שיחה:סי שארפ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

C Sharp או C sharp[עריכת קוד מקור]

הערך הזה החל את דרכו כ-C Sharp. ב-5 בפברואר השנה הוא הועבר אל C sharp, משום מה. שלשום הוא הועבר בחזרה אל C Sharp.

לדעתי זה צריך להיות C Sharp, משום שבאנגלית כל האותיות הראשונות של שמות הן גדולות, גם כאשר השם מורכב מכמה מילים. זה גם המצב לדעתי ברוב הויקיפדיות האחרות. צחי 10:50, 29 יוני 2006 (IDT)

חבל שבמהלך דיון מישהו הולך לדף הבקשות המיוחדות ומבקש להחזיר ל-sharp. גם לדעתי השם הוא C Sharp. כשמחפשים בגוגל "c sharp", כמעט כל התוצאות הן עם S גדולה. צהוב עולה 13:09, 29 יוני 2006 (IDT)
החזרתי את הערך למצב שבו הוא היה במשך תקופה ארוכה, כפי שמקובל לעשות.
בעניין הטענה ש"כמעט כל התוצאות הן עם S גדולה", ביצעת סטטיסטיקה על מדגם מייצג מתוך ארבע מליון התוצאות כדי להגיע למסקנה הזאת? הא? 13:25, 29 יוני 2006 (IDT)
מטרת הכתיבה באות קטנה היא כדי לעזור להבהיר שלמחרוזת "C sharp" אין משמעות כלל, שהרי "sharp" הוא רק placeholder לסימן שצריך להופיע שם אבל אינו (בגלל מגבלות טכניות).
גם מיקרוסופט שמחים לכתוב עם S קטנה, כמו שאפשר לראות בציטוט שמופיע בערך באנגלית:
"The spoken name of the language is "C sharp" in reference to the musical "sharp" sign, which increases a tone denoted by a letter (between A and G) by half a tone."
עבור, הא? 13:25, 29 יוני 2006 (IDT)

הדיון הזה מיותר, לא רושמים את זה ככה או ככה. רושמים #C. זה השם של השפה, זה השם של המוצר וזה השם שהחברה המייצרת החליטה לתת לו. על סגנון ההגייה והדגשה איטומוליות אפשר להתווכח, אבל שם המוצר ידוע ואינו אף אחת משני האפשרויות שהועלו.

אני מסכים עם האלמוני. C sharp זה כמו לכתוב במקום ++C‏ "סי פלוס פלוס". odedee שיחה‏ 03:25, 14 יולי 2006 (IDT)
רק חבל שזה לא שם אפשרי לערך, מסיבות טכניות. הא? 13:59, 14 יולי 2006 (IDT)

C++[עריכת קוד מקור]

הערך אמור לתאר את השפה שבכותרת ולא במה היא נבדלת מC++. במקומות מסוימים נראה שהערך עוסק בC++ ובהבדלים ממנה ואינו מתאר את C# עצמה. עיינו למשל ב Properties הקטע נפתח ב"מתכנתי ++C בוודאי זוכרים את כל הפעמים שהיו צריכים לכתוב פונקציות קבלה ושליחה של כל אחד מהמשתנים במחלקה, כדי להקל בנושא זה נלקח רעיון ה"תכונות" מ-Visual Basic, ..." אני אשתדל לשנות בהקדם נמר ערבות סיבירי 16:30, 1 יולי 2006 (IDT)

אי אפשר להתעלם מכך שהשפה נשענת על שפות אחרות בסינטקס ובתשתית שלה. הציטוט שהבאת אכן לא מוצלח, אבל יש מקום להתייחס לייתרון שנותנות התכונות לעומת פונקציות קבלה/שליחה בשפות אחרות. צחי 16:52, 1 יולי 2006 (IDT)

ASCII או ANSI[עריכת קוד מקור]

