1 נגד 100

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
1 נגד 100
Onevshundred.png
סוגה שעשועון טלוויזיה
יוצרים National Postcode Lottery
פרסים עד 1,000,000 ש"ח (ישראל)
ארץ מקור הולנד
מספר עונות 7 (ישראל)
הפקה
אורך פרק 60 דקות

1 נגד 100 הוא שעשועון טלוויזיה בינלאומי. בתוכנית מנסה מתמודד להביס נבחרת של מאה מתמודדים אחרים ולזכות בפרס כספי מכובד. מקור השעשועון הוא בהולנד, והוא משודר במדינות רבות בהן ארצות הברית, צרפת, ספרד, אנגליה, איטליה וישראל.

חוקי התוכנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברוב הגרסאות של התוכנית, יש מתמודד אשר מתחרה מול מאה אנשים בקהל שנקראים "הנבחרת". הנבחרת מסווגת לפי התמחותם או עבודתם של חבריה אך היא מורכבת גם מאנשים אלמוניים. בכל תור נשאל המתמודד שאלה רב-ברירתית בעלת 3 תשובות אפשריות, תחילה שאלה זו מופנית למאה המתמודדים בקהל, ולאחר שסיימו להצביע, המתמודד שמתחרה נגדם עונה על השאלה. אם המתמודד צדק בתשובתו, הוא ממשיך לשחק, והמתמודדים בנבחרת שטעו בשאלה יוצאים אוטומטית מהמשחק. לפני כל שאלה, החל מן השאלה החמישית, יש למתחרה אפשרות לפרוש מהמשחק ולקחת את סכום הכסף שזכה בו עד כה או להמשיך במשחק ("כסף או נבחרת").

אם המתמודד נשאר במשחק ומצליח להביס את כל הנבחרת הוא זוכה במיליון שקלים. במהלך המשחק יש למתמודד 2 "גלגלי הצלה" שיכולים לעזור לו לעבור לשלב הבא:

  • המתחרה בוחר אחת משלוש התשובות, כדי לראות כמה אנשים בנבחרת בחרו בתשובה המסוימת שבחר, בנוסף הוא יכול לבחור אחד מאנשי הנבחרת שצריך לנמק מדוע בחר בתשובה זו.
  • מוצגים למתחרה שני מתמודדים מהנבחרת: אחד שצדק בתשובתו ואחד שטעה, ועל שניהם לנמק מדוע בחרו בתשובה המסוימת (לפיכך, התשובה השלישית מתבטלת באופן אוטומטי).

בנוסף, החל משאלה מסוימת, המתמודד יכול להיעזר פעם אחת במנחה, כדי לענות על אחת השאלות.

התוכנית בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

מנחה הגרסה הישראלית של התוכנית הוא אברי גלעד, ושידורה החל ב-8 במאי 2007 בערוץ 2, רשת. השעשועון זכה למדרוג גבוה יחסית לאורך שידורו וקיבל שבחים וביקורות טובות. בתוכנית שודרו מספר ספיישלים בהם השתתפו ילדים, נוער, שחקני קולנוע, חיילים, משפחה, ספורטאים ופרק אחד בו השתתפה שרת החינוך דאז יולי תמיר. לרוב הנבחרת כוללת קהל קטן של אנשים בעלי מכנה משותף מעורר עניין, דבר שנועד לגוון את התוכנית.

במהלך העונה הרביעית של התוכנית ב-2010, זכה לראשונה אחד המתמודדים בפרס הגדול - מיליון ש"ח. הזוכה היה משה אבו עזיז, מורה מאור עקיבא. לדברי אברי גלעד זו הפעם השנייה בעולם שיש זוכה במיליון.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקודם:
2007 - אין, קטגוריה חדשה
פרס האקדמיה לטלוויזיה- תוכנית שעשועון
2008 - 1 נגד 100
הבא:
2009 - לא חולק