שידור טלוויזיה דיגיטלי קרקעי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף DTT)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מדינות בהן קיים שידור טלוויזיה קרקעי דיגיטלי בתקנים השונים
תמונה חדה יותר בשידור דיגיטלי (למעלה) מאשר בשידור אנלוגי (למטה)
ממיר דיגיטלי ואנטנה לקליטת שידורי DTT בישראל

DTT - שידור טלוויזיה דיגיטלי קרקעי (ראשי תיבות באנגלית: Digital Terrestrial Television) - היא שיטת שידור דיגיטלי אלחוטי של ערוצי טלוויזיה, באמצעות תחנות ממסר קרקעיות.

המעבר לשידור דיגיטלי מאפשר ניצול יעיל יותר של תחום התדרים, בכך מגדיל את מספר ערוצי השידור, ומפנה חלק מהספקטרום לשימושים חלופיים - הדיווידנד הדיגיטלי. יתרונות נוספים על פני השידור האנלוגי הם שיפור באיכות הקליטה, והוזלת השידור.

קליטת השידורים מחייבת אנטנה וממיר דיגיטלי, או מקלט טלוויזיה המותאם לשיטת השידור הדיגיטלית. קיימים ממירים עבור טלוויזיות וגם עבור סמארטפונים או טאבלטים.

DTT בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – עידן+

בנובמבר 2004 החליטה ממשלת ישראל על הקמת צוות בין-משרדי שיבחן את הצורך בשידורים דיגיטליים עבור הערוצים הציבוריים הפתוחים. בפברואר 2008 התקבל בכנסת תיקון לחוק, שמאפשר שידורי DTT. חוק זה מסמיך את הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו כגוף האחראי על שידורים אלה בישראל. שם המיזם עידן+.

לצורך הקליטה יש לרכוש ממיר דיגיטלי עם אנטנה. קליטת השידורים היא בחינם אך עצם החזקת מקלט טלוויזיה חייב בעבר בתשלום אגרת הרדיו והטלוויזיה.

החל מנובמבר 2017 המערך משדר את הערוצים: כאן 11 (ב-HD וגם SD), חינוכית 23, קשת 12, רשת 13, ערוץ עשר, ערוץ הכנסת, מכאן 33, ערוץ 24 וערוץ 20. בנוסף, משודרות בעידן+ רשתות הרדיו הארציות, וחלק מתחנות הרדיו האזורי.


קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]


LCD generic tv.jpg ערך זה הוא קצרמר בנושא טלוויזיה. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.