגר אוניברסיטה אבל כתוב בערך שהכוונה היא לתואר ראשון שניתן גם ע"י מכללות. האם מכללות נותנות תואר של "בוגר אוניברסיטה"? (נכתב על-ידי BlueHorizon‏ ב-19:13, 18 באפריל 2013)

התשובה לשאלתך מצוייה במשפט הראשון בערך: ""בוגר אוניברסיטה" הוא תואר אקדמי שניתן לאדם שסיים לימודים המובילים לתואר זה במוסד אקדמי מוכר". אין זה משנה אם הסטודנט סיים את לימודיו באוניברסיטה או במכללה. כל עוד מדובר במוסד אקדמי מוכר, הוא יקבל תואר "בוגר אוניברסיטה". עוד מצויין בערך שזהו אינו תרגומו המילולי של המונח המקורי, וזהו כנראה המקור לתהייתך. Ldorfmanשיחה 03:47, 19 באפריל 2013 (IDT)

תואר ראשון בחינוך- ארבע שנתי[עריכת קוד מקור]

כיום ברוב המכללות האקדמאיות, תואר בחינוך הוא ארבע שנתי ולא תלת שנתי. 79.180.21.58 22:03, 23 באפריל 2013 (IDT)