אירופה של חופש ודמוקרטיה ישירה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-edit-clear.svg
ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
אירופה של חופש ודמוקרטיה ישירה
Europe of Freedom and Direct Democracy-EFDD
שם רשמי Europe of freedom and direct democracy Group עריכת הנתון בוויקינתונים
מנהיגים נייג'ל פרג'
תאריך ייסוד 24 ביוני 2014 עריכת הנתון בוויקינתונים
תאריך פירוק יוני 2019 עריכת הנתון בוויקינתונים
אידאולוגיות אירוסקפטיות, פופוליזם, דמוקרטיה ישירה עריכת הנתון בוויקינתונים
נציגויות בפרלמנטים
הפרלמנט האירופי
42 / 751
www.efddgroup.eu
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

אירופה של חופש ודמוקרטיה ישירה (Europe of Freedom and Direct Democracy-EFDD) היא מפלגה פוליטית אירוסקפטית בפרלמנט האירופי. המפלגה מהווה באופן עקיף המשך לקואליציית החירות והדמוקרטיה (EFD) שהייתה בפרלמנט האירופאי השביעי, עם שינויים משמעותיים בהרכבה.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קואליציית "אירופה של חופש ודמוקרטיה"[עריכת קוד מקור | עריכה]

אירופה של חופש ודמוקרטיה (EFD) הייתה קואליציה פוליטית ימנית אירופאית בפרלמנט האירופי . הקבוצה הוקמה לאחר הבחירות לפרלמנט האירופי ב-2009, והורכבה בעיקר מאלמנטים של שתי קואליציות מפלגתיות בין לאומיות, האחת נקראת "עצמאות / דמוקרטיה" (Independence/Democracy-IND / DEM) והאחרת נקראת "האיחוד למען אירופה של האומות" (UEN-Union for Europe of the Nations) שתיהן התקיימו במהלך הפרלמנט האירופי ה-6.

ה- EFD הייתה קואליציה של עשר מפלגות פוליטיות - הגדולות שבהן הם מפלגת העצמאות הבריטית (UKIP) עם 11 מושבים והליגה הצפונית האיטלקית, עם תשעה מושבים - יחד עם מושב אחד עצמאי. ה-EFD התנגדה למגמת חיזוק האינטגרציה האירופית ותמכה בצמצום ההגירה לשטח האיחוד האירופי.

ב-24 ביוני 2014 קבוצת EFD התארגנה למפלגת "אירופה של חופש ודמוקרטיה ישירה" (EFDD) עבור הפרלמנט האירופי השמיני, עם המשך החברות של רק אחת מתוך כל המפלגות הפוליטיות שיצרו את ה-EFD.

כינונו של הפרלמנט האירופי ה-8[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעקבות הבחירות לפרלמנט האירופי ב-2014, נתקלה קבוצת אירופה של חופש ודמוקרטיה (EFD) בקשיים ברפורמה בפרלמנט האירופי ה-8, עם מפלגות שונות וחברי הפרלמנט האירופי של ה-EFD של המונח הקודם, או שגורמים לקבוצות פרלמנטריות שונות או שלא נבחרו מחדש.

ב-4 ביוני 2014, מפלגת העם הדנית (דנמרק) ופינס (פינלנד) הודהו בשמרנים האירופיים והרפורמיסטים (ECR) ולכן לא היו קשורים עוד ל-EFD.

ב-12 ביוני 2014, תנועת חמשת הכוכבים (M5S) של איטליה, שנדחתה על ידי קבוצות הירוקים / EFA וברית של הליברלים והדמוקרטים לאירופה, הציעה לפעילים שלה משאל עם מקוון מוגבל לבחירה קבוצת הפרלמנט האירופי למפלגה, שבה 78% מהפעילים המשתתפים הצביעו בעד ה- EFD.

ב-16 ביוני 2014, MEP הולנדית Bas Belder של המפלגה הרפורמית הפוליטית (SGP) עבר מן EFD לקבוצת ECR.

קבוצת ה- EFD תוקנה ב -18 ביוני 2014 עם חברי הפרלמנט האירופי (MEP) ממפלגות החברות הקיימות: בריטניה, המפלגה העצמאית בבריטניה (בריטניה) והסדר והצדק (ליטא), בנוסף לשותפים חדשים: תנועת חמשת הכוכבים, השוודיה הדמוקרטים (שוודיה), מפלגת האזרחים החופשיים (הרפובליקה הצ'כית), איגוד האיכרים הלטבים (לטביה) וחברת MEP צרפתית עצמאית, לשעבר של החזית הלאומית.

ב-24 ביוני 2014, שם הקבוצה EFD תוקן לאירופה של חופש ודמוקרטיה ישירה (EFDD), ודייוויד בורלי מתנועת חמשת הכוכבים נבחר כנשיא החדש של הקבוצה הנכנסת.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]