שיחה:בית הספר הניסויי לילדים מאושפזים במרכז הרפואי הדסה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


חשיבות[עריכת קוד מקור]

העברה מ- ויקיפדיה:בקשות ממפעילים:

אם פרסומי, אפשר לשכתב. בית הספר ראוי לערך. דוד שי - שיחה 23:17, 5 בינואר 2014 (IST)
מצטרף למר דוד שי, לא מצאתי שם יותר פרסומת מאשר בערכים על חברות, בתי ספר או תיאטראות או מועדוני כדורגל, לכמה פרסומת זקוק מוסד שמקבל רק ילדים מאושפזים. XX-59-40 - שיחה 23:18, 5 בינואר 2014 (IST)
לא כי הוא פירסומי (אין פה מטרת רווח), אלא כי פירוט היתר כאן אינו חשוב. הרי קיים כבר ערך בשם הדסה ילדים, ודי בו. אני תומך במחיקה, אך אבקש לשמוע הסכמה של מפעיל נוסף לכך. בברכה, דני. Danny-wשיחה 23:19, 5 בינואר 2014 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: לאור דבריו של דוד שי - נראה שאין הסכמה בנוגע למחיקה מהירה. אני מציע להעביר את הדיון לדף השיחה של הערך, ולהמשיך בו שם. בברכה, דני. Danny-wשיחה 23:21, 5 בינואר 2014 (IST)
(עד כאן ההעברה).

הסבר לדרישת החשיבות:
אודה על קבלת הסבר, במה שונה בית הספר לילדים מאושפזים בהדסה, מבית הספר לילדים מאושפזים בבי"ח שערי צדק (להלן בקישור), מבית הספר לילדים מאושפזים בבי"ח סורוקה (להלן בקישור), מבית הספר לילדים מאושפזים בבי"ח ברזילי (להלן בקישור), ומבית הספר לילדים מאושפזים בכל בית חולים אחר במדינת ישראל, הקיימים כולם מתוקף "חוק חינוך חינם לילדים חולים" שנחקק בכנסת בשנת ה'תשס"א?
האם זה משום שהכותב מכיר אותו אישית או נתקל בו? מדוע לא ניתן להסתפק בערך "הדסה ילדים" ולהרחיב בו עוד מעט על בית הספר?
במה חשיבותו?
לאור ההקשר שהבאתי לעיל, אודה להסבר. בברכה, דני. Danny-wשיחה 00:07, 6 בינואר 2014 (IST)

לענ"ד צריך להיות ערך אחד על כל בתי הספר הללו יחד. במסגרת הצגת החוק ויישומו או במסגרת הצדת אפיק חינוך זה במסגרות אלו וכיו"ב. מי-נהר - שיחה 00:29, 6 בינואר 2014 (IST)
האם אתה מניח שיש חשיבות לכל אחד מ- 4000 בתי הספר היסודיים בישראל, הקיימים מתוקף "חוק חינוך חובה"? והאם גם לכל אחד מעשרות/מאות הסניפים השונים של קופות החולים בערים השונות, מתוקף "חוק הבריאות הממלכתי"? למה? Danny-wשיחה 00:35, 6 בינואר 2014 (IST)
לחוק - יש חשיבות אנציקלופדית. אך האם לכל אחד מיישומיו? Danny-wשיחה 00:45, 6 בינואר 2014 (IST)
מדובר במספר מצומצם מאד של מסגרות בתי ספר שהינן ייחודיות ואף חדשות יחסית, האספקטים החינוכיים/לימודיים וכן החברתים/סוציאליים וכן הבריאותיים חשובים מאד לסיקור תיעוד וייחוס במסגרת ערך ייעודי. עצם ההבדל ביניהם לבין מסגרות בתי הספר הרגילות הוא עילה מספקת וק"ו ההיבטים הרבים הנוספים הייחודיים להם שחלקם מניתי באופן כללי בראשית דבריי. מי-נהר - שיחה 01:21, 6 בינואר 2014 (IST)
מיותר לחלוטין. די באזכור העניין בערך הדסה. יש גם את הדסה ילדים כמו שציין דני. גילגמש שיחה 04:29, 6 בינואר 2014 (IST)
הערך הדסה ילדים עוסק בנושא נפרד מאשר הערך שלפנינו, ואני בספק האם ראוי לאחד ביניהם. גם אם יש בתי ספר נוספים מסוגו, בשלב הזה הערך שלפנינו מייצג את כולם. ייתכן שלאחר שנכתוב את הערך על החוק שמכוחו קם בית הספר, ניתן יהיה לתת בו פרק לכל מימוש. בשלב זה יש חשיבות לערך שלפנינו כערך עצמאי, ועלינו להשקיע בשיפורו. דוד שי - שיחה 06:37, 6 בינואר 2014 (IST)
אני מסכימה עם דוד. כל עוד אין לנו ערך כללי אז עדיף שהערך הזה יישאר. לאחר שיוקם ערך ככלי אפשר יהיה להעביר אליו חלק מתוכנו של ערך זה המתייחס ספציפית לבית ספר זה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 12:24, 8 בינואר 2014 (IST)

הבהרות[עריכת קוד מקור]

שלום, אני פתחתי את הערך של בית הספר הניסויי לילדים מאושפזים במרכז הרפואי הדסה, אשמח להבהרות לצורך תיקון העמוד.

תודה מעיין