שיחה:קרן ויקימדיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

מיזמי ויקימדיה[עריכת קוד מקור]

לא ברור למה שיחת משתמש:Roybb95 השמיט את עדכון המידע על הפרוייקטים בויקימידה שעשיתי כאן, ואף החזיר את המידע למצב בלתי-נכון (לדוגמה: חדשות ויקי), וגם סימן את זה כ"שינוי משני".

אני נוטה לחשוב שזאת היתה טעות. אם לא תהיה תגובה אני אחזיר את המאמר לקדמותו.Dovi 13:18, 8 מאי 2005 (UTC)

האם כוונתך לשינוי הזה? [1]. אם כן, לא מדובר בטעות. השינויים שביטלתי היו הוספת כותרות, שלא נראו לי נחוצות, וכפילות ברישום לגבי אתר הבית של ויקימדיה (מופיע כבר בהמשך). אם אתה מדבר על שינויים אחרים, כנראה שאכן מדובר בטעות, ואני מתנצל. רועי | שיחה | 13:28, 8 מאי 2005 (UTC)

שלום!

א. לגבי הכותרות: יש שתי רשימות של פרויקטים: הראשון לאלה שיש אתרים נפרדים בעברית, השני לאלה שאין. אם תשאיר אותם בנפרד: צריך לתת כותרת "מיזמי ויקימדיה בעברית". או אפשר לשלב אותם ביחד, לא כמו שעכשיו.

ב. המידע לגבי ויקיטקסט - אין סיבה להוריד מידע על שינויים גדולים שקוראים שם עשכיו, ומשנים את כל המבנה של הפרויקט. במיוחד שמה ששחזרת כבר ברור שהוא לא ריאלי.

ג. ויקי חדשות - מה שכתבתי נכון, מה שהחזרת לא נכון.

Dovi 13:34, 8 מאי 2005 (UTC)

א. אני מניח שאתה צודק בקשר להפרדה בין עברית ליתר הפרוייקטים. אבל כותרת משנה לכל מיזם עדיין נראה לי מיותר, מה גם ששם המיזם בין כה וכה כתוב בכתב מודגש.
ב. חלקו של ויקיטקסט בדף הזה עצום ולדעתי אפילו קצת מוגזם, בהתחשב בחשיבות היחסית שלו בויקימדיה בכללותה. אני יודע שאתה מאוד מעורב בנושא, אבל זהו בסופו של דבר ערך במרחב המאמרים, ואין צורך להכנס לכל הפרטים הקטנים של המעין "פוליטיקה" שם (למשל, ההצבעה על הלוגו היא משהו ממש משני).
ג. אתה צודק, כמובן.
רועי | שיחה | 13:41, 8 מאי 2005 (UTC)

או. קיי. אז בוא נחליט שאת חדשות ויקי נעדכן, את ויקיטקסט נקצר בהרבה (נוריד את הרוב הגדול; גם אני חושב שהוא הרבה יותר מדי ארוך) אבל עם מידע עדכני.

(דרך אגב, לא ההצבעה על הלוגו כל הקטע בויקיטקסט, אלא על השפות. אבל בגלל שזה בעצם כבר נגמר, אפשר כבר להוריד בקלות את כל התיאוריות שם. אבל אני בכל זאת אחכה לסוף הרשמי של ההצבעה (12 למאי).

לגבי כותרות: אני דווקא בעד רשימה של כל הפרוייקטים הרשמיים ביחד, כולל אלה שאין להם אתר נפרד בעברית, ולציין את אלה שיש להם עברית.

מה אתה חושב? Dovi 14:14, 8 מאי 2005 (UTC)

אין צורך לקצר את ויקיטקסט, אם משהו כבר קיים, חבל למחוק (אלא אם המידע שגוי, כמובן). את הרשימה של המיזמים כבר ערכתי, ושילבתי אותם ביחד (כי לא קיבלתי ממך תשובה). בחדשות ויקי הסרתי את המידע הבלתי עדכני, אתה מוזמן להשלים את החסר. דרך אגב, מי מוביל בהצבעה, תומכי ההפרדה או השילוב? רועי | שיחה | 14:22, 8 מאי 2005 (UTC)
רוב עצום לאלה שרוצים להקים אתרים בשביל השפות השונות. ראה wikisource:Wikisource:New vote on language subdomains. אבל עדיין יש עוד כמה ימים... Dovi 14:31, 8 מאי 2005 (UTC)
אפשר אולי להעביר את זה לערך ויקיטקסט?
בעקרון אתה צודק. באנגלית יש מאמר מיוחד לכל פרויקט. כאן צריך תיאור קצר, ואם יש מישהו שרוצה לכתוב ערך וישים כאן קשר אליו - יבורך! Dovi 18:46, 8 מאי 2005 (UTC)

העמוד הראשי[עריכת קוד מקור]

עוד דבר: העמוד הראשי. ברוב השפות (לדוגמה: גרמנית, צרפתית, ספרדית...) יש סמלים וקישורים למטה לכל שמונת המיזמים הרשמיים של ויקימדיה.

