שיחת תבנית:הידעת? 9 ביולי - סדרה 2

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אסמכתא[עריכת קוד מקור]

באתר הזה נכתב:

  • " Although we do not possess any ancient Jewish pictures of the tablets, the Talmuds have preserved some discussions of their shapes. The Jerusalem Talmud describes them as two separated oblong tablets, whereas according to the Babylonian Talmud they were squares, measuring 6 x 6 x 3 handbreaths each--very different from any of the portrayals that we are used to. None of these sources speak of rounded tops."

עם זאת, לא ברור למה ב"הידעת" מדובר על "ספרות ואמנות ימי הביניים". הדימוי המעוגל קיים גם כיום. גדי אלכסנדרוביץ' 09:05, 18 בספטמבר 2006 (IDT)

צודק. הדימוי המעוגל קיים גם כיום, ואפילו בקרב החרדים. יש לציין שהאישיות החרדית היחידה (הידועה לי) אשר הפנתה את תשומת ליבה לזה, היה הרבי מלובביץ'. צעירי חב"ד אף הוציאו בשנות השמונים חוברת בשם "חטא העיגול", ועד היום שימוש בלוחות מרובעות הוא סימן היכר להשתייכות חב"דית. --ויקפדן מלמד - שיחה 01:10, 18 ביוני 2008 (IDT)
שופר. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • ט"ו בסיוון ה'תשס"ח • 01:18, 18 ביוני 2008 (IDT)

דירוג[עריכת קוד מקור]

4 - גילוי שככל הנראה לא יהיה ידוע לרוב הקוראים, ויעמוד בסתירה לתפיסה שככל הנראה רווחת אצל כולם. גדי אלכסנדרוביץ' 09:05, 18 בספטמבר 2006 (IDT)

רפרור[עריכת קוד מקור]

"הידעת" מצוין! כל הכבוד :) רק ממש חסר לי רפרור... (לתלמוד, ז"א). אבי־עד - שיחה 02:11, 18 ביוני 2008 (IDT)

החומר ממנו עשויים לוחות הברית[עריכת קוד מקור]

כדאי לדעתי להזכיר בקטע גם את המחלוקת בדבר הרכב הלוחות (ספיר או לפיס לזולי) וכן את משקל הלוחות לפי כל אחת מהשיטות. ליאור पॣ • י"ב בתמוז ה'תשע"ב • 14:52, 2 ביולי 2012 (IDT)

צורת הלוחות[עריכת קוד מקור]

במקור המוזכר (תלמוד בבלי, מסכת בבא בתרא, דף י"ד, עמוד א') לא כתוב שצורתן הייתה של קוביות. זוהי כבר פרשנות של הכתוב, פרשנות שאינה מחויבת. כדאי לשנות את הניסוח ל"פרשנים רבים הבינו ממסכת בבא בתרא..." או להביא מקור אחד שאומר זאת ממש במפורש. אוריאל, Orielno - שיחה 07:29, 4 בספטמבר 2016 (IDT)