שיחת משתמש:Felixis

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Felixis, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
odedee שיחה‏ 05:13, 1 יוני 2006 (IDT)

רובה FN FAL[עריכת קוד מקור]

ראה את שאלתי בדף השיחה של הערך רובה FN FAL. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 15:08, 1 יוני 2006 (IDT)

מבצע אבירי לב[עריכת קוד מקור]

אני מניח שתרצה להרחיב בערך מבצע אבירי לב. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 18:11, 30 יוני 2006 (IDT)

תמסח[עריכת קוד מקור]

מהיכן התמונה? מי בעל זכויות היוצרים בה? דרור 11:41, 1 יולי 2006 (IDT) מקורן של התמונות ב- Ynet "מלחמת יום הכיפורים: סיפורה של חטיבה 421 " התמונות לוקטו מתוך הכתבה, ובשל הפירוט שבהן, וחשיבותן לעצם הסבר תהליך הצליחה, צירפתי אותם לערך. לא נראה לי שיש כאן בכלל בעיית זכויות, מאחר ולפי הכתבה, התמונות לוקטו מאלבומיהם הפרטיים של לוחמי החטיבה.

יש לבקש את אישור בעל זכויות היוצרים לפני שימוש בתמונה. דרור 12:39, 1 יולי 2006 (IDT)
כנראה לא טרחת לקרוא את תשובתי אליך וחבל.

צר לי שאני נאלץ לחלוק על דעתך, אבל כנראה שיש לנו בעיה אמיתית של הבנת ערך הויקיפדיה. למיטב הבנתי, הרי אם תמונה מסויימת מופיעה ברשת האינטרנט, והיא אינה מוגנת באמצעות כיתוב על פניה כמקובל, יש להתייחס אליה כתמונה חופשית ומותרת לכל!

בכל מקרה, כנראה שניצחת.

אין לי כל כוונה לשוב ולכתוב בויקיפדיה, וזו תישאר כנראה נחלתם הבלעדית של עורכי דין ופרקליטים, שידונו מה שייך לזכויות יוצרים ומה אינו שייך. והאמת? את מי היא מעניינת בכלל-העיקר שכל מה שנכתב הוא קביל ושפיט ומעוגן היטב בתקנות. ובבנין הארץ ננוחם.

אני מצר מאוד על החלטתך לא לשוב לכתוב בויקיפדיה, חבל. היית יכול לתרום הרבה לכולנו. אני מפציר בך לא לתת למחלוקת על התמונות לגרום לעזיבתך. תמונות באינטרנט, אלא אם נאמר אחרת - יש להתייחס אליהן כאילו הן מוגנות בזכויות יוצרים. במקרה זה, זכויות היוצרים הן של לוחמי החטיבה שצילמו אותן. צריך לבקש את אישורם כדי להשתמש בתמונות. ראה גם: ויקיפדיה:זכויות יוצרים וויקיפדיה:תמונה. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 13:02, 1 יולי 2006 (IDT)

דבורה[עריכת קוד מקור]

מהיכן התמונה? מי בעל זכוית היוצרים בה? במידה ולא תתיחס לשאלות התמונות תימחקנה. דרור 12:04, 1 יולי 2006 (IDT) מקורן של התמונות ב- Ynet "מלחמת יום הכיפורים: סיפורה של חטיבה 421 " התמונות לוקטו מתוך הכתבה, ובשל הפירוט שבהן, וחשיבותן לעצם הסבר תהליך הצליחה, צירפתי אותם לערך. לא נראה לי שיש כאן בכלל בעיית זכויות, מאחר ולפי הכתבה, התמונות לוקטו מאלבומיהם הפרטיים של לוחמי החטיבה.

גשר גלילים[עריכת קוד מקור]

מהיכן התמונה? מי בעל זכויות היוצרים בה? דרור 12:05, 1 יולי 2006 (IDT) מקורן של התמונות ב- Ynet "מלחמת יום הכיפורים: סיפורה של חטיבה 421 " התמונות לוקטו מתוך הכתבה, ובשל הפירוט שבהן, וחשיבותן לעצם הסבר תהליך הצליחה, צירפתי אותם לערך. לא נראה לי שיש כאן בכלל בעיית זכויות, מאחר ולפי הכתבה, התמונות לוקטו מאלבומיהם הפרטיים של לוחמי החטיבה.