לנו כרגע יש רק סמלים לפרויקטים בעברית. נראה לי שראוי להוסיף את כולם, ובמיוחד "מטה". למרות שאין "מטה" בעברית, הוא מאוד חשוב לנו, בגלל שדברים שקורים שם משפיעים גם על ויקיפדיה עברית!

הצעה מעשית: משפט עם קישור למאמר זה (קרן ויקימדיה), ואחריו שמונת הסמלים, כמו ברוב השפות הגדולות (ואנחנו שפה די גדולה... :-). כדאי להסתכל בעמודים הראשיים של השפות הנ"ל.Dovi 14:24, 8 מאי 2005 (UTC)

יש להעלות זאת לדיון בשיחה:עמוד ראשי. רועי | שיחה | 14:27, 8 מאי 2005 (UTC)
נגד. הקישורים נעשים לכל שמונת המיזמים כי יש להם מקבילה באותה שפה. אם אנשים ילחצו על קישור בדף הראשי, ויגיעו לדף בשפה אחרת (ולא משנה עד כמה היא מרכזית וידועה), הם יתיחסו פחות ברצינות לקישורים למיזמים שכן בעברית וידלגו עליהם. בקשר למטא, גם נגד מאותה סיבה. למה שלא תתרגמו את הדף הראשי שם לעברית? במטא יש עשרות דברים שדורשים תרגום, אך באופן עקבי השפה העברית נעדרת שם כמעט מהכל.
או אולי אין תרגום לחומר מרכזי ב"מטא" בגלל שרוב האנשים שמבקרים כאן בקושי יודעים שהוא קיים? חוץ מזה, יש דברים בתיאום רב-לשוני בהרבה פרויקטים שהם מאוד חשובים גם לנו למרות שהם לא יכולים להיות בעברית. אולי אפשר לסמן את הקישור ("פרויקט לועזי לתאום כל הפרויקטים"). Dovi 18:46, 8 מאי 2005 (UTC)
האמת היא שהאלמוני לא מדייק. לא מעט דפים במטא תורגמו לעברית, אך בשל הבעייתיות העקרונית בכתיבת עברית בממשק כמו של מטא, רוב הדפים נמצאים כאן אצלנו. מי שיחפש אותם במטא אמנם לא ימצא אותם, אבל לא יהיה נכון לומר ש"אין מודעות". רועי | שיחה | 18:56, 8 מאי 2005 (UTC)
אי אפשר לעשות פרויקט מטא מיוחד לעברית, כמו שעשו בויקיטקסט?


אפשר בעוד איך כי זה לא אומר שלא נוכל לעשות את זה לא?

תבניות[עריכת קוד מקור]

בעריכת הדף מצוין שיש בו את שתי התבניות תבנית:Fullurl:Template: תבנית:Fullurl:Template talk: אך כפי שאתם רואים הם לא קימות , מה לעשות(לא מצאתי אותם בקוד)?הידרו 21:32, 28 באוקטובר 2006 (IST)

כנראה שמדובר בבאג כלשהו בתבנית:ניהול תבנית. צריך לשאול בדלפק הייעוץ. ‏– rotemlissשיחה 21:30, 28 באוקטובר 2006 (IST)

תקציב קרן ויקימדיה[עריכת קוד מקור]

לקראת מבצע ההתרמה שאמור להתחיל השבוע או בשבוע הבא, מפרסמת הקרן סכמה של התקציב המתוכנן לשנה הקרובה (שנת-כספים אמריקנית, כלומר אוקטובר 2007-ספטמבר 2008). את ה"עוגה" אפשר לראות כאן. מדובר ב-4,611,000 דולר (ארה"ב), כולל הוצאות חד-פעמיות על העברת המשרדים מפלורידה לקליפורניה. 57% מהתקציב שמור לחומרה ולתשתית טכנולוגית. שליש מהתקציב בערך שמור לאדמיניסטרציה, ייעוץ משפטי, נסיעות, משכורות וכיוצ"ב. כאמור ההוצאות על הסעיפים האלה יהיו השנה גבוהות מהרגיל. ‏DrorK‏ • ‏שיחה‏ 08:26, 22 באוקטובר 2007 (IST)

