שיחה:ניבים בערבית בישראל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

כתיבת הערך[עריכת קוד מקור]

    ‏WIKI AND ACADEMIA.PNG
ערך זה נכתב במסגרת הקורס האקדמי "שפות ואוריינות בהקשרי חינוך וחברה", במסגרת התוכנית ללימודי תעודת הוראה, בית הספר לחינוך, אוניברסיטת תל אביב


הערכת סגל הקורס[עריכת קוד מקור]

הערך לא הועבר למרחב הערכים, כפי שנתבקשתם לעשות.המידע מוצג בבירור. נדרשת עריכה תחבירית. למה הכוונה ב"הגית מפה"? חסרים פרטים נוספים בשלושת הסעיפים האחרונים: קריאה נוספת, קישורים חיצוניים והערות שוליים. יש לשנות כמה דברים קטנים באופן שהם מוצגים:

  • יש מילים שכתובות בערבית וצריך לוודא שתמיד כתוב שם באותיות עבריות איך הוגים את המילה - למשל המילה "שלי" היא בערבית "שיתי", וההגייה לא מצוינת.
  • בטבלאות, יש לכתוב קודם את פירוש המילה בעברית (למשל "דלי") ורק אז את הגרסאות בדיאלקטים שונים.
  • בשביל "דיאלקט" משתמשים היום יותר במילה "להג" (להגים) ופחות במילה "ניב".
  • רשימת המקורות מאוד כללית, ויש מקורות רציניים יותר, כמו למשל "מדריך לחקר הלהגים הערביים" או "דקדוק הלהג הערבי של ירושלים" - שניהם בהוצאת מאגנס.
  • עוד בעיה - זה מתייחס רק להבדלי הגייה שלי מילים וכמעט אין התייחסות להבדלים דקדוקיים (כמו נטיית פעלים וכדו').
שלום רב. בסך הכל, זו התחלה של עבודה יפה, אך הערך שבניתם הוא סוג של קצרמר. מבחינה ויקיפדית, נעשתה עבודה חלקית ביותר בהשוואה למה שלמדתם במהלך הסמסטר והודגש בשיעורים ובפורום. לא עקבתן אחרי כל הסעיפים שביקשנו והערך דורש "ויקיזציה" רבה. במיוחד חסרים הפרקים "קישורים חיצוניים", וכן ו"הערות שוליים", אשר לא קיימות כלל. לגבי קישורים חיצוניים, היה לכם קישור אחד חיצוני לאיזה PDF בערבית, אך הוא הוביל לדף שאינו קיים, מה גם שהוא הוסף עם הסבר בערבית. הכיתוב צריך להיות בעברית, כיוון שזו ויקיפדיה העברית, ויש לציין בסוגריים שהקישור מוביל לדף בערבית בסוגריים. לכן, הקישור הבודד הזה הוסר והוספתי קישור חיצוני אחר, כדי שתראו כיצד יש לעשות את זה במהשך. ללא ספק, יש לכם מספיק ידע לתרום לוויקיפדיה הערבית, ואני תקווה שתעשו זאת בהמשך הדרך. בהצלחה! Shani - שיחה 01:14, 21 ביולי 2016 (IDT)

הערך גמור?[עריכת קוד מקור]

שני, מדוע אין יותר תבנית "בעבודה"? הערך זקוק עדיין לשיפורים רבים, מבחינת תוכנית וגם סגנונית וטכנית. סיון ל - שיחה 10:41, 24 ביולי 2016 (IDT)

שלום, סיון. זה מה שהסטודנטים עשו נכון לכרגע. כפי שראית, הם קיבלו משוב (וציון) בהתאם, כמו גם הזדמנות להשלים את התוכן. אינני יכולה לומר בוודאות אם הם אכן יתקנו את הערך וכבר הייתי חייבת להסיר את התבנית. על כן מה שהם עשו הועלה עם תבנית "קצרמר", והערך פתוח לעריכה לסטודנטים וגם לקהילה. אולי אנשים נוספים מהתחום ירימו את הכפפה ויסייעו לשפר אותו. בברכה, Shani - שיחה 11:48, 24 ביולי 2016 (IDT)
טוב לדעת. אם כך, אשמח לעבור עליו יותר בדקדקנות בקרוב :) סיון ל - שיחה 12:20, 24 ביולי 2016 (IDT)
הו, זה יהיה נהדר! רוב תודות מראש. :) Shani - שיחה 12:21, 24 ביולי 2016 (IDT)