Mafia II

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.


Mafia II
Mafia II.jpg
שם בעברית מאפיה 2
תאריך הוצאה

צפון אמריקה: 24.10.2010 אוסטרליה: 26.10.2010

שאר העולם: 27.10.2010
סוגה פעולה, יריות מגוף שלישי, עולם פתוח
פיתוח 2K Czech
הפצה 2K Games
סדרה מאפיה
מנוע משחק PhysX
מצבי משחק שחקן יחיד
פלטפורמות פלייסטיישן 3, מחשב אישי, אקס בוקס 360,Mac OS X
המשחק הקודם בסדרה Mafia: The City of Lost Heaven
המשחק הבא בסדרה Mafia III

Mafia II הינו משחק עולם פתוח המהווה המשך ל-Mafia: The City Of Lost Heaven אשר פותח על ידי 2K Czech והופץ על ידי 2K Games ב-2010.

המשחק מתרחש בעיר Empire Bay המבוססת על ניו יורק, בשנה כלשהי בין 19451943 וב-1951.

המשחק יצא למחשב האישי, פלייסטיישן 3, אקס בוקס 360, ו-Mac OS X. גרסה של המשחק לטלפונים ניידים פותחה על ידי Twistbox Entertainment ושוחררה ב-2010 על ידי Connect2Media.

ב-5.8.16 יצא טריילר למשחק Mafia III שיהווה משחק ההמשך.

העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

רקע עלילתי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויטו סקלטה ומשפחתו מהגרים מסיציליה ל-Empire Bay. ויטו מתחבר שם עם פושע מקומי בשם ג'ו ברברו ובמשך הזמן הם הופכים לחברים הטובים ביותר. במהלך ניסיון שוד שוטר תופס את ויטו אך ג'ו מצליח לברוח. לויטו מוצעת הבחירה בין שירות בצבא לבין מאסר בכלא.

ויטו בצבא[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויטו נכנס ליחידה צבאית של מהגרים איטלקיים ומשתתף בפלישת בעלות הברית לסיציליה. ופורץ לוילה והורג את כל החיילים שהיו שם ומגן על הדירה אך לשם מגיע טנק ומפוצץ את הדירה בה הייתה יחידתו של ויטו. החיילים האיטלקיים באו כדי להרוג את כל מי ששרד אך לפני שהרגו את ויטו הגיע דון קלו, ראש המחתרת הסיציליאנית ומציל את ויטו. והורג את החיילים שתכננו להרגו ויטו נפצע ומקבל חופש.

חזרתו של ויטו ל-Empire Bay[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויטו חוזר ל-Empire Bay. בשנת 1945 ויטו מגיע, הוא רק יורד מהרכבת ופוגש את ג'ו. הוא מגלה שג'ו פתח בקשרים עם כל מיני אנשים מהעולם התחתון. ג'ו מסדר לויטו פטור מהצבא. ויטו חוזר לביתו ולמחרת הוא מגלה שיש פרחח שנטפל לאחותו ואז הוא מגרש אותו וחוקר מה קרה מגלה שהוא בחובות של אביו שמת, אביו היה עובד בנמל לאיש בשם דרק ונכנס לחובות אך מת ולא שילם עליהם.

חזרתו של ויטו לעולם הפשע[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'ו מתחיל לסדר לויטו כסף וציוד. ג'ו נותן לויטו לגור אצלו. אימו של ויטו ממליצה לו לעבוד אצל דרק, אך הוא לא נהנה מעבודתו ואחרי שהוא מבצע את העבודות הוא פורש. ג'ו מכיר לויטו את הנרי תומאסינו, מאפיונר שעובד למשפחת קלמנטה. ויטו וג'ו מבצעים בשבילו כמה עבודות, כמו פריצה לחנות תכשיטים, גניבת תלושי דלק מבניין ממשלתי ועוד. הנרי מכיר לויטו את לוקה, סגנו של ראש משפחת קלמנטה. לוקה אומר שויטו יוכל להיכנס למשפחה אם ישלם כמה אלפים. לבסוף השלושה מארגנים תקיפה על אויב שהלשין עליהם והורגים אותו שבסופה הנרי נפצע וויטו וג'ו מביאים אותו לרופא יווני שמטפל במאפיונרים בשם אל גרדו. ויטו מקבל את הכסף ומשלם את החוב.

