שיחה:דיבייט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

גיא

שוחזרסקרלטינה 06:40, 16 ינואר 2006 (UTC)
וידאת לפחות דרך המייל שהוא מי שהוא טוען שהוא? דורית 19:43, 5 פברואר 2006 (UTC)
אנחנו לא צריכים לוודא דבר. מספיק שיגידו לי שזה שייך להם כדי שאחזר את המידע. האחריות הפלילית היא עליו בין אם מודע לכך ובין אם לאו. Yonidebest Ω Talk 19:39, 8 אפריל 2006 (UTC)

שם הערך[עריכת קוד מקור]

אני מציע שתנהלו איזה דיבייט לגבי השם הראוי לו בעברית. odedeeשיחה‏ 19:18, 5 פברואר 2006 (UTC)

זה השם הנהוג גם בקרב דוברי העברית. "דיון" או "ויכוח" מעולם לא תפסו. ערןב 19:33, 5 פברואר 2006 (UTC)
אבל גם לא ידוע לי ש"דיבייט" תפס כמילה בעברית. כבר היו לנו כאן דיונים לגבי סלנג מקומי של פורום או מועדון כזה או אחר, ואין לזה מקום אצלנו. או שאני טועה? אשמח לראות הפרכה לדעתי. odedeeשיחה‏ 19:40, 5 פברואר 2006 (UTC)
אתה טועה. המילה מתארת סוג מיוחד של דיון. לא כל ויכוח הוא דיבייט. גילגמש שיחה 19:41, 5 פברואר 2006 (UTC)
זה ברור. לא הצעתי להשתמש במילה ויכוח או דיון. אבל יש לי בעיה עם המילה דיבייט. אם זו רק בעיה שלי אני אחיה איתה - השאלה היא אם זה המצב. odedeeשיחה‏ 19:42, 5 פברואר 2006 (UTC)
המלה "דיבייט" משמשת את הדיבייטורים בארץ. אין להם מלה אחרת. ערןב 19:46, 5 פברואר 2006 (UTC)
לכן הצעתי - שישקיעו בעניין מחשבה ודיבייט אחד ויגיעו למשהו מוצלח יותר. גם האקדמיה בטח יכולה לזרוק איזה עצם. odedeeשיחה‏ 19:48, 5 פברואר 2006 (UTC)
לא מדוייק, יש כאלו שמשתמשים במושג "מועדון ויכוחים" למיטב ידיעתי. דורית 19:51, 5 פברואר 2006 (UTC)
מועדון ויכוחים הוא המקום, לא המעשה עצמו. ערןב 19:57, 5 פברואר 2006 (UTC)
צודק, אבל נדמה כי בהרבה מובנים בעברית זה הפך שם נרדף. אבל איני מתמצאת בזה ממש. דורית 20:00, 5 פברואר 2006 (UTC)

דיבייט = פולמוס[עריכת קוד מקור]

האם דיבייט אינו אלא "פולמוס" בעברית? דיבורימוס Decster's Lab ξ (מ) 13:37, 18 באוגוסט 2006 (IDT)

אם אני לא טועה, דיבייט טלויזיוני נקרא עימות (כאשר היה בין שמעון פרס לבינימין נתניהו לדוגמא) דיבורימוס Decster's Lab ξ (מ) 13:41, 18 באוגוסט 2006 (IDT)

אני מכיר את המונח "שיח ושיג" כמשמש לתאר את הנושא. או "דיון". אני גם מכיר חוגי "דיבייטינג".בברכה, נרקיסוס 15:31, 18 באוגוסט 2006 (IDT)

דיבייט זה בסדר גמור, זה השם הנוהג... A&D - עדי 16:22, 18 באוגוסט 2006 (IDT)

