אית'ן האנט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אית'ן האנט
Ethan Hunt
הסוכן אית'ן האנט, בגילומו של טום קרוז
הסוכן אית'ן האנט, בגילומו של טום קרוז
יוצרים דייוויד קפ עריכת הנתון בוויקינתונים
גילום הדמות טום קרוז עריכת הנתון בוויקינתונים
מידע
תאריך לידה 18 באוגוסט 1964 עריכת הנתון בוויקינתונים
מקום לידה מדיסון עריכת הנתון בוויקינתונים
מקצוע סוכן מודיעין
אזרחות ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

אית'ן מת'יו האנטאנגלית: Ethan Matthew Hunt) הוא דמות בדיונית והפרוטגוניסט בעלילת סרטי משימה בלתי אפשרית. את דמותו מגלם בכל הסרטים השחקן טום קרוז.

דמותו[עריכת קוד מקור | עריכה]

אית'ן האנט הוא הסוכן החשאי המובחר ביותר של כוח המשימה הבלתי אפשרית, ארגון ביון חשאי ביותר של ארצות הברית. הוא מסוגל לפרוץ כל הגנה אפשרית, יכול להתחזות במהירות לאינסוף אנשים ודובר מספר שפות. דבקות במשימה היא המאפיין הבולט ביותר באופי שלו - הוא יסכן את חייו על מנת לעמוד בהצלחה בהשגת המטרה. בעל כושר אלתור יוצא דופן, פותר בעיות במהירות ומוכן תמיד לכל אתגר. יחד עם תכונות האופי החזקות שלו הוא אנושי מאוד, תמיד שומר על אופטימיות ובעל קשרים חברתיים חזקים עם עמיתיו למשימה. בנוסף לכל אלה הוא גבר יפה תואר, כריזמטי ובעל כושר גופני יוצא דופן.

משימה בלתי אפשרית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסרט הראשון בסדרה, אית'ן נבחר לעמוד בראש צוות משימה לא מנוסה על ידי ותיק בארגון כוח המשימה הבלתי אפשרית, ג'ים פלפס. בעודו מנסה לאתר קובץ ובו רשימה חשאית של סוכני הארגון בפראג, כל הצוות, מלבד האנט, מוצאים את מותם, הקובץ נגנב והאנט מגלה שהמשימה הייתה למעשה מזימה לאיתור "חפרפרת" בארגון שסחרה במידע עם סוחרי נשק צ'כים. מאחר שהוא היחיד שנשאר בחיים הוא החשוד המיידי כחפרפרת. האנט מחליט לגנוב את הרשימה המקורית, ודורש שהחפרפרת האמיתית תהיה נוכחת בעת מסירת המידע. לבדו, הוא מרכיב צוות קטן של סוכנים שיסייעו לו, ביניהם נמצא חברו הטוב ואיש המחשבים לותר סטיקל (וינג ריימס) הטייס פרנץ קריגר (ז'אן רנו) וקלייר פלפס (עמנואל ביאר), אשתו של ג'ים והסוכנת היחידה מהצוות המקורי של האנט ששרדה את ההתנקשויות. לאחר שהאנט משיג את רשימת הסוכנים הוא נפעם לגלות שהבוגד בארגון הוא ג'ים פלפס, שיצא מדעתו והתערער לאחר שהרגיש כי אין בו יותר צורך. פלפס ביים את מותו שלו על מנת להפליל את האנט ועבד עם קריגר וקלייר כדי לחסל את שאר הסוכנים בצוותו של האנט. לבסוף, האנט מצליח להערים על פלפס ויוצר מצב שבו פשעיו של פלפס נחשפים למנהיג כוח המשימה, ובהמשך הוא מוציא להורג את ג'ים ואת קריגר בעודם מנסים להימלט מהרכבת בה האנט ארגן להיפגש. קלייר נהרגת גם היא בחילופי האש. בסוף הסרט האנט נפגש עם סטיקל ותופס את מקומו של ג'ים בכוח המשימה הבלתי אפשרית.

משימה בלתי אפשרית 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסרט השני משנת 2000, האנט נשלח לשים את ידיו על וירוס קטלני ומהונדס גנטית בשם "כימרה", מסוכן לשעבר בארגון כוח המשימה הבלתי אפשרית, שין אמברוס. זה האחרון רוצה לשחרר את הווירוס לעולם לאחר שהשיג שליטה על חברת תרופות המחזיקה בנוגדן לווירוס וכך לקצור רווחים. האנט מנסה לחדור למעגל הפנימי של אמברוס דרך חברתו לשעבר של אמברוס, ניה נורדוף (טנדי ניוטון), גנבת מהוללת. במהלך המשימה, האנט וניה נכנסים למערכת יחסים שמסכנת את הצלחת המשימה. בשיא העלילה, ניה נאלצת להחדיר לגופה את הבקבוק האחרון ובו תמיסה של הווירוס על מנת להציל את האנט; האנט גנב את הבקבוקים היחידים בהם אוחסן הווירוס ובעשותה כן היא יכלה להגן עליו עד שיימלט. במרוץ נגד הזמן, שכן הווירוס אינו בר-ריפוי לאחר 20 שעות מההדבקה - האנט משיג את הנוגדן לווירוס והורג את אמברוס.