כניסתו של ויטו לכלא[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברגע שויטו יוצא מביתו עוצרים אותו בלשים על גניבת תלושי הדלק. הוא מקבל 10 שנות מאסר.

בכלא ויטו פוגש את לאו גלנדה, סגנו של ראש משפחת הפשע וינצ'י, פרנק וינצ'י. הוא הופך את ויטו לחבר בכנופיה הזמנית שלו בכלא. בזמן שויטו היה חבר בכנופיה הוא נאבק בקרבות מול כנופיות אחרות כמו הכנופיה הסינית, הכנופיה האפרו-אמריקאית ולבסוף בכנופיה האירית. לבסוף ראש הכנופיה האירית, בריאן אוניל רוצה להרוג את ויטו בגלל שאחרי שויטו וג'ו שדדו את חנות התכשיטים המשטרה תפסה את אוניל והכניסה אותו לכלא. ויטו ואונייל רבים מכות ולבסוף אונייל מתעצבן, שולף סכין מהכיס וויטו, מצליח לתת לו מכה ברגל שמוציאה אותו מריכוז. ויטו תופס את הסכין של אונייל אחרי שאונייל לא היה מרוכז לכמה שניות, ויטו מעביר את הסכין על הצוואר של אונייל והוא נשאר בחיים, ואז ויטו אומר לו: "Shut The Fuck UP!" ותוקע בו את הסכין. אחר כך לאו מבטיח לשחרר אותו וויטו אומר שעדיף לו להישאר כאן מאשר לעבוד לאלברטו קלמנטי, אבל לאו אומר לו שאלברטו הוא סתם ממזר ושהוא תמיד יכול לבוא למשפחת וינצ'י. לפני שהוא הורג את אונייל, הוא נכנס לצינוק כי רצח שני מתנקשים בכלא. שם השוטר אומר לו שהוא קיבל מכתב, ובמכתב רשום שאמו של ויטו מתה. ויטו נכנס לדיכאון בחדר. הרבה אנשים אומרים שהוא הוציא עצבים על אונייל.

שחרורו של ויטו[עריכת קוד מקור | עריכה]

השנה היא 1951, ויטו מגיע לג'ו וג'ו מספר לויטו שהוא רכש לויטו בית. ג'ו וויטו נוסעים לדירתו החדשה של ויטו. ג'ו כבר הרבה זמן לא ראה את הנרי ויש לו קשרים חדשים ובהם סגנו של ראש משפחת הפשע פלקון, אדי סקרפה. ב-6 השנים האחרונות מראה העיר השתנה,עכשיו העונה היא קיץ לעומת החורף שהיה בתחילת המשחק. גם המכוניות השתנו, ולשוק המכוניות נכנסו מכוניות ארוכות יותר, קטנות יותר, עם גג פתוח ועוד. ויטו מגיע לביתו החדש ומוזמן לערב למסיבה שג'ו ארגן לו עם אדי. אחרי היום הזה אדי נותן לויטו וג'ו משימות רבות ובנהין משימת מכירת סיגריות שבסופה מגיעה מאפית אופנוענים ומפוצצת להם את המשאית וכנקמה הם תוקפים את הבסיס שלהם והורגים אותם באמצעות קרב יריות וגם משימת התנקשות בראש משפחת קלמנטי ובסגנו לוקה שהתגלו שהם סתם מנצלים את ויטו. ויטו נוסע למשחטה ומגלה שלוקה רוצה להוציא מידע על קרלו מאמצעות זה שהוא מענה את חברים של אדי ויטו מגיע לשם נאבק עם מתנקש של לוקה הורג אותו ואז הוא וטוני בלאסמרו שורדים מתקפה והורגים את החיילים של לוקה פורצים את החדר של לוקה והורגים אותו לאחר מכן ויטו וג'ו מגיעים למלון ענק, מתחפשים למנקים, עולים לקומה של אלברטו ושמים את הפצצה. לאחר כמה זמן, המעלית של טויטו וג'ו קורסת ומתחילה ליפול עד שהיא נעצרת אצל אלברטו. ניתן לראות את הקיר נופל ואלברטו קם מההריסות, וצורח להם שהם מטומטים ושהם ישלמו על זה, ובדיוק שהוא מכוון את האקדח השומר ראש שלו אומר לו שהם צריכים לברוח.הם מגיעים לחניה ורואים את מארטי, עם דם עליו. ג'ו מבין שמרטי מת וצורח: "fuck! they shot him! he is dead,vito!" ושמים פצצה בחדר בו תהיה שיחה שבה יש את אלברטו קלמנטה, ראש משפחת קלמנטה. הפצצה מתפוצצת אך אלברטו לא היה בחדר וניצל. הם רודפים אחריו כשג'ו יורה במכונית שלו, ואז הם מגיעים לסוף הרחוב. ויטו אומר שאלברטו בטוח מת, אבל ג'ו אומר שחייבים לודא. אז, ג'ו יורה בנהג, וטוען את התומפסון שהוא מחזיק. לאחר כמה שניות הוא יורה גם באלברטו בראש ועושה לו "וידוא מוות" וחוזר לויטו.

