אמאר אקבאר אנתוני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אמאר אקבאר אנתוני
अमर अकबर एन्थोनी
כרזת הסרט
כרזת הסרט
בימוי מנמוהאן דסאי עריכת הנתון בוויקינתונים
הופק בידי מנמוהאן דסאי עריכת הנתון בוויקינתונים
תסריט קאדר חאן, Prayag Raj עריכת הנתון בוויקינתונים
שחקנים ראשיים אמיטאב באצ'אן
וינוד קהאנה
רישי קאפור
פארווין באבי
שבאנה אזמי
ניטו סינג
פראן
ג'יוואן
נירופה רוי
מוזיקה Laxmikant-Pyarelal עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה הודו עריכת הנתון בוויקינתונים
שיטת הפצה וידאו על פי דרישה עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה 1977 עריכת הנתון בוויקינתונים
משך הקרנה 184 דק' עריכת הנתון בוויקינתונים
שפת הסרט הינדי עריכת הנתון בוויקינתונים
סוגה סרט דרמה, סרט קומדיה, Masala film עריכת הנתון בוויקינתונים
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

אמאר אקבאר אנתונידוונאגרי: अमर अकबर एन्थोनी) הוא סרט בוליוודי משנת 1977 בכיכובם של אמיטאב באצ'אן, וינוד קהאנה (Vinod Khanna), רישי קאפור ונאדירה, העוסק בשלושה אחים אשר הופרדו בילדותם. הסרט, אשר הפך ללהיט הגדול ביותר בבוליווד לשנת 1977‏[1] היה מועמד לשבעה פרסי פילמפייר, אחד מטקסי הפרסים הוותיקים של תעשיית הקולנוע ההודית, וזכה בשלושה.[2]

הסרט מגולל את סיפורם של שלושה ילדים אשר הופרדו בילדותם, וגדלו כל אחד בביתו של אחר. הבכור, אמאר (וינוד קהאנה) גדל בביתו של שוטר המאמין בהינדואיזם, אנתוני (אמיטב באצ'אן), הבן האמצעי גודל בידי כומר קתולי ואילו אקבאר (רישי קאפור), הקטן, חי בביתו של חייט מוסלמי. הסרט מתאר את תהליך פגישתם המחודשת של האחים לאחר 22 שנה וסיפור מציאתם את הוריהם לצד סיפור התאהבותם של כל אחד מהם בבת זוגו.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישנלאל (בגילומו של פראן) הוא נהגו של רוברט (ג'יוואן), פושע הנמלט מן החוק, אשר הסכים לשבת בכלא בתמורה לכך שרוברט ידאג למשפחתו. כאשר קישנלאל יוצא מן הכלא, הוא חוזר לביתו ובידיו מתנות לבניו תוך אמונה כי רוברט דאג לכל מחסורם. אך כשהוא מגיע לביתו הוא מגלה כי רוברט שכח את הבטחתו ובהיעדרו אשתו, בהרטי (נירופה רוי), חלתה וילדיו רעבו ללחם. בעוד בהרטי מסבירה לקישנלאל כי ממילא לא הייתה לוקחת כסף מרוברט שכן אינה רוצה שילדיה יגדלו על כסף זה, יוצא קישנלאל בזעם מביתו כדי לפגוש את רוברט. בדרכו הוא רואה את בנו הבכור, אמאר, מחביא בחול את אקדח הצעצוע שנתן לו כדי שאחיו לא ייקחו זאת ממנו.

קישנלאל הולך לביתו של רוברט ומטיח בו, לאחר שהלה מתייחס אליו בגסות, את פרטי כניסתו לכלא. כיצד למרות היותו שומר חוק, היה זה רוברט שנכנס לביתו לאחר שביצע תאונת דרכים שבה הרג אדם וביקש כי יגן עליו בעוד הוא יגדיל את שכרו של קישנלאל וידאג למשפחתו. קישנלאל מתחנן בפני רוברט לעזרה עקב מצב משפחתו אך רוברט מתעלם מבקשתו, לועג ואף משפיל אותו תוך שהוא מסלקו מביתו.

