קניון רמות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הקניון.
העבודות במתחם הקניון ליד כביש גולדה מאיר ב-2010.

קניון רמות הוא מרכז קניות השני בגודלו בירושלים הממוקם בשכונת רמות על ציר כביש גולדה מאיר.

החפירות הראשונות של הקניון החלו ב-2008. בסופו של דבר הקניון נפתח בסוכות 2011 כשהבעלים הם חברת הפניקס וחברת בית חדש כשלכל אחד מהם 70% ו-30% ממניות הקניון בהתאמה.

הקניון שתוכנן על ידי האדריכלית נעמה מליס הוא קניון פתוח בן שלוש קומות המשתרע על 24,000 דונמים אשר מעליהן ארבעה בנייני מגורים - בסך הכל כ-280 יחידות דיור אשר לצידם בניין אודיטוריום. הקומה השלישית של הקניון, בנייני המגורים והאודיטוריום עדיין בתכנון.

הקניון הממוקם על צדו המערבי של ציר גולדה מאיר שבו עוברים כ-40,000 רכבים ביום אמור לשמש את כל תושבי רמות אלון המונה כ-50,000 תושבים יחד עם תושבי גבעת זאב, גבעון ותושבי צפון ירושלים כשבסך הכל מדובר בקהל יעד של 300,000 איש, ביניהם חרדים, חילונים, דתיים וערבים.

לאור העובדה ששכונת רמות מיושבת ברובה הגדול בחרדים הייתה התנגדות בסיסית להקמת מרכז מסחרי גדול בשכונה. בסופו של דבר נפתח הקניון תוך הידברות בין המנהל הקהילתי הכללי והחרדי וזאת מתוך מטרה למנוע קונפליקטים. למשל, החנויות נמנעות מלשים תמונות של דוגמניות בחנויות השונות וזאת כדי לשמור על הצביון הדתי של המקום. בהתאם למגמת ההידברות נבחרו גם חנויות שיתאימו לקהל היעד הרב-גוני אותו הן אמורות לשרת. אולם לאחר קרוב לשנתיים מפתיחת הקניון קראו רבנים להימנע מלהיכנס למתחם, אשר מהווה "סכנה רוחנית".‏[1] בתשרי תשע"ד הרבנים הסירו את החרם לאחר שהחנויות קיבלו את התנאים לשמירת הכללים שנקבעו. חוץ מחנות סופר פראם.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ [1]באתר כיכר השבת