הפגישה המחודשת עם הנרי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויטו קונה לו וילה גדולה ומעכשיו חייו הופכים לטובים. ביום אחד הנרי מבקש מויטו עבודה אצל פאלקון. הוא ממליץ לאדי את הנרי ונוכח בשיחה בה הנרי נשלח להרוג את לאו בגלל היריבות של שתי המשפחות. ויטו מספיק להגיע ללאו שניות לפני שהנרי בא לשם. ויטו ולאו מחפשים מקום מחבוא, שכאן ניתנת לשחקן הבחירה. אם הוא מתחבא במקלחת, הנרי שומע את לאו נושם, יורה בלי לדעת מי נמצא שם ורואה את ויטו מת. אם הוא מתחבא בארון, הנרי מגיע לצאת ותופס את לאו. הדרך היחידה לברוח היא יציאה מהחלון באמצעות שימוש בבגדים קשורים מסל הכביסה, אם ויטו וליאו לא מצליחים לברוח. הנרי תופס את ויטו עם ליאו ודורש להסברים. ויטו מסביר להנרי טומסיניו שליאו חבר שלו שעזר לו בעת שהותו בכלא ושהוא בא להזהיר אותו. הנרי אומר שאדי ציווה עליו להרוג את ליאו וזה מה שיקרה. ויטו יוצא מהחדר. נשמעת ירייה, הנרי יוצא מהחדר ובתוכו ליאו שבחיים. הנרי עשה עסקה עם ליאו, שליאו יעלם מעל פני האדמה והנרי יגיד שהוא הרג אותו לאחר מכן שויטו חוזר לביתו הוא רואה שאחותו יושבת במרפסת ביתו בדיכאון והוא שואל אותה מה קרה והיא מספרת לו שבעלה לא אוהב אותה והוא נוסע לביתו ומנסה לדבר איתו אך הוא מסלק אותו בגסות ואז הם עושים קרב מגע ובסופו ויטו אומר לו שיתייחס יפה אל פרנצ'סקה אחרת הוא יהרוג אות ואחותו של ויטו מבקשת ממנו שלא יהרוג אותו. באותו הלילה של אותו יום חבורה שורפת את ביתו של ויטו, ראש החבורה הוא בן דוד של בריאן אוניל. וויטו וג'ו הולכים לבר בו הוא נמצא והורגים אותו ואת חבורתו לאחר מכן ויטו נאלץ לקבל דירה של נער בשם מארטי שמת במהלך ההתנקשות של אלברטו.