הערך הוא על פעילות תחרותית מאורגנת. המשמעות של המושג "פולמוס" היא ויכוח לאורך זמן על נושא חשוב, כגון "הפולמוס על האיסלאם הרדיקלי", ולא משתמשים בו בהקשר שלנו. לגבי "עימות", "שיח ושיג" ו"דיון" - כבר כתבתי בערך את מה שיש לכתוב. רענן 16:25, 18 באוגוסט 2006 (IDT)
אם חובבי הז'אנר קוראים לו "דיבייט" אז זה השם שצריך לנקוט בו. אמנם מילה אנגלית, אבל מקור הז'אנר הוא באנגליה, כך שיש היגיון באימוץ מילה אנגלית עבורו. יש הרבה מילים עבריות קרובות, אבל אף אחת מהן לא מצביעה על השיטה הספציפית הזאת, שכן כאמור, היא לא הומצאה בארץ ולא הייתה נהוגה בה בעבר. יש, למשל, סגנון שירה גרמני שמכונה "ליד". "ליד" הוא "שיר" בגרמנית, אבל בהקשר הספציפי הזה, אי אפשר לתרגם את המילה לעברית בלי להחמיץ את משמעותה המדויקת. ‏DrorK‏ • ‏שיחה‏ 13:29, 19 באוגוסט 2006 (IDT)
אני לא ממש חובב הז'אנר - אבל קצת מכיר. נראה לי שיש מספר עמותות שעוסקות בזה ולכל אחת יש מינוח אחר לעניין - מכיוון שאין תרגום אחיד. לכן אני לא יודע אם יש משהו "אולטימטיבי" בו נוכל להשתמש. השאלה היא מה גודל הקבוצה שקוראת לזה כך ומה גודל הקבוצה שקוראת לזה אחרת. נרקיסוס 13:34, 19 באוגוסט 2006 (IDT)
נרקיסוס, תעשה לי טובה ותקרא שוב את הערך. כבר כתבתי שם איזו עמותות יש בארץ, ובאיזה שמות נוקטים המעטים שלא קוראים לזה דיבייט או דיבייטינג. רענן 14:17, 19 באוגוסט 2006 (IDT)
כן, אבל לא הוכחת שהם אכן "מעטים" כמו שאתה אומר. נרקיסוס 14:24, 19 באוגוסט 2006 (IDT)
קראתי את ההערות שלך בערך חוק דתיים שלובים, ואני באמת לא מבין איך אתה תופס את המושג "הוכחה". אם אני טוען שפטריות הן לא צמחים, אני יכול להפנות למאמרים ב-"נייצ'ר" המתיחסים להבדלים העקרוניים ביניהם. אבל איך אפשר להוכיח שנייצ'ר הוא מקור אמין? אולי הם ממציאים את זה? או אולי בכל זאת הסמנטיקה המקובלת בציבור למילה "צמח" כוללת פטריות? בסופו של דבר כל הוכחה מצטמצמת לביסוס סביר של טיעונים, הפניות למקורות המידע וביקורת עמיתים. תסתכל על הארגונים המוזכרים בערך. נכון שכמעט כולם כוללים את המילה "דיבייט" או "דיבייטינג" בשמות הרשמיים שלהם? *אני* נמצא בעולם הדיבייט ולכן אני לא צריך הוכחה שככה קוראים לזה, אבל אחרים כן צריכים. לכן איזכור שמות האירגונים הרלבנטיים הוא בין השאר כדי שכל אחד ידע לאן לפנות כדי לאשר את המידע. מה עוד אתה רוצה? שאני אפנה למחקר סוציולוגי שבו ראיינו 500 אנשים בתחום ושאלו איך הם קוראים לזה? ואם היה מחקר כזה, איך היית יודע שה-500 האלה משקפים את השאר? רענן 15:15, 19 באוגוסט 2006 (IDT)
ידידי היקר - אין קשר בין שני הערכים. כאן לא הוכח בשום מקום ש"דיבייט" משמש יותר אנשים מ"שיח ושיג". אני גם לא טוען להיפך - אני רק טוען שחובת ההוכחה לא מולאה עדיין. בברכה, נרקיסוס 17:44, 19 באוגוסט 2006 (IDT)

הייתי כבר בכמה תחרויות ואליפויות דיבייט, ואני מעביר זמן מסוים בחוגי דיבייט בארץ, ומעולם לא שמעתי מישהו משתמש באמת במונח אחר חוץ מדיבייט. אבל מטבע הדברים, לא ממש אפשר להוכיח זאת, כי אי אפשר לדעת שקבוצת אנשים כלשהי (למשל אני, רענן, וכל מי שדיברנו איתו) מייצגת את הרוב. אם זה באמת מטריד אותך, אתה מוזמן לפנות לקבוצת הדיון של הדייביט בארץ, שבה משתתפים למיטב ידיעתי ראשי של המועדונים בארץ ועוד כמה אנשים, ולשאול אותם באופן מסודר. וולנד 21:03, 19 באוגוסט 2006 (IDT)

