שיחה:פיצה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

נשאלו כאן שאלות כגון מדוע פיצה נקראת פיצה, מדוע אין מתכונים, וכו. שאלות כאלה ואחרות, יש להן תשובה באתר פיצה נט. האתר אינו מסחרי ואין שום כסף שמעורב בו. אודה לRotemdanzig אם בבקשה תנמקי מדוע החלטת על הסרת הקישור?

פיצה דומינוס היא רשת בין לאומית? לא ראיתי אף פעם סניף של דומינוס פיצה בחו"ל. גילגמש 16:44, 8 ספט' 2004 (UTC)

אכן כן. ראה [1]. Eranb 16:50, 8 ספט' 2004 (UTC)
כדי להסיר בלבול: דומינוס פיצה היא רשת אמריקאית בפריסה רב לאומית. פיצה דומינו היא רשת ישראלית שפועלת רק בישראל. דוד שי 20:15, 8 ספט' 2004 (UTC)


האם האגדה על אותה עיר איטלקיה שהכינה לכבוד קבלת פנים לאדם רב מעלה, מאכל הנושא את צבעי הדגל האיטלקי - ירוק (זיתים) לבן (בגבינה) ואדום (...) אינה אלא אגדה, או שיש בה ממש?

פיצה מרגריטה[עריכת קוד מקור]

למה אין במאמר על הפיצה הטעימה מכולם פיצה מרגריטה? בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 18:22, 3 בנובמבר 2006 (IST)

הקונגרס האמריקאי החליט שפיצה זה ירק, לא כדאי להוסיף על זה משהו? http://www.haaretz.co.il/news/world/1.1570245

טבלת ערכים תזונתיים[עריכת קוד מקור]

אני מציע להוריד את טבלת הערכים התזונתיים מהערך כי היא חסרת משמעות בלי לציין לאיזו פיצה היא מתייחסת. כפי שכתוב בערך, קיימות תוספות רבות מאוד שיכולות לשנות באופן משמעותי ביותר את הנתונים בטבלה. כמו כן, גם אם יהיה כתוב שהטבלה מתייחסת לפיצה מסוג מסוים, הרי שגם בזה אין די כי אפשר להוסיף כמויות שונות של גבינה, רוטב ומרכיבים אחרים בעלי ערך תזונתי גבוה וכך להשפיע בצורה מהותית על הנתונים. גילגמש שיחה 18:00, 29 בדצמבר 2008 (IST)

הרשיתי לעצמי להסיר את הטבלה, כפי שציינתי בתקציר העריכה - לפיצה יש גרסאות רבות ואי אפשר לקבוע את הערך התזונתי של המאכל על פי גרסה אחת. כן צריך להיות פרק כתוב היטב שמסביר, באופן כללי, על היחס בין הערכים התזונתיים השונים. הגמל התימני (צרו קשר) (29.12.2008 22:57)
ככל שיש לזה ערך כלשהו, אני מצטרף לדעתכם. יאירשיחה 23:08, 29 בדצמבר 2008 (IST)

לגבי מאיפה זה הגיע[עריכת קוד מקור]

אני דווקא שמעתי ממקור אחר(ומבלשנים אמינים) שמקור המילה דווקא בעברית מהמילה פת(לחם) אני אחפש קישור למקור, אם אמצא להוסיף לערך? Avnerba - שיחה - 19:35, 23 באוגוסט 2011 (IDT)

מבנה הערך[עריכת קוד מקור]

מציעה להקדים את הפרק "ההיסטוריה של הפיצה" לפני "סוגי פיצות". נעה - שיחה 23:27, 1 בספטמבר 2011 (IDT)

הגיוני, אלא אם כן יש קטעים מאוחרים שמסתמכים על קטעים קודמים. תומר - שיחה 23:39, 1 בספטמבר 2011 (IDT)

פיצריות[עריכת קוד מקור]

ניתן להוסיף מידע על צורת האריזה של פיצה (בקופסת קרטון מתומנת) ועל אותם שולחנות פלסטיק קטנים (Pizza Mini Table) שבמסעדות מסוימות שמים במרכז, ככל הנראה למניעת הידבקות של הגבינה לקרטון (זה לפחות מה שנטען באשכול שקראתי באתר "Yahoo! Answers"). (¯`gal´¯)‎ - שיחה 22:18, 17 במרץ 2013 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 17:42, 17 ביוני 2013 (IDT)

