Company Of Heroes

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לערוך ערך זה. הסיבה היא: דרושה ויקיזציה.
אתם מוזמנים לסייע ולערוך את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעריכת הערך, ניתן להסיר את התבנית. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
יש לערוך ערך זה. הסיבה היא: דרושה ויקיזציה.
אתם מוזמנים לסייע ולערוך את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעריכת הערך, ניתן להסיר את התבנית. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
Company Of Heroes
הטנק טיגר במשחק
הטנק טיגר במשחק
הטנק טיגר במשחק
כללי
תאריך הוצאה 14 בספטמבר 2006
סוגה משחק אסטרטגיה בזמן אמת
מספר שחקנים 1-8
פיתוח Relic Entertainment
הוצאה לאור THQ עריכת הנתון בוויקינתונים
ארץ מקור קנדה עריכת הנתון בוויקינתונים
שפות אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה THQ
סדרה Company Of Heroes
דרישות תוכנה
מנוע משחק Essence Engine
מצבי משחק שחקן יחיד, מרובה משתתפים משחק רשת
פלטפורמות מחשב אישי
מדיה DVD
המשחק הבא Company of Heroes 2 עריכת הנתון בוויקינתונים
דרישות מערכת
מעבד אינטל Pentium 4 2.0GHz או AMD Athlon XP
זיכרון 512MB RAM
כרטיס מסך DirectX 9.0c 64 MB VRAM עם Pixel Shader 1.1
מקום פנוי 6.5GB
בקרים מקלדת ועכבר
www.companyofheroesgame.com
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

Company Of Heroes הוא משחק אסטרטגיה בזמן אמת (RTS) שפותח עבור Microsoft Windows על ידי החברה Relic Entertainment. הוא הוכרז ב-25 באפריל 2005 והופץ ב-14 בספטמבר 2006. עלילת המשחק מתרחשת בימי מלחמת העולם השנייה, כאשר לשחקן יש אפשרות לפקד הן על צבאות בעלות הברית והן על צבא גרמניה הנאצית.

תיאור המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק מתרחש במהלך מלחמת העולם השנייה, ומתמקד בחזית המערבית במלחמת העולם השנייה, מהפלישה לנורמנדי ועד חיסול שרידי הוורמאכט בקרב פאלז.

במשחק ישנם 3 סוגי משאבים הנחוצים לשחקן על מנת לבנות מבנים ויחידות: כוח אדם (משמש בעיקר לבניית מבנים ויחידות), תחמושת (משמשת להרחבה ובניית שדרוגים ליחידות) ודלק (משמש בעיקר לבניית רכבים ומבנים). על מנת להשיג דלק ותחמושת צריך השחקן לכבוש טריטוריות ולדאוג שיתקיים רצף טריטוריאלי בינן לבין המפקדה הראשית. כוח האדם מסופק מתחילת המשחק על ידי המפקדה הראשית וניתן להרחיבו באמצעות כיבוש טריטוריות.

בנוסף על כך, ישנם שני סגנונות משחק: נקודות ניצחון (Victory Points), והשמדה (Annihilation).

מצב תגרה (Skirmish)[עריכת קוד מקור | עריכה]

במצב תגרה (Skirmish) השחקן יכול לבחור מפה משלל המפות של החזיתות בצרפת ובהולנד. המפות יכולות להכיל בין אחד לארבע מפקדות בצד אחד, וניתן להחליט על שיטת הנצחון : נקודות ניצחון או השמדה כללית:

  • נקודות ניצחון (Victory Points) - שני הצדדים מתחילים את המשחק עם אותו מספר נקודות ניצחון (250, 500 או 1000 לפי הגדרות המשחק). השחקן צריך לכבוש נקודות ניצחון (בדומה לכיבוש טריטוריות דלק ותחמושת). נקודות הניצחון מצויות במרכז המפה. כאשר השחקן מאבד נקודות ניצחון, נקודות הניצחון שלו פוחתות וכאשר הן מגיעות ל-0 הוא מפסיד במשחק ולהפך.
  • השמדה (Annihilation) - על מנת לנצח השחקן צריך להשמיד את כל בנייני היריב.

בכל שלב ישנם שני צדדים, הגרמנים נגד בעלות הברית.בצד של בעלות הברית השחקן יכול לפקד על ארצות הברית או בריטניה. בצד הגרמני השחקן יכול לבחור בין הוורמאכט לבין הפאנצרגרנדיר.

