אוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון

אוניברסיטת ג'ורג' וושינגטוןאנגלית: George Washington University, ידועה גם בקיצור: GWU) היא אוניברסיטה פרטית השוכנת בוושינגטון במחוז קולומביה שבארצות הברית.

האוניברסיטה קרויה על שמו של נשיא ארצות הברית הראשון, ג'ורג' וושינגטון, והוקמה ב-9 בפברואר 1821 בשם "The Columbian College in the District of Columbia", אך שמה שונה לשם הנוכחי בשנת 1904.

המיקום האורבני של אוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון במרכז וושינגטון די. סי.‎, הוא אידיאלי לחובבי הפוליטיקה וחיי העיר. בית הספר משתרע על פני שכונת פוגי בוטם של D.C., בסמוך למחלקת המדינה, לבית הלבן, ולמול. סטודנטים לתארים מתקדמים ואחרים נדרשים להתגורר בקמפוס, והחל משנת הלימודים של 2018, הסטודנטים המתחילים נדרשים להתגורר גם הם בקמפוס[1].

נכון לשנת 2016 לומדים באוניברסיטה כ-27,000 תלמידים[2] בעשרות פקולטות שונות. האוניברסיטה מעניקה תארים אקדמיים, מתואר ראשון עד דוקטורט.

בוגרי האוניברסיטה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פוליטיקאים, אנשי עסקים ואנשי צבא רבים הם מבוגרי האוניברסיטה, בין השאר ניתן למנות:

כמו כן למדו באוניברסיטה ג'קלין קנדי-אונאסיס, אשתו של נשיא ארצות הברית ה-35, ג'ון פיצג'רלד קנדי ולורה בוש, אשתו של נשיא ארצות הברית ה-43, ג'ורג' ווקר בוש.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]


הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ U.S.News, George Washington University
  2. ^ The George Washington University Office of Institutional Research & Planning., Archived from the original on November 15, 2016. Retrieved August 29, 2016.