1 נגד 100

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
1 נגד 100
Onevshundred.png
סוגה שעשועון טלוויזיה
יוצרים National Postcode Lottery
פרסים עד 1,000,000 ש"ח (ישראל)
ארץ מקור הולנד
שפות הולנדית
מספר עונות 7 (ישראל)
הפקה
אורך פרק 60 דקות
שידור
קישורים חיצוניים
http://kro-ncrv.nl/eentegen100
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

1 נגד 100 הוא שעשועון טלוויזיה בינלאומי. בתוכנית מנסה מתמודד להביס נבחרת של מאה מתמודדים אחרים ולזכות בפרס כספי מכובד. מקור השעשועון הוא בהולנד, והוא משודר במדינות רבות בהן ארצות הברית, צרפת, ספרד, אנגליה, איטליה וישראל.

חוקי התוכנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברוב הגרסאות של התוכנית, יש מתמודד אשר מתחרה מול מאה אנשים בקהל שנקראים "הנבחרת". הנבחרת מסווגת לפי התמחותם או עבודתם של חבריה אך היא מורכבת גם מאנשים אלמוניים. בכל תור נשאל המתמודד שאלה ומוצעות לו שלוש תשובות אפשריות. תחילה השאלה מופנית למתמודדים ב"נבחרת". לאחר שאלו סיימו להצביע, המתמודד שמתחרה נגדם עונה על השאלה. אם המתמודד צדק בתשובתו, הוא ממשיך לשחק, והמתמודדים בנבחרת שטעו בשאלה יוצאים מהמשחק. לפני כל שאלה, החל מן השאלה החמישית, יש למתחרה אפשרות לפרוש מהמשחק ולקחת את סכום הכסף שזכה בו עד כה או להמשיך במשחק ("כסף או נבחרת").

אם המתמודד נשאר במשחק ומצליח להביס את כל הנבחרת הוא זוכה במיליון שקלים. במהלך המשחק יש למתמודד שלושה "גלגלי הצלה" שיכולים לעזור לו לעבור משלב לשלב:

  1. המתחרה בוחר אחת משלוש התשובות, כדי לראות כמה אנשים בנבחרת בחרו בתשובה המסוימת שבחר, בנוסף הוא יכול לבחור אחד מאנשי הנבחרת שצריך לנמק מדוע בחר בתשובה זו.
  2. מוצגים למתחרה שני מתמודדים מהנבחרת: אחד שצדק בתשובתו ואחד שטעה, ועל שניהם לנמק מדוע בחרו בתשובה המסוימת. התשובה השלישית מסומנת כלא נכונה.
  3. בשלבים מתקדמים של המשחק, המתמודד יכול להתייעץ פעם אחת במנחה המשחק.

התוכנית בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

מנחה הגרסה הישראלית של התוכנית הוא אברי גלעד, ושידורה החל ב-8 במאי 2007 בערוץ 2, רשת. השעשועון זכה למדרוג גבוה יחסית לאורך שידורו וקיבל שבחים וביקורות טובות. בתוכנית שודרו מספר ספיישלים בהם השתתפו ילדים, נוער, שחקני קולנוע, חיילים, משפחה, ספורטאים ופרק אחד בו השתתפה שרת החינוך דאז יולי תמיר. לרוב הנבחרת כוללת קהל קטן של אנשים בעלי מכנה משותף מעורר עניין, דבר שנועד לגוון את התוכנית.

בישראל ניתן פרס עד 1,000,000 ש"ח הנחשב למועט באופן יחסי, כשלפניה ניתן למצוא רשתות הנותנות פרסים עד 1,000,000 דולר.

במהלך העונה הרביעית של התוכנית ב-2010, זכה לראשונה אחד המתמודדים בפרס הגדול - מיליון ש"ח. הזוכה היה משה אבו עזיז, מורה דתי מאור עקיבא. לדברי אברי גלעד זו הפעם השנייה בעולם שיש זוכה במיליון. משה אבו עזיז אינו הזוכה היחיד בפרס הגדול, שכן במדינות רבות אחרות זכו כבר עשרות מתמודדים בפרס הגדול ביותר, הראשון שבהם אירע ב-4 בינואר 2008 בארצות הברית.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]


הקודם:
2007 - אין, קטגוריה חדשה
פרס האקדמיה לטלוויזיה- תוכנית שעשועון
2008 - 1 נגד 100
הבא:
2009 - לא חולק