שיחת משתמש:Yaeli.aviv

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ברוכה הבאה לוויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

שלום יעלי, עיון בעריכותייך מעלה שבאת לפה לתרום ולא בהכרח כדי לקדם אינטרס של מישהו, ולכן מאד חבל לי שישר על ההתחלה את נתקלת בקשיים שנובעים מעיסוק בנושאים מסחריים או עם חשיבות מפוקפקת. אם יורשה לי להציע, התחילי בערכים קיימים וחשובים, והתמקדי בתוספת מידע תוך הקפדה על הכללים, ולא בקישורים וכדומה. ככה תוכלי ליהנות מהעריכה כאן, ורק אחר כך להכנס לנושאים הנתונים במחלוקת. ראי עוד כאן. יאירשיחה 16:45, 11 בפברואר 2014 (IST)

שלום יאיר, תודה על הקבלת פנים. יש לי תחושה שאני עוד אעשה שטויות עד שאלמד אבל אני בהחלט מקווה ללמוד(פניתי לרוליג מצוות החונכים ליעוץ). מאוד חשוב לי שהערך של יעקב בלס אכן יעלה. לא אני כתבתי אותו (למרות שאולי זה נראה ככה לפי הדיון :-) ) אבל אני מכירה אישית את המשרד ומאמינה שהם עושים שם עבודה ועשיה חשובה ומגיע להם ערך. הם משרד וותיק מאוד ובלס עצמו בעל נוכחות ציבורית מורגשת. אני ממש לא רוצה שהערך ימחק. לפי הניסיון שלך, מה אתה ממליץ להוסיף לערך? מה יכול לתרום במצב כזה? והאם לפי דעתך זה יעזור לשנות את הקטגוריה שלו לקצרמר עד שהערך ייתיצב?
ושאלה כללית, יש ערכים שאני רואה שאני יכולה להוסיף להם מידע אבל אין לי את הרפרנסים שאני רואה שאנשים מצרפים בדרך כלל. האם מותר להוסיף מידע שאני יודעת שהוא נכון גם אם אין לי רפרנס לקשר אליו? תודה מראש ותודה על הסובלנות, יעל Yaeli.aviv - שיחה 11:05, 12 בפברואר 2014 (IST)
לגבי יעקב בלס: אין דבר כזה "מגיע ערך" על עשייה חשובה. ערך בוויקיפדיה אינו פרס ואינו סמל סטטוס; אנחנו שואפים להציג את הידע על כל מה שיש לו חשיבות אנציקלופדית, ועליו בלבד. נכון שלפעמים כתוצאה מכך נוצרים פרדוקסים-לכאורה, כאשר מוחלט שאדם רב פעלים כמו יעקב בלס אינו ראוי לערך, והאני בו בו דווקא כן, אבל זו טעות אופטית: החשיבות שאנחנו מחפשים היא מוחלטת באספקלריא אנציקלופדית, ולא יחסית. בלס הוא איש מקצוע שעובד במקצועו וטוב בזה (כנראה), אבל כך גם עשרות אלפי עורכי דין אחרים; אם לא נדרוש ייחוד מסוים כתנאי סף לערך - נהפוך לדפי זהב. לגופו של עניין, לפי דעתי אין מה שתוכלי לעשות כרגע כדי לגרום לערך להשאר (אלא אם כן יש עובדה דרמטית שעדיין לא כתובה בו). מנסיוני, עדיף שלא תשקיעי בו עבודה נוספת מפני שהיא רק תגרום לך מפח נפש כשהערך יימחק.
לגבי שאלתך הכללית, אי אפשר לענות לה תשובה גורפת, זה מאד תלוי בסוג המידע ובמהות הערך. אם יש לך ספק, רצוי שתפתחי דיון בשיחת הערך ותפני אליו מלוח המודעות אם יש צורך.
אני חוזר על המלצתי: כדי ליהנות מהעריכה כדאי לך להתמקד בנושאים שלא נתונים במחלוקת, לפחות בהתחלה. הנה ערך נחמד שאת יכולה לעבוד עליו Face-smile.svg יאירשיחה 15:02, 12 בפברואר 2014 (IST)
אז אשאל שוב, מה לגבי להוציא את בלס מקטגוריית עורכי הדין ולהעביר אותו לקצרמר אנשים? הכל עדיף ממחיקה :-)
לגבי "תפני אליו מלוח המודעות" למה הכוונה?
ולגבי הערך שהצעת, אכן נחמד :-) יום טוב!