אם כך, אני בעד שיישארו היכן שהם עכשיו. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 12:04, 22 באוקטובר 2007 (IST)
בחצי מיליון דולר (ועוד קצת עודף) משלמים שתי משכורת שנתיות למנהל/ת ועוזרו, תשלום העברה ל"מוישה הובלות" ודמי יעוץ (כנראה צריך מישהו שיודע לקרוא המפה בין פלורידה לקליפורניה). איפה מתנדבים לג'וב הזה?Face-smile.svg--‏Golf Bravo‏ 12:47, 22 באוקטובר 2007 (IST)
לוויקימדיה יש שאיפות מעבר לניהול המיזמים גרידא. היא שואפת להיות גורם משמעותי בתנועת התוכן החופשי שצוברת תאוצה. התנועה הזאת מנסה לאזן את המצב שנוצר עקב השתלטות התאגידים הגדולים על זכויות היוצרים, והקושי שהדבר יוצר להתפתחות התרבותית. כל מי שמכיר את ארה"ב אמר לי שסנט פטרסבורג שבפלורידה היא לא מקום מתאים לארגון עם מטרות כאלה. כדי להגשים מטרות כגון אלה, או לפחות להגיע להישגים מסוימים, צריך לשבת באחד המרכזים הגדולים. סן פרנסיסקו הוא בהחלט מרכז כזה. נבחנו גם מרכזים אחרים, ונבחנה אפילו אפשרות לצאת מארה"ב ולהעביר את משרדי הקרן ללונדון. אני לא בקיא בכל השיקולים שהביאו לבחירה בסן פרנסיסקו, אבל אני מניח שגם עלויות ההעברה נלקחו בחשבון. ‏DrorK‏ • ‏שיחה‏ 14:03, 22 באוקטובר 2007 (IST)
לא זו הבעיה, אלא מאיפה יבוא הכסף? אני התרשמתי מהבחירות האחרונות לחבר הנאמנים שכל הנבחרים מתנגדים להכנסת פרסומות (אחד התנגד רפות) בעוד שהמהלך הנוכחי מריח מתקוות להכנסות גדולות בקרוב שאין לקרן דרך להשיג מלבד הכנסת פרסומות. מאכזב, אם כי לא לגמרי מפתיע לאור פרשת StudyTV (אגב, מה קורה איתה?). יחסיות האמת 18:03, 22 באוקטובר 2007 (IST)
קודם כול, קרן ויקימדיה וויקימדיה-ישראל הם שני גופים שונים. השימוש בשם "ויקימדיה" מלמד על שיתוף הפעולה ההדוק ביניהם, אבל הם מאורגנים לגמרי בנפרד. אני דיברתי עד כה על קרן ויקימדיה העולמית ולא על ויקימדיה-ישראל שהיא עמותה ישראלית מקומית. אם נמשיך לרגע לדבר על קרן ויקימדיה, הרי אף אחד לא דיבר שם על הכנסת פרסומות למיזמים של הקרן. יש דרכים אחרות לגייס כסף. כרגע הקרן מסתמכת על תרומות, כשרוב התרומות מגיעות מאנשים פרטיים ולא מתאגידים (אם כי לא יסרבו לתרומה הוגנת מתאגיד מכובד). המהלך הנוכחי נובע רק מהעובדה שהקרן צריכה להתמקם במרכז, דווקא מתוך תקווה שהדבר יחסוך בעלויות בטווח הארוך (למשל, נסיעות מאירופה וממקומות שונים בארה"ב לסנט פטרסבורג בפלורידה עולות יותר מאשר נסיעות לסן פרנסיסקו בקליפורניה). כמו כן, המעבר יקל על המגעים עם התקשורת בארה"ב ובעולם. בכל מקרה, לא מדובר בניצול של איזו "בוננזה" שהתגלתה פתאום, אלא במהלך ארגוני טבעי של גוף שרוצה לגדול ולחזק את השפעתו. לגבי ויקימדיה-ישראל וסטאדי-טי-וי - מעולם לא הייתה לעמותה כוונה להפוך את שיתוף הפעולה עם סטאדי-טי-וי לפרויקט הדגל שלה. היה ניסיון לשיתוף פעולה, הוא לא עלה יפה ולכן הוא דעך. יש לעמותה שיתוף פעולה פורה מאוד עם איגוד האינטרנט הישראלי, וכרגע העמותה בוחנת אפשרות לשיתוף פעולה עם גופים ישראליים נוספים. ‏DrorK‏ • ‏שיחה‏ 18:58, 22 באוקטובר 2007 (IST)