כתוב:"המבנה Char בשפת #C מכיל נתון באורך 16 סיביות, כדי שיוכל להכיל תו יוניקוד, בניגוד ל-char של ++C שהוא באורך 8 סיביות (ומכיל תו ANSI).".
מה זה "תו ANSI"? זה לא אמור להיות "תו ASCII"?
--80.178.4.163 18:27, 16 באוקטובר 2006 (IST)

ASCII הוא אוסף של 128 אותיות, המיוצגות על ידי 7 סיביות כל אחת. באוסף הזה ניתן לייצג רק אותיות אנגליות, מספרים, סימני פיסוק, ועוד סימנים אחרים. ANSI הוא אוסף מורחב, ששימש במערכות windows עד הגעת יוניקוד. הוא מוסיף סיבית אחת לייצוג של אות, ובכך מכפיל את גודל האוסף ל-256 אותיות, ומאפשר להציג שתי שפות באוסף תוים אחד. ראה גם ANSI 01:52, 24 באוקטובר 2006 (IST)

השפה היום היא כללית כתקן של ECMA/ISO ולא כמיזם של MICROSOFT[עריכת קוד מקור]

המאמר כיום מציג את השפה כמשהו בלעדי למיקרוסופט, אך מאז שהוא הוכרז כתקן הדבר לא נכון ואולי כדי להתייחס לזה יותר בפירוט, ובכלל זאת להרחיב קצת על מיזם ה MONO שנועד לספק אפשרות להריץ תוכנות שכתובות ב C# (ו .NET בכלל) על מרבית מערכות ההפעלה ש JAVA תומכת בהם וכו'... כמו כן חסרה התייחסות לגרסאות 2 ו 3 של השפה והעל השוני שבהם.

זה לא המקום לדבר על מונו, אלא בערך אודות דוט נט. הא? 16:56, 22 באוקטובר 2006 (IST)
כדאי לציין שלמרות שלערך קוראים C Sharp אכן מדובר ב C# (אני לא יודע איך עושים את ה TEMPLATE הזה כמו שיש בויקי באנגלית).
למעשה מיקרוסופט היא היחידה המפתחת את השפה הזאת היום, למיטב ידיעתי. זאת בניגוד לג'אווה, המפותחת בשיתוף של מספר חברות בעלות עניין. כך שזה די שפה בלעדית למיקרוסופט.
גרסה 3 עוד לא יצאה (ודי הזדעזתי לראות מה הם מתכננים שם. משתנים בעלי סוג לא מוגדר? מה זה פה, *void?). אם אתה מכיר את ההבדלים/שינויים בגרסה 2, תוסיף אותם.01:56, 24 באוקטובר 2006 (IST)

הועבר מהערך[עריכת קוד מקור]

לכאורה, הרעיון הכללי שנלקח מ-Java, והינו הסיבה לכתיבת Java, הוא לאפשר כתיבה של הקוד פעם אחת, והרצה בכל מקום, ללא חשיבות לחומרה או מערכת ההפעלה. במידה ויש לך את המפרש, התוכנה תרוץ על המחשב השלך. עם זאת, מיקרוסופט לא טרחה לפתח גרסאות של המפרש למערכות הפעלה שאינן Windows, כך שלמעשה כתיבה לפלטפורמת NET. מקלה בעיקר על כתיבה למשפחות Windows השונות ולסוגי מעבדים שונים. מספר פרויקטים בקוד פתוח לקחו על עצמם לפתח מפרש NET., ויצרו סביבות ריצה לתוכנות Net. עבור מערכות הפעלה אחרות.