Yaeli.aviv - שיחה 16:18, 12 בפברואר 2014 (IST)

הקטגוריות הן רק עזרי ניווט, הן לא משפיעות על החשיבות. לוח המודעות: וק:למ. יאירשיחה 17:44, 12 בפברואר 2014 (IST)

שבץ מוחי[עריכת קוד מקור]

אנא בדקי אם התיקון שעשיתי נכון. --Yoavd - שיחה 12:36, 16 בפברואר 2014 (IST)

facepalm אוי. תודה, בהחלט תיקון נכון. אני יחסית חדשה כאן. לפי דעתך יש מקום לכתיבת ערך שלם על מערכות גירוי חשמלי פונקציונאלי? באנגלית יש על זה חומר אבל בארץ זה מושג חדש יחסית Yaeli.aviv - שיחה 12:46, 16 בפברואר 2014 (IST)
אם את מבינה בתחום, בוודאי שכדאי. הרעיון הוא תמיד לכתוב ערכים בנושאים בהם יש לך יתרון יחסי (כמו לי בשחמט). את תורמת מהידע שלך לערכים שאחרים, ללא רקע יהיו מסוגלים לקרוא, אבל בוודאי לא לכתוב. --Yoavd - שיחה 16:26, 16 בפברואר 2014 (IST)

הוספת מידע פרסומי[עריכת קוד מקור]

שלום רב. עושה רושם שחלק ניכר מפעילותך אצלנו כולל הוספת מידע פרסומי, במיוחד קישורים חיצוניים לאתרים של חברות ועורכי דין, ובדגש מיוחד על עו"ד יעקב בלס. כמדומני שכבר נאמר לך, אבל אני מבקש לציין שוב שהקהילה אינה רואה פעילות כזאת בעין יפה, ובמיוחד לאחרונה. אני מבקש שתמעטי בפעילות מעין זאת. נרו יאירשיחה • כ"ג באדר ב' ה'תשע"ד • 22:32, 25 במרץ 2014 (IST)

אוסיף עוד שהעריכה הזאת למשל היא פרסומת בוטה. אנא ראי זאת כאזהרה. נרו יאירשיחה • כ"ג באדר ב' ה'תשע"ד • 22:42, 25 במרץ 2014 (IST)
נרו, כל מקרה לגופו. לפני הכל העריכה שאתה מצטט אינה פרסומת בוטה. בשום צורה שהיא. דוברובניק איירליינס פשטה רגל בשנת 2011, כמו שגם ציינתי בעדכון הערך (אתה שם לב שאני גם מרחיבה ערכים, כן?). מכיוון שהחברה הזאת נסגרה והאתר שלה הורד באוויר אין הצדקה או הגיון לקשר אליה ולאתר מת. קרואטיה איירלינס, מצד שני, שהיא חברה הלאומית של קרואטיה, שטסה מדוברובניק, ממשיכה לפעול, כמו שגם מוזכרת בערך (ולא על ידי אלא שנים אחורה) ולכן הגיוני לקשר אליה. אני מבינה את הרצון לגונן, אבל יש גבול ומה שאתה עושה גובל בהתנכלות.Yaeli.aviv - שיחה 09:05, 26 במרץ 2014 (IST)
ועכשיו אני רואה שעברת וביטלת חצי מהעריכות שלי. נרו, אם אתה חושב שאני עושה פעילות פרסומית מזיקה, דבר איתי, אבל כל המקומות שאני מכניסה קישור זה חלק מהרחבת ערך והקישור מקשר למאמר שעליו אני מסתמכת לצורך הרחבה ולכן יש לו מקום. אני מוכנה לדון אבל אני לא מסכימה עם הפעולה שלך. הקישורים שאני משתמשת בהם לצורך אסמכתה מקשרים למאמרים מקצועיים שתורמים לערך, ומה לעשות שחלקם נמצאים באתרים של אנשי מקצוע, כך קורה שהם גם יודעים לכתוב על המקצוע והתחום שלהם. אני לא אטען שאין לי קשר לחברות האלו, אני לא מנסה להסתיר כאן. אבל אני עורכת תוכן ואני אחראית על רוב החומר שעולה לאתרים אלו וזה מאפשר לי גישה לחומר איכותי שאני גם משתמשת בו כאסמכתה לעריכות

