שיחה:שיחת השבוע

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הרבי זי"ע[עריכת קוד מקור]

ניכר כאן טיפול ברור - הכולל מידע לא אמיתי - מצד הפלג המשיחי בחב"ד, המעוניין ליחס את העלון הרשמי של חב"ד לדעותיו. מה שנכתב כאן, כאילו העלון נוקט דעה אמצעית, ואינו מביע באופן ברור את עובדת מותו של הרבי מלובביץ' - היא כמובן שטות מטופשת ולא נכונה.

בעלון היוצא בסמיכות ליום מותו של הרבי, ניתן למצוא באופן ברור את העובדה שהרבי נפטר מהעולם. אם יש צורך אביא ציטוטים, עם צילום העלון.

המנעותו של העלון מלכתוב תוארים של אדם מת על הרבי ("זצ"ל")בכל פעם שהוא מוזכר שם, היא בדיוק מאותה סיבה שהזכרת שמות שאר הצדיקים בעלון זה, כמו בכל טקסט דתי, אינה מחייבת להזכיר ולהדגיש בכל פעם מחדש את עובדת מותו, וניתן למצוא בעלון זה אנשים רבים שבודאי מתו, ועם זאת לא מוסיפים עורכי העלון אחר שמם של אלו את תוארים המביעים זאת.

ניסתי לשנות זאת בגוף הערך ומישהו מחק זאת.

באם לא ישונה הדבר בערך - מן היושר יהיה להוסיף כאן רשימת שמות של הרבה הרבה רבנים מדורות עברו שעלון זה אינו מביע את דעתו לגבי מותם, ואם כן - לדעת כותב הערך, הוא מאפשר לחשוב שהם חיים.

בעלונים הסמוכים לפטירת הרבי נכתב במפורש זי"ע (זכרו יגן עלינו), ולא היה ספק לקורא שאין להבין שהרבי חי עדיין. אולם לאחר כמה שבועות נכנעה המערכת והפסיקה לכתוב תואר כלשהו אחרי שמו של הרבי - שלא להיכנס למלחמה עם המשיחיים. כך נוהג העלון מאז ועד היום - עובדת פטירתו של הרבי מוצגת באופן מעורפל ולא חד משמעי (הביטויים "הסתלקות" ו"הילולא" הם הברורים ביותר שמצאתי, בעלון פרשת קורח מן השנה שעברה), ותארי "זי"ע" ו"זצ"ל" אינם נכתבים אחרי שמו. אפשר שמשלב מסוים התארים שאחרי השם פסקו מלהיכתב בכל מקרה, גם אחרי שמות אחרים, כדי שלא יבלוט הדבר בשמו של הרבי.
כפי שאתה כתבת זאת לא ייתכן - שכן העלון אינו כותב מפורשות כנגד הפלג המשיחי. הנוסח הנוכחי מצויין בעיני ואינו חוטא לאמת.
שיחזרתי את העריכה עם התמונות, לא הבנתי - למה לוותר על הצבעים? חנוכה שמח, ינבושד.