ניסיון לתקן את שם הערך[עריכת קוד מקור]

אולי אפשר עם משתמש:קקון/תבנית:כותרת. זה הכי קרוב שהצלחתי. מישהו יודע איך הם עושים את זה? דניאל ב. 13:47, 15 במאי 2007 (IDT)

הם משתמשים ב"♯" ולא ב"#" (שזה סימן אחר). ‏«kotz» «שיחה» 16:16, 23 בספטמבר 2015 (IDT)

Properties[עריכת קוד מקור]

לדעתי, התרגום הנכון (והנפוץ יותר) של "Properties" הוא "מאפיינים" ולא "תכונות". Giladgo 20:27, 26 במאי 2007 (IDT)

הערך דורש שכתוב[עריכת קוד מקור]

ראשית עלי להודות שאינני יודע #C. למרות זאת, אני חש שאני יודע מספיק "מסביב" בשביל לקבוע שהערך דורש שכתוב. הנה מספר סיבות שעלו תוך כדי קריאה:

  • "(מספר נקודה צפה בדיוק יחיד)". מה זה "בדיוק יחיד"?
  • "שפת #C ירשה משפת ++C את רעיון המבנים, והרחיבה אותו. בשפת #C ניתן להוסיף למבנים פונקציות (פונקציות השייכות למבנים או מחלקות נקראות "שיטות", Methods, כמו בשפת Java) ומבנים יכולים לממש ממשקים (Interface). אך מחלקות ומבנים אחרים לא יכולים לרשת ממבנים." - ב - ++C אפשר להוסיף פונקציות למבנים ואפשר לרשת מהם. לפיכך המיבנים ב-#C נראים כצימצום ולא כהרחבה.
  • "לעומת זאת ישנה אפשרות לרשת ממספר "ממשקים" (Interfaces) שהם מעין חוזים המכריחים את המחלקות היורשות להכניס לתוכם את המתודות, אך הממשק לא כולל בתוכו איזה מימוש למתודות האלה.". לא כל Class יורש צריך לממש את כל המטודות של הממשק, רק אם הוא Class שאפשר לצור אובייקטים מסוגו (כלומר - לא אבסטרקטי).

בנוסף, הניסוח במקרים רבים מעורפל וקשה להבנה. חסר ארגון מבני של האינפורמציה ולעיתים העברית עילגת.אורי מוסנזון

לי הפריעה בעיקר ההשוואה המתמדת עם C++ ו-Java. שפת #C היא שפה עצמאית, ולכן קודם כל יש לתאר אותה כפי שהיא. ניתן לתת בסוף הערך סעיף העוסק בהשוואה עם C++ ו-Java, שהן קודמותיה של #C ומורות דרכה. דוד שי - שיחה 08:11, 16 ביוני 2008 (IDT)
דוקא יש מקום להשוואה זו. שפה זו אליבא דמיקרוסופט אמורה הייתה להיות המחליפה של C++, כפי ששמה מרמז, (שארפ בתרגום חד, חריף, עז, נמרץ, בולט) עד כדי כך שבסטודיו הראשון C++ כלל לא נכללה, ומאוחר יותר הבינו במיקרוסופט שמוקדם מלהספיד אותה והחזירו אותה בכפילות משונה לסטודיו. מעבר לכך השארפ נכתבה בפזילה מתמדת לעבר הג'אוה, שהחלה לצבור מומנטום, עם רצון לשלב את הממשקיות הנוחה של הVB. ולכן יש שלוש שפות שיש לה איתם קשרים אינטימיים, C++, ג'אוה, ו-VB שחלקים מהתפיסות והטכניקות שבה חדרו אף הם ל-C#. --אפי ב. • התחברו לרגשותיכם • 00:07, 8 באפריל 2009 (IDT)

למה לא לכתוב בעברית?[עריכת קוד מקור]

"כל סוגי המשתנים בה הם אובייקטים (עצמים, במינוח העברי)" למה לא לכתוב פשוט "כל סוגי המשתנים בה הם עצמים" ? לירן (שיחה,תרומות, בקשה ממפעילים שרואים חתימה זו) 23:49, 8 ביולי 2007 (IDT)

משתני יחוס ומשתני ערך[עריכת קוד מקור]

תחת הערך הנושא שם זה מופיעה אי דיוק בנוגע לשליחת פרמטרים.

עד כמה שידוע לי, כמעט כל המשתנים (למעט אובייקטי מידע כמו טבלאות ואוספים ) מועברים לפונקציה באופן ערכי אך ניתן לשלוח את הייחוס על ידי הוספת המילה השמורה ref.

