Sleeping Dogs

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.


שגיאות פרמטריות בתבנית:מידע משחק

שימוש בפרמטרים מיושנים ריקים [ מכונת ארקייד, מערכת ארקייד, פורמט תמונה ]

Sleeping Dogs
Sleeping dogs
-Sleeping Dogs - Square Enix video game cover.jpg
עטיפת המשחק
תאריך הוצאה 13 באוגוסט 2012 צפון אמריקה (ל-Steam)
14 באוגוסט 2012 צפון אמריקה
16 באוגוסט 2012 אוסטרליה
17 באוגוסט 2012 אירופה
27 בספטמבר 2012 יפן
סוגה אקשן, עולם פתוח
פיתוח United Front Games
Square Enix London Studios
הוצאה לאור Square Enix
Namco Bandai Games
מנוע משחק Havok
מצבי משחק שחקן יחיד
פלטפורמות Cloud
Xbox 360
PlayStation 3
Microsoft Windows (ps4( xboxone
מדיה DVD, הורדה דיגיטלית מ-Steam
המשחק הבא Sleeping Dogs: Definitive Edition עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

Sleeping Dogs הוא משחק פעולה בגוף שלישי אשר מתרחש בהונג קונג שבסין. במקור המשחק פותח על ידי האולפן United Front תחת השם True Crime: Hong King, אך בוטל על ידי Activision בעקבות בעיות תקציביות. מספר שבועות לאחר מכן, חברת Square Enix רכשה את הזכויות המלאות על המשחק מלבד על השם "True Crime". האולפן Square Enix London המשיך את הפיתוח מאותה נקודה בה האולפן United Front הפסיק. המשחק עוקב אחרי ווי שין (Wei Shen) אשר נשלח על ידי מפעיליו להיכנס לתוך הטריאד בהונג קונג ולהפיל אותם מבפנים.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ווי שין (Wei Shen) הוא שוטר סמוי אשר נולד בהונג קונג וגדל רוב חייו בסן פרנסיסקו. באחת ממשימותיו הוא עורך עסקה עם שותפו נאג (Nag) בנמל בהונג קונג. העסקה משתבשת והמשטרה רודפת אחרי ווי ונאג. בסופו של דבר הם נתפסים. ווי נפגש עם מעבידו ריימונד מאק (Raymond Mak) ועם שוטר בריטי שעובד בהונג קונג בשם תומאס פנדרו (Thomas Pendrew). בסוף ווי משתחרר ונפגש עם חבר ילדותו ג'קי מא (Jacky Ma). ג'קי מכניס אותו לכנופיית רחוב שאותה מנהיג וינסטון צ'ו (Winston Chu), חבר ילדות נוסף שלהם אשר כעת בדרגה בכירה בכנופיית טריאד בשם סאן און יי (Sun On Yee). וינדסטון שולח את ווי להשיג שטחים שמפקד בכיר נוסף בטריאד בשם דוגאייס לין (Dogeyes Lin) כבש מהם. באחת המשימות נתפס ווי שוב והוא נפגש עם מפקדת במשטרה בשם ג'יין טאנג (Jane Teng) ולשם מגיע פנדרו ומשחרר את ווי. ווי ממשיך לעבוד עם וינסטון והם מנסים בשקט להשיג שטחים מדוגאייס. בסוף וינסטון ופאגי (Peggi) מתחתנים ואחד מהאורחים בחתונה הוא ראש הטריאד, הדוד פו (Uncle Po). בחתונה כנופיית טריאד בשם 18K תוקפת, וינסטון ופאגי נהרגים והדוד פו נפצע. בפגישה בבית החולים נמצאים ווי, "חיוך גדול" לי (Big Smile Lee), "אף שבור" ג'יאנג (Broken Nose Jiang), הווארד "שני סנטרים" טסאו (Howard "Two-Chin" Tsao) ו-"חטטים" צ'וק (Pockmark Cheuk). הדוד פו מעניק לווי את הדרגה של כל מי שבפגישה, קוטב אדום (Red Pole), שהיא דרגה בכירה בכנופיה. ווי מחליט להכניס את ג'קי לסאן און יי. ווי נפגש עם אמו של וינסטון והיא מבקשת ממנו להביא את ג'וני פני עכברוש (Johnny Ratface) אשר אחראי למות וינסטון. אחרי שהיא הורגת אותו היא מבקשת מווי להביא את דוגאייס שהוא אחראי גם על מות וינסטון. ווי מקבל ממפעיליו משימה - לנסות ולקשור קשרים עם סאני וו, אדם עשיר ומבוקש על ידי המשטרה. אחרי זה מתקשרת ג'יאנג ואומרת שהדוד פו נפטר. בלוויה נמצאים 18K וסאני ולשם מגיע פנדרו שלוקח את סאני למעצר ונותן ל18K להיות שם. אחרי קרב ארוך מנצחים הסאן און יי את 18K. בסוף מתחילים ווי וג'קי לחבור ביחד ובזמן הזה ג'קי נכנס לכלא ואחרי שהוא יוצא הוא גם מותקף מספר פעמים ופעם אחת אף נקבר חי אך ווי מציל אותו. ווי מקבל הודעה מג'קי לבוא אליו. כשהוא מגיע הוא רואה את ג'קי מת ומספר אנשים תופסים את ווי ומענים אותו. ווי בורח ומבין ש-"חיוך גדול" לי הוא האחראי לזה. ווי מגיע פצוע לקרב נגד -"חיוך גדול" לי ובסופו של דבר מצליח להרוג אותו. ווי נפגש עם טאנג ולשם מגיעה לימוזינה ובה נמצאת ג'יאנג אך היא מוותרת לווי כי הוא היה נאמן מאוד. היא שולחת לווי חבילה ובה סרטון שמראה איך מת הדוד פו. בסרטון רואים את פנדרו מרעיל את דוד פו. ווי מאשים את פנדרו בעזרת ראיות וכך נכנס פנדראוו לכלא. ווי אומר לו שהוא לא ישרוד שם כי בכלא יש אנשים מסוכנים שפנדרו אחראי לעצירתם.