בעת המאבק קישנלאל חוטף אקדח מאחד מאנשי שלומו של רוברט ויורה בו, אך לרוברט אפוד חסין כדורים. בעוד המאבק בביתו של רוברט בין שומריו לקישנלאל ממשיך, האחרון, המבטיח לנקום ברוברט, בורח דרך החלון ונוטל מכונית, שבה מתברר מאוחר יותר כי הוחבא ארגז מטילי זהב. עקב חששו לשלום משפחתו בשל אנשיו של רוברט, קישנלאל חוזר לביתו ומגלה כי אשתו השאירה מכתב התאבדות, שבו כתבה כי בשל המצב הכלכלי היא אינה מעוניינת שיבזבז כספו על הטיפול בה אלא שישקיע זאת בילדים. בהרטי משאירה לו את השרשרת שלה, שבה משובץ קמיע.

בייאושו ומכיוון שאנשיו של רוברט רודפים אחריו, קישנלאל לוקח את הילדים מביתם, משאיר אותם ליד אנדרטה בבוריוואלי ומבקש מהם לחכות עד שישוב בעת שהוא מנסה להתחמק מאנשיו של רוברט. אך אמאר רודף אחרי מכוניתו של אביו ובעת המרדף, מכוניתם של אנשי רוברט פוגעת בו ואנתוני ואקבאר נשארים לבדם. מאחר שאקבאר בוכה, אנתוני מסיק כי הוא רעב ויוצא לחפש לו אוכל. בעת שאנתוני יוצא לחפש אוכל חייט מוסלמי מוצא את אקבאר, מאמין שהוא ננטש ולוקחו לביתו. בעת הנסיעה נתקל החייט בבהרטי, המוטלת על אם הדרך לאחר שעץ פגע בראשה. תוך שהיא מתעוררת היא מגלה כי איבדה את מאור עיניה ושבה ומבקשת נפשה למות אך החייט מניע אותה מכך.

בעת המרדף, מכוניתו של קישנלאל נופלת לתהום ובעת שאנשיו של רוברט חשים לתפוס אותו המשטרה מגיעה. אחד השכנים מזהה את המכונית כזו שבה נסע קישנלאל עם ילדיו. בהרטי שנוסעת עם החייט ואקבאר, אותו אינה מזהה בשל אובדן מאור עיניה, חוזרת לביתה. שם מספר לה השכן, כי איבדה את כל משפחתה בתאונה. אך קישנלאל ניצל ומוצא את ארגז מטילי הזהב שהתפזר בעת נפילת המכונית לתהום. הוא חוזר בבהילות לילדיו אך אינו מוצא אותם. את אקבאר אסף החייט, את אמאר מצא שוטר ואילו אנתוני שחזר לאחיו אך לא הצליח למצוא אותו, הגיע לכנסייה בחיפוש אחר מחסה מן הגשם. שם מצא אותו כומר שהאמין כי ננטש על ידי אביו ואימו כשמצא את מכתב ההתאבדות של בהרטי. שלושת הילדים שנפרדו בליל ה-15 באוגוסט, יום עצמאותה של הודו, גדלו בידי אנשים שונים בעלי דתות שונות ולא הכירו איש את זהותו של אחיו.

האח הבכור, אמאר קהאנה (Amar Khanna), הפך לפקד במשטרה. האמצעי, אנתוני גונזלס, הפך לבעל מסבאה, שבה מוכרים משקאות חריפים ומסתבך תדיר בקטטות, מה שאינו מוצא חן בעיניו הכומר המאמץ, למרות תרומותיו הרבות לצדקה. הבן הצעיר, אקבאר אילהבאדי (Akbar Ilhabadi), הפך לזמר ידוע.

אנתוני נפגש שוב עם אימו, הגם שאינו יודע מיהי, בעת שנפגעה מתאונת פגע וברח מחוץ לכנסייה בה משמש מי שאימץ אותו, ככומר. דיווח על התאונה מקבל גם האח הבכור, אמאר, המשמש כשוטר. אקבאר, המאוהב בדