שיחת משתמש:Fade to Black/בירורים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שלום, כאן Freddie Mercury[עריכת קוד מקור]

בבקשה לא לשחזר ולא לחסום - לא מדובר בהודעה טרולית! וסקרלט נתנה אישור. אני מודע לכל הדברים השליליים שעשיתי ומבין שאתם לא שמחים לקבל ממני הודעות במזנון והרגש הראשוני אצל כשיראו את הכותרת הזאת יהיה שלילי, זה הגיוני. אבל חשוב להבין שאני בכלל לא כזה שלילי כמו שאתם חושבים, בכלל לא.

אני מבקש מכולכם מכל הלב ובשיא הכנות, סליחה על כל עוגמת הנפש שגרמתי, ואני יודע שגרמתי.

לא באתי לוויקיפדיה במטרה לעשות פרובוקציות ולהעליב אנשים. באתי לפה כדי לכתוב ערכים בנושאים שאני מבין בהם וכי ראיתי שחסר הרבה מידע בנושאים אלה, ונרשמתי כמשתמש:Freddie Mercury בעקבות הזמנה שקיבלתי בדף שיחת ה-IP שלי אחרי שכתבתי את הערך אט"א. אז לא היה לי בקצה המחשבה שאני עלול להפוך לטרול (אפילו לא ידעתי מה זה טרול). אין טעם לפרט איך הדרדרתי, אבל בגדול אפשר להגיד שלא השתלבתי חברתית בקהילת הוויקיפדיה (דבר שמאפיין אותי באופן אישי (קושי בהשתלבות חברתית)) ובעקבות הזעם שלי כלפי משתמשים מסויימים בחרתי את הדרך הגרועה ביותר ולקחתי דוגמא מחנוכה כשאני יוצר חשבונות עם שמות פוגעניים כלפי אותם ויקיפדים והדרך לחסימה לצמיתות ולהוספת שמי לרשימה המפוקפקת של טרולים מוכרים באתר הייתה קצרה. לקחתי מאוד קשה את זה שהכריזו עליי טרול, בהתחלה התחלתי להטיח אשמה על אחרים ולחשוב שהיה פה רצף של אי הבנות ושהכל פוליטי, ואחרי שהסבירו לי שאני הוא האשם הבלעדי במצב שנוצר ושעשיתי דברים פוגעניים שאדם נורמלי לא עושה, שנאתי את עצמי ורשמתי את דחיית הקהילה הוויקפדית אותי משורותיה כעוד כשלון בחיים. אבל לא עזבתי את הוויקיפדיה והחלטתי שאם כבר הכריזו עליי טרול אז אני אראה להם מה זה טרול והמשכתי ליצור חשבונות עם שמות בעייתיים ולהציק בדפי שיחה. אבל, למרות ההסתבכות שלי עם הקהילה, אהבתי את הוויקיפדיה ומעולם לא פעלתי כדי לגרום נזק לאתר עצמו, לתוכן הערכים. לכן גם יצרתי (בזה אחר זה) שני משתמשים נורמטיביים: Anti-wikiped ו-Anthropos, שלמרות השם המתחכם של הראשון והשם הטורדני (בהתחלה, עד שהוחלף היה משתמש:Άνθρωπος) של השני, ביצעו עריכות ענייניות (ראו תרומות) מתוך רצון טוב. היו לי שני פנים בוויקיפדיה: הטרול פרדי מרקיורי שמציק ועושה שטויות ומשתמש חיובי שתורם לוויקיפדיה. אפילו קיוויתי שיחשדו באותם משתמשים נורמטיביים שזה בעצם אני וידעו שאני תורם. יש להדגיש שלמרות שתי בובות הקש הפעילות שהיו ברשותי מעולם לא הצבעתי הצבעות כפולות - אנתרופוס הפך להיות פעיל בעקבות חסימת אנטי-ויקיפד (בדיקת IP).

ידעתי שזה לא בסדר, אבל המשכתי כדי למשוך תשומת לב, עד שפנו אליי באופן אישי במסנג'ר ופשוט ביקשו ממני להפסיק. כשבאים אליי ומדברים איתי באופן אישי, אני פתאום מתחיל לראות את הדברים בצורה אחרת. נפל לי האסימון לגבי שני דברים: 1) אם עד אז חשבתי שמפעילי מערכת נהנים לשחק איתי משחקים ולחסום אותו כמו שאני נהנה כשחוסמים אותי עם הנימוק "טרול" או "פרדי", עכשיו הבנתי שלמעשה באמת נמאס להם ממני ואני מהווה מטרד אמיתי. ב) אם עד אז חשבתי שאני מצחיק ויצירתי, עכשיו הבנתי שמה שאני עושה זה די ברמה של ילד קטן ושבניתי לעצמי תדמית של דביל. שאלתי את עצמי: "לזה הגעתי? האם בשביל זה נרשמתי?"