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בקרת קרב[עריכת קוד מקור | עריכה]

למשחק יש את בקרת הקרב המתקדמת מכל משחקי הגוף השלישי הקיימים בימינו. לווי יש בהתחלה אך ורק כמה קומבואים פשוטים של אגרופים ובעיטות פשוטות אך ניתן ללמוד סוגים שונים של צירופי בעיטות ואגרופים שמאפשרים לפגוע יותר ביריב. ובנוסף להכל ניתן להשתמש בסביבה נגד היריב ישנם כמה סוגים של יריבים שניתן לחלק לפי רמות קושי לחיסולם בריוני רחוב, אנשים מאפיה מדרגה נמוכה, בינונית, גבוהה ובוסים.

בריוני רחוב[עריכת קוד מקור | עריכה]

סוג היריב הכי פשוט כל מכה שניתנת פוגעת בהם ופשוטים לחיסול עובדים למען המאפיות אך לא נחשבים חשובים בכלל הם לרוב משמשים לשמירה על מקומות השייכים למאפיה ורק עם פיקוח של מישהו מדרגה גבוה יותר.

אנשי מאפיה מדרגה נמוכה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סוג של יריב שיותר נפוץ בסוף המשחק כאשר מתחילה מלחמה פנימית בין היורשים של הדוד פו. הם חזקים יותר בריוני רחוב אך לא בהרבה ההבדל הכי מורגש רמת הבריאות שהם מורידים שווה לבריוני רחוב אבל לא קל לחסל אותם יש להם יותר חיים והם יודעים להדוף מכות פשוטות אך לא קומבואים.

אנשי מאפיה מדרגה בינונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

הם יותר שרירים מכל סוגי היריבים ופחות פגיעים ויותר חזקים הדרך היחידה להכניס להם מכה היא לחכות למכה ראשונית שלהם להדוף ולהחזיר להם במכות כי יש כמה שניות של פגיעות אך השניות האלו יכולות להספיק לקומבו.

אנשי מאפיה מדרגה גבוה[עריכת קוד מקור | עריכה]

היריב בין הכי חזקים במשחק מכה שלהם יכולה להוריד עד שליש מפס הבריאות אבל לעומת זאת הם פגיעים עד כדי כך שהם לא יכולים להגן עקב היותם בעלי משקל כבד והתנועות "הכבדות" שלהם.

בוסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוחם ובניה הכללית שלהם בנויה כמו של אנשים מאפיה מדרגה בינונית אך לבוסים תמיד יש יתרון על פני השחקן (סכין, חרב, גרזן או פציעה חמורה של ווי שלא מאפשרת לתקוף יותר מידי טוב).

בקרת ירי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בקרת הירי במשחק לא שונה בשליטה ובמראה מ־GTA IV זאת אומרת סגנון התחבא ותירה במשחק ווי יכול להתחבא ואם השחקן מחליט לקפוץ מעל המחסה הוא יקבל בזמן הקפיצה האטת זמן שתאפשר לו לפגוע ביותר יריבים וכמובן ישנם חומרי נפץ שאפשר לפוצץ ליד היריב ולגרום לו נזק בלי לפגוע בו ישירות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]