בחירת סיוע: בנוסף לרכבים וחיילים שאתה מייבא, אתה יכול לקבל סיוע לפי כמות המוניטין שאתה צובר בתגובה לכיבוש טריטוריות והשמדת אויבים. לכל צבא יש שלש סוגי סיוע מהם ניתן לבחור אחד.

צבא ארצות הברית:

סיוע-חי"ר: כולל תגבורת חיילי ריינג'רס, תגבורת חי"ר בליווי טנקי M4 שרמן, הפגזה-כבדה בעזרת תותחי-הוביצר, ייבוא מהיר יותר של חיילים.

סיוע חיל-האוויר: כולל מטוס-תצפית, מטח מקלעים של מטוס קרב, מטח רקטות של מטוס תנדרבולט, הצנחת מחלקת-צנחנים, הצנחת תותח-שדה, הצנחת אספקת דלק ותחמושת.

סיוע שריון: כולל תיקוני-שדה, סיוע טנקים מגדוד אחר, ייבוא טנק קאליופ {שרמן משגר רקטות}, ייבוא טנק פרשינג.

צבא- בריטניה:

סיוע חיל-התותחנים המלכותי: הפגזה בעזרת תותחי הוביצר, הפגזת מענה על ארטילריית אויב, הפגזה אקראית במפה. קבלת תותח-הוביצר מתנייע.

סיוע חיל-ההנדסה המלכותי: בניית עמדות תותחי-שדה, ייבוא טנק נגד בונקרים, ייבוא טנקי צ'רצ'יל, ייבוא מהיר יותר.

סיוע הקומנדו הבריטי: יירוט תשדורות אויב, יירוט בעזרת אולטרה, הפגזה כבדה מאוד בעורף האויב. הנחתת דאון קומנדו בשטח האויב, הנחתת דאון כלי-רכב, שיפור הרדאר.

צבא הוורמאכט:

דוקטרינת מגננה: השגחה על שטח כבוש, מיקוש, מלכוד מבנים, מטח ארטילריה. בניית תותחי-נ"ט 88 מ"מ.

דוקטרינת 'בליצקריג' : ייבוא לוחמי-סער {שטרומטרופר}, ייבוא לוחמי-סער בליווי משחית טנקים שטוג סימן 3, ייבוא לוחמי-סער בליווי טנק פנתר. ייבוא מהיר יותר, הסתערות גרנדירים, לחימת-בזק.

דוקטרינת 'טרור': הפחת רוח–לחימה כללית, הפחת רוח–לחימה משופרת, הפחת רוח–לחימה מרוכזת. מטח רקטות- 'נבלוורפר', שיגור טיל-שיוט V-1, ייבוא טנק קינג טייגר.

צבא הוואפן אס-אס פאנצרגרנדיר:

דוקטרינת אדמה חרוכה: מלכוד מבנים, מלכוד נקודות השתלטות. השגחה על שטח אויב, שיגור פגזים.

סיוע לופטוואפה {חיל-האוויר הגרמני}: ייבוא מהנדסי-שדה, ייבוא צנחנים, הצנחת מוקשים. התקפת מטוסי-קרב.

השמדת שריון: פגזי חודר שריון משופרים, משגרי נ"ט פאנצרשרק משופרים, מוקשי נ"ט. ייבוא משחיתי טנקים פלאקפאנצר 38(t), ייבוא משחית-טנקים 'יאגדפנתר'.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מבצע שם מטרה סוג מפקדה בסיס
1 Omaha Beach לכבוש את החוף ולהרוס את תותחי ה-נ"ט אין אין
2 Vireville לכבוש את הכביש ולהרוס את תותחי ה-נ"מ יחידת צנחנים אין
3 Carentan לכבוש את הכנסייה ולכבוש את בסיס הגרמנים אין בניין
4 Carentan Counterattack להרוס ולבלום את השיירה הגרמנית אין+ארטילריה בניין
5 Montebourg לכבוש את הכביש ולהרוס את הטנקים הגרמנים יחידת שריון יש
6 Cherbourg לכבוש את הנמל ואת המפקדה הגרמנית יחידת הגנה יש
7 Sottevast להרוס את הטיל ואת תחנת השיגור יחידת צנחנים אין
8 St. Fromond לכבוש את בניין העירייה יחידת צנחנים יש
9 Hill 192 לכבוש את הגבעה יחידת הגנה יש
10 Saint-Lo לכבוש את העיר יחידת הגנה יש
11 Hebecrevon להרוס את טנקי הפנתר יחדת שריון יש
12 Mortain להחזיק את הגבעה יחידת הגנה יש
13 Mortain Counterattack לכבוש את הנקודות ולהחזיקן יחידת שריון יש
14 Autry להרוס את טנק הטיגר בחירה יש
15 Chambois להרוס את שאריות הצבא הגרמני בחירה+מטוסי קרב יש

גרסאות הרחבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

Company of Heroes: Opposing Fronts[עריכת קוד מקור | עריכה]

בגרסת ההרחבה Company of Heroes Opposing Fronts נוספו שתי מערכות לשחקן-יחיד:

שני הצבאות האלה הופיעו לראשונה בגרסה הנוכחית ולכן השחקן יכול להפעיל אותם גם במצב 'תגרה' בנוסף לצבא ארצות הברית והוורמאכט.