מה כל ילד איטלקי יודע ואנשי המדע גילו רק עכשיו[עריכת קוד מקור]

המדענים ערכו ניסויים עם המוצרלה, צ'דר, קולבי, Edam, אמנטל, גבינת הגרויר ופרובולונה, איזה שהם מופצים על פיצה קרום ואפויה בתנור. במהלך ואחרי האפייה, הם מדדו קבוצה מסוימת של מאפיינים, כולל גמישות, צבע, לחות ותכולת שמן. הנה העתיד של BBC על למה מיוחד הפרמטרים האלה כל כך חשובים בקבלת פיצה:

כגבינה מתחממת, לכודים המים בתוכו - בין גדילים של חלבון וכדוריות של שומן - מתחיל לרתוח. הוא מתאדה לאדים, אשר אוסף יחד כדי להפוך את הבועה ההולכת וגוברת בגבינה. אם הגבינה הופכת אלסטי כפי שהוא נמס, הבועה תהיה מסוגל למתוח גדול. אם הגבינה היא פחות גמישה, הבועה תישאר קטנה. בינתיים, כקיטור נשלחה איחוד עצמו אל תוך בועה, נזילות שמן מהמסת הגבינה כדי ליצור חלקלקה על גבי הפיצה. חלקיו העליונים של בועה גדולה ישבור את פני השטח של השמן ולהיחשף ישירות לחום של התנור, איזה יתאדה שאר המים בגבינה וחומו. אבל אם יש יותר מדי שמן, אפילו בועה גדולה לא לפרוץ את השכבה והיא תישאר בצל החיוור של פטל שחור.

הגמישות של מוצרלה ותכולת המים ושמן הייחודית שלה, המדענים מצאו, מייצר את העקביות וסיבית תוסס שטרם שלמה שבו אנו מחפשים בפיצה מושלמת. גם זה משחימה יפה, יצירת עליונה מנומר, טעים, אבל זה לא לאסוף בריכות של שומן, או.

כל הגבינות אחרות כלול אחד יותר מדי או מעט מדי לחות או שמן למשוך את ההישג הזה, BBC Future מסביר. גבינות אלה יצרו בועות שמעולם לא פרצו או תבנית מנותקת גבינת קונפטי או גיליון רפוי unsatisfyingly זה החליק בביס אחד.

למקבלי פיצה ואוכלים כאחד, המסר הוא ברור, כותבי המחברים: אלא אם כן אתה מנסה משהו לחלוטין לא מסורתי, להישאר עם בסיס מוצרלה. אתה תמיד יכול להוסיף גבינות אחרות אלה מפוארים "כדי לענות על ההעדפות הספציפיות של צרכנים," אך יהיה במיטב לכלול מאסטר של מוצרלה נמסה, שבתערובת, מדי.

Read more: http://www.smithsonianmag.com/smart-news/scientists-figure-out-why-mozzarella-perfect-pizza-cheese-

Daniel Ventura - שיחה 18:50, 7 באוקטובר 2014 (IDT)

ייבוא של פיצה בסגנון שיקגו לישראל[עריכת קוד מקור]

לעניין הגירסה האמריקאית, תת ערך סגנון שיקגו - כתוב שהפיצה ״יובאה גם לישראל״. אני זוכר שלפני הרבה שנים אכן יובאה לארץ דרך ״שיקגו פיצה פאי פקטורי״ שעבדה פה. לא כדאי להוסיף את זה? בכל מקרה, כרגע אין פיצה כזו בישראל, לא שידוע לגוגל, בכל אופן. Itainathaniel - שיחה 11:12, 20 בדצמבר 2015 (IST)

יש בערך יותר מדיי תמונות[עריכת קוד מקור]

נראה כאילו זה גורם לבעיה גראפית אפילו בתצוגת דסקטופ. מה דעתך, משתמש:גילגמש ? ‏Ben-Yeudith‏ • שיחה 05:32, 1 בינואר 2016 (IST)