שיחה:רועי (שם פרטי)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
קישור=ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:רועי (שם פרטי) ערך זה הועמד למחיקה ב־18 ביולי 2013
והוחלט למוחקו.

חשיבות[עריכת קוד מקור]

לא מוכרים לי ערכים אחרים בוויקיפדיה בעברית שעניינם בשמות, וקשה לי להבין את חשיבות הערך הנוכחי. קיפודנחש 19:25, 17 ביוני 2013 (IDT)

אני דווקא חושב בדיוק להיפך... פירושים של שמות פרטיים ושמות משפחה זה משהו שקיים בויקיפדיות אחרות, וחבל שלא קיים גם בזו העברית. טיין - שיחה 20:16, 17 ביוני 2013 (IDT)
לא רואה מניעה בערכים על שמות פרטיים ובלבד שלא יהפוך לדף פירושונים שיכלול את כל האנשים בעלי אותו שם • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 11:48, 18 ביוני 2013 (IDT)
אהמ אהמ. תומר - שיחה 23:06, 18 ביוני 2013 (IDT)
נדמה לי שעל הערך להימחק. ערכים על שמות אינם בעלי חשיבות אנציקלופדית. מומלץ להפוך לדפי פירושים, את אלו שהם רשימות של אישים, ולערוך את אלו המשלבים אישים מן התנ"כ. הרי אין להעדיף שם כזה או אחר. לא נכתוב ערך על שם חדש כל פעם שמתפרסם ב YNET על איזה זוג הורים הזוי שקראו לילדם Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116 וממשלת שוודיה אסרה עליהם לרשום זאת בתעודת הזהות של העולל, אנשים שקראו לבנם אדולף היטלר ולביתם אווה בראון (נקווה שגם הם יתחתנו אחד עם השניה לפני שיתאבדו) וכו וכו. A_Holy_Bartender - שיחה 12:53, 20 ביוני 2013 (IDT)
בדיוק פתחתי את רשימת הערכים החדשים, וראיתי את הערך שכתבת, ולא האמנתי, אמרתי לעצמי שמישהו פה בטח צוחק עלינו וחששתי שויקיפדיה הולכת להתדרדר לפתיחת ערכים על כל השמות. בקיצור, גם אני בעד למחוק דף זה. ‏cheshin61‏ • שיחה • י"ב בתמוז ה'תשע"ג • 13:38, 20 ביוני 2013 (IDT)
שמחה להסכים עם עודד. יש מקום לכתוב בויקיפדיה על מקורם ומשמעותם של שמות פרטיים וכיף לקרוא ערכים כאלו אם הם מקיפים ומושקעים. • ♀♂קלאושיחה • 10:18, 21 ביוני 2013 (IDT)
את הערך שכתב A_Holy_Bartender מחקתי, משום שהיה בגדר מהומה כדי להדגיש עמדה, שגם כנראה הצליחה, לאור דברי משתמש:cheshin61. הערך הזה, לעומת זאת, הוא ערך ראוי. עידושיחה 10:29, 21 ביוני 2013 (IDT)
אני חושב שמחיקת הערך במחיקה מהירה ללא הצדקה היא המהומה היחידה. לא התייחסת לדברי בדף השיחה שלך ולכן אני שב ואומר זאת פה: שוב וקרא את אותו הסעיף בעיון על הקמת מהומה ותיווכח כי לא נאמר שם דבר על כתיבת ערכים שהרוב תומכים בהשארתם. אם ערך זה ראוי וטוב הרי שהערך שאני כתבתי ראוי גם הוא והסיבה חשובה כקליפת השום. חטאת באד הומינום. הערך לא נכתב מתוך מלחמת עריכה כלשהי או כדי לעצבן מישהו, אז אולי היתה הצדקה להרחיב את סעיף המהומה, אבל מחיקתו היא צעד קיצוני ומיותר. האם אתה מחכה שמישהו יכתוב ערך מן "הסיבה הנכונה"? אם אתה חייב לדעת אז לאחותי קוראים מעיין (עם שני י') ואם לא הבנת את הנקודה הרי שחטאך כפול. אנא החזר את הערך.A_Holy_Bartender - שיחה 09:48, 24 ביוני 2013 (IDT)
הערך לפחות כתוב בצורה אנציקלופדית, מהוקצע וקולח, ומכיל קישורים פנימיים איכותיים.
Pictogram voting delete.svg לכן, אני נגד מחיקת הערך (וזאת למרות שאין לי שום סנטימנטים כלפיי נושא הערך), ואם אין בויקיפדיה ערכים על שמות פרטיים (מה שלא נכון), אין זה אומר שאי-אפשר להתחיל בכך מתישהו. ‏VirtuOZ‏ • שיחה 16:16, 21 ביוני 2013 (IDT)
חלק ניכר מהדף מדבר על המילה "רעי" במקרא כמילה ולא כשם. יש בדבר מספר פגמים (אין דבר כזה "מילה מקראית". יש "מילה עברית", אם כי ניתן כמובן לציין את מקור המילה). לדעתי חלק זה מיותר, אבל אם רוצים לכלול אותו, מן הראוי להזכיר משמעויות נוספות, כמו "חברי", ובתלמוד גם "צואה" (כגון בתלמוד בבלי, מסכת ברכות, דף כ"ה, עמוד ב'). קיפודנחש 17:35, 21 ביוני 2013 (IDT)
תומך בחשיבות - גם של ערך ספציפי זה וגם של ערכי שמות פרטיים מפורטים ומעשירים. מה גם שזה שם מקסים...
עם זאת, הערך דורש עריכה והגהה. טוסברהינדי (שיחה) 13:10, 23 ביוני 2013 (IDT)