משימה בלתי אפשרית 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסרט השלישי בסדרה, האנט מתקרב לגיל פרישה בכוח המשימה הבלתי אפשרית, והוא מתכנן להינשא לארוסתו ג'וליה מיד (מישל מונאהן), שאינה יודעת דבר על חברותו בארגון. האנט נקרא למשימת חילוץ של סוכן צעיר בגרמניה ומוצא מידע חשאי על גבי מחשב נייד גנוב. הוא נאלץ בעול כורחו לפעול ולנסות לאתר פעם נוספת את סוחר הנשק הסדיסטי אוון דביאן (פיליפ סימור הופמן) ולהשיג נשק מסתורי המכונה "רגל הארנב". בסיומו של טקס מאולתר, האנט וג'וליה נישאים, רק על מנת שאוון, שמחזיק בסוכן מושתל בכוח המשימה הבלתי האפשרית, יחטוף את ג'וליה. בעזרת אנשי צוותו (וינג ריימס, ג'ונתן ריס מאיירס ומגי קיו) האנט מאתר את "רגל הארנב", מציל את אשתו ומחסל את דביאן בשאנגחאי.

משימה בלתי אפשרית 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסרט הרביעי בסדרה, מדען שוודי מרושע, קורט הנדריקס (המכונה "קובלט"), שרוצה לבדוק את תאוריית המשחקים על ידי שיגור של נשק גרעיני על אוכלוסיית העולם, גורם לפיצוץ הקרמלין בעת שהאנט וצוותו נמצאים במבנה. הם נחשדים בהשתייכות לארגון טרור וכוח המשימה הבלתי אפשרית מתכחש לקיומם. האנט וחבריו לצוות נמלטים מרוסיה לדובאי על מנת לסכל פגישה בין הנדריקס לבין מתנקשת שמחזיקה בקודי שיגור של טילים גרעיניים סובייטים. את כל זה הם משיגים ללא האמצעים הטכנולוגים המרשימים העומדים לרשות סוכני הארגון - זיהוי פנים לווייני, נשק, או מערכת מחשוב המסוגלת לפרוץ כל אבטחה. המתנקשת, סבין מורו, מוצאת את מותה בנפילה מבורג' חליפה, בעוד הנדריקס נמלט עם קודי השיגור להודו. בדקה התשעים, האנט ושאר הסוכנים מונעים מראש הנפץ הגרעיני מלהתפוצץ מעל ארצות הברית, לאחר שהנדריקס מצליח לגרום לצוללת גרעינית רוסית לשגר נשק אטומי.

משימה בלתי אפשרית 5[עריכת קוד מקור | עריכה]

אית'ן נלחם בכל כוחו בארגון "הסינדיקט", ארגון מתחרה לכוח המשימה הבלתי אפשרית ומורכב מסוכנים לשעבר מארגוני ומוסדות ביון שונים מארצות שונות. בלונדון, האנט נלכד ונלקח למעצר על ידי ארגון הסינדיקט. סוכנת מושתלת של שירותי הביון הבריטים, אילזה פאוסט, מסייעת לו להימלט. האנט צד את סלומון ליין, מנהיג הסינדיקט ומנסה לאתרו בבית האופרה בווינה. אילזה, כסוכנת כפולה, נשלחת לחסל את קנצלר אוסטריה בעת המופע, אך האנט עולה על מזימת ההתנקשות ויורה בעצמו בקנצלר בכתף. אילזה והאנט נמלטים יחד מהמבנה ובהמשך אילזה נמלטת לידי הסינדיקט. מפריט שאילזה השאירה בידו, שפתון ובו דיסק און קי, האנט לומד על מתקן סודי שממוקם בקזבלנקה. במתקן זה ליין מחזיק ברשימה סודית ביותר של כל חברי הסינדיקט. במבצע מסובך ומסוכן מאין כמותו, האנט יחד עם בנג'י (סיימון פג) ואילזה משיגים את "פנקס" השמות. אילזה בורחת עם הקובץ לליין, לא לפני שכל המידע בו נמחק על ידי מפעילה בסוכנות הביון הבריטית, אטלי, שהגה את רעיון הסינדיקט. האנט נלחם בבריונים של ליין יחד עם אילזה, ויחד עם חבריו מהסרטים הקודמים, סטיקל, בנג'י והסוכן ברנט (ג'רמי רנר), הם טומנים מלכודת לליין וכולאים אותו בתא זכוכית חסינת ירי.

משימה בלתי אפשרית 6[עריכת קוד מקור | עריכה]

מהישגיו של האנט[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • עצירת הנשימה מתחת למים במשך כמעט שלוש דקות רצופות במתקן צבאי סודי במרוקו.
  • טיפוס על חלונות בורג' דובאי מבחוץ בעזרת כפפה "נצמדת" אחת (לאחר שהסוללה התרוקנה בכפפה הנוספת וללא כבלים תומכים או חבלים המגינים עליו מנפילה חופשית).
  • הסתננות למטוס מטען רוסי מבחוץ, רגעים ספורים לאחר תחילת נסיעתו על מסלול ההמראה.
  • ניטרול טיל גרעיני בעודו באוויר, לאחר מאבק פיזי ממושך עם חייל לשעבר בכוחות המיוחדים של שוודיה (קובלט).
  • שהייה בכלא רוסי לאורך תקופה ארוכה כחלק מסיפור כיסוי.
  • גרם למספר 2 של אמברוס להתחזות אליו התחזות מושלמת (וכך אמברוס ירה בחברו הטוב במקום בהאנט).
  • הימלטות מקבוצה של אופנוענים חמושים במצב של אובדן כוחות.
  • בריחה מבית חולים ברוסיה תוך כדי היותו תחת פיקוח של בכיר במשטרה הרוסית.