Company of Heroes: Tales of Valor[עריכת קוד מקור | עריכה]

גרסת הרחבה נוספת נקראת "Company of Heroes: Tales of Valor", הפעם הקמפיינים מתרכזים בשלושה סיפורים אישיים של גבורה.

  1. DROP IN CAESWAY הסיפור הראשון מכיל שלשה שלבים וגיבורי העלילה הם שמונה צנחנים מהדיוויזיה ה-82 של ארצות הברית שצנחו בעיירה בשם CAESWAY ביחד עם צנחנים נוספים במטרה לאבטח את העיירה וגילו שהוורמאכט הקדים אותם וביצר את המקום, במשך יום הם מגנים באומץ על המקום מפני התקפות נגד אף על פי שהם בנחיתות מספרית. ואז הם נאלצים לסגת מפני התקפת שריון, מאוחר יותר הגרמנים מקדמים למקום ארטילריה והצנחנים נאלצים להסתער לתוך שטח האויב ולהשמיד את התעלות ועמדות-הנ"ט והארטילריה. חבורת הצנחנים שהשמידו כלי-רכב רבים וחיילי אויב שעלו עליהם מספרית זכו בעיטורים גבוהים על חירוף-נפשם.
  2. TIGER-ACE הסיפור השני מכיל שלושה שלבים וגיבורי העלילה שלו הם צוות טנק- טייגר גרמני שהצטיין בהשמדת טנקים סובייטים ונשלח לצרפת כדי לסייע בהתקפה הגרמנית על הכוחות הבריטים. הטנק שזכה בכינוי "טייגר- אייס"- ובצדק, משמיד שני תריסר של טנקים בריטים בנוסף לכלי-רכב נוספים ומסייר ברחובות העיירה וילר-בוקאז' בחיפוש אחר מטרות, בשלב זה כדי להילחם בקלות ישנה אפשרות –"כוונת"- בעזרתה אתה מכוון באופן אישי על המטרות וכך פוגע ביותר- דיוק. בסוף השלב הראשון הצוות נאלץ לנטוש את הטנק, וכך בשלב השני משימתך היא לחזור לקווים רגלית תוך כדי איתור מטרות איכות והכוונת הארטילריה אליהם. בשלב השלישי הצוות חוזר בטנק-טייגר חדש בנוסף לטנק טייגר מסייע, המטרה היא לטהר את העיירה מהאויב כדי לסייע לחיילי הסער להשתלט עליה.
  3. FALEZ POKCET הסיפור השלישי עוסק במפקד גרמני של הוורמאכט שעונה לקריאת מצוקה מהחיילים שלכודים בכיס-פלז'. הוא מפקד על חיל-המצב בעיר במטרה לחפות על הנסיגה שלהם, על אף שהפיקוד הגרמני שלא מוכן לסייע למאמצי ההגנה. מצבם של המגנים מחמיר והמפקד ניצב בפני התקפות של הצבא הבריטי וצבא ארצות הברית שמאיימים על הכוחות הנסוגים.

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

יחסית לרוב משחקי הטקטיקה, COMPANY OF HEROES שם הרבה יותר דגש על הטקטיקה. ניתן לראות זאת בטקטיקה בסיסית כמו תפיסת מחסה- בתוך מכתש פגז, או מאחורי גדר או מכשול אחר (מתי שהשחקן יצביע עם העכבר על מקום כלשהו יופיע סימן ירוק במקרה שהוא מחסה טוב, צהוב אם הוא מחסה יעיל למחצה ואדום במקרה שזהו מחסה מסוכן). וגם טקטיקה אופרטיבית, כגון 'כיתור', שימנע את העברת המשאבים לידי היריב, כל זה מתאפשר בעיקר בגלל המפה הטקטית. בנוסף החיילים אינם מיובאים כיחידים אלה כמחלקות, וכך כשמחלקה סופגת אבדות ומתכווצת השחקן יכול להחליט על נסיגה ולתגבר את המחלקה בבסיס.