האין זה כך?

המידע שבערך מדוייק. כאשר אובייקטים שאינם משתני ערך נשלחים למתודה נשלח בעצם המצביע לאותו משתנה. אתה יכול לבדוק את זה בעצמך. צור נניח כפתור, שלח אותו למתודה שתשנה לו את הצבע ובדוק האם הצבע השתנה. עכשיו נסה את אותו הדבר, רק במקום לשלוח את הכפתור שלח את העותק שלו (על ידי שימוש במתודה Clone). שמת לב להבדל? רן כהןשיחה 23:30, 10 ביולי 2007 (IDT)


כל יום לומדים משהו חדש...

לדעתי יש טעות אחרת. ציטוט: "בדומה לשפת Java, ובניגוד ל-C++, המשתנים מתחלקים למשתני ערך (value types) ומשתני התייחסות (reference types)" צ"ל הפוך. ב++C יש ערך והתייחסות. בג'אווה הכל reference, והעברה לפונקציות היא תמיד by value. אלעזר - שיחה 10:44, 3 בספטמבר 2010 (IDT)

הג'אווה וה-C++ שלי אמנם קצת חלודים (יחסית לזמן בו כתבתי את הדברים), אבל למיטב זכרוני, ב-C++ גם אובייקטים עוברים by value. כדי להעביר אובייקט by reference צריך להעביר פוינטר אליו, או שהפונקציה תכריז על המשתנה שמקבל אותו עם אופרטור &. ב-C# לא צריך את כל ההכנות האלה, כי reference types תמיד עוברים by ref.
בג'אווה, אובייקטים של מחלקות עוברים by ref, ומשתנים פרימיטיביים (int, float וכד') עוברים by value, כמו value types של C#. צחי - שיחה 21:05, 5 בספטמבר 2010 (IDT)
הם לא עוברים by ref, הreference אליהם עובר by value. כך על פי הספר the Java Programming Language. --אלעזר - שיחה 11:33, 3 בינואר 2011 (IST)
אכן. אם אתה לא מאמין, שים לב שאפשר לשלוח טיפוסים כמו class-ים בצורה הבאה Func(ref MyClass instance) כך שאם נשנה את הרפרנס עצמו (יענו, נעשה new) זה ישתנה גם מחוץ לפונקציה. Ttul007 - שיחה 23:34, 3 בינואר 2011 (IST)
עניתי בגלל ג'אווה, כי #C אני לא יודע טוב מדי. אם זה נכון, צריך לשנות את "בדומה לשפת ג'אווה" כי שם זה לא קיים. אלעזר - שיחה 00:09, 4 בינואר 2011 (IST)
אלעזר, למיטב ידיעתי, "עוברים by ref" ו"הreference אליהם עובר by value" הן שתי דרכים לומר אותו דבר.
הנושא של העברת reference type עם המילה ref לא כל כך קשור לדיון, לדעתי. המילה הזאת גורמת לכך שהרפרנס בעצמו (הכתובת של האובייקט) יעבור by ref, מה שמאפשר באמת לשים הצבעה חדשה לאובייקט שתשפיע מחוץ לפונקציה. אבל זה לא הדיון. הדיון הוא שמופעים של reference types (בניגוד לרפרנסים של אותם מופעים) מועברים לפונקציות by ref, כלומר רק הכתובת שלהם עוברת, ולא עותק חדש של האובייקט, וזה נכון גם בג'אווה וגם ב-#C. צחי - שיחה 16:29, 7 בינואר 2011 (IST)

אולי זה לא קשור אבל בתמונה למטנ יש טעות[עריכת קוד מקור]

לא חייבים לקלוט מספר (console.readline() ) כפי שנכתב בהערה כדי שהתוכנית לא תסגר .. פשוט במקום להפעיל את התוכנית דרך הדיבאג
אלא להפעיל אותה באופן רגיל (ctrl+F5 )
ולפי דעתי ההערה והשורה שאחרי חסרות טעם .... זהו :)

