שיחה:מוסד להשכלה גבוהה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

החלפה בערך על השכלה גבוהה[עריכת קוד מקור]

לפי דעתי "השכלה גבוהה" חשובה יותר ממוסד המספק אותה ("מוסד להשכלה גבוהה") ולכן יש להעמיד את קיום הערך עליה לפני ערך על המוסד. בפועל אני מציע - לשנות את שם הערך ל"השכלה גבוהה" ולכתוב עליה. באם יהיה צורך לפצל את הערך ולכתוב גם על המוסד, יהיה אפשר לעשות זאת. נ.ב - הבינוויקי כעת הוא ל"השכלה גבוהה" ולא ל"מוסד להשכלה גבוהה". בברכה, ‏Almighty ~ שיחה 00:57, 1 ביולי 2008 (IDT)

דרישת מקור- האם ישיבות הן מוסד להשכלה גבוהה[עריכת קוד מקור]

בערך נכתב "יש הרואים גם חלק מן הישיבות, הסמינרים לרבנות והמכונים להשכלה תורנית אשר מעניקים תואר ברבנות כמוסדות להשכלה גבוהה". הוספתי דרישת מקור. מי הם אלה שרואים? מהי סמכותם לראות עד כדי כך שהמשפט הזה ייכנס ללערך? Hanay שיחה 18:35, 11 בינואר 2011 (IST)

ראי שיחה:רחמים מלול. שימי לב למשפט שבסוף הערך "בישראל ההכרה במוסד כמוסד להשכלה גבוהה היא בסמכותה של המועצה להשכלה גבוהה, ופתיחתו של מוסד כזה מצריכה היתר של המועצה". המועצה לא הכירה בישיבה כלשהי כמוסד להשכלה גבוהה.
למשפט המתחיל במילים "יש הרואים", ללא אסמכתא, אין מקום באנציקלופדיה. הסרתי אותו. דוד שי - שיחה 19:32, 11 בינואר 2011 (IST)
הניסוח הנכון הוא: המחלקה להערכת תארים של משרד החינוך מכירה בלימודים בחלק מן הישיבות, הסמינרים לרבנות והמכונים להשכלה תורנית כלומדים שווי-ערך (אקוויוולנטים) ללימודי תואר ראשון, וזאת לצורך שכר ונגזרותיו בלבד" Tar - שיחה 19:39, 11 בינואר 2011 (IST)
גם אני חשבתי שלמשפט אין מקום בערך. בכל מקרה הערך עוסק במוסד להשכלה גבוהה, מה שעושה המחלקה להערכת תארים במשרד החינוך, מקומו אולי בערך משרד החינוך אבל לא כאן Hanay שיחה 20:06, 11 בינואר 2011 (IST)