שיחת משתמש:XX-59-40

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דואר שנשלח אלי מהוויקיפדיה מגיע אל תיבת הספאם, אם ברצונכם שאקרא דואר ששלחתם, אנא הודיעו לי בדף השיחה שנשלח דואר על מנת שאחפש אותו


ברוכים הבאים לדף השיחה שלי.

האימפריה הרומית הקדושה[עריכת קוד מקור]

שלום XX-59-40! ראיתי את השינויים האחרונים שלך בערך האימפריה הרומית הקדושה ואני ראשית כל מתנצל על חוסר ההבנה- השינויים האחרונים שלי נועדו כדי לתקצר את הערך, יש בו מידע שעבר לערך חדש בשם היסטוריה של האימפריה הרומית הקדושה כל זאת על מנת להקל על הקורא בעת קריאתו את הערך הראשון שהזכרתי. החזרתי את השינויים למצבם הראשוני, בכל מקרה תודה רבה ואשמח אם תוכל להמשיך לעזור לי לתקצר ולתמצת ערך זה! :)Shaun The Sheep - שיחה 14:07, 25 בפברואר 2017 (IST)

אני לא מבין את ההיגיון בפיצול. האימפריה הרומית הקדושה היא אירוע שהתרחש בעבר. כלומר כל הערך הוא ערך היסטורי. קשה מאד להפריד בין מדיניות, אישים ותהליכים ולכן הפיצול עושה רק רע לערך • איקס איקס - שיחה 16:10, 25 בפב
קודם כל תודה על ההערה! אסביר זאת כך: המטרה בפיצול היא אחת ויחידה והיא להקל על הקורא בעת עיונו בערך, נרצה לתת מידע מתומצת בערך הכולל ומידע מפורט בערך הספציפי. אכן אוסיף עוד שאלה והיא מדוע הסרת את המבוא לערך ההיסטוריה של האימפריה הרומית הקדושה? אזכיר כי הוא מבוסס על מקור מידע אמין של אוניברסיטת הרווארד בארצות הברית ומעודכן במיוחד (יצא לאור בשנת 2016) ומכאן הוא אמין במיוחד ותקף בצורה מלאה. אם לא זאת הייתה הסיבה שבגלל הסרת את המידע אשמח לדעת למה אכן עשית כך. תודה רבה מראש!Shaun The Sheep - שיחה 10:25, 6 במרץ 2017 (IST)
כשכותבים ערך, נותנים רקע קצר ומתמקדים בנושא הערך עצמו. כל מה שכתבת על האיפריה הרומית נכון, אבל יש ערכים לאימפריה הרומית, לשקיעת האימפריה הרומית ולתחילת ימי הביניים ושם הכול כבר כתוב ומפורט. לכן מפנים לערכים האלו וכתובים רקע של 2-3 משפטים.
האימפריה הרומית הקדושה בעצמה נוסדה הרבה אחרי ימי של קרל הגדול, וגם אחרי חוזה ורדן ולמעשה הקיסר הראשון היה אוטו הראשון, קיסר האימפריה הרומית הקדושהאיקס איקס - שיחה 15:07, 6 במרץ 2017 (IST)
שמתי לב לעריכה נוספת שעשית בערך ואני די מודאג כי עלולה להיווצר מלחמת עריכה שאותה במיוחד הייתי רוצה למנוע. קודם כל, דעתך לגיטימית לחלוטין אך יהיה נכון לציין קודם אותה בדף השיחה, במיוחד כישדוע לך שישהתנגדות והעריכה שלך תהיה על סדרי גודל עצומים של הורדת מידע מהערך. דבר שני, הינך מצדד בעד דעה אחת של היסטוריונים הטוענים כי אוטו הגדול הינו הקיסר הראשון של האימפריה אך זאת היא דעת מיעוט. בכל מקרה, גם אם מיעוט היא וגם אם רוב מציין הערך המקורי את שני צדדי המטבע של שתי אסכולות ההיסטוריונים בעוד שאתה מחקת דעה גורלית במיוחד שמהווה גם את הדעה המקובלת על פי רוב הספרים העדכניים היום. אם כבר מדברים על ספרים הינני עובד עם חומרים של אוניברסיטאות מובילות בעולם וספק לי בכך שגם הן טועות ושגם כתבי עת מפורסמים במיוחד ומהמובילים בתחום טעו גם הם. אשמח לדעתך. בכל מקרה זאת היא גם אזהרה המתקמדת בעריכה הגובלת בהשחתה- אנא אל תוריד אף מידע נוסף מהערך ללא הבעת דעתך בדף השיחה קודם!Shaun The Sheep - שיחה 18:26, 6 במרץ 2017 (IST)
הבסיס תמיד צריך להיות הגירסה היציבה. כלומר הגירסה שלפני השינויים והתוספות שלך. הוספת כאן תכנים שמנוסחים בשפה לא אנציקלופדית, רצופים שגיאות כתיב, והופכים את הערך לסקירה שאי אפשר להבין ממנה מהו נושא הערך ולמה הוא טוב • איקס איקס - שיחה 21:22, 6 במרץ 2017 (IST)
והנה נכסנו למלחמת עריכה מיותרת ומטופשת. אין לי רצון בכך. זה מגוחך ברמות קיצוניות שמלחמת העריכה הזאת תתקיים אפילו ללא נושא יציב. אנסח מחדש את פסקת המבוא המדוברת בתנאי שיישאר בערך ואוכל להמשיך לעבוד עליו מבלי עוד הפסקות.Shaun The Sheep - שיחה
זו לא מלחמת עריכה אלא עריכה נטו. יש לך שגיאות כתיב, צירופי מילים שאפשר לוותר עליהם וניסיתי להראות לך איך עורכים ערך. הוספתי עכשיו הערות נוספות ואני מקווה שתתקן את הראוי תיקון• איקס איקס - שיחה 23:00, 6 במרץ 2017 (IST)

עריכה בדף אר"י ישאג[עריכת קוד מקור]

לפני זמן מה הוספת בדף אר"י ישאג תבנית: דרשוה הבהרה. התבנית הוספה על המילים "שלט בגבעות". תוכל לפרט- מה דורש הבהרה ע"מ שנוכל להבהיר כראוי?

בתומ"ר; Davidzvi3 - שיחה 13:23, 20 במרץ 2017 (IST)

שלום לך וברוך הבא לדף השיחה
מה פירוש הביטוי "שלט בגבעות", איך התבטא שלטון זה, על מי שלטו, איך התחלק השלטון בין הארגון לבין הריבון (אלוף הפיקוד). החזרתי את התבנית בצירוף הסבר • איקס איקס - שיחה 18:07, 20 במרץ 2017 (IST)