מי זה דניס ריצי?[עריכת קוד מקור]

בערך האנגלי נכתב שהפשה פותחה על-ידי צוות ממיקרוסופט שבראשם עמד Anders Hejlsberg, וכאן מוזכר שמו של ריצי (שלא מוזכר באנגלית). למי להאמין? Gran - שיחה 09:37, 23 באוקטובר 2009 (IST)

דניס ריצ'י הוא מפתחה של C, ש-C sharp היא מצאצאיה. אין לייחס לו את פיתוח C sharp. תיקנתי. דוד שי - שיחה 13:35, 23 באוקטובר 2009 (IST)

מקור השם[עריכת קוד מקור]

מישהו יודע מה מקור השם C#?... אני מכיר כמה גרסאות, יש משהו רשמי?...אוריארד - שיחה 01:57, 1 ביוני 2010 (IDT)

האם אחת הגרסאות שאתה מכיר מתייחסת למשמעות המוזיקלית? הסימון דיאז (באנגלית Sharp) מסמל הגבהה בחצי טון ובהשאלה יש כאן דמיון ל-++ של ++C, כך שהמשמעות היא שיפור של הקיים (כלומר C מתקדם יותר). שרשרשיחה 21:49, 1 ביוני 2010 (IDT)
כן, זו אחת הגרסאות - חצי טון מעל C, אבל כנראה גם חצי טון מתחת ל-C++... :) עוד משהו שניתקלתי בו - שה-# זה בעצם ++ אחד על השני... ועוד כלמיני שטויות שלא מצאתי לאף-אחת מהם ביסוס...אוריארד - שיחה 16:53, 26 ביוני 2010 (IDT)

סמנטיקה וניסוח[עריכת קוד מקור]

  • מדוע מתרגמים reference type כ"משתני ייחוס" וכ- "משתני התייחסות".. יש כמה בעיות בניסוח, ראשית, reference = ייחוס אבל גם הפניה, וזו לדעתי הצורה הנכונה יותר לתרגם, שכן הכוונה היא שמשתנים שיוצרים מהטיפוס הם בסה"כ הפניות למקום בזיכרון שבו המשתנים נשמרים, והם אינם "ייחוס" או "התייחסות" אליהם.. מה אתם אומרים? הפניות ולא ייחוסים? Ttul007 - שיחה 19:19, 1 באוקטובר 2010 (IST)
  • עוד משהו שמציק לי, מדוע קוראים לכותרת ומתייחסים לreference type כמשתנה ייחוס ולא כטיפוס ייחוס. type הוא לא משתנה. variable הוא משתנה שנוצר מטיפוס מסויים. אם אין מתנגדים, אשמח לשנות את זה. Ttul007 - שיחה 19:19, 1 באוקטובר 2010 (IST)
אני מסכים, אכן טיפוס נכון יותר ממשתנה. לגבי הפניות, זה נשמע סביר אבל מעניין שאם תבקש תרגום ל-הפניה במורפיקס לא תקבל reference וב-התייחסות דווקא כן תקבל. שרשרשיחה 23:29, 2 באוקטובר 2010 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 01:06, 17 ביוני 2013 (IDT)

מVB או מג'אווה[עריכת קוד מקור]

כתבתי בעבר שC# לקחה מVB את נושא הטפסים, וצחי מחק את זה בטענה כי זה מג'אווה. אז ראשית אני שואל וממי לקחה ג'אווה את הנושא של טפסים ואירועים ותכנות ויזואלי? כמדומני ש-VB הקדימה את ג'אווה אי אלו שנים. ושנית אפשר לראות שהדימיון בין טפסים ופקדים ואירועים של דוט נט לVB הרבה יותר קרוב מאשר לג'אווה. וגם אם יהיה מי שיטען שבכל זאת ג'אווה הקדימה, עדיין אפשר לתת למיקרוסופט בעניין הזה לההנות מהספק, במיוחד כאשר המתכנתים שכתבו את VB בעצמם, היו מעורבים בפיתוח של C#. --אפי ב.התחברו ל♥ • 23:23, 12 בנובמבר 2013 (IST)