מבצע אבירי לב[עריכת קוד מקור]

שלום לך, תוכל להסביר בקצרה על השינויים שבצעת בערך? בברכה, pacmanשיחה 22:30, 3 יולי 2006 (IDT)

תמונות של טרקטורים[עריכת קוד מקור]

שלום. מה גורם לך להניח שזהו הרישיון שניתן לתמונות? אני מבקש קישור לדף הרישיון. אני ממתין. ‏Gridge ۩ שיחה 23:14, 4 באוגוסט 2007 (IDT).


אין לי מושג לגבי מבנה ואופי הרשיונות.

כל התמונות הורדו מאתר היצרן http://www.cat.com/cda/layout?m=37840&x=7

תוכל לבדוק את הנושא בעצמך, ולתת לרשיונות את ההגדרה התואמת.

בברכה,

Felixis

זו בעיה, כי על פי זה כל החומר באתר, לרבות תמונות, מוגן בזכויות יוצרים. כך שאי אפשר להשתמש בהן ללא אישור מפורש מחברת קטרפילר, אלא אם מדובר בשימוש הוגן. כבר פניתי לחברת קטרפילר (לפני שבועיים) בבקשה לשחרר תמונה חופשית של D9T והם ענו לי שהבקשה בטיפול. בכל מקרה, כדאי שתעיין בויקיפדיה:רישוי וויקיפדיה:זכויות יוצרים או תשאל שאלות בויקיפדיה:זכויות יוצרים/שאלות ותשובות כדי להבין את הנושא יותר טוב. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 23:54, 4 באוגוסט 2007 (IDT)

בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן, חשוב להקפיד עליה. Felixis, אני מניח שהדבר היחיד שאפשר לקחת מהאתר הזה ללא רשות הוא הלוגו של החברה. התמונות יימחקו, אך אל דאגה. סביר שלא תתקשה לאתר תחליפים חופשיים. קפוץ לערכים המקבילים בוויקיפדיות זרות וחפש שם. ‏Gridge ۩ שיחה 01:11, 5 באוגוסט 2007 (IDT).

אני והאביר הוספנו תמונות חופשיות ומותרות לערך מגרדת. ‏Gridge ۩ שיחה 01:22, 5 באוגוסט 2007 (IDT).

תמונה:Cat615c.jpg[עריכת קוד מקור]

Felixis, רק אתמול דנו בזה. אם לא ניתן לתמונה רישיון חופשי אינך יכול להעלות אותה לערך. ‏Gridge ۩ שיחה 21:46, 5 באוגוסט 2007 (IDT).

לבקשתך טרחתי והשגתי עבורך את הרשיון המבוקש (נמצא באתר קטרפילר http://www.cat.com/cda/components/generalText?m=37320&x=7&commonText=Footer-All_Rights_Reserved).

להלן הרשיון: -


© 2007 Caterpillar All Rights Reserved

Caterpillar All Rights Reserved Caterpillar retains all copyrights in any text, graphic images, and software owned by Caterpillar and hereby authorizes you to electronically copy documents published herein solely for the purpose of transmitting or viewing the information. You may not mirror, modify or otherwise alter any files in this website for rebroadcast, or print the information contained therein, without written permission from Caterpillar. Except as expressly provided above, nothing contained herein shall be construed as conferring any license or right under any Caterpillar copyright, patent or trademark.

CAT, CATERPILLAR, their respective logos, "Caterpillar Yellow," and the POWER EDGE trade dress as well as corporate and product identity used herein, are trademarks of Caterpillar and may not be used without permission. Cat and Caterpillar are registered trademarks of Caterpillar Inc., 100 N.E. Adams, Peoria IL 61629.

Legal Notices

The information in this publication, including text, images, and links, are PROVIDED "AS IS" BY CATERPILLAR INC. SOLELY AS A CONVENIENCE TO ITS DEALERS AND CUSTOMERS WITHOUT WARRANTY OF ANY KIND, EITHER EXPRESS OR IMPLIED, INCLUDING, BUT NOT LIMITED TO, THE IMPLIED WARRANTIES OF MERCHANTABILITY, FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE, OR NON-INFRINGEMENT. Caterpillar Inc. assumes no responsibility for errors or omissions in this publication or other documents which are referenced by or linked to this publication. This publication could include technical or other inaccuracies, and not all products or services referenced herein are available in all areas. Changes are periodically added to the information, and Caterpillar may change the products or services described in this publication at any time. Contact your local Caterpillar dealer for further information before relying on any information contained herein.