העסקה עם הטריאד ומותו של הנרי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הנרי, ג'ו וויטו הופכים לחברים טובים ולבסוף הם מבצעים עסקה עם הטריאד הסיני ואז הם נתקלים במאפיה והורגים את כל המאפיונרים אחר כך, הם משלמים כמה אלפים שהם הלוו מברונו, איש עסקים עשיר, ומקבלים סמים. הם צריכים עד יום שישי של אותו שבוע להחזיר כ-55,000 דולר. הם מצליחים להשיג את הסכום והנרי קורא להם לבוא לפארק, הם מגיעים ורואים שהטריאד שלחו רוצחים שמכים את הנרי עם סכינים וגרזנים, אבל כשהם מגיעים לשם והורגים את הרוצחים זה כבר מאוחר מדי והנרי בשניות האחרונות לחייו. מנסים להחיות אותו אך הוא מת ואז הם עומדים עצובים ו הם רואים את מר וואנג, מי שמכר את הסמים נוסע ורודפים אחריו למסעדה. ויטו וג'ו הורגים את כול המאפיונרים שבמסעדה, ומגיעים למשרד של וואנג. וג'ו אומר לו אתה מת חתיכת פסיכופט ווואנג שואל מה הם רוצים וג'ו אומר לו מה לעזאזל אתה חושב שאנחנו רוצים ויטו אומר לו שהם רוצים לדעת למה הנרי נרצח ואת הכסף שהוא הביא לו מתחקר אותו, ווואנג טוען שהנרי שיתף פעולה עם הממשלה ויש להם קשרים עם כמה אנשים בלשכה הפדרלית לסמים והנרי העביר להם פרטים על עסקת הסמים. ויטו וג'ו מבקשים גם את הכסף שלקחו מהנרי אבל וואנג אומר שהוא לא יכול להסביר להם עוד שום דבר, כי יהרגו אותו ממילא. ג'ו, כועס ואומר לו שאם הוא לא יספר להם הוא יהרוג אותו, ולוקח את האקדח וצועק עליו "FINE,YOUR CHOICE!" (מצאת את בחירתך ) ויורה בו. ואחרי שג'ו הורג אותו הם בורחים ויום אחר כך הם הורגים את תומאס אנג'לו בגלל שהוא עמד מאחורי הרצח של הנרי ואחר כך מנסים להחזיר את הכסף שהם צריכים בכך שויטו נוסע לנמל ושם הוא, פוגש את דרק ואת סטיב (סגנו של דרק), דרק וכמה מאנשיו וויטו וסטיב הולכים לטפל בכמה עובדים בנמל שיצאו נגד דרק. אחד מהם מגלה שויטו הוא בנו של אחד שעבד איתם והוא מגלה לויטו שדרק הרג את אביו. ויטו הורג את אנשיו של דרק, את סטיב ולבסוף גם את דרק עצמו. אחרי שויטו משיג את הכסף הוא מגלה שג'ו נעלם. אז הוא הלך לשאול את אדי, ואדי אומר לו שהנרי מת ועוד שני אנשים עשו פיגוע במסעדה סינית, ויטו משקר לו ואומר שהוא לא יודע כלום על זה. אחר כך הוא הולך לשאול את ג'וספה ומגלה שמשפחת וינצ'י חטפו את ג'ו בגלל הבלגן שויטו וג'ו עשו בצ'יינהאטון. ויטו נלקח בשבי ואחרי שהוא וג'ו מצליחים להשתחרר הם הורגים את חיילי משפחת וינצ'י ובורחים ויטו מציל את ג'ו ולוקח אותו לאל גרדו. הוא מקבל את הכסף מג'ו ומשלם לברונו כמה שניות לפני שברונו מחליט לעזוב.