אני רוצה לחזור... טוב, אני יודע שהוכרזתי טרול ושעשיתי דברים לא נחמדים, אבל באמת (אבל באמת!) שיניתי את אופן החשיבה שלי, התחרטתי חרטה אמיתית ואני רוצה לתקן את דרכיי. אני לא רוצה לפתוח עוד חשבון ולערוך איתו בשקט, אפילו "הקרבתי" את אנתרופוס ועוד כמה חשבונות נורמטיביים שביצעו כמה וכמה תרומות פה ושם. אני רוצה לחזור בשם משתמש:Freddie Mercury, אמנם עם ראש מורקן ומבקש סליחה, אבל מביע רצון אמיתי לתקן את דרכי ולחזור לקהילה. כן, אני יודע שאני טרול מוכרז ושמי מופיע לצדם של חכם חנוכה ודיזה ושאין תקדים לטרול שחוזר להיות משתמש נורמטיבי תחת אותו שם משתמש שהוכרז כטרול. אבל אתם לא חושבים שזה תקדים יפה?! תנו לי הזדמנות, אל תשחזרו את ההודעה הארוכה הזאת עם הנימוק המוכר "פרדי". אני מבקש ממפעילי מערכת שישחררו את משתמש:Freddie Mercury. ואני מתחייב שאחרי שאשוחרר:

  • אתמקד בעריכות במרחב הראשי
  • אמעיט ככל שניתן בלקשקש בדפי שיחה למינהם וליצור כמה שפחות חיכוך ביני לבין משתמשים אחרים, לשמור על פרופיל נמוך
  • אמנע מלכתוב דברים פוליטיים ו/או שנויים במחלוקת בדף המשתמש שלי (ובכל מקום אחר בוויקי)
  • אמנע מלהכנס למלחמות עריכה


אני מתחייב לא לאכזב אתכם. שלכם, אריאל. 22:33, 27 באפריל 2007 (IDT)

PS ברצוני להקדיש גם התנצלות ספציפית בפני המשתמשים Yonidebest, Odedee, HansCastorp ויחסיות האמת אשר העלבתי באופן אישי. ברצוני להודות לסקרלט שהקדישה לי מזמנה והחזירה אותי בקסמיה לדרך הטובה. היא באמת השפיעה עליי.
לא יצא לי להתקל בכך אז אני לא ממש יכול להביע דעה, אבל אם לשפוט רק לפי ההודעה הזאת אפשר לתת לך הזדמנות שנייה. דניאל ב. 22:46, 27 באפריל 2007 (IDT)
זה שאתה זוכר את הסיסמה של החשבון המקורי שלך - זו כבר נקודה לזכותך. ‏Gridge ۩ שיחה 22:48, 27 באפריל 2007 (IDT).
אריאל, מדוע לא תרשם תחת שם חדש, משהו כמו FM ותנהג כמו שאתה מבטיח. במקרה כזה יתיחסו אליך כמו לכל משתמש אחר ולא כמו אל טרול. טרול מתגלה בעריכותיו. בברכה. ליש 22:51, 27 באפריל 2007 (IDT)
פתח דף (משתמש) חדש. H2O‏ • שיחה 22:56, 27 באפריל 2007 (IDT)
אני שמח לראות שניצני השיחה שערכנו במפגש בהרצליה נשאו פרי. אני בעד מתן הזדמנות שניה (או שלישית) מתוך ידיעה שחסימה נוספת, והפעם לצמיתות במובן המקורי של המילה היא פעולה טכנית שלוקחת דקה לכל היותר. motyka שיחה 22:58, 27 באפריל 2007 (IDT)
ופתאום מסתבר שה-"טרולים" האיומים והנוראים אינם מפלצות מהאגדות אלא בני אדם אמיתיים, כמוני וכמוכם. זה שיעור חשוב לכולנו על הדה-הומניזציה שהממשק האינטרנטי עושה באופן בלתי נמנע לאנשים. יחסיות האמת 22:58, 27 באפריל 2007 (IDT)
לא צריך להיסחף עד כדי הכאה קולקטיבית על חטא קהילתי. אבל מבחינתי הדלת פתוחה בפני פרדי לחזור, נוכח התנצלותו הכנה הבוקעת מן הלב. שיחזור בכל כינוי שיבחר, אבל לדעתי עדיף לו לעצמו לבחור כינוי אחר מפרדי מרקיורי, כזה שאין בו תזכורת קבועה ואוטומטית לשעותיו הפחות יפות. בכל מקרה, הפיכת טרול טורדני לתורם מועיל וחבר חיובי בקהילה צריכה להיות משעותיה היפות של קהילה ויטואלית. מגיסטר 00:21, 28 באפריל 2007 (IDT)
מודה ועוזב ירוחם. דוד שי 00:35, 28 באפריל 2007 (IDT)
לא צריך אדם להתבייש בכינויו. הלא כוונותיו טובות, על כן אין מניעה שיחזור בשמו הישן. ככה גם יחזיק בקרדיט שצבר תחת השם הישן. כמו כן, יש לציין במקום כלשהו בדף משתמש שלרשותו שתי בובות קש רשומות כדין. גילגמש שיחה 12:10, 28 באפריל 2007 (IDT)
הדברים שכתבתי לא מזמן ליידל רלוונטים גם כאן: אמר הרמב"ם ביד החזקה, הלכות תשובה ז' ד', "אל ידמה בעל תשובה שהוא מרוחק ממעלת הצדיקים, מפני העוונות והחטאות שעשה. אין הדבר כן, אלא אהוב ונחמד הוא לפני הבורא, וכאילו לא חטא מעולם; ולא עוד אלא ששכרו הרבה, שהרי טעם טעם החטא ופירש ממנו וכבש יצרו. אמרו חכמים, מקום שבעלי תשובה עומדין בו, אין צדיקים גמורין יכולין לעמוד בו: כלומר מעלתן גדולה ממעלת אלו שלא חטאו מעולם, מפני שהן כובשין יצרם יתר מהן." ‏Harel‏ • שיחה 13:50, 28 באפריל 2007 (IDT)
אבל אם תשאל היום חרדי מן הישוב מדוע אין צדיקים גמורין יכולים לעמוד במקום בו עומדין בעלי תשובה, הוא ישיב: "מפאת הסרחון".. :) יחסיות האמת 16:20, 28 באפריל 2007 (IDT)