  • שים לב שצחי כתב שזה קיים גם בMFC ובג'אווה. אני לא בטוח מי הקדים את מי היסטורית ביכולת ליצור טפסים ב MFC לעומת VB.
  • לפי en:Swing (Java) יכול להיות שJava תמכה בטפסים עוד לפני כן.
בכל מקרה כדאי למצוא מקור. בברכה, ערן - שיחה 23:41, 12 בנובמבר 2013 (IST)
VB ללא ספק. בכל מקרה, זה פחות חשוב לציין את זה בערך באופן כללי. --אלעזר - שיחה 01:41, 13 בנובמבר 2013 (IST)
תכנות ויזואלי הוא מאפיין מרכזי בשפה ולא דבר שולי. בכל מקרה, היה כדאי לדעתי ליצור טבלאות השוואתיות בין C# לשלושת השפות שהיא מתייחסת אליהם. --אפי ב.התחברו ל♥ • 23:56, 13 בנובמבר 2013 (IST)
הטענה שלי היא שהמשפט "יכולות נוספות שאינן קיימות בג'אווה, ושנלקחו בעיקר משפת Visual Basic (מאפיינים, אירועים, טפסים ועוד)" אינו נכון, משום שהיכולת של טפסים קיימת גם בג'אווה, ובלי קשר גם ב-MFC. אינני יודע מאיפה היכולת הזאת "נלקחה" עבור C#.צחי - שיחה 15:57, 16 בנובמבר 2013 (IST)
אוקיי. בזה אתה צודק. אתקן. --אפי ב.התחברו ל♥ • 23:22, 17 בנובמבר 2013 (IST)

תכנות ויזואלי[עריכת קוד מקור]

בערך יש כרגע בלבול בין אלמנטים של השפה המקלים על תכנות בעזרת עזרים ויזואליים (אני לא מכיר כאלה, אבל אולי יש; אני יודע רק על events, והוא מנגנון כללי מאוד שתואר כבר קודם), לבין ספריות סטנדרטיות לפיתוח של ממשק משתמש, ובין שני אלה לבין הכלים המגיעים עם ויזואל סטודיו ומאפשרים פיתוח נוח של ממשקי משתמש. --אלעזר - שיחה 18:42, 30 בנובמבר 2013 (IST)