כתיבתך מוכיחה יותר מכל שאין לך שום מושג בנושא, ואינך יודע כלל את העובדות. שוב ושוב אנשים מנסים להפגין ידע, ומביעים את דעתם האישית מבלי להכיר את הנושא מבפנים. דבריך ממש מעוררים גיכוח אצל כל אדם המתמצא בנעשה כיום בתנועת חב"ד.
המילים "הסתלקות" ו"הילולא" הם בדיוק כמו "פטירה" או "מוות" - רק בשפה חרדית תורתית נזהרים לכנות מוות של יהודים (ובמיוחד צדיקים, ותוכל לבדוק זאת בנוגע לכל הצדיקים המוזכרים בשיחת השבוע, גם בגליונות שיצאו עוד לפני מות הרבי ב1994, כמו גם בכל גליון או ספר חרדי אחר, כפי שכבר כתבתי לעיל) בכינויים אלו. בכתיבת כינויים אלו העיתון נוקט עמדה ברורה וחד משמעית ללא ספק, והוא יוצא בצורה חוצצת ובלתי מתפשרת נגד הפלג המשיחי. עבור הפלג המשיחי אין שום הבדל בין המילה "הסתלקות" למילה "מוות", ואשמח אם תברר זאת בעצמך ותיווכח. גם הכתיבה המפורשת על קיומו של קבר הרבי הינה יציאה חוצצת נגד הפלג המשיחי. עובדה היא - ותוכל לשמוע אותה מכל אדם מן הפלג המשיחי, אפילו המתונים - שעיתון "שיחת השבוע" הוא פסול בצורה מוחלטת אצל הפלג המשיחי. זה ממש שטות ובדיחה עבור כל מי שיודע מה קורה בתנועת חב"ד, לומר שהעיתון מנסה לפשר בין הדעות בחב"ד.
אי כתיבת תוארים כמו "זי"ע" אינה הוכחה לכלום. לא היו בזה שום שינויים בין התקופות, ותבדוק את מה שאני אומר לך: אף פעם - אפילו לפני 1994 - לא הקפידו, לא בעלון זה ולא בשום עלון חרדי, לכתוב תוארים דומים בכל פעם ופעם שמזכירים שם של צדיק שמת. רק מידי פעם כותבים תוארים כאלו, אבל לא מקפידים על כך בכל אזכור, בענין זה לא חל שום שינוי בקו של העיתון, ואין בזה שום הפרש בין הצדיקים השונים. לבדיקתך.
את התמונות שיניתי, כי זה ממש לא מכובד ורשמי - תמונות של מצלמה חיצונית. ולא תמונה מקורית של המחשב. אני לא מצליח להבין - בערך כמו זה - את המעלה שבצבעוני, על פני תמונה ברורה הישר מקובצי הPDF מאתר העלון. פיינער 22:04, 29 בדצמבר 2006 (IST)
צר לי לאכזבך, אבל הידע שלי בנושא - כך מסתבר - אינו נופל מהידע שלך. הביטויים שהוזכרו מעודנים יותר ונותנים פתח לפרשנות אחרת. בדיקה מזורוזת שערכתי לימדה שלפני פטירת הרבי לעיתים היו נוהגים לכתוב זצ"ל בהזכרת שמות רבנים, ולעיתים לא, ובעניין זה ידך על העליונה. הניסוח שמופיע בערך הוא האמת וצריך להישאר - ראה הודאת בעל דין בעניין זה, בראיון ב"בשבע" [1] (תחת הכותרת "למען שלום בית"). כמו כן, אם בחוגים משיחיים העלון מוחרם יש לציין זאת בפנים. בברכה, ינבושד.

יש 2 עלונים נוספים: שיחת הגאולה - היוצא לאור על ידי בית חב"ד המשיחי בת ים (בראשות זמרוני ציק) שנפרד מצא"ח אחרי ג' בתמוז ה'תשנ"ד, העלון ברמה 0. הגאולה מעניין ועכשווי הוא ברמה יותר גבוהה בהוצאת מטה משיח מהפלג המשיחי שקם בשנים האחרונות ונלחם בצא"ח - הארגון הרשמי.

אני לא יודע מה כל אחד יודע על זה אבל כל חסיד חב״ד ממוצע מכל הפלגים קורא את העלון הזה ולא ח״ו קורע את זה וכן הרבה יהודים מהפלג המשיחי לא נכנסים למלחמות על זה ומחלקים את זה במבצעים בימי שישי נתי 770 - שיחה 01:14, 31 במאי 2016 (IDT)

אליעזר שולמן[עריכת קוד מקור]

הורדתי את זה ששולמן כותב את "חיים יהודיים" כי הוא כתב רק פעם אחת ועזב צ. כשר 21:49, 1 בדצמבר 2007 (IST)

מי עורך את המדור כיום? --ויקפדן מלמד 02:11, 2 בדצמבר 2007 (IST)
בתקופה האחרונה הוא חזר והוא כותב בכל שבוע, בברכה ‏אבגדשיחה 06:13, 7 במרץ 2008 (IST)
אריכות היתר הזאת אודותיו לא נראית לי. אם הוא לא רוצה שיזכירו את שמו, אז לא, מה נוגע כאן פרטי הרכילות הזו? --ויקפדן מלמד - שיחה 03:12, 26 במאי 2008 (IDT)

גליון מספר 235 זה לא פרט חשוב בתולדות הגליון??[עריכת קוד מקור]

הגליון שכותרתו "לא יפלו טילים", שהוסבר בהמשך ב"לא יפלו טילים כימיים"?, הגליון נאסף במסירות ע"י חסידי חב"ד שחששו לכבוד רבם, ש"נבואתו" נתבדתה בליל הפצתה בגליון, חשוב שצעירי הצאן בחב"ד ידעו גם פרשה זו שודאי לא ידועה להם --מוישימי - שיחה 04:56, 24 בספטמבר 2012 (IST).