סיום המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

למחרת ויטו נכנס ללימוזינה בו נמצאים לאו, כמה חברים במשפחת וינצ'י וראש הטריאד, מר.צ'ו שמתגלה כחבר טוב של לאו. לאו אומר שחצי מאנשיו של מר צ'ו נהרגו וכעת גם פרנק וינצ'י (ראש משפחת וינצ'י) וגם מר צ'ו רוצים אותו מת והכל בגלל הפיגוע בצ'יינהטאון והוא אומר שהנרי הוא סוכן של הממשלה ובגלל זה הטריאד הרגו אותו, אבל לא ידוע במשחק אם הנרי באמת היה סוכן ממשלתי יכול להיות שאכן הוא היה סוכן ממשלתי ובלית ברירה הרגו אותו, יכול להיות שלאו אמר זאת כי הוא היה מושפע ממר צ'ו או שזה סיפור שהסינים המציאו כדי להצדיק את מותו של הנרי. לאו מסביר לויטו שבשביל שמשפחת וינצ'י והטריאד יסלחו לו הוא צריך להרוג את קרלו פאלקון לפני שהממשלה תעשה זאת. ויטו מגיע לאזור שבו נמצא קרלו. הוא הורג את אנשיו ולבסוף הוא נכנס לחדר גדול ופוגש את קרלו. אז ג'ו מאיים על ויטו וקרלו אומר לו להרוג אותו. הם מדברים בלחש וג'ו מגיע להחלטה ולוחש שלויטו: "Vito, lets shoot that cooksucker". (ויטו בוא נירה בחלאה הזה) לבסוף ויטו וג'ו סופרים עד שלוש ותוקפים את אנשיו של קרלו ואותו. הוא נכנס לחדר שבו התחבא קרלו, ויורה בו 3 ירויות עם האקדח שבידו: הוא מדבר תוך כדי ואומר: "אתה יודע משהו קרלו, ב-10 השנים האחרונות כל מה שעשיתי זה להרוג. הרגתי בשביל המדינה שלי (ירייה) הרגתי בשביל המשפחה שלי (ירייה) הרגתי כל מי שראיתי. אבל הפעם הזאת, הפעם הזאת בשבילי. (ירייה)" ואחרי שויטו וג'ו יוצאים הם פוגשים במשפחת וינצ'י. הם נכנסים לרכבים ונוסעים לחגוג. ויטו שם לב שמכוניתו של ג'ו נוסעת בדרך אחרת ולאו עונה בתגובה שג'ו לא חלק מהעסקה. ומכאן דמיונו של השחקן מה יעלה בגורלו של ג'ו. במשחק השלישי נודע שג'ו הצליח לשרוד וכנראה ברח לשיקגו מצא שם כמה חברים שהלשינו עליו לליאו שכנראה אנשיו רצחו את ג'ו באכזריות שלא יזהו את גופתו אך בסוף mafia 3 מגלים שג'ו לא מת והוא עובד בשביל ליאו

משפחות הפשע בעיר[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחת הפשע קלמנטה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלברטו קלמנטי (1897-1951) ראש המשפחה. אלברטו הגיע לעיר מסצליה ובשנת 1929 הקים את המשפחה. אלברטו נראה פעמים אחדות במשחק. כאשר ויטו וג'ו הפכו לחלק ממשפחת פלקון הם הרגו את אלברטו בפקודה של אדי.

לוקה גרינו (1906-1951) סגנו של אלברטו. לוקה נתן לויטו וג'ו משימות אחדות במהלך המשחק. אחרי שויטו נכנס למשפחת פלקון הוא נשלח להציל שני חברים של אדי מלוקה שהתחבא במשחטה. הוא שלח מתנקש לויטו, ושאיים עליו בגרזן. שויטו בסכנת חיים, אחד מהחברים של אדי בעט אליו אקדח שנפל מהיד של לוקה, ויטו ניצל ורדף אחרי לוקה עד שחבר של ויטו שנראה פעמים אחדות במשחק ומכונה "פאלס" פרץ לדלת של לוקה בעזרת מכונית, והרג את לוקה כשהוא כבר בתוך ארון הקבורה שלו.