הדרך להוכיח זאת היא פשוטה - צריך נתונים על כמות החברים בכל אחד מהמועדונים (בעלי השמות השוני - דיבייט קלאב, שיח ושיג, תרבות הדיבור וכיו"ב). נראה שאיש לא מעוניין לעשות זאת - לכן אשתדל אני, אם כי זה לא ממש הנושא שהכי קרוב ללבי. בברכה, נרקיסוס 21:32, 19 באוגוסט 2006 (IDT)

שיח ושיג[עריכת קוד מקור]

יוסף בר הוא אחד מהראשונים (עד כמה שידוע לי) שעסקו בנושא בצורה מסודרת. בזמנו (לפני 15 שנים) הוא כיהן כמרכז "עמותת שיח ושיג" או "האגודה הישראלית לתרבות הדיון". במסגרת הארגון/עמותה הזו הוא פירסם ספר בשם "צריך לדעת לדבר". אינני יודע לגבי התפתחות התחום מאותה תקופה. אינני יודע אם זה השם הראוי. נראה כי זהו מינוח שלו לנושא. אם הוא היה הראשון - ייתכן שמגיע לו הקרדיט. נרקיסוס 15:42, 18 באוגוסט 2006 (IDT)

אם יש לך גישה למידע מסוג זה, תוסיף בברכה, כי באמת חסרה הפן ההיסטורי בערך. רענן 16:25, 18 באוגוסט 2006 (IDT)

צר לי נרקיסיסוס אבל אתה טועה, יוסי בר מעולם לא ריכז את שיח ושיג (והעמותה עוד לא בת 15 למיטב זכרוני אלא 13, ואני אמורה לדעת, אני חברת הנהלה) המקימה האמיתית של התחום בארץ, והמומחית מספר אחת להיסטוריה שלו היא אן סברסקי, שאגב, נבחרה לפני חודש וחצי לכהן שוב כיו"ר שיח ושיג.

תיקונים[עריכת קוד מקור]

תיקנתי כמה פרטים שוליים במאמר, כולם מגובים בעובדות, המידע לגבי החוקים בוורלדז היה שגוי. למעשה בוורלדז כל נאום הוא 8 דקות (ולא 7 כפי שצויין במאמר), ואת נאום הסיכום יכול לנאום גם הנואם השני, ולא רק הראשון. (ע"ע: [חוקי וורלדז] הוספתי את הזכייה במקום השלישי בשטוטגרט, גם היא נכונה עובדתית, יש לי כתבה מידיעות אחרונות שמוכיחה את זה.

שכתוב[עריכת קוד מקור]

הערך מכיל אוסף כיבודים לחברי המועדון הישראלי, שמקומם לא יכירם בו. זה ש"אורי זכאי מאוניברסיטת חיפה כיהן כנשיא מועצת הדיבייטינג האירופית לאוניברסיטאות" איננו הישג של המועדון שראוי לציינו בערך, וכך גם שאר הכהונות שמוזכרות בערך. זכייה באליפות היא דבר אחד, תפקיד בירוקרטי הוא משהו אחר לגמרי. מלבד הפרטים הטפלים, מבנה הערך וניסוחיו לקויים באופן כללי. ‏odedee שיחה 17:37, 9 באוקטובר 2007 (IST)

ליגת הדיבייט הישראלית[עריכת קוד מקור]

שלום, אשמח אם תוכלו להשאיר את הנכתב על מועצת ליגת הדיבייט הישראלית, ולא להחזיר לגרסא קודמת. שמה הרשימי של הליגה ומועצתה הם "ליגת הדיבייט הישראלית" ו"מועצת ליגת הדיבייט הישראלית" בהתאמה ולא שמות אחרים ישנים יותר.