ההתרמה החלה. דוד שי 21:18, 23 באוקטובר 2007 (IST)

איה הודעת המערכת אצלנו? ‏Yonidebest Ω Talk‏ 21:26, 23 באוקטובר 2007 (IST)
שימו לב: מי שתורם יותר מ10,000 דולר יזכה לשיחת טלפון מג'ימי ויילס. מי שיתרום יותר מ25,000 דולר יזכה לארוחה עם ג'ימי ויילס.
כשרה? חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 21:38, 24 באוקטובר 2007 (IST)
כמה צריך בשביל שיחת טלפון מדוד שי? נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 13:01, 25 באוקטובר 2007 (IST)
בין התורמים יוגרל סיור בירושלים בשכונת קטמון, בהדרכת הטובה במדריכות יד בן צבי. דרור 13:11, 25 באוקטובר 2007 (IST)

למי שחפץ במידע מורחב מצאתי גם דוחות כספיים של הקרן. מעניין לגלות שקיים תזרים מזומנים חיובי למאזן שנת 2004, ועליה אסטרונומית של הוצאות שכר מ-3,076$ לכל שנת 2004 ל-107,122$ בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2006. מי מקבל שם משכורות? ‏ Ramiy ( שיחה - תרומות ) 12:11, 17 בנובמבר 2007 (IST)

פרסומות[עריכת קוד מקור]

אריק מולר מקרן ויקימדיה בפוסט מעניין על פרסומות, נושא שהעסיק גם אותנו רבות: [2] דוד 22:37, 24 בנובמבר 2007 (IST)

הפוסט הזה הוא איום מדאיג וכמעט לא מוסווה להכניס פרסומות אם מבצע גיוס התרומות ייכשל, וכרגע הוא די נכשל. חשבתי לכתוב על זה כאן בעצמי. עם גיוס תרומות של פחות ממיליון דולר ודאי שלא ניתן יהיה לכסות את התקציב המתוכנן של הקרן שאמור לעמוד על כ-5 מיליון דולר. אפשר לקוות שתגובת הקרן לכשלון המבצע תהיה קיצוץ מכאיב בהוצאות, ביטול שכירת העובדים החדשים ואולי אף ביטול המעבר לסן פרנסיסקו.
אני חושש שהם יבחרו בפתרון הפשוט והקל.. יחסיות האמת 22:53, 24 בנובמבר 2007 (IST)
הפתרון הקל עבור ויקימדיה יהיה להציב באנר בודד של גוגל אדז בעמוד הראשי, אשר יכלול שלוש-ארבע פרסומות. בהתחשב בכמות האנשים המבקרים במיזמי ויקימדיה השונים - לא צריך הרבה יותר. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 23:00, 24 בנובמבר 2007 (IST)
הפוסט הזה מנמק היטב מדוע ויקיפדיה איננה רוצה פרסומות, ולא מצאתי בו כל איום, מוסווה או לא מוסווה.
מבצע גיוס התרומות עדיין בעיצומו, כך שמוקדם מדי לדבר על כישלון. דוד שי 00:23, 25 בנובמבר 2007 (IST)
המספרים מדברים בעד עצמם, למעשה בהשוואה למועדי השנה שעברה, המבצע כבר אמור היה להסגר. במקום זאת אנו מקבלים כותרות מפחידות בסייטנוטיס, אתמול "מה יקרה אם בוויקיפדיה יהיו פרסומות?" והיום "מה יקרה אם ויקיפדיה תחדל להתקיים?". המסר ברור. לדעתי גם אנו, הקהילה העברית, נושאת בחלק מהאשמה לכשלון, לא קידמנו מספיק את המבצע בקהילת התוכן העברי, ואפילו לא במיזמים העבריים. בשנה הבאה כדאי שהקרן תפעיל לחצים כבדים על כל הקהילות לקידום מבצע גיוס התרומות. יחסיות האמת 01:24, 25 בנובמבר 2007 (IST)
האם תוכלו להסביר כאן למה קריטי לשכור עובדים חדשים ולעבור לסן פרנסיסקו? למה לא להמשיך במצב הנוכחי, להתבסס על תרומות של מתנדבים, כמו כולנו כאן, ולהשתמש בכסף בעיקר עבור שרתים ותחזוקה שלהם? אני בטוח שיש על זה המון דפים, אבל אולי אפשר לנמק בקצרה. נרו יאיר 12:46, 25 בנובמבר 2007 (IST)
הא לך תשובה טובה כמו אחרות: בסן פרנסיסקו היאוש הרבה יותר נוח, וכן, הבירוקרטיה לעולם תנציח את עצמה. רנדום 12:49, 25 בנובמבר 2007 (IST)
ראה דברי DrorK ("לוויקימדיה יש שאיפות מעבר לניהול המיזמים גרידא...") בשיחה:קרן ויקימדיה#תקציב קרן ויקימדיה דב ט. 12:56, 25 בנובמבר 2007 (IST)
הפוסטים הללו נועדו לעודד את התורמים לתרום קצת יותר. השאלה "מה יקרה אם ויקיפדיה תחדל להתקיים?" נועדה גם היא למטרה זו. מבחינתי אפשר להכניס פרסומת אחת בעמוד הראשי - אבל יש אמצעים עדיפים יותר, כמו שהציע דוד שי (כמדומני) - לקנות (או יותר נכון, לקבל) שרתים מיצרנית שרתים גדולה ובתמורה לשים בתחתית כל דף בוויקיפדיה "powered by X". ‏Yonidebest Ω Talk‏ 12:54, 25 בנובמבר 2007 (IST)
אני מעריך שעלות השרתים זניחה ביחס לעלות רוחב הפס ותשתית חוות השרתים. רנדום 20:48, 25 בנובמבר 2007 (IST)
הערכתך שגויה. ‏odedee שיחה 05:50, 26 בנובמבר 2007 (IST)