הנרי תומאסינו(1911-1951) היה חבר במשפחה. הנרי היה חבר במשפחה ובהתחלה נתן לויטו ולג'ו מספר משימות. לבסוף הנרי עזב את המשפחה והצטרף למשפחת פאלקון. נהרג לקראת סוף המשחק

משפחת הפשע פלקון[עריכת קוד מקור | עריכה]

קרלו פלקון (1905-1951) היה ראש משפחת פלקון. לאחר מותו של תומאס מורטי אב המשפחה המנוח שנהרג ב1933 שקרלו ואדי מלכדו לו את הרכב והוא נהרג מהפיצוץ, קרלו לקח את השלטון ושינה את שם המשפחה. לאחר שסגנו, אדי המליץ על ויטו וג'ו הוא צירף אותם ונתן להם משימות. לבסוף הוא צירף את הנרי שהיה בעצם סוכן ממשלתי שהסגיר את קרלו. ויטו קיבל מלאו משימה לחסל את קרלו. והוא הרג אותו על ידי יריה בראשו

אדי סקרפה הוא סגנו של קרלו פלקון. בזמן שויטו היה בכלא, ג'ו יצר עם אדי קשרים. אדי נתן לויטו עבודות והכניס אותו ואת ג'ו למשפחה. לא ידוע מה קרה לו אחרי סוף המשחק

ויטו סקלטה[בחיים-1925]הוא הדמות הראשית במשחק. ויטו עבד למשפחת קלמנטה ואחרי שחזר מהכלא עבד עם ג'ו בשביל אדי. אדי המליץ לקרלו לצרף אותם ואחרי כמה זמן ויטו התחבר עם הנרי והמליץ לצרפו. לבסוף לאו אמר שבגלל הבעיות שויטו וג'ו עשו בגלל מותו של הנרי, ויטו צריך להרוג את קרלו לפני שהממשלה תעשה זאת. מופיע במשחק השלישי יכול לההרג במשחק השלישי

ג'ו ברברו [בחיים-1924]הוא חברו הטוב ביותר של ויטו. לאחר שויטו נכנס לכלא הוא התחיל לקשור קשרים עם משפחת פלקון וביחד עם ויטו הוא נכנס למשפחה. ג'ו הרג מספר אנשים חשובים כמו אלברטו קלמנטה ועוד. אחרי שויטו הרג את קרלו השניים נכנסו ללימוזינות לחגוג אך מכוניתו של ג'ו נסע לכיוון אחר ולאו אמר שג'ו לא חלק מהעסקה אחרי שג'ו הצליח לשרוד הוא הצליח לברוח לשיקגו ושהה שם כמה שנים עד שנהרג על ידי אנשיו של ליאו יכול להיות שהוא לא נהרג ושליאו הביא להם גופה לא נכונה כי פעם השוטרים בשיקגו לא חקרו מקרי רצח

הנרי תומאסינו (1911-1951) הוא חבר לשעבר במשפחת קלמנטה. הנרי ביקש מויטו להצטרף למשפחת פלקון ומשימתו הייתה להרוג את לאו שלבסוף החליטו השניים שלאו יעזוב את העיר. הנרי, ג'ו וויטו התחילו להתחבר אך מהר מאוד הטריאד הרגו אותו וטוענים שהוא היה סוכן ממשלתי. מותו הוביל לסוף המשחק.

מרטין סנטורלי [1935-1951]אשר מכונה גם מרטי הוא נער אשר עובד בשביל משפחת פלקון. מרטי וויטו נפגשים על ידי ג'ו. מרטי וג'ו נפגשו כאשר ויטו היה בכלא. ג'ו נוהג לכעוס על מרטי ותמיד לתת לו ביקורת על מה שהוא עושה. באחד המשימות מרטי מציל את ג'ו ממוות. לבסוף מרטי בא עם ויטו וג'ו להתנקש באלברטו. מרטי מחכה להם מחוץ למלון וכאשר ויטו וג'ו ברחו מהמלון הם ראו את שמרטי מת וגופתו שם. ג'ו התחיל לחוש רגשות אשם על מותו.