תודה, רינת

בעקבות שיחתנו שמרתי את שינוי השם תוך כדי תיקון מבנה הפרק. רענן 15:57, 29 באוקטובר 2007 (IST)

פירוט יתר[עריכת קוד מקור]

ב-7 באוקטובר עודדי הדביק תבנית שכתוב לערך, והוסיף לאחר מכן שהסיבה היא פירוט יתר. הדוגמה היחידה שעודדי הביא לפירוט יתר היא שבתת-הפרק "הישגים בינלאומיים של הדיבייט הישראלי" כלולים הישגים אדמיניסטרטיביים (כגון נשיאות של גוף בינלאומי) ולא רק תחרותיים. כפי שכבר טענתי בדיון עם עודדי בדף השיחה שלי, גם הישגים אדמיניסטרטיביים הם הישגים ראויים לציון, ואם, לדוגמה, ישראלי שימש כיו"ר איגוד השחמט הישראלי, ניתן היה לצפות לראות זאת בערך על שחמט בוויקיפדיה העברית. מאז לא ניתן נימוק נוסף לטענת פירוט היתר, ואיש לא הצביע על תוכן ספציפי כמועמד להוצאה מהערך. לאחרונה התנהלה מלחמת עריכה קטנה בעניין הורדת התבנית בין תומר ט ל-80.230.88.67 (משתמשת זו מוכרת לי אישית כמומחית בנושא, הגם שחלקתי על עריכות שלה בעבר).
לאור כל זאת, הגיע הזמן לבדוק האם איש מהעורכים הפעילים בערך מלבד עודדי מאמין שיש תוכן ספציפי שהשארתו בערך פוגע משמעותית באיכותו, ואם כן, מהו, כדי שנוכל להוציא אותו לאחר דיון והחלטת רוב. אם לא - נדמה לי שכדאי להוריד את התבנית. תגובות, רבותיי... רענן 11:44, 9 בינואר 2008 (IST)

לא רק שההישגים האדמיניסטרטיביים מיותרים, גם רשימות "הזוכים באליפות ישראל בדיבייט" וה"הישגים הבינלאומיים" מיותרים מאוד, או לכל הפחות זקוקים לקיצוץ מסיבי. הערך ותוכנו צריכים לענות על השאלה "מהו דיבייט", לא לקשור כתרים ולתת כיבודים קטנים לאנשי המועדון הישראלי, בדמות אזכורם המיותר כאן. ‏odedee שיחה 11:56, 9 בינואר 2008 (IST)
אני יכול בקושי מסויים להסכים איתך לגבי "הזוכים באליפות ישראל בדיבייט", אך אינני יכול להסכים לגבי "הישגים בינלאומיים של הדיבייט הישראלי". זוהי ויקיפדיה העברית, ונהוג ורצוי שבכל ערך יהיה פרק על "הפן הישראלי/היהודי". ואגב, אין כזה דבר "המועדון הישראלי". קהילת הדיבייט בישראל (כפי שעולה מקריאת הערך) מורכבת ממועדונים שונים עם אינטרסים שונים כמו בכל ספורט. רענן 12:30, 9 בינואר 2008 (IST)

עבר שבוע ואף אחד לא הביע תמיכה או התנגדות לתבנית השכתוב של עודדי. אני מבצע פשרה, בה אני מוריד את התבנית ואת רשימת "הזוכים באליפות ישראל בדיבייט", אך משאיר את "הישגים בינלאומיים של הדיבייט הישראלי". רענן 12:29, 16 בינואר 2008 (IST)

אתה ככותב הערך, אינך יכול להסיר את התבנית. הסרת הזוכים הישראלים הייתה שיפור נדרש, אך נדרש עדיין שינוי מוחלט של רשימת ה"הישגים הבינלאומיים". אין שום סיבה לכלול הישגים בירוקרטיים מסוג "כיהן כנשיא", ויש לקצץ גם בשאר. ‏odedee שיחה 22:41, 16 בינואר 2008 (IST)
נא להפנות אותי להחלטת מדיניות לפיה דעתי לא נחשבת כלל בעניין זה. בינתיים אני מחזיר את מה שהורדתי, שהרי גם ההורדה הייתה צעד לפנים משורת הדין לצורך פשרה. רענן 12:46, 17 בינואר 2008 (IST)

ליגת הדיבייט הישראלית[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם,

בתור יו"ר מועצת ליגת הדיבייט הישראלית, אבקש מכם להשאיר את שמות התחרויות, כפי שהן מופיעות בחוקת ליגת הדיבייט הישראלית ישנן 5 תחרויות רשמיות

 • אליפות ישראל בדיבייט למוסדות אקדמאיים
 • אליפות ישראל בדיבייט לדוברים מתחילים
 • תחרות "The English Cup" - תחרות המתקיימת בשפה האנגלית
 • "התחרות הפתוחה" - בה יכולים להשתתף דיבייטורים שאינם סטודנטים.
 • תחרות "The English Open" - תחרות פתוחה המתקיימת בשפה באנגלית.

