אליאנס חברה לצמיגים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית


שגיאות פרמטריות בתבנית:חברה מסחרית

שימוש בפרמטרים מיושנים [ אנשי מפתח ]

אליאנס בע"מ
נתונים כלליים
תקופת הפעילות 1950–הווה (כ־72 שנים)
חברת אם יוקוהאמה יפן
מיקום המטה טוקיו יפן
משרד ראשי ישראל
בעלות יוקוהאמה יפן
ענפי תעשייה תעשיית הרכב
מוצרים עיקריים פיתוח יצור ושיווק צמיגים מבוססי פטנטים לנישות ייחודיות ויישומי OEM.
הכנסות 1.58 מיליארד ש"ח (2014)[1]
רווח תפעולי 120 מיליון ש"ח (2014)[1]
רווח 80 מיליון ש"ח (2014)[1]
הון עצמי 364 מיליון ש"ח (2014)[1]
סך המאזן 907 מיליון ש"ח (2014)[1]
אנשי מפתח איזיה צ'צ'יק (יו"ר הדירקטוריון)
עובדים 800
 
http://www.atgtire.com
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
מפעל אליאנס בחדרה

אליאנס תעשיות בע"מ היא חברה ישראלית, הנמצאת בבעלות קונצרן יוקוהאמה (אנ') מיפן. החברה מתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק של צמיגים מבוססי פטנטים לנישות ייחודיות. בעבר ייצרה החברה צמיגים לרכבי נוסעים, אך לאחר שינוי מיקוד שיווקי נמכרה פעילות זו וכיום החברה מתמקדת בייצור צמיגים עתירי מו"פ. שינוי האסטרטגיה של החברה נחל הצלחה והעלה את שוויה בשיעור של למעלה מ-2000%. החברה נמכרה בסכום של 1.2 מיליארד דולר לתאגיד יוקוהאמה היפנית בשנת 2007

הצמיגים המיוצרים כיום על ידי החברה הם צמיגים מתקדמים, עתירי מו"פ, אשר מבוססים על פטנטים רשומים. הצמיגים מיועדים לנישות ייחודיות ומשווקים בעיקר בחוץ לארץ. בישראל מתבצעת הפצת הצמיגים באמצעות החברה הבת "אליאנס שיווק ישראל". החברה מעסיקה כ-800 עובדים, במרכז פיתוח ובמפעל בעיר חדרה. הצמיגים המפותחים והמיוצרים על ידי החברה, נמכרים תחת שמות המותגים אליאנס וגלקסי.

פעילות החברה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מפעל "צמיגי אליאנס" הוקם בשנת 1950[2] על ידי קבוצת משקיעים מישראל ומארצות הברית, בשיתוף חברת סולל בונה. מייסדי החברה החליטו להקים מפעל צמיגים בחדרה, תוך ניצול ההטבות המיוחדות של אזור התעשייה החדש שהוקם שם. מנכ"ל המפעל הראשון היה יוסף טייכר ואחריו כיהן בתפקיד ג'ו רענן.

אליאנס מתמחה כיום בפיתוח, ייצור ושיווק של צמיגים מתקדמים, המבוססים על פטנטים בתחומי הנדסה כימית וחוזק חומרים. לדוגמה: צמיגי Flotation, צמיגי יערנות, צמיגי OTR, צמיגים למגזר הביטחוני וכו'.

הפעילות הייצרנית של אליאנס מתחלקת בין הודו וישראל. בהודו מתבצע הייצור של הצמיגים הפשוטים, המיוצרים בסדרות ארוכות ובישראל מתבצע הפיתוח וכן הייצור של צמיגים מתקדמים מבוססי פטנטים ייחודיים. צמיגים אלו מיועדים לנישות ייחודיות ולפיכך מיוצרים בסדרות קצרות, דורשים בדיקות איכות קפדניות והם גם רווחיים יותר. שוקי החברה העיקריים הם באירופה ובארצות הברית.

ציוני דרך בפעילות החברה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]