אבגד, מהי תשובתך? להד"ם? נרו יאירשיחה • ח' בתשרי ה'תשע"ג • 20:51, 24 בספטמבר 2012 (IST)
אכן, להד"ם. ראשית, לא היתה בגיליון הכותרת שהכותב מצטט כביכול (זאת אומרת שהכותב מתיימר לכתוב בלי לטרוח אפילו להשיג את הגיליון ולצטט נכון). שנית, שום גיליון לא נאסף. הגיליונות חולקו באותו שבוע כרגיל, והם קיימים בכרכי שיחת השבוע. הגיליון הזה אינו נדיר יותר מהגיליונות האחרים מהימים ההם. זה פשוט קשקוש ובדיה. אבל "בכל שקר יש גרעין של אמת", אז האמת היא שכותב המאמר סיים את מאמרו בהבעת תקווה שבמקום לחכות לטילים עיראקיים שלא יבואו יש לחכות לגאולה השלמה שבוא תבוא. זו היתה הבעת תקווה של כותב המאמר ולא "נבואה" בשם הרבי, שכן הרבי מעולם לא אמר שלא יפלו טילים. אבגד - שיחה 11:15, 28 בספטמבר 2012 (IST)
אני מוצא עכשיו את תיאור העניין וצילום הגיליון הרלוונטי כאן. אמנם כתוב שם, לא בכותרת, שהרבי אמר ש"לא תהיה שום פגיעה בארץ ישראל!" ושהיא המקום הבטוח ביותר בעולם. אולי יש מקום להזכיר זאת בערך של הרבי, לכאורה זהו לא קשור דווקא לשיחת השבוע. נרו יאירשיחה • י"ב בתשרי ה'תשע"ג • 13:02, 28 בספטמבר 2012 (IST)
ייש"כ עצום, שנים אני מחכה לראות את הגליון הזה ולא הצלחתי, ועתה סוף סןף אני זוכה לראות את הגליון ולראות שאכן הדברים לא חמורים כפי ששמעתי, ועכשיו אשמח אם תענו לי גם על קושייתי בשיחה הוצאת ספרים קהת--מוישימי - שיחה 05:18, 15 באוקטובר 2012 (IST)

הרבי מליובאביטש אמר לפני פרוץ המלחמה לשר לביטחון פנים דאז מר רוני מילוא -שר המשטרה-: למסור לראש הממשלה יצחק שמיר שעומדת לפרוץ מלחמה ויפלו טילים אבל לא יהיו נפגעים. קישור לוידאו: https://www.youtube.com/watch?v=xs6IUzy6TLA

קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 03:50, 9 ביולי 2013 (IDT)

הוסר. אבגד - שיחה 08:29, 9 ביולי 2013 (IDT)
הבאתי מקור מארכיון האינטרנט. נרו יאירשיחה • ח' באב ה'תשע"ג • 13:09, 15 ביולי 2013 (IDT)
מצויין. אבגד - שיחה 09:36, 18 ביולי 2013 (IDT)

הגליונות באתר העלון[עריכת קוד מקור]

באתר שלהם ניתן להיכנס לגליונות, אך כנראה שלא לכל המדורים, ומה שמעניין שכנראה זה היה והורד, כי מצאתי חלק שנמצא רק בגירסא השמורה של גוגל. כוננתי לפיסקה חיים יהודיים הנמצא כאן, אבל כאן לא. ציון הלוישיחה • ז' באב ה'תשע"ד 00:34, 3 באוגוסט 2014 (IDT) רואה בשניהם הכל גם בגוגל וגם בקישור. אבגד - שיחהומה לגבי המנהרות 07:28, 3 באוגוסט 2014 (IDT)