נ.ב ועזוב את בלס בשקט. כן, העלית נקודה שלא מגיע לו ערך, כן, קיבלתי, זה עדיין לא משנה את העובדה שבאתר שלו יש מאמרים מקצועיים בתחום המשפטי.

ויקיפדיה היא פרויקט חשוב לכולנו, אז בבקשה קודם דבר איתי לפני שאתה בא ותוקף. בדיוק בשביל זה יש דפי שיחה 09:09, 26 במרץ 2014 (IST)

נרו, אני מבטלת חלק מהעריכות שלך (בחלקם אני מסכימה אתך, זה באמת קצר מדי) ומעלה אותן לדיון בעמודי השיחה של הערכים המתאימים יום טוב, יעלYaeli.aviv - שיחה 09:18, 26 במרץ 2014 (IST)
שלום יעל, בערך על עיר כמו דוברובניק, אין שום הגיון לתת קישור לחברת תעופה שפשטה רגל שבמקרה נחתה גם בעיר זו. מחקתי את הקישור. --Yoavd - שיחה 11:47, 26 במרץ 2014 (IST)
לא, הפוך. אוי נו. כנראה שלא הסברתי טוב. בדיוק בשביל זה פתחתי את השיחה בערך עצמו :-). החברה שפשטה רגל זו החברה דוברובסקי איירלינס. גם אני מחקתי את הקישור אליה. וגם אני אמרתי שאין שום הגיון לתת אליה קישור. בגלל זה גם עדכנתי אותו לקרואטייה איירלינס (שהיא החברה הלאומית של קרואטייה ודוברובסקי הוא אחד מהנמלים המרכזיים שלה) מה שנקרא : אף אחד לא מבין אותי :-P. בבקשה תבטל את המחיקה Yaeli.aviv - שיחה 11:54, 26 במרץ 2014 (IST)
היה מקום בדוחק לקשר לחברה שקרויה על שם העיר וקשורה אליה קשר הדוק. אין שום הצדקה לקשר לחברה אחרת, רק בגלל שהיא מגיעה גם לעיר הזאת, כפי שאיננו מקשרים לאתרים של חברות תעופה באף יעד שלהן, ויש הרבה יעדים כאלה. יש עוד הרבה חברות תעופה שמגיעות לדוברובניק. איך בעצם בחרת דווקא בקרואטיה אירליינס?
יעל, נגמרו המשחקים. אם תתעקשי אני מתכוון להעלות את פעילותך לדיון בבירורים, עם רשימת כל הגורמים העסקיים שאת עובדת עבורם. נרו יאירשיחה • כ"ד באדר ב' ה'תשע"ד • 12:49, 26 במרץ 2014 (IST)
נרו, אני לא מנסה להתעקש. בבקשה תפסיק לתקוף, זה דיון ממש לא נעים. אני לא מסתירה שאני עובדת מול גורמים עסקיים. יש כרגע דיון ערוך של מדיניות על האם במקרים כאלו צריך לפרט את כל הגורמים או לא (הדיון בעיקר בויקי באנגלית) אבל אין בויקיפדיה שום מקום שרשום בו ולו מילה על כך שאסור לי לקבל תשלום תמורת הרחבת ערכים כל עוד אני עושה את זה בהתאם לקווים המנחים של ויקי ודואגת לשמור על חוסר פניה ותוכן איכותי. אני מזמינה אותך לראות את הערכים שאני מרחיבה ומתקנת. עזוב לרגע את הקישורים. אני מביאה תוכן איכותי וטוב ורובו, מה לעשות, נשען על תוכן שאני רואה במסגרת העבודה כעורכת.