יש די הרבה ערכים שקשורים בשמות אתה יודע...[עריכת קוד מקור]

קטגוריה:שמות פרטיים

יש על אלכסנדרה וריכרד, אז למה שלא יהיה על רועי ואיתי? יש פה את השם אמבט למען השם.. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

שגיאה גסה[עריכת קוד מקור]

השם הפרטי "רועי" לא מופיע בתנ"ך כשם פרטי. שתי הדוגמאות שמביאים בערך הן בעלות מובן אחר ואחת מהו גם בעלת ניקוד אחר. הערך גם ממשיך לתת דוגמאות לא רלוונטיות עבור רועי צאן מהתנ"ך. בקיצור, חלק נכבד מהערך הזה הוא מאוד לא רציני. עִדּוֹ - שיחה 23:29, 17 ביוני 2013 (IDT)

גם אני חושב שהשם רועי לא מופיע בתנך כשם פרטי--העורך משה 14:55, 21 ביוני 2013 (IDT)

במבט מהיר חשבתי שאין סיבה למחיקת הערך אבל עכשיו אני חושב שהערך לא הכי מוצדק להיות בויקיפדיה אם באמת נתחיל לכתוב ערכים על שמות ששבאמת מוזכרים בתנ"ך וכו' לא נסיים אף פעם--העורך משה 15:07, 21 ביוני 2013 (IDT)

לא מקבל את הטיעון "לא נסיים אף פעם". גם היומרה/היוזמה לכתוב אנציקלופדיה היא פרוייקט שלא יסתיים ושאותו "לא נסיים אף פעם". ‏VirtuOZ‏ • שיחה 16:08, 21 ביוני 2013 (IDT)
רציתי רק להבהיר שאני לא מנסה להגן על הערך הזה באופן ספציפי, אלא רק מצביע על כשל לוגי בטיעון. ‏VirtuOZ‏ • שיחה 03:03, 22 ביוני 2013 (IDT)

אולטרה קצרמר[עריכת קוד מקור]

אחרי הסרת המידע המיותר הועסק המילה רועי ולא בשם רועי הערך הוא אולטרה קצרמר ועל-כן עליו לעבור לדף טיוטא של היוצר עד שיוכל לעמוד בפני עצמו.A_Holy_Bartender - שיחה 13:47, 30 ביוני 2013 (IDT)