ויקימדיה ישראל[עריכת קוד מקור]

אולי כדאי להוסיף כמה מלים על הפרק המקומי.--Rataube - שיחה 22:59, 28 במרץ 2008 (IDT)

לדעתי יש לכתוב ערך על העמותה בישראל, ולהפנות אליו מהערך של הקרן, כולל הסבר על הפרקים השונים. Liorkaplan - שיחה 21:13, 28 במאי 2009 (IDT)
ראו דיון שהתקיים בעניין ב-שיחה:ויקימדיה ישראל#הפנייה. דני Danny-wשיחה 13:39, 10 בדצמבר 2012 (IST)

מהו המקום לאכסון עבודות לתארים מתקדמים - ויקיספר או ויקיטקסט?[עריכת קוד מקור]

נדרשתי לסוגייה ואשמח לקבל את דעתכם: על-פי ההגדר הפשוטה של המיזמים, ויקיספר נותן מקום ל"ספרי לימוד ומדריכים חופשיים" ווויקיטקסט נותן מקום ל"מסמכים וטקסטים חופשיים". עבודת דוקטורט שאדם רוצה לפרסם במיזמי ויקימדיה (או נניח, תזה), אינה מתאימה לאף אחת מההגדרות האלה. בטוח יש מקום שנוכל להציע לאכסון מחקר מקיף שנעשה לדוקטורט, שכן מדובר במסמך אקדמי שנוכל לקשר אליו מערכים אחרים. ויקיברסיטה, גם לו היה קיים בגרסה עברית, גם כן אינו מתאים, שכן שם השאיפה ליצור מקום שיספק חומרים ופעילויות ללימוד אקדמי. ‏Ldorfman‏ • שיחה 13:51, 24 ביולי 2012 (IDT)

צ'פטרים והקרן[עריכת קוד מקור]

אנונימי שיחזר את העריכה הזאת שביצעתי. הטקסט מובא בהקשר של תפקידי הצ'פטרים בתוך תנועת ויקימדיה. בהקשר הזה, לקרן ויקימדיה אין יותר שליטה על התוכן מאשר לצ'פטרים. ככל שמדובר במיזמי האונליין, הקרן משמשת כנאמנה עבור הגולשים, האחריות שלה מסתכמת בהפעלה טכנית של האתרים. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 16:18, 23 בינואר 2013 (IST)

