שיחה:עוף החול

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לטעמי אין מקום ל"המצאות" של "ג'י קי רולינגס" בערך על עוף החול - העברתי אותם לערך המתאים בתיאור העלילה של הארי פוטר. Deroravi 14:44, 15 פבר' 2005 (UTC)

בכל זאת הוספתי איזכור להמצאותיה של רולינג. בכל זאת מדובר באיזכור בתרבות הפופולארית. 16:40, 21 ביולי 2008 (IDT)

צריך לעשות פה סדר[עריכת קוד מקור]

נראה לי שיותר מדי גולשים , שמחפשים מידע על העיר פניקס שבארה"ב מגיעים לעמוד הזה. צריך רק להחליט מה לעשות:דף הפניה , שינוי שם ערך , פירושונים. מה דעתכם? Little Savage 15:59, 30 אפר' 2005 (UTC)

קודם כל תיצור את הערך על העיר פניקס. טרול רפאים 16:41, 30 אפר' 2005 (UTC)
זה בדיוק מה שרציתי לעשות. בגלל זה גם הגעתי לעמוד הזהLittle Savage 16:47, 30 אפר' 2005 (UTC)
הערך נוצר - פניקס Little Savage 18:11, 30 אפר' 2005 (UTC)
אני לא חושב שצריך להוסיף משהו מיוחד, רק לציין שהעיר נקראית על שם עוף החול, זה אמור להיות מספיק. טרול רפאים 18:14, 30 אפר' 2005 (UTC)
כן , אבל הבעיה היא שרוב הישראלים אומרים פיניקס ולא פניקס , ולכן כשיחפשו מידע על העיר, הם יגעו לערך אחר.
נראה לי שהכי מתאים זה לעשות פירושונים , כדי למנוע אי הבנות מצד גולשים תמימים.Little Savage 18:27, 30 אפר' 2005 (UTC)

נפלה טעות בערך פיניקס עוף החול[עריכת קוד מקור]

העברה מויקיפדיה:ספר אורחים: הציפור היא תמיד ממין נקבה ולא זכר כפי שנכתב בברכה מני

ע"פ כל המקורות כאן, הציפור היא זכר. אבל ע"פ זה למשל, במיתולוגיה הסינית והיפנית יש גם זכר וגם נקבה. בכל מקרה, ודאי שהמשפט "הציפור היא תמיד ממין נקבה" שגוי. אם לא תהיינה התנגדויות, אבהיר בגוף הערך שבמיתולוגיה של המזרח יש גם עופות ממין נקבה. ‏odedee שיחה 19:00, 18 ביולי 2008 (IDT)

עוף החול בתרבות הפופולרית[עריכת קוד מקור]

עוף החול מופיע גם בסמל של קבוצת הכדורגל ליברפול. 85.65.200.136 21:25, 9 בספטמבר 2011 (IDT)

בקשה: אני עושה מחקר בנושא עוף-החול[עריכת קוד מקור]

אני זקוק למקורות למידע המופיע בערך, ואין ולו מקור אחד. אוכל בבקשה לדעת באילו מקורות מדובר?

מקור של עוף החול במדרש בראשית רבה :

עוף החול מקורות הסיפור: מדרש בראשית רבה, פרשה יט, דרשה ה | מדרש ילקוט שמעוני, בראשית, כז | מדרש שמואל, פרשה יב, ב. "וַתִּתֵּן גַּם לְאִישָׁהּ" (בראשית ג, ו) – רִבּוּי: הֶאֱכִילָה אֶת הַבְּהֵמָה וְאֶת הַחַיָּה וְאֶת הָעוֹפוֹת. הַכֹּל שָׁמְעוּ לָהּ. חוּץ מֵעוֹף אֶחָד וּשְׁמוֹ "חוֹל", זֶהוּ שֶׁנֶּאֱמַר: "וְכַחוֹל אַרְבֶּה יָמִים" (איוב כט, יח). דְּבֵי רַ' יַנַּאי אָמְרוּ: אֶלֶף שָׁנִים הוּא חַי וּבְסוֹף אֶלֶף שָׁנָה אֵשׁ יוֹצְאָה מִקִּנּוֹ וְשׂוֹרַפְתּוֹ וּמִשְׁתַּיֵּר בּוֹ כְּבֵיצָה וְחוֹזֵר וּמְגַדֵּל אֲבָרִים וָחָי. רַבִּי יוּדָן בְּרַ' שִׁמְעוֹן אוֹמֵר: בְּסוֹף אֶלֶף שָׁנִים גּוּפוֹ כָּלֶה וּכְנָפָיו מִתְמַרְטְטִין וּמִשְׁתַּיֵּר בּוֹ כְּבֵיצָה וְחוֹזֵר וּמְגַדֵּל אֲבָרִים וָחָי. 'טקסט מודגש'

במקום אחר קראתי : כל 315 שנים עוף החול עומד מול שמש, פותח כנפיים שלו, מחום של שמש נשרף. אחרי 9 ימים עם ניצוץ אחד מאפר שלות נברא שוב לחיים.

טעות בשם הערך ובשם החיה.[עריכת קוד מקור]

יש כאן ה היידוע במקום הלא נכון. עוף חול זה ביטוי בעברית ולכן צריך להסתכל על מקורו.המקור מופיע בערך עצמו, ולפיו שם החיה עצמה הוא חול. כלומר, ה היידוע צריכה להופיע בראש המילה הראשונה - העוף חול - העוף ששמו חול.

צריך לתקן את שם הערך ואת כל הפעמים שמופיע הביטוי בערך. אולי אפשר להוסיף פסקה בערך שמסבירה את זה כי זה באמת םחות שגור בעברית - אבל חשוב לזכור שזה שזה פחות שגור לא מתיר לאנציקלופדיה כויקיפדיה להתעלם מהאמת הלשונית.