יותר נכון, אחרי שאתה הסרתה מהערך מידע שאתה חושב שהוא מיותר, הערך הפך לאולטרה-קצרמר. גיא - שיחה 13:52, 30 ביוני 2013 (IDT)
גיא דייק בביקורתו. לגופו של עניין, כל דיון על שם פרטי חייב להכיל דיון על משמעות השם, ובמקרה של שמות יהודיים שמופיעים בתנ"ך - התעלמות מאופן השימוש של השם בתנ"ך (כשם פרטי, כשם עצם, כפועל וכו') מהווה הסרה לא מוצדקת, שכן במקרים רבים מספור שמות כאלו ניתנים על ידי הורים תוך התייחסות להקשרם התנ"כי. ‏DGtal‏ 13:56, 30 ביוני 2013 (IDT)
שחזרתי את ההסרה. ללא ההסבר הזה אין טעם לערך • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 13:58, 30 ביוני 2013 (IDT)
יש דיון על משמעות השם: רועה (הצאן) שלי. בערך נכתב כי המילה רועי מופיעה שם לא כשם, לכן המשך הדיון הוא עקר. לא נכתב שם שהורים רבים קוראים לילדם רועי על שם המזמור, אמירה שדורשת מקורות. נכון, אני הסרתי את המידע המיותר, מפני שבערך שכתבתי אני, הוסר אותו מידע בדיוק על ידי מפעיל, לכן זה נראה לי רק נכון שהערכים יכתבו בנורמה מוסכמת.A_Holy_Bartender - שיחה 14:07, 30 ביוני 2013 (IDT)
הטענה "מפני שבערך שכתבתי אני, הוסר אותו מידע בדיוק על ידי מפעיל" לא לגיטימית כי א. אין למפעיל יותר סמכות בעריכות מכל אחד אחר (אתה מוזמן לתקן אותי כל יום), ב. זה בדיוק פעולה של ויקיפדיה:אל תגרמו למהומה כדי להדגיש עמדה שאסורה. אין לי מושג באיזה ערך מחקו לך, והכלל הוא שכל ערך לגופו, ולפעמים אותה עריכה מתאימה לערך פלוני ולא לערך דומה.
לגופו של דיון: מי שקורא לבן שלו רועי לא סתם קורא לו "הרועה שלי" על שם מהות הבן (בהנחה שההורים אינם צאן או בקר), אלא שיש פה התייחסות לבורא עולם שהוא הרועה של הילד, וזה מסתמך על הפסוק. כמובן שיש גם הורים שיקראו על שם מישהו שזה שמו עוד "סתם" כי זה נשמע טוב, אבל הבסיס כמעט בהכרח קשור לפסוקים, בעיקר הפסוק מתהילים ה' רועי לא אחסר. ‏DGtal‏ 20:31, 30 ביוני 2013 (IDT)
אתה ממש מדבר כמו מי שהתחיל לערוך בויקיפדיה רק אתמול. אם מפעיל יעשה שינוי ואתה תשנה את העריכה שלו, יחסמו אותך. הערך המדובר הוא מעיין (שם פרטי) שנמחק לאחר שנכתב על פי ה"תבנית" של הערך הזה. אחת הדרכים (המיגעות) היא לנסות לשכנע אותו בטעותו, לדבר שלצערי לא תמיד אפשרי; ראה מקרה סטנלי סקיוז שם טען דניאל ב. כי לא ניתן לדמיין אותו וכל ניסיון שלכנע אותו בטעותו עלה בתוהו ועל כן הערך נותר שגוי. דוגמה נוספת היא האמרס פוטבול שם הוספתי את רשימת השחקנים (מאמץ לא פשוט בכלל) רק כדי שיורידו את הרשימות בערכים המקבילים בקבוצות פוטבול ולא בקבוצות כדורגל מליגה ג' לדוגמה. לכן, אם יש סטנדרט, יש לפעול על פיו. זו לא הייתה פעולה של יצירת מהומה, אלא להפך; אם מוחקים במודע מערך אחד, יש לעשות בכולם. ועל מפעילים להפעיל זהירות יתרה בעריכותיהם שכן עורכים אחרים כן לוקחים מהם דוגמה.A_Holy_Bartender - שיחה 17:20, 1 ביולי 2013 (IDT)
אני סבור שאין בוויקי מקום בויקיפדיה לערכי שמות פרטיים, פרט למקרים ייחודיים, בהם הובהרה חשיבות ציבורית. אני מסכים עמך שאין הבדל משמעותי, מבחינת חשיבות ציבורית, בין הערך "רועי (שם פרטי)", לבין הערך "מעיין (שם פרטי)". (ובינם לבין השמות ערן, עודד, אביאל, אביחי, קרן, רווית, תום, רונית, ועוד אלפים. ומדוע להסתפק בשמות עבריים בלבד...). אני אף מסכים איתך, שמבחינה לוגית, אין עדיפות לשם רועי על פני השם מעיין, שהיא הדוגמה שבחרת. תוכל להשתמש בכך כטיעון בהצבעה, בהמשך, ואני מפציר בך לעשות זאת Face-smile.svg.
אתה צודק גם בכך - שבמידה שהערך יישאר - ניתן יהיה לכתוב גם הערך החדש "מעיין (שם פרטי)" שכתבת. ובכל זאת, במידה שתתקיים הצבעת מחיקה - אני אישית אצביע נגד בשני המקרים, מאחר שהוויקיפדיה ואיכותה חשובים לי יותר מאשר הצורך להדגיש עמדה. בברכה, דני. Danny-wשיחה 17:59, 1 ביולי 2013 (IDT)
סתם לשם הדיון, לגיסי קוראים רועי, ועל פי חמתי זה בגלל המזמור ההוא. נכון, אין לי מקור, אבל זה הדבר הכי קרוב שאני יכול להביא • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 21:42, 30 ביוני 2013 (IDT)
סיפור זהה בנוגע לטוסברהינדי ג'וניור. טוסברהינדי (שיחה) 21:17, 2 ביולי 2013 (IDT)