לא מדובר על התוכן (התפלפלות סרק) אלא על הפעלת השרתים הבלעדית. קרא שנית הטקסט. מעבר לכך הניסיון שלך להטות בחזרה את הערך לאחר התיקונים הברורים וממקור ראשון של אסף, גובלת בכוחניות. (נכתב על ידי אלמוני ב-16:24, 23 בינואר 2013)
אין לי מושג על איזו הטיה אתה מדבר ולמה נראה לך שיש לי רצון להטות את הערך. עד שהגעת הייתי בטוח שאני בכלל מתקן עריכות של דני ולירון, ולא ידעתי שאסף ערך בערך הזה. לגופו של עניין, אם אנחנו מסכימים שלא מדובר על התוכן אלא רק על ההפעלה הטכנית של השרתים, הרי שהניסוח שלי עדיף. גם אין לי מושג מה משמעות הביטוי "מקור ראשון" בהקשר של אסף. בכל מקרה, הפניתי גם אותו לכאן. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 16:37, 23 בינואר 2013 (IST)
הנוסח של אסף עדיף, מפני שהוא מבהיר שהשרתים של האתר הם בחזקתה של הקרן. היא לא "אחראית" עליהם, אלא שהם שברשותה. ואגב, הניסוח שלך לוקה בחסר גם בעניין הצ'פטרים. הם אינם "אחראים" על תאי שטח (המצאה שלך). הם קיימים ופועלים ותו לא. מחר תקום עמותת ויקמדיה ברעננה וגם לה יש מקום - אם תתקשר עם הקרן. ללא ספק לאסף ידע מקיף יותר באשר לקרן, אז תודה שהפנית אותו.
מה זה אומר שהם "בחזקתה"? הם לא במשרדים שלה. היא משלמת עליהם, הא ותו לא. לגבי ויקימדיה רעננה אתה טועה לחלוטין. ההסכם בין ויקימדיה ישראל לקרן ויקימדיה אומר כך: " This Chapter is authorized to cover the geographic region of the state of Israel. The Foundation will not seek to create or authorize the creation of any additional chapter within this geographic region. The Foundation will not engage with other local organizations without consulting with the chapter; In the context of this agreement, engagement is any form of legal binding between the foundation and an Israeli organization". ועדיין לא ענית לי מה פשר הדיבורים על ההטייה. חשוב לי להבין למה אתה חושב שהמשפט ששיניתי מטה את הערך ולטובת מי. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 16:58, 23 בינואר 2013 (IST)
היא "רק" משלמת עליהם, וואלה הם לגמרי שלה ולצ'פטר אין דריסת רגל בעניין. הציטטה שהבאת: הסכמים אפשר לשנות וגם אינה סותרת אפשרות להקמת עמותה נוספת בישראל, הכל עניין של הגדרה. לא עניתי לך: אז קרא את דברי אסף בתקציר ובלוח המודעות "הזדמנתי לערך על קרן ויקימדיה (בה אני מועסק), וראיתי מספרים לא מעודכנים ואמירות לא מדויקות, חלקן עד כדי הטעיה..."46.116.186.61 17:09, 23 בינואר 2013 (IST)
דומני שהם אפילו לא קצת שלה, היא משלמת עליהם לחברות שמתמחות בניהול שרתים (אבל זה כבר משהו שאני לא בטוח בו ודורש בדיקה). בכל מקרה, מהניסוח הקיים משתמע שהם שלה לעשות איתם שהיא רוצה, וזה כמובן לא נכון, כפי שכבר הסכמנו. לגבי הציטטה, המשפט "ion will not seek to create or authorize the creation of any additional chapter within this geographic region" אומר בדיוק את הדברים שאמרתי:
  1. הצ'פטר אחראי על תא שטח גיאוגרפי. גופים תומכים אחרים שאינם אחראים על תא שטח אינם נקראים צ'פטרים (אלא למשל Thematic organization).
  2. לא יקום צ'פטר אחר בשטח מדינת ישראל. יכולות לקום עמותות נוספות, אבל אף אחת מהן לא תשתמש בשם ויקימדיה ולא תהיה צ'פטר של קרן ויקימדיה.
ולגבי הביטוי "הסכמים אפשר לשנות" רק אומר שגם "שרתים אפשר לקנות". נכון לכרגע, זה המצב ואלה ההגדרות.
כפי שאמרתי, לא ידעתי שאסף ערך את הערך הזה ואת ההודעה שלו בלוח המודעות ראיתי רק עכשיו. דווקא בגלל שאני מכיר אותו כל-כך טוב התפלאתי שחשת צורך להגן עליו בכזו אגרסיביות, וצדקתי, ההודעה שלו מזמינה את הקהל לתקן אחריו. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 17:22, 23 בינואר 2013 (IST)
Yup. השרתים הם לא של הקרן, כפי שחשבתי. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 17:23, 23 בינואר 2013 (IST)
ההתפלפלות שלך על הבעלות על השרתים - מנבאת גם את שאר הטענות. אם שכרה, חכרה או קנתה זה היינו הך - הם שלה ולא של ארגון/עמותה/צ'פטר אחר.
יקומו עמותות וישאו את השם ויקימדיה, עניין של זמן. אין סיבה שזה לא יקרה.
"להגן עליו"? להגן על האמת. הרי כל עריכתך בטעות, תיקנתי בינתיים רק חלק, מוטב שתחזיר הכל לגרסאתו של אסף. 46.116.186.61 17:30, 23 בינואר 2013 (IST)
אני חושב שאתה לא מבין - הם לא שלה, ולא של אף אחד מהצ'פטרים. מצד שני, סגנונך מעיד שאתה לא פה בשביל לדון. יהי כן, אני פורש מהשיחה איתך. אין לי כוונה לשחזר את עצמי, אבל אם אתה סבור שהעריכה שלי שגויה, וחשוב לך כל-כך להגן על האמת (ולא רק לריב איתי, כפי שמצטייר מפעילותך עד כה), שחזר אותי. אני מבטיח לך שלא אשחזר בחזרה. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 17:53, 23 בינואר 2013 (IST)
בחרת לפצוח בהאשמות אישיות, כי אתה נאחז בקרנות המזבח. נחכה לאסף ולדבריו. 46.116.186.61 18:03, 23 בינואר 2013 (IST)