בוא נפריד לרגע לשניים, עם מה יש לך באיה מולי, עם התוכן או ספציפית עם האסמכתות עליהן אני נשענת?Yaeli.aviv - שיחה 13:03, 26 במרץ 2014 (IST)

מה זה דיון בבירורים?13:03, 26 במרץ 2014 (IST)
יעל, באופן טבעי כשאת עובדת עבור גורמים עסקיים את משוחדת. את מרוויחה לפי מספר הקישורים שתצליחי להכניס לויקיפדיה. אינך אובייקטיבית לגבי הלקוחות שלך, ולכן מן הראוי שגורמים אחרים הם שיחליטו האם יש מקום לקישורים האלה או לא. זו עמדתה של הקהילה שהובעה לא מזמן במזנון. אין לי בעיה איתך כאדם. יש לי בעיה עם האופן שבו את מתפרנסת תוך ניצול ויקיפדיה. אני מציע שמכאן והלאה תחשבי היטב לפני שאת מכניסה קישור לאתר עסקי כלשהו. גם לגבי תוכן - אני מתנגד לכך שתקדמי את לקוחותייך דרכנו. את יכולה נניח לתקן תאריך לידה או מקום מגורים, לא לקדם מכירות בדרך כלשהי. נרו יאירשיחה • כ"ד באדר ב' ה'תשע"ד • 13:27, 26 במרץ 2014 (IST)

אזהרת חסימה בגלל הוספת תוכן פרסומי[עריכת קוד מקור]

אני רואה שאת ממשיכה עם הוספת תוכן פרסומי לוויקיפדיה. ובכן, הדבר אסור. אל תעשי את זה או שנאלץ לחסום אותך מעריכת האתר. גילגמש שיחה 12:58, 26 במרץ 2014 (IST)

קיבלתי, פותחת אתך דיון בדף שיחה שלך על משהו ספציפי שקשור לזה.

אזהרת הוספת תכנים פרסומיים[עריכת קוד מקור]

שלום רב,

ויקיפדיה היא אנציקלופדיה ולא מדיום פרסומי. לפיכך, הוספת ערכים פרסומיים, פרסומות וקישורים שמטרתם לקדם אתר, רעיון, ארגון, עמותה או עסק מסחרי, שאינם מוסיפים ידע מהותי לקוראים, אינה מקובלת ועשויה להיחשב כהשחתה. העריכה שנעשתה על ידך היא פרסומית, והיא נמחקה כך ששום נזק לא נגרם, אולם להבא יש להימנע מהוספת תוכן פרסומי.

לתשומת לבך: ויקיפדיה איננה משפרת דירוג במנועי חיפוש.

אם לדעתך התוכן שהוספת אינו מהווה פרסומת, ניתן לנמק את העריכה בדף השיחה של הערך.
Assayas שיחה 13:36, 26 במרץ 2014 (IST)

Assayas מה שאני מנסה להגיד הוא שמה שאני עושה כן עומד בקריטריונים של " מוסיפים ידע מהותי לקוראים", ואני מנסה לנהל דיון ברמת הערך אבל זה מאוד קשה אם חלק מהעורכים חרטו על דגלם "עורך בתשלום, נכנס בו" ולא משנה בכלל מה התוכן שאני מביאה. קישור לאתר מסחרי אינו פרסומת. צר לי. אם העמוד המקושר תורם ומוסיף ידע משמעותי לקורא יש לו מקום, כמו שגם רשום בכללי ויקי שכרגע ציטט לעברי. Yaeli.aviv - שיחה 10:06, 27 במרץ 2014 (IST)