ג'ימי ונדטה הגיבור הראשי של חבילות ההרחבה גי'מי ונדטה ודבורטלי אוף ג'ימי וקרוב משפחה של ויטו

טומי בלאסטמרו חבר טוב של ג'ו ויטו ואדי הרג את לוקה לאחר שויטו שחרר אותו

פרנק בלאסטמרו אחיו של טומי

מייק ברוסקי חבר של ג'ו וויטו בעל מגרש גריסה מאמן את ויטו לפוצץ רכבים של אויבים

טום גרג'מו חבר של ג'ו ויטו וגי'מי בעל מוסך עובד כ משפץ רכבים

פרנקי פרנצ'סקה סקלטה אחותו של ויטו מקפידה להימנע מאלימות

מריה ונדטה אימו של ויטו נהרגה כתוצאה ממחלה חשוכת מרפה

בריאן אוניל אויבם של ג'ו וויטו נשלח לכלא לאחר שניסה לשדוד חנות תכשיטים בכלא רב עם ויטו וויטו מצליח להרוג אותו

אביו של ויטו ששמו לא ידוע נהרג על ידי דרק וסטיב

תומאס אנג'לו מופיע בשתי משימות במשימה שויטו עובד בנמל מתגלה שהוא פרש ועובד בתור פועל בנמל ובמשימה השנייה בה ויטו וג'ו רוצים להחזיר את הכסף והם מגלים שהוא לקח חלק בגנבה ולכן הם הורגים אותו

הארי חייל טוב לב וחבר של משפחת קלמנטה וינצ'י וופלקון מוכר נשקים בעת הצורך לג'ו ויטו וג'ימי

משפחת הפשע וינצ'י[עריכת קוד מקור | עריכה]

דון פרנק וינצ'י [1880-1952] הוא ראש המשפחה. פרנק וחברו לאו הקימו את המשפחה. בגלל גילו של פרנק הוא שולח את לאו במקומו ובגלל זה הוא נראה רק פעמים אחדות. מת מזקנה ב-1952

לאו גלנדה[בחיים-1886]הוא סגנו ויועצו של פרנק וינצ'י. הוא ופרנק הקימו את המשפחה ולאו היה נשלח פעמים רבות על ידי פרנק. לאו פגש את ויטו בכלא וויטו נכנס מהר לכנופיתו. ויטו הציל את לאו מהנרי ובגלל זה לאו הרגיש שהוא חייב משהו לויטו. הוא שלח את ויטו להרוג את קרלו פלקון ולבסוף נסע לחגוג עם ויטו את הניצחון. מופיע גם בסוף המשחק השלישי

דרק פאפלרדו [1907-1951] הוא אחד מבכירי המשפחה ומנהל בנמל העיר. הוא היה מנהלו של אביו של ויטו והוא גם זה שרצח ביחד עם סטיב את אביו של ויטו. אחרי שויטו גילה זאת הוא הרג את שניהם במהלך קרב יריות שבו הא מחסל עם רובים ואקדחים אותם ואת החיילים שלהם

פפה קוסטה ( 1952 -1900 ) הוא אחד מחברי המשפחה. שויטו היה בכלא הוא פגש את פפה ושניהם היו בכנופיתו של לאו. לאחר שויטו יצא מהכלא פפה הוצג פעמים אחדות.נהרג על ידי ג'ימי באמצע הקפיין בחבילת ההרחבה Jimmy's Vendetta לאחר שג'ימי גילה שפפה קוסטה לקח חלק בשליחתו לכלא

סטיב קווין (1908-1951) הוא סגנו של דרק בנמל. סטיב לא חבר רשמית במשפחה בגלל שהוא לא איטלקי, הוא חצי אירי וחצי הולנדי. סטיב עוזר כמה פעמיים לויטו אך לא מחבב אותו. לבסוף ויטו מגלה שסטיב ודרק רצחו את אביו ולכן הוא הורג את שניהם.

חבילות הרחבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

Vegas Pack[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילת הרחבה קטנה אשר מוסיפה לויטו שתי חליפות מהודרות ושתי מכוניות חדשות.

