שיחה:תעלת מיין–דנובה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הבאת דיון בנושא שם הערך הזה מהמזנון:

התייעצות[עריכת קוד מקור]

יש תעלה אירופית חפורה המחברת את המיין (נהר) (יובל של הריין) עם הדנובה. התעלה הזאת, שהיא בשטח גרמניה, קרויה בגרמנית Main-Donau-Kanal ולעומת זאת בוויקי אנגלית היא קרויה Rhine–Main–Danube Canal. אני עומד לכתוב את הערך העברי, אך לפני שאפתח בכתיבה, אני נבקש שייקבע שמו - אני סבור שהשם המתאים הוא תעלת דנובה-מיין, כי אלה הנהרות המחוברים ודנובה הוא הנהר החשוב והגדול יותר, אך אני פתוח לכל הצעה. הערך הזה ישפיע על ערכים רבים, לכן פתחתי כאן את ההתייעצות. בברכה. ליש - שיחה 08:42, 9 במאי 2016 (IDT)

מבחן גוגל מוצא לפחות 4 אפשרויות: תעלת ריין-מיין-דנובה , תעלת הריין-מיין-דנובה, תעלת המיין-דנובה, תעלת מיין-דנובה - ללא העדפה מובהקת של אחת האופציות. במצב כזה הייתי ממליץ לבדוק אטלסים גיאוגרפיים ומדריכי טיולים כדי לבדוק מה השם הכי מקובל בספרות הכתובה עברית ולבחור בהתאם. בהצלחה, ‏DGtal‏ - שיחה 09:31, 9 במאי 2016 (IDT)
לדעתי תוספת ה' הידיעה מסרבלת את שם הערך ורצוי להימנע ממנה, ולכן האפשרויות הן תעלת ריין-מיין-דנובה , או תעלת מיין-דנובה. לדעתי עדיף השם תעלת מיין-דנובה מהסיבה הפשוטה שכך קרוי הערך בוויקיפדיה בהולנדית, בגרמנית וברומנית, שלושת השפות בהן משתמשים הכי הרבה בשם של התעלה. דרך אגב, אמנם מקובל בוויקיפדיה לכתוב שמות ערכים מסוג זה לפי סדר אלפביתי (כפי שהוצע - "תעלת דנובה-מיין"), אבל יש כבר שם מקובל לתעלה זו בשפות אחרות - "תעלת מיין-דנובה" - ולכן יש להשתמש בו. בברכה, -- ‏גבי‏ • שיח 09:58, 9 במאי 2016 (IDT)
נשמע נכון בעיניי. ‏DGtal‏ - שיחה 10:30, 9 במאי 2016 (IDT)
תודה למשתתפי הדיון - פתחתי את הערך תעלת מיין-דנובה. בברכה. ליש - שיחה 20:24, 10 במאי 2016 (IDT)
סוף העברה