תודה מראש, רינת

תיקנתי את שמות התחרויות. שמות בעלי תפקידים ישראליים הם מיותרים, על אחת כמה וכמה בערך העוסק בדיבייט בכלל, ולא בישראל בפרט. ‏odedee שיחה 19:28, 18 באוגוסט 2008 (IDT)

מצב הערך[עריכת קוד מקור]

כרגע יש 3 תת-פרקים בפרק "דיבייט בעולם" שלא קשורים לנושא הפרק. מקומם בפרק אחר שנמחק, "דיבייט בישראל". מצב זה הוא תוצאה ישירה של יותר מדי להט למחוק ומעט מדי הבחנה במה שמוחקים. רענן - שיחה 20:31, 21 באוקטובר 2008 (IST)

כן,נראה שהתקפת המחיקות תקפה גם את הערכים של הדיבייט... לצערנו יותר קל למחק מלכתוב.11:13, 22באוקטובר 2008 (IST)

אני חושבת שניתן להסיר את ההודעה של העומס יתר, לאור העובדה שהיו כאלו שלקחו על עצמם למחוק את רוב הערך. --רינת1 - שיחה 01:43, 30 באפריל 2009 (IDT)

דיבייט גם בפריפריה הצפונית- בקריית שמונה ועוד באנגלית !![עריכת קוד מקור]

שמי משה עופר ואני מחנך בבית הספר דנציגר בקריית שמונה . אנו מקיימים בבית הספר שלנו דיבייט באנגלית מזה 4 שנים. האירוע הינו אירוע שיא שנתי במסגרת תכנית לטיפוח מצוינות , אותה מוביל מכון ברנקו וויס בשיתוף עם עמותת עתידים. את הדיבייט אנו מקיימים בהיכל התרבות בעיר אל מול קהל של כ- 800 איש . הדיבייט אצלנו הוא ערב חגיגי של תרבות במהלכו מתמודדים 12 תלמידים זה מול זה או בפאנל קבוצתי . כאשר כל אחד מציג עמדה בנושא אקטואלי. בין הנושאים: הפלות, פדיון שבויים, שירות בצבא, שתיית אלכוהול ועוד. בין הנאומים אנו משלבים קטעי תרבות ואומנות - בעיקר מוסיקה מבית היוצר של להקת ביה"ס . הערב מהווה פלטפורמה לתהליך חינוכי משמעותי עם תלמידים רבים הלוקחים בו חלק ומקדם את מטרות רבות של תכנית המצוינות בבית הספר. בין השאר- העצמת השליטה בשפה האנגלית בדרך חוויתית.

אשמח ואודה אם תכניסו לאתר את העובדה שדיבייט מתקיים גם בפריפריה הרחוקה בק"ש ולא רק בגוש דן או חיפה כפי שכתוב באתר...

תודה

משה עופר, בית ספר דנציגר, קריית שמונה


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

 • http://www.debatus.com/
  • In דיבייט on 2011-11-22 21:50:53, Socket Error: 'Name or service not known'
  • In דיבייט on 2011-11-27 23:31:06, Socket Error: 'Name or service not known'
  • In דיבייט on 2012-01-20 03:52:52, Socket Error: 'temporary name resolution failure'
  • In דיבייט on 2013-05-03 21:47:53, Socket Error: 'Name or service not known'

--Matanyabot - שיחה 00:48, 4 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 00:50, 4 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 3[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 17:09, 14 במאי 2013 (IDT)

תוכן פרסומי בעמוד[עריכת קוד מקור]

מחקתי כמה משפטים והפניות שהיוו לדעתי תוכן פרסומי. אבקש את עזרתכם בוידוא ענייניות התוכן הקיים. בנוסף, התוכן שמחקתי הפנה לאתרים חיצוניים פרטיים ונראה שכוון לשווק את הערך יוני כהן-אידוב. ReutGold - שיחה 11:04, 10 בדצמבר 2015 (IST)

משוב מ-6 בנובמבר 2017[עריכת קוד מקור]

אין פה כלום! 217.132.166.164 17:01, 6 בנובמבר 2017 (IST)