Should you choose to respond directly to Caterpillar with comments, questions, suggestions, ideas or the like relating to this Web Site or Caterpillar products and services, you agree that such information shall be deemed as non-confidential and Caterpillar shall have no obligation to respond and be free to reproduce, use, disclose and distribute the information to others without limitation, including but not limited to developing, manufacturing, and marketing products incorporating such information.

מעיון בחלקו הראשון של כתב ההרשאה, נראה לי בבירור שתנאי הרשיון מתירים צפיה ושידור ללא הגבלה כל עוד לא נעשה כל שינוי בתמונות אלו.

בברכה,

Felixis 21:55, 5 באוגוסט 2007 (IDT)

החלק You may not mirror, modify or otherwise alter any files in this website for rebroadcast אוסר על העתקת התמונות לאתרי אינטרנט אחרים והצגתם בהם (mirror, rebroadcast). צריך לפנות אליהם ולבקש שישחררו תמונות ברישיון חופשי. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 13:45, 6 באוגוסט 2007 (IDT)

תגובה[עריכת קוד מקור]

אני חוזר על דבריי דלעיל: אם לא ניתן לתמונה רישיון חופשי אינך יכול להעלות אותה לערך. זהו אינו רישיון חופשי. זהו רישיון. אי אפשר לעשות שימוש בתמונות כאלה. "צפיה ושידור ללא הגבלה כל עוד לא נעשה כל שינוי בתמונות אלו." זה תנאי אסור. ואין לי צורך לקרוא את כל הרישיון הארוך הזה, די בכותרתו. הסרתי את התמונות. אנא, אל תעלה אותן שוב. תוכל לקרוא את עזרה:תמונות ואת ויקיפדיה:רישוי. ‏Gridge ۩ שיחה 09:45, 6 באוגוסט 2007 (IDT).

אני מבין שמשעמם לך.

אין לי כוח, זמן, וסבלנות להתעמת עם טרחנים בלתי נלאים.

הרי אילו היית טורח לקרוא את ההרשאה של חברת קטרפילר היית מבין שהם אינם מתנגדים לשימוש בתמונות מתוך האתר שלהם. (מה גם שיש להם בודאי ענין רב שתמונות הציוד שלהם ולא של יצרנים אחרים יוצגו כתמונות מייצגות בערך).

אבל למה שתנסה לקרוא ולהבין?, בידיך הכוח ואתה ניצחת!

אני מאחל לך הרבה בריאות ואושר.

Felixis 10:07, 6 באוגוסט 2007 (IDT)

אתה יודע מה, למה שלא תשאל מישהו אחר? הנה, שחזרתי את עריכותיי אותן אפשר לבטל בלחיצת כפתור למרות "כוחי הרב". שאל מישהו אחר. שיהיה לך בהצלחה. ‏Gridge ۩ שיחה 10:11, 6 באוגוסט 2007 (IDT).
פליקסיס, טון הדיבור הזה אינו מקובל כאן, כלפי כל אדם בכלל, וכלפי גרידג', שעושה עבודה חשובה וכפויית טובה, בפרט. כדאי שתחזור בך מההתבטאויות האלה. עידו 10:19, 6 באוגוסט 2007 (IDT)
Felixis, אני מניח שבראשית ימיי כאן גם אני חשבתי שאחדים מהמשתמשים הם "טרחנים" רק שבניגוד אליך שמרתי את הבחנותיי לעצמי. בעניין התמונות: אמרתי שאין צורך לקרוא - לא אמרתי שלא קראתי. אני אוכף את כלליה של קרן ויקימדיה ולא פועל על דעת עצמי. זה יפה שהם "לא מתנגדים" אך כאמור זה לא מספיק. אין לי ספק שיש להם אינטרס ברור שתמונות של הציוד שלהם יופיעו ברחבי הרשת ולכן זה נראה לי תמוה שהם לא נתנו לצילומים האלה רישיון חופשי (שיהיה ברור - הם לא נתנו לצילומים האלה רישיון חופשי). נתתי לך הזדמנות לפנות למשתמשים אחרים, למרות שברור לי שאין טעם בכך והפרשנות תהיה זהה, וכעת הגיע הזמן להסיר את התמונות. אני מצטער ואני מאחל גם לך - כמובן - בריאות ואושר. ‏Gridge ۩ שיחה 13:19, 6 באוגוסט 2007 (IDT).