חשיבות הערך - 2[עריכת קוד מקור]

למעשה, לא רק שאין מדובר בשם מקראי (הוא אינו כתוב בתנ"ך כשם פרטי), ולא רק שאינו מפורט, למעשה חשיבותו לא ברורה ולמרות הכתוב כאן לדעתי לא הוסברה. (ולא, הדבר אינו דומה לערך "אלכסנדרה" שהוא דף פירושונים).
נתקלתי בערך היום, ואבקש לקבל הסבר: מבחינת חשיבות אנציקלופדית - מה חשיבותו של השם "רועי" על פני אלפי שמות אחרים? האם יש בו יחוד (ציבורי, היסטורי, חדשותי, או אחר) המצדיק ערך אנציקלופדי? בברכה, דני. Danny-wשיחה 21:26, 30 ביוני 2013 (IDT)

אמממ, ערך זה נכתב ב-17 ביוני 2013 וסיים דיון חשיבות ב-24 ביוני אותה השנה‏ • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 21:44, 30 ביוני 2013 (IDT)
אכן, התבלבלתי. (ותיקנתי עכשיו את דבריי למעלה בהתאם). היו פתוחים לנגד עינָי שני דפי שיחה שונים. הדף השני נכתב ב- 2007 ולא זה. סליחה על הטעות. ועדיין לדעתי אין לו חשיבות. חבל שלא ראיתי את ההפנייה לדיון החשיבות הזה לפני שבוע בלוח המודעות. לדעתי - למרות עמדות התומכים בערך - אני עדיין סבור שיש כאן מדרון חלקלק ומסוכן להידרדרות הויקיפדיה. לכן, בכוונתי לפתוח הצבעת מחיקה. דני. Danny-wשיחה 21:54, 30 ביוני 2013 (IDT)
הערת זמנים: עקב עומס רב בו אני נתון - אמתין לסוף השבוע לפני פתיחת ההצבעה (אלא אם מישהו אחר רוצה לפתוח את ההצבעה לפני כן). בברכה, דני. Danny-wשיחה 21:54, 30 ביוני 2013 (IDT)
גם אני איני רואה חשיבות מיוחדת לערך על פני שמות אחרים. בכל מקרה ניתן להמתין לפתיחת ההצבעה, אשר נראית כבלתי נמנעת בשלב זה. ‏Lionster‏ • שיחה 21:58, 30 ביוני 2013 (IDT)
בויקיאנגלית יש ערכים על השם JOHN ועל Jonathan. יורם שורק - שיחה 23:09, 30 ביוני 2013 (IDT)
ל- John אכן יש חשיבות, ואילו Jonathan הוא דף פירושונים מורחב. למעשה, בוויקיאנגלית יש דף פירושונים על כל שם. (ארבעה מיליון ערכים. עכשיו אני מבין...). לעומת זאת, בוויקי בעברית אינו נוהגים לכתוב דפי ערכים על שמות פרטיים ללא חשיבות ציבורית. כלומר לא נהגנו עד היום, ואף לא דפי פירושונים על כל שם. בברכה, דני. Danny-wשיחה 23:13, 30 ביוני 2013 (IDT)