War Hero Pack[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילת הרחבה קטנה אשר מוסיפה לויטו שני מדים צבאיים חדשים ושני רכבים צבאיים חדשים.

Renegade Pack[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילת הרחבה קטנה אשר מוסיפה לויטו שני בגדים חדשים ושתי מכוניות חדשות.

Greaser Pack[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילת הרחבה קטנה אשר מוסיפה לויטו שני רכבים של כנופיית ה-Greaser ושני בגדים חדשים.

Made Man Pack[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילת הרחבה קטנה אשר מוסיפה לויטו שני רכבים חדשים ושני בגדים חדשים.

The Betrayal of Jimmy[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילת הרחבה אשר מוסיפה מספר משימות. במשימות מסופר על ג'ימי, וונדטה קרוב משפחה של ויטו וגנגסטר שכיר שעובד בשביל אנשים מסוכנים מהעולם התחתון. החבילה לא זמינה בכל מקום בו החבילות האחרות זמינות והקמפיין שלה נחשב לקמפיין קצר מאוד. לחבילה יש המשך ששמו Jimmy's Vendetta אשר יצא הפעם לכל מקום שבו יצאו החבילות האחרות.

Jimmy's Vendetta[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילת הרחבה אשר מוסיפה מספר משימות. המשימות מתמקדות בג'ימי שהוא בורח מהכלא יוצא למסע נקמה שבסופו הוא הורג את פפה מהמשחק המקורי בגלל הוא גרם לזה שישלחו אותו לכלא . ההרחבה בנויה בצורה שונה מהמשחק המקורי, הפעם המשחק הוא בעולם ממש פתוח בו השחקן יכול לטייל וכאשר רוצה לעשות משימה הוא הולך לסימן על המפה. שם הוא מקבל בכתוביות את מה שהוא צריך לעשות ולמה ויוצא למשחק. אם השחקן מבצע פעלולים, נהיגה מהירה, הריגה, ויריות בראשו של האויב הוא מקבל נקודות שבסוף המשימה מצטברות והוא מקבל את הסכום הכללי. מלבד זאת לכל משימה יש זמן וברגע שהזמן נגמר השחקן נפסל. בסוף המשימה מקבל השחקן בונוס על הזמן. השחקן יכול גם לשמור את המשחק כך שהוא יוכל לחזור לנקודה שבה שמר.בקמפיין הזה גם פפה מהמשחק המקורי נהרג במשימה האחרונה לאחר שג'ימי גילה שהוא הלשין עליו למשטרה

Joe's Adventures[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילת הרחבה אשר מוסיפה מספר משימות. המשימות מתמקדות בחברו הטוב של ויטו, ג'ו בזמן שויטו היה בכלא. המשחק מתחיל כאשר ג'ו מגלה שויטו נתפס ולוקה שולח את ג'ו לגלות מי הלשין על ויטו ואז אחרי שג'ו מגלה מי השלין על ויטו הוא הורג אותו . בסוף לוקה מבטיח שהוא יגרום שויטו לא יכנס לכלא ואחרי שויטו כן נכנס ג'ו מפסיק לעבוד עם לוקה ומתפטר. לאחר מכן מתחיל ג'ו לעבוד עם משפחת פלקון ולנקום באנשים שהלשינו על ויטו עד שהוא הורג את מי שבאמת הלשין על ויטו. המשחק בנוי בצורה של Jimmy's Vendetta, השחקן הולך לסימן על המפה, מקבל כתוביות והולך למשימה בה יש לו זמן והוא מקבל נקודות על פעולות שהוא עושה. לג'ו יש משימות עם אדי, מארטי, ג'וספה, טוני באלאסטרמו ועוד דמויות מהמשחק המקורי ודמויות חדשות. המשחק מוסיף גם בגדים חדשים, רכב חדש והמפה גדלה ואפשר להיכנס לאזורים שהיו סגורים במשחק המקורי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]