כשעורך מקבל "תשלום לפי קישורים" - יש בעייתיות גדולה בחומר שהוא מביא והגישה תואמת. הוסבר לך באריכות למעלה ואין לי כוונה לחזור, כשהקישור מגיע מ"ברוכים הבאים למשרד עורכי הדין של כך וכך המשלם לי" הוא אכן פרסומי. הוא מוסיף "לדעתך". אך דעתך איננה אובייקטיבית כי את מתפרנסת ממנו. חומר באותו עניין ניתן למצוא באתרים אובייקטיביים אחרים. האזהרה בעינה עומדת. Assayas שיחה 10:44, 27 במרץ 2014 (IST)
אני מסכימה לגבי הבעייתיות, אבל אני טוענת שכל קישור צריך להבחון לגופו ולא להימחק רק כי הוא ממני. זה שהוא מגיע מאתר שמשלם לי לא פוסל אותו. אם הוא לא רלוונטי זה פוסל אותו. היום חלק גדול מהחומר האיכותי והמקצועי ברשת נמצא באתרים של אנשי מקצועי. אם הייתי מקשרת לעמוד רלוונטי של עורך דין שלא משלם לי, זה היה מצדיק את הקישור? מה שאני מנסה להגיד שנכון שאני בוחרת הפניה בצורה משוחדת אבל זה לא אומר שהיא לא מתאימה לערך או לא תורמת לקורא. וכאן נכנסים העורכים המקצועיים. מה שקורה כרגע, שלא משנה מה קישרתי או לאיפה, התייחסו אליו כפסול מעצם זה שאני עורכת בתשלום. לשכת עורכי הדין? באמת? מבחינתכם זה לא אתר אובייקטיבי?ואין מה לעשות, אי אפשר לכתוב חומר בלי אסמכתאות, אחרת זה לא אנציקלופדיה, זה אתר דעה.Yaeli.aviv - שיחה 11:08, 27 במרץ 2014 (IST)
אל תדאגי לאמינות של ויקיפדיה, יש מספיק מקורות אחרים מלבד אתרים שיש להם תועלת עסקית מהכניסה לאתר שלהם. נרו יאירשיחה • כ"ה באדר ב' ה'תשע"ד • 13:32, 27 במרץ 2014 (IST)
שלום יעל, כאשר את רוצה לכתוב על עיר, שיש עליה מידע בעשרות מקורות אמינים כגון ספרות אקדמית, הרי לא יעלה על הדעת שתבחרי דווקא באתר פרסומי כמקור מידע להרחבת הערך, כפי שציינת בשיחתך עם אסייאס. --אילילה - שיחה 14:58, 27 במרץ 2014 (IST)
אנחנו מנהלים דין, נכון? כי אם סתם כתבת את זה כדי לתקוף תגידי ואני לא אמשיך לענות מעבר למה שאני כותבת עכשיו.

אני מסכימה ולא מסכימה אתך. ספרות אקדמית היא מקור אמין אבל לא נגיש. כלומר לציין מקור אקדמי כאסמכתה לערך היא מועילה אם הקורא הוא בעל גישה לאותם מקורות אקדמיה, אחרת זה קצת לצחוק לו בפנים ש "הנה, יש אסמכתה אבל אף פעם לא תראה אותה או תדע אם היא אמיתית או סתם רשמו כאן משהו". בנוסף, לא על הכל יש ספרות אקדמית, במיוחד כאשר מדובר בערים, רוב המידע העדכני נשאב ממשרדי תיירות של המדינות (אשמח אם תתקני אותי, אבל זה פרופיל ההפניות והקישורים שראיתי בערים). עכשיו, לגבי האתר עליו אני מדברת. אני לא מדברת על אתר פרסומי, חשוב לציין, אני מדברת על אתר מסחרי, במקרה הזה, חברת תיירות גדולה שהתוכן באתר נכתב על ידי מדריכי תיירות שמכירים היטב את המוקדים. אם אני עורך לשם מאמר מאוד איכותי ואני רואה שיש לי חומר כדי להרחיב ערך אני יכולה לבוא ולהוסיף לא מעט מידע, פשוט כי יש לי אותו מול העיניים. מכיוון שזה מקור המידע שאני כותבת, אז כן, אני רוצה במקרה הזה להביא קישור אסמכתה מהערות שוליים. זה רצף ההגיון שלי (כי שאלת איך זה יעלה על הדעת) אין לי בעיה לציין בכל מקום נחוץ גילוי נאות שזו עריכה בתשלום ובשם מי זה נערך ואם מי מהעורכים חושב שהמידע שהוסף הוא לא איכותי אז זו כבר פשלה שלי ותמחקו בצדק אבל אם המידע שאני מביאה הוא טוב ואיכותי (מדריכי תיירות, אחרי הכל) אז לפי דעתי זה כן טוב לערך. אוקי, זו אני. מה דעתך?Yaeli.aviv - שיחה 15:17, 27 במרץ 2014 (IST)