אפילו על אברהם (שם פרטי), יצחק (שם פרטי), ויעקב (שם פרטי) אין לנו ערכים. מה חשיבותו/ייחודו דווקא של השם רועי? במה הוא שונה מהשמות "רואי", "מעיין", "רונית", "אביאל", ועוד אלפים? בברכה, דני. Danny-wשיחה 23:20, 30 ביוני 2013 (IDT)
דני, זה שלא כתבו לא אומר שאין (או יש) הצדקה לכתיבה. כל מקרה לגופו, ‏DGtal‏ 23:27, 30 ביוני 2013 (IDT)
וזו בדיוק השאלה. במה חשיבותו של "רועי"? Danny-wשיחה 23:31, 30 ביוני 2013 (IDT)
חשיבותו בכך שיש אנשים רבים שנקראים בשם הזה. אם יש הצדקה לערכי שמות חייב להיות שם ראשון שמוקדש לו ערך. הטיעון "אין לנו ערכי שמות ולכן הערך רועי מיותר" הוא כשל אד אנטיקוויטם. יורם שורק - שיחה 23:36, 30 ביוני 2013 (IDT)
אם כך ראוי דווקא להתחיל ביצירת הערך מוחמד (שם), שהרי זהו השם הנפוץ בישראל. השאלה היא האם יש מקום באופן כללי לערכי שמות בויקיפדיה העברית? סבורני שלא. בברכה, ‏Lionster‏ • שיחה 23:40, 30 ביוני 2013 (IDT)
הערך הראשון שכתבתי בויקיפדיה אי שם בינואר 2006 היה שבתי (שם פרטי). זה גם היה הערך הראשון בקטגוריה:שמות פרטיים. האם זה הערך החשוב בעולם? ממש לא (עד היום לא טרחו לתרגם אותו). האם יש בו תוכן משמעותי? כן, והוא אפילו היה ערך מומלץ לשנה וחצי. לא כל שם פרטי הוא בולט, אבל יש הרבה מאוד שמות שיש משהו אמיתי וחשוב לכתוב עליהם, החל ממקורות השם, דרך מידת השימוש בו (נפוץ או נדיר, כמה והיכן), וריאציות, כינויי חיבה נפוצים לבעלי השם (איך מרדכי הפך למוטי, למשל), היבטים משפטיים ודתיים, תעתיקים לשפות אחרות וכו' וכו'. ‏DGtal‏ 23:48, 30 ביוני 2013 (IDT)
לדעתי כמעט כל שם פרטי ראוי שיהיה עליו ערך ואם יכתב בסגנון בו נכתב הערך הזה, זה ירצה אותי. אכן, צריך לכתוב ערכים על שמות נפוצים, כמו אברהם, מוחמד, ג'ון וכדומה, אך גם שמות נדירים יותר ראויים לערך, אם יש מה לכתוב עליהם. בברכה. ליש - שיחה 19:33, 1 ביולי 2013 (IDT)

הצבעת מחיקה[עריכת קוד מקור]

מה עם ההצבעה המדוברת?A_Holy_Bartender - שיחה 10:47, 8 ביולי 2013 (IDT)