התכוונתי לא להגיב פה, כי אני שומר על פרופיל נמוך ושהדיון יהיה בין חברי הקהילה, אבל חשוב לי להבהיר שאני רוצה לחזור דווקא בשם המקורי ולא ליצור עוד בובת קש. כשמישהו משלים עם משפחתו, הרי שבני משפחתו לא יבקשו ממנו שיעשה ניתוח פלסטי על מנת שיוכל לחזור הביתה. ליש, משתמש:FM קיים ולא אני יצרתי אותו. אריאל 18:34, 28 באפריל 2007 (IDT)

אני מוצא מידה של אצילות בבקשתך לדבוק בשמך המקורי ולטהר אותו במעשים טובים. גם הקהילה אליה אתה חוזר ודאי מתבגרת עם הזמן ומרבה פחות לנהוג כיהושע בן פרחיה. אם יורשה לי כמשתמש פשוט להקדים את דבר המפעילים: ברוך השב, אריאל. ליאור 18:55, 28 באפריל 2007 (IDT)

אני חייב לומר שפרשת הסיבירית הרגיזה אותי למדי, והידיעה החדשה ששני האנשים שכתבו בדף השיחה שלי בקשר לפאמיאט הם אותו האחד מרגיזה אותי עוד יותר. עם זאת, אם הוא החליט להפסיק עם המשחקים אני לא רואה שום סיבה לא להשאיר את הרוגז שלי בעבר. המתעתקשיחה 21:10, 28 באפריל 2007 (IDT)

האם יש התנגדויות לשחרור שם המשתמש Freddie Mercury מהחסימה ולמחיקתו מרשימת הטרולים? ‏– rotemlissשיחה 21:12, 28 באפריל 2007 (IDT)