המשחק מתחשב גם בפחד של החיילים ולכן במצב שהחיילים היו תחת אש-מקלע או הפגזה, הם יכנסו להלם זמני. בנוסף החיילים עצמם נלחמים ומשנים תנוחות בהתאם למיקומם בכוונה להשיג יותר מחסה ומצד שני להשיג שדה-ראייה נוח.

הגרפיקה של המשחק גם היא יוצאת דופן בהשוואה לרוב משחקי הטקטיקה הקודמים, בגרפיקה המקסימלית של המשחק מופיע כל כפתור וקמט על מדי החיילים (דבר שמשום מה לא קיים בגרסה השנייה של המשחק), וכך למרות שהגרפיקה פשוטה יחסית אך המחשב צריך לחשב את כל המפה- המשחק שוקל בסביבות 6 GB.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אמריקאים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קפטן מקיי: קפטן בארמייה הראשונה של צבא ארצות הברית, משתתף בנחיתה בחוף- 'אומהה', וברוב הקרבות שניהל החי"ר בנורמנדי, ביניהן כיבוש נמל שרבורג, סנט-לו ומורטן. גילה כושר-פיקוד גבוה בשעת-אמת.

ג'ו קונטי: לוטננט-ראשון בארמייה הראשונה של צבא ארצות הברית, יד ימינו של קפטן מקיי, גילה אומץ לב ונחישות בקרבות נורמנדי.

פרנק קרפט: סרג'נט בדיוויזיה המוטסת ה-82 של צבא ארצות הברית. צנח במסגרת הדיוויזיה בעיירה CAESWAY, שם גילה אומץ בחצותו גשר תחת אש לבדו והשמדת שלשה עמדות מקלע. זכה בעיטור מדליית- הכבוד.

סטף-סרג'נט וילסון: סמל ראשון מהדיוויזיה ה-82 של צבא ארצות הברית. פיקד על חוליה של 4 (כולל את עצמו) צנחנים במסגרת הצניחה בעיירה CAESWAY עד שפגש בחוליה נוספת של 4 צנחנים וצירף אותם תחת פיקודו. בהתקפת הנגד של הוורמאכט הורה לצנחנים לסגת בעוד הוא עצמו נשאר לעכב את האויב, נפל מפגיעה של טנק, זכה בעיטור השירות- המצוין במותו. סמל פרנק-קרפט תפס פיקוד במקומו.

בריטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מייג'ור בלקמור: פיקד בכל משך הקרב על קאן ונכנס אליה עם הכוחות החלוצים. שירת בעבר ברגימנט המוצנח.

קפטן-וואלאס: פיקד על כוחות השריון בקרב על קאן וכיד-ימינו של מייג'ור בלקמור.

גרמנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מַיוֹר יוזף גינטר שולץ: מפקד טנק טיגר בדרגת רב-סרן בעל ניסיון רב בלחימת-שריון שהועבר מהחזית המזרחית לחזית נורמנדי, שם השתתף בהתקפת הנגד במורטן נגד הארמייה השלישית, גדוד שריון אמריקאי בליווי גדוד חי"ר בפיקוד קפטן מקיי ניהלו מצוד כדי להשמידו ובסופו של דבר הצליחו.

וולפגנג ברגר: סרן בדיוויזיית פאנצר אס-אס 9 ההונשטאופן, שהופתע ביחד עם יתר הגדוד כשצנחנים בריטים צנחו בבסיס הנופש של הגדוד בהולנד, הוא תפס פיקוד וניהל מתקפת-נגד ולמרות שרוב חיילי הגדוד היו טירונים הם הדפו את האויב ביעילות, סגן-הסרן של הגדוד השיג מפת-שלל מגופתו של צנחן בריטי בדרגת קצין וכך חשף את כל המבצע שכונה 'מרקט-גארדן'. לאחר מכן הגדוד טיהר את העיר ארנהם מכוחות הקומנדו-הבריטי למרות הלחימה העיקשת של הבריטים. אחיו הקטן של וולפגנג-ברגר, שטורמן ברגר (רב-טוראי) נהרג בלחימה נגד הכוחות הבריטים שניסו לחצות את הריין.

מקסימיליאן ווס: היהקצין שריון בגדוד הפאנצרים ה-101 של דיוויזיית אס-אס לייברשטנדה. הוא הצטיין ביותר בהשמדת טנקי סובייטים, הטנק שלו היה טייגר מספר- 205 וזכה בכינוי אייס-טייגר על השמדת יותר ממאה טנקים, הוא משתתף במשחק בהתקפה על וילר-בוקאז'.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]