אינפקציה (להקה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אין תמונה חופשית
אין תמונה חופשית

אינפקציה היא להקת פאנק-מטאל אלטרנטיבי ישראלית שהוקמה ב-1995 בפתח תקווה. הלהקה מתאפיינת בשירים בוטים, לרוב בעלי נימה הומוריסטית ולעיתים הומור שחור.

הלהקה לא נחשבה לחלק מהמיינסטרים המוזיקלי ולא הושמעה ברדיו. בעיקר בשל הטקסטים הפרובוקטיביים שלה. אך צברה קהל מעריצים בהופעות שקיימו במועדונים. קהל המעריצים הנרחב משך לבסוף את תשומת לבה של חברת MCI, והיא חתמה עם הלהקה על חוזה להפקת אלבום. האלבום "ככה מפנקים" יצא בשנת 2000 בהפקתם המוזיקלית של חברי להקת רוקפור: ברוך בן יצחק ואלי לולאי. לאחר הפצת האלבום נתגלע סכסוך משפטי בין הלהקה לחברת MCI, סכסוך שגרם להפסקת הפצת האלבום. לבסוף זכתה הלהקה במשפט מול חברת התקליטים, וקיבלה את הזכויות על האלבום. בשנת 2005 חתמה הלהקה על חוזה הפצה עם חברת התקליטים NMC. במאי 2005 יצא אלבומם השני, "בכיף", וכשבועיים אחריו הופץ מחדש גם אלבומם הראשון.

הופעות הלהקה נוטות להיות חריגות, וכוללות תלבושות מוזרות, קטעי קישור וגרסאות כיסוי לשירי ילדים או להיטים, ביניהם "עד הקצה" של דנה ברגר.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ניר טרטר הכיר את גיא בן שטרית בעת ששניהם היו בתיכון. בעת שטרטר הוזמן למסיבת יום הולדת של בן שטרית והחלו לנגן ביחד. היוזמה ללהקה הגיעה לאחר שנים של חברות של שניהם, לאחר שטרטר טען שהשירים של בן שטרית מתאימים להשמעה ציבורית. את שמי את צירפו ללהקה לאחר שבן שטרית איתר אותו בעת שהיו שניהם סטודנטים ברימון בית ספר למוזיקה.

אינפקציה הוקמה בשנת 1995 מיד לאחר גיוס ההרכב:

  • ניר טרטר - שירה וקלידים
  • גיא בן שטרית - גיטרה ושירה
  • גיא שמי - גיטרה מובילה
  • ירון שראל - גיטרה בס
  • רן יורגנסון - תופים

ב-1996 הוציאה הלהקה את קלטת הדמו הראשונה שלה, וזו כללה את השירים "עוד יום בחיי" המוכר כ"טמפון עם דם", "נקרופיל", "זכוכיות על הלשון", "ככה מפנקים" ו"רוק ישראלי". לאחר מכן החליפה הלהקה את הבסיסט שגיא צורף בירון שראל. חבר אחר, ערן רוטזק, הודיע על כוונותיו לפרוש מהלהקה כבר לאחר הוצאת הדמו, ולבסוף פרש מהלהקה. במקומו תפס גיא בן-שטרית את עמדת הגיטרה, ורן יורגנסון צורף ללהקה בתור מתופף. בהמשך השנה הורכב הדמו השני; הוא הגיע לחנויות וכל עותקיו נמכרו. בשנת 1999, לאחר שטרטר החליט להתמקד בתפקידו כסולן, צורפה ללהקה הקלידנית שרית שצקי (שנודעה בעבר כמנהיגת להקת הפאנק "Anus"). בהרכב זה החלו חברי הלהקה להקליט את אלבומם הראשון, ככה מפנקים. בסוף אותה שנה פרשה שצקי, וב-2000 יצא האלבום לאור. האלבום אף קיבל הכרה כבר לפני יציאתו בתוכנית הרדיו "נקודת הג'ק" בהגשת ג'קי שרגא. לאחר הוצאתו הודיע רן יורגנסון על כוונותיו לעזוב את הלהקה ועומרי הנגבי הצטרף ללהקה ותפס את עמדת התופים במקומו. חברי הלהקה הוציאו את האלבום "בכיף" בשנת 2005, זמן קצר לאחר צירופו של החבר השישי, טל מטמור, שהיה אחראי לעיבודי המחשב וגם מנגן על גיטרה. גיא בן שטרית ועומרי הנגבי חברים היום בלהקת אטליז.

האיחוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

בספטמבר 2014 התאחדו אינפקציה בהופעה במועדון הבארבי בתל אביב. לאחר שנמכרו כל הכרטיסים מראש, גם לשְלוש ההופעות שנוספו, החליטו חברי הלהקה לצאת לסיבוב הופעות ארצי. באיחוד השתתפו כל חברי הלהקה לדורותיה על אותה במה.

בנובמבר 2016 התקיימה הופעה של הלהקה בהרכב מחודש - ניר טרטר וגיא בן-שטרית מלוּוים בשלושה נגנים חדשים וצעירים - רועי חן, דוד בנימיני והדר לוי.

חברי ההרכב[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלבומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]