זה עוד יותר "לצחוק לקורא בפנים" כאשר אנחנו גורמים לו לחשוב שהוא קורא אנציקלופדיה נייטרלית, ובעצם אנחנו דואגים שהוא יגיע לאתר שלנו כדי שנרוויח ממנו כסף. שוב: לא, אל תקשרי לערכים מסחריים. נרו יאירשיחה • כ"ה באדר ב' ה'תשע"ד • 15:38, 27 במרץ 2014 (IST)
אני אסכם את הדיון בקצרה: פעם הבאה שתעשי את זה, תחסמי. גילגמש שיחה 15:40, 27 במרץ 2014 (IST)

אתר חסום[עריכת קוד מקור]

האמיני שאין לאף אדם ובוודאי שלא לקרן ויקימדיה להזיק לאף אתר (גם הוא מציף את ויקיפדיה בקישורים מסחריים). משום כך אכן בצורה טכנית הוא אינו מזיק כלל לקדיום של האתר (גם בעניין SEO). לעצם העניין דיון על הסרת הקישור מהרשימה השחורה מקומה בשיחת מדיה ויקי:Spam-blacklist ולא במקומות אחרים. תשטחי את טעונתייך בצורה רצינית ומקצועית והבטחה שלא תוסיפי שוב את הקישורים יכולה בהחלט לתת לך קרדיט בדעות משתתפי הדיון • חיים 7שיחה • י"א בניסן ה'תשע"ד • 15:41, 11 באפריל 2014 (IDT)

Invitation to Medical Translation[עריכת קוד מקור]

Medical Translation Project

Globe-Star of life.svg
Invitation to the Medical Translation Project – a joint Wikimedia project started by the English language WikiProject Medicine!

Thank you for being one of the top Medical editors! I want to use this opportunity to introduce you to our most ambitious project.

We want to use Wikipedia to spread knowledge where it will be used. Studies have shown that Wikipedia is the most common resource of medical knowledge, and used by more people than any other source! We want high quality articles, available to everyone, regardless of language ability. It isn't right that you would need to know a major language to get hold of quality content!

That is why in the recent Ebola crisis (which is still ongoing) we translated information into over 70 languages, many of them small African languages. This was important, as Wikipedia was also shown to be the biggest resource used in Africa for information on Ebola! We see tremendous potential, but also great risks as our information needs to be accurate and well-researched. We only translate articles that have been reviewed by medical doctors and experts, so that what we translate is correct. Many of our translators are professionals, but many are also volunteers, and we need more of you guys – both to translate, but also to import finished translations, and fix grammatical or other style issues that are introduced by the translation process.

Our articles are not only translated into small languages, but also to larger ones, but as of 2015 this requires users to apply for an article to be translated, which can be done here (full articles, short articles) with an easy to manage google document.

So regardless of your background head over to our main page for more information, or to our talk page and ask us questions. Feel free to respond in any language, we will do our best to find some way to communicate. No task is too small, and we need everyone to help out!

I hope you will forgive me for sending this message in English – we also need translators for messages like this, and above all local language community managers, which act as a link between us and you. Also I can not reply on your talk page, so please go to our talk page!

Thank you for helping medical information on Wikipedia grow! -- CFCF 🍌 (email) 15:37, 28 January 2015 (UTC)

Google Translation of this message