לי אין התנגדות. ‏DGtal‏ 21:59, 28 באפריל 2007 (IDT)
לאחר בקשת הסליחה יש קונצנזוס לשחרורו, לכן נושא השם חסר חשיבות, אם הוא רוצה בו אין סיבה להתנגד. בברכה. ליש 22:06, 28 באפריל 2007 (IDT)
אני חושבת שכדאי לא להחפז ולחכות למחר, כשכל הדתיים והחיילים יחזרו הבייתה ויוכלו להביע את דעתם גם. רותם 22:08, 28 באפריל 2007 (IDT)
תמיד אפשר יהיה לשקול את המעשה הזה מחדש אם יתנגדו אליו. ‏– rotemlissשיחה 22:13, 28 באפריל 2007 (IDT)
כיוון שלא הייתה התנגדות בכ־24 השעות האחרונות לבקשתו של פרדי, שחררתי אותו מהחסימה, הסרתי אותו מרשימת הטרולים והסרתי את ההגנה מדפי המשתמש והשיחה. אני מקווה שמעשה זה יוכיח את עצמו כנכון. ‏– rotemlissשיחה 22:13, 28 באפריל 2007 (IDT)
שעה יפה לקהילה. בתקווה שאריאל יהווה דוגמה לכל הטרולים למיניהם. קרני שיחהמקטרת השלום 22:15, 28 באפריל 2007 (IDT)
זו לא פעם ראשונה שהוא מבקש סליחה, לפחות לא ממני. אם הקהילה רוצה שאחד הטרולים המוכרים שלה יחזור לערוך ערכים, אני מסכים תחת שתי תנאים: העריכות שלו ייבדקו וכל שבוע-שבועיים ייעשה בדיקת IP לחשבון שלו כדי לוודא שהוא לא עושה שטויות כמו שעשה בעבר. רק הזמן יגיד אם טרול הוא טרול הוא טרול. מכיוון שהמשתמש הזה שוחרר אחרי 24 שעות דיון בלבד (הוא פועל בתור טרול כמה זמן? שנה? שנתיים?) התנאים שלי בתוקף כבר מעכשיו. מי מהתומכים לעיל רוצה להתנדב לבדוק את כל התרומות שלו? ‏Yonidebest Ω Talk 22:18, 28 באפריל 2007 (IDT)
אני. סקרלטשיחה הפתיעו אותי 22:20, 28 באפריל 2007 (IDT)
כתשובה לשאלה "הוא פועל בתור טרול כמה זמן": הוא נרשם לפני כשנה, והוכרז כטרול לפני כחצי שנה. ‏– rotemlissשיחה 22:21, 28 באפריל 2007 (IDT)
כל הפרשה הזו בעייתית, אומנם במקום שבעלי תשובה עומדים וכו, אז לא אתנגד לשיחרורו מהחסימה (למרות שאני בהחלט מבינה את יוני), אבל עוד התחכמות אחת, השמצות או שטויות שקירה בארגז החול, אחסום אותו אישית. אני מקווה שאת מתכוונת לבדוק כל אחת ואחת מעריכותיו סקרלט. ופרדי, מילה אחרונה לך - אני מאד מקווה שלא תנצל לרעה את האמון המחודש שקיבלת ותנתב אותו אך ורק לעריכות מועילות. דורית 11:28, 29 באפריל 2007 (IDT)

חסימת משתמש:Fade to Black[עריכת קוד מקור]

אנא ראו שיחת משתמש:Fade to Black#באיזו זכות חוסמים אותי?. יסמין 20:23, 29 בדצמבר 2007 (IST)

תגידו, לא נמאס לכם להחסם ולדון על זה ימים? אתם באמת לא מבינים למה אתם נחסמים כל הזמן? אני נכנס לפה פעם בכמה ימים וכל פעם אותו הדבר... בהנאה, גלעד (שיחה) 00:49, 30 בדצמבר 2007 (IST)
אכן חסימה בלתי מוצדקת בעליל של שנילי המפגין מרגע מינויו פרשנות קיצוניות ולא מקובלת לכללי ההתנהגות. לא הייתה לאריאל שום דרך לדעת שהסיבה שדבריו משוחזרים היא הכותרת שלהם, איש לא אמר לו זאת. למעשה, תקציר העריכה של סקרלט בשחזורה הראשון "ממש לא", העובדה שבא לאחר שחזור דבריו בדף הבקשות למפעילים שלא כללו כותרת שכזו, והעובדה שלא הזהירה אותה לא אחרי השחזור הראשון, השני או השלישי מלמדים שגם היא לא ראתה זאת כך, ומדובר במסקנה חפוזה ומשוללת כל יסוד מצדו של שנילי.
מובן שאם הבעיה הייתה בכותרת דבריו אז מן הראוי היה פשוט לשנות את הכותרת, זה דבר שנעשה כאן מדי פעם, ובוודאי שלא לשחזר את גוף ההודעה הלגיטימית של אריאל. אבל כאמור, ברי כי לא בזה מדובר. כמו-כן, על אף שהחסימה אורכה מ-24 שעות דומה ששנילי לא ביקש אישור ביורוקרט לחסימה, לא מראש ולא בדיעבד. יחסיות האמת • כ"א בטבת ה'תשס"ח 12:17:16
מבלי להיות בטוח האם המשתמש הנ"ל הבין את הבעיה בהתנהגותו, גם אני קורא למפעילים להגדיר תמיד בבירור ובפירוט מהי הבעיה, ודאי לפני חסימה. נרו יאיר 12:34, 30 בדצמבר 2007 (IST)

שוחרר. שנילישיחה 22:06, 30 בדצמבר 2007 (IST)