משתמש:ליאור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית


כי-ימין ושמאול, תפרצי; וזרעך גוים יירש, וערים נשמות יושיבו

שלום שלום,

שמי ליאור. אני הדמות הוויקיפדית של איש בשם ליאור, האוחז בדוקטורט במדעי המוח ומתמחה במיקרוסקופיה לא-לינארית. בוויקיפדיה אני עוסק בעיקר במיזם בית ישראל, בגלל שהוא משמח ומעניין כל כך.

ביכולתי לתרום גם לערכים הנוגעים למדעי המוח, ביו-פוטוניקה וטיפול קרינתי, בתמורה לערך מעניין במיזם.

כל דפי המשנה של דף זה פתוחים לעריכה. יום אחד אולי תהיה לי משנה ויקיפדית.

תריסר ערכים שתרמתי: אב כל חי, אב קבקב, אבטה בריהון, אגוז ברזילאי, אמב, ארבעים הילדים, ועדת גרין, סאני, פורמנט, צוללצב, שי פרדו, שלפוחית סינפטית.

יהלומים לנצח
יהלומים לנצח
פסוקו של יום:

... כשנגע גורלם היהודי בלב החכם והמשורר המוזר יוסף הלוי, וביקש את סיוע חברת כל ישראל חברים לאחים נדחים אלו, שהיו נתונים אז לשמד ולצרות - ויבוא הפחד בלב שועי ישראל בצרפת: מה יאמרו הגויים, הגם אחים שחורים לנו? ובק"ן טעמים ובתחבולות אין קץ חיבלו את המעשה, ועוד שנים על שנים התחכמו להוסיף ולהפריד את אחינו אלה מכלל ישראל.

אך מי יהודי ולא גינוהו גויים בגלל אפו השונה מאפם, בגלל גוון פניו ושערותיו השונה מצבע פניהם ושערותיהם? האמנם כבני כושים נעשה את אחינו, והאמנם גם בעינינו לחרפה הם כושים?

בשעה שטיפה אחת מדמנו פוסלת את הגזע, בשעה שאין קורט של דם יהודי בטל בשאינו-מינו, האמנם נתגאה בצבע הדם הזר שנתערבב בדמנו כנגד דם בעל צבע אחר שנתערב בדם אחינו אלה?


בחיים לא הכל שחור ולבן,
לפעמים עדיף להישאר אפור.


פעם אחת נתוודעתי אל נזיר, אבא מהרי, שהיה משוכנע לגמרי כי קרובה העת שבה יקבץ האל את היהודים מקרב כל העמים אל ארץ אבותיהם. הוא האמין כי אז הם יבנו את מקדשם בירושלים, כמתואר בנבואת יחזקאל, ויעבדו את האל על-פי תורת משה.

פורסם בשנת 1869, תורגם ע"י שושנה בן-דור עבור המאמר המסע לעבר ארץ ישראל: הסיפור על אבא מהרי
יצירת קשר