אלמנט נוסף של השפה שמאפשר פיתוח ויזואלי הוא כמובן מאפיין (Properties). המטרה הייתה לציין שהשפה תומכת בתכנות ויזואלי באמצעות ספריות סטנדרטיות וכלי פיתוח. באופן כללי קשה לראות תכנות ויזואלי ב-C# ללא האלמנטים של השפה שצויינו. השפה גם מאפשרת ליצור אלמנטים גרפיים חדשים, או להרחיב יכולות של פקדים קיימים. --אפי ב.התחברו ל♥ • 19:24, 30 בנובמבר 2013 (IST)
הערך צריך לעסוק ב#C, לא בויז'ואל סטודיו. מאפיינים ואירועים זה אחלה והם מוסברים בחלקים אחרים בערך. ספריות סטנדרטיות זה עוד דבר נחמד (וצריך לציין בדיוק מהן הספריות האלה) אבל בשפה עצמה כפי שמנוסחת בתקן יש מעט מאוד ספריות, ואני בספק אם אחת מהן קשורה לעיצוב ממשקים. ומעל לכל, היכולת להשתמש בחלונות כאלה ואחרים בויז'ואל סטודיו בשביל ליצור טפסים, או כל אובייקט אחר, לא קשורה לערך הזה. "על גבי הטופס ניתן ל"צייר" ולמקם פקדים באמצעות גרירתם מחלונית "ארגז כלים""... ממש לא. זה כמו לתאר איזה כלים לניתוח סטטי יש בeclipse בתוך הערך ++C. --אלעזר - שיחה 20:59, 30 בנובמבר 2013 (IST)
נכון. צריך לזכור שהשפה גם מתוקננת ולא רק לצורך שימוש ב-VS. אין הפרדה ברורה בין סביבת הפתוח לבין השפה.--יוסי א. - שיחה 21:25, 30 בנובמבר 2013 (IST)
השיטה של השפה שמו שפות אחרות בדוט נט לעשות "מיקור חוץ" כמעט בכל דבר. גם האובייקט Int כמו אובייקט מחרוזת "יושבים" שניהם בספריה mscorlib.dll, כמו שהWinForm יושב ב-System.Windows.Forms.dll. בניגוד ל-C++ שם אפשר לטעון כי התכנות הויזואלי הוא משהו צדדי שהודבק, בC# השפה מלכתחילה מעוצבת כך שהתכנות הויזואלי הוא דבר מרכזי. ויש מאפיינים כמו ה-Attributes של ה-Properties שעוצבו במיוחד לתמוך בתכנות ויזואלי. אם רוצים ליצור EXE בשפה זהו למעשה דרך המלך. ליצור ממשק משתמש ולהמשיך משם אל הקוד, בדיוק כמו הקונספט של VB. עובדה היא שהקונספט דומה להפליא לסטודיו גם בכלי פיתוח אחרים לC# כמו למשל SharpDevelop. --אפי ב.התחברו ל♥ • 07:40, 1 בדצמבר 2013 (IST)
אז צריך לכתוב את מה שאמרת, ולהסביר על פיתוח ויזואלי בערך הרלוונטי (נניח בערך NET. אם זה מה שאתה מתכוון). האובייקט Int בוודאי מוגדר בשפה עצמה, כך שלא משנה מה המימוש שלו בגרסה של מיקרוסופט. אפשר לכתוב שהשפה תוכננה במחשבה על פיתוח ויזואלי (כשמדברים על Attributes נגיד). ועדיין, לדבר על איך עושים את זה בויז'ואל סטודיו זה מחוץ לתחום - במיוחד אם מביאים בחשבון שעושים את זה באותה דרך גם עבור שפות אחרות. --אלעזר - שיחה 12:46, 1 בדצמבר 2013 (IST)

מתודה sealed?[עריכת קוד מקור]

לפי הקישור שהבאתם בהערה 27, ניתן להגדיר מחלקה כsealed ולא מתודה כsealed 5.29.152.240 01:59, 3 בדצמבר 2014 (IST)

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

נראה שלא ניתן לקרוא לערך "C#". אם כך השם צריך להיות C שארפ או סי שארפ. אין סיבה להעדיף את שם האנגלי על פני עברית. השם המקובל לשפה בעברית (בשפת הדיבור) הוא "סי שארפ". ‏«kotz» «שיחה» 16:19, 23 בספטמבר 2015 (IDT)

זה נכון, תשנה וזהו. לדעתי "סי שארפ" כמו שמופיע בראש הערך (עם ניקוד). --יוסי א. - שיחה 10:49, 25 בספטמבר 2015 (IDT)
חן חן ‏«kotz» «שיחה» 21:07, 2 באוקטובר 2015 (IDT)

השפעה של רובי[עריכת קוד מקור]

יותר ויותר שאני רואה שיש הרבה דימיון בין שפת רובי וc#. רובי כסי שארפ אף היא מרובה פרדיגמות: מונחת-עצמים טהורה, אימפרטיבית, מבנית, רפלקטיבית, ופונקציונלית. מערכת טיפוסים חזקה ודינמית, וניהול הזיכרון בשפה הוא אוטומטי (כולל שימוש במנגנון איסוף זבל). משתנים החשופים רק לבלוק בו הם נמצאים, תחשיב למדא דומה. ירושה יחידה, ועוד. השפה פורסמה כחמש שנים לפני השארפ. האם מישהו חושב כמוני שאולי השפה הזו השפיעה אף היא על שפת סי שארפ. --אפי ב.התחברו ל♥ • 01:53, 25 בפברואר 2016 (IST)