הבהרה[עריכת קוד מקור]

אני נבוך למדי מלהט הויכוח שהתפתח פה. ניכר שהאנונימי ויקיפד ותיק ומתמצא, אז מעציב שלא אמר את דבריו בשמו. אני נבוך גם מהטענה המשתמעת של האנונימי כאילו דעתי קובעת כאן; אין זו דרכנו בויקיפדיה. אצלנו קובעות עובדות שניתן להוכיח, ולא פניה אל הסמכות.

ובכל זאת, לעצם הענין: הויכוח נראה לי ויכוח סרק. אין חולק על כך שהקרן מחזיקה את השרתים (שאגב, דווקא כן בבעלותה, אף שהם מצויים פיזית בחוות שרתים של ספקים חיצוניים. ביקשתי מהמחלקה הטכנית לעדכן את הדף שעליו הצביע תומר, כדי שיהווה מקור לעובדה הזו), ואין חולק שלא הצ'פטרים ולא הקרן (למעט צו בית משפט) מתערבים בתוכן. כל אחד משלל הניסוחים שלא סותרים עובדות אלו יכול לשמש כאן, ואין לי ענין להכריע. ה"הטעיה" שהיה חשוב לי לתקן (לצד עדכונים כלליים כמו הרכב חבר הנאמנים, ואזכור ויקימסע) היתה האמירה שהופיעה בערך כאילו "הצ'פטרים כפופים לקרן". Ijon - שיחה 20:13, 23 בינואר 2013 (IST)

השימוש של קרן ויקימדיה בפלטפורמות זרות[עריכת קוד מקור]

מדוע קרן ויקימדיה משתמשת בחלק מן האתרים שלה בוורדפרס, טפסי גוגל (את זה ראיתי רק בוויקיפדיה העברית) וגם באתר נוסף שאת שמו אני לא זוכר עבור סקר העורכים השנתי? הקרן גם משתמשת בפייסבוק - ישנם דפי פייסבוק למיזמים ו"ויקיה" ששייכת למייסד ויקימדיה משתמשת ב-API של פייסבוק לשם OpenID. אני חושב שגם בעבר אתר ויקימדיה ישראל היה בנוי על מדיה-ויקי - למה זה השתנה? (¯`gal´¯)‎ - שיחה 02:41, 10 במאי 2013 (IDT)

1004210[עריכת קוד מקור]

דוד הרשקופ 2A01:6500:A041:4A2D:464A:7345:461D:9D50 18:16, 26 בפברואר 2019 (IST)