לדלג לתוכן

משימה בלתי אפשרית 2

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לערוך ערך זה. ייתכן שהערך סובל מבעיות ניסוח, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו, או מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים.
אתם מוזמנים לסייע ולערוך את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעריכת הערך, ניתן להסיר את התבנית. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
יש לערוך ערך זה. ייתכן שהערך סובל מבעיות ניסוח, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו, או מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים.
אתם מוזמנים לסייע ולערוך את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעריכת הערך, ניתן להסיר את התבנית. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
משימה: בלתי אפשרית 2
Mission: Impossible II
פוסטר הסרט בארץ
פוסטר הסרט בארץ
מבוסס על משימה בלתי אפשרית עריכת הנתון בוויקינתונים
בימוי ג'ון וו
הופק בידי טום קרוז
פאולה ווגנר
מייקל דובן
תסריט רוברט טאון
סיפור:
רנואלד ד. מור ובראנון בראגה
עריכה כריסטיאן וגנר, סטיבן קמפר עריכת הנתון בוויקינתונים
שחקנים ראשיים טום קרוז
דוגריי סקוט
טנדי ניוטון
וינג ריימס
ריצ'רד רוקסבר
מוזיקה הנס צימר
קלאוס באדלט
מנגינת הנושא:
לאלו שיפרין
צילום ג'פרי קימבול עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ארצות הברית, גרמניה עריכת הנתון בוויקינתונים
חברת הפקה Cruise/Wagner Productions
חברה מפיצה סרטי פרמאונט
שיטת הפצה וידאו על פי דרישה עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה 24 במאי 2000
משך הקרנה 123 דקות
שפת הסרט אנגלית
סוגה סרט פעולה, סרט מותחן, סרט ריגול עריכת הנתון בוויקינתונים
תקציב $125,000,000
הכנסות $546,388,200
הכנסות באתר מוג'ו mi2
סרט קודם משימה בלתי אפשרית
סרט הבא משימה בלתי אפשרית 3
אתר רשמי
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

משימה בלתי אפשרית 2 הוא סרט פעולה משנת 2000 שבויים על ידי ג'ון וו ובו מככב טום קרוז, אשר שימש גם כמפיק הסרט. זהו סרט שני בסדרת סרטי הקולנוע משימה בלתי אפשרית שמתבססים על סדרת הטלוויזיה באותו שם. קרוז שחוזר לתפקיד כסוכן אית'ן האנט מה-IMF, סוכנות סודית ביותר לריגול ופעולות חשאיות.

עלילת הסרט[עריכת קוד מקור | עריכה]

אית'ן האנט (מגולם על ידי טום קרוז), בזמן חופשה, מעודכן על ידי ה-IMF שמישהו השתמש בזהותו על מנת לסייע למומחה הרוסי לביו-כימיקלים ד"ר וולדימיר נקהורוביץ' (מגולם על ידי רייד סרבדזיג'ה) מחברת ביוקייט תרופות להיכנס לארצות הברית, אך בכוונה ריסק את המטוס במסלולו.

נקהורוביץ', חבר ותיק של האנט, יידע את ה-IMF על ביקורו, בו תכנן להעביר ווירוס חדש הקרוי כימרה ואת נוגדנו, בלרופון, אשר אותם הוא נאלץ לפתח על ידי ביוקייט, לידי ה-IMF. עם התרסקות המטוס, ה-IMF מודאג שהווירוס השתחרר, מאמין כי סוכן ה-IMF לשעבר שון אמרוז (מגולם על ידי דוגריי סקוט) אחראי לתאונה.

ה-IMF שולח את האנט וצוותו לבדוק זאת, אך מאלץ אותו לגייס לשורותיו את ניה נורדוף-הול (מגולמת על ידי טנדי ניוטון), גנבת מקצועית, שכעת פועלת בסביליה, אשר תוכל להתקרב לאמברוז.

אחרי שהוא מגייס את ניה, האנט פוגש את צוותו, גאון המחשבים לות'ר סטיקל (מגולם על ידי וינג ריימס) והטייס בילי באיירד (ג'ון פולסון) בסידני, שם ממוקמים מעבדות ביוקייט ומפקדתו של אמברוז. ניה מתקרבת לאמברוז ומתחילה לחפש מידע הקשור לווירוס כימרה.

במירוץ סוסים, אמברוז נפגש בשקט עם מנכ"ל ביוקייט, ג'ון ק. מקלוי (מגולם על ידי ברנדן גליסון), ומראה לו סרטון של השפעת וירוס הכימרה על גופו של אחד מעמיתיו של נקהורוביץ' שנלקח מביוקייט, בכך הוא מאלץ את מקלוי לשתף פעולה איתם. ניה מצליחה לגנוב את הסרטון מספיק זמן על מנת להעביר אותו להאנט וצוותו, אשר מבין שהוירוס כימרה נותן 20 שעות השהייה לפני שהוא גורם למוות תוך השמדה המונית של תאי הדם האדומים של הקורבן.

צוות הIMF חוטף את מקלוי ולומד כי נקהורוביץ' למעשה הזריק לעצמו את הכימרה, הדרך היחידה בה יכול היה להבריח את הווירוס מביוקייט, ושהיו בידיו כל הדגימות הידועות מהבלרופון, אשר כעת מצויים בידיו של אמברוז. אמברוז סחט את מקלוי לקנות ממנו את הווירוס בשלושים ושבע מיליון פאונד ומבטיח להחזיר את כל הדגימות של הבלרופון. צוותו של האנט מתכנן לפרוץ לביוקייט ולהשמיד את הווירוס. אמברוז, כשהוא מתחזה להאנט, מסדר את ניה וגורם לה לחשוף את תוכניתו של האנט. אמברוז מאבטח את ניה ומתכנן לפשוט על ביוקייט בעצמו כדי לשמור על הווירוס.

האנט מצליח להשמיד הכל מלבד דוגמית אחת מהווירוס לפני שאמברוז מפריע לו, וקרב יריות מתפתח. האנט מבין כי אמברוז מחזיק בניה וחודל מלירות, תוך שאמברוז פוקד על ניה להשיב את הדוגמית האחרונה מהוירוס. כשהיא עושה זאת, היא מזריקה לעצמה אותה, ובכך מונעת מאמברוז פשוט להרוג אותה כדי להשיג אותו. כשאמברוז לוקח את ניה ובורח מהמעבדה, האנט מפעיל שעון עצר של 20 שעות ועוזב לפני שהאבטחה של ביוקייט מגיעה.

אמברוז בוחר לתת לניה לשוטט ברחובות סידני בהלם, ודורש ממקלוי למעשה להעביר את השליטה בביוקייט, או שהזיהום של ניה יגרום למגפה כלל עולמית שתהרוג 17 מיליון אנשים באוסטרליה בלבד; תוכניתו של אמברוז היא לעשות הון כשמחירי המניות של ביוקייט ירקיעו שחקים בשל ביקוש לבלרופון. צוותו של האנט מצליח לאתר ולהסתנן לפגישה, ולגנוב את דגימות הבלרופון תוך הבסת רבים מאנשיו של אמברוז.

לות'ר ובילי מאתרים את ניה אשר הגיעה לקצה צוק, ובכוונתה להתאבד כדי למנוע את התפשטות הכימרה. כששני סוכני ה-IMF מביאים את ניה להאנט, הוא ואמברוז מתאבקים זה בזה. כשדקות ספורות נותרו בשעון העצר של 20 השעות, האנט מביס את אמברוז והורג אותו, ואז מזריק לניה את הבלרופון. האנט מדווח ל-IMF על הצלחת המשימה; ה-IMF מנקה את התיק הפלילי של ניה, ומאפשר להאנט להמשיך את חופשתו איתה בסידני.

שחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפקת הסרט הסתבכה והופסקה למספר שבועות בהם התסריט נכתב מחדש. כתוצאה מכך דאגריי סקוט וטנדי ניוטון איבדו את הסיכוי לככב בתפקידים ראשיים בסרטים אחרים. קרוז ווו התווכחו מספר פעמים במהלך הצילומים על הבדלים יצירתיים, אך שניהם המשיכו ברוח טובה.

האולפנים הביעו דאגה בנודע לבטיחות צילומי הכניסה של אית'ן האנט בסרט, בהם הוא מטפס על סלעים. קרוז סירב לוותר על הרעיון לאחר שלא יכול היה לחשוב על דרך טובה יותר להציג מחדש את הדמות. לא הייתה רשת בטיחות כשצילם את הקטע, אך הייתה לו רתמה. הוא פרק את כתפו בעת ביצוע הקפיצה של האנט מצוק אחד לאחר.[1]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ "Friday Night with Jonathan Ross: Series 16: Episode 1". BBC iPlayer. 2009-01-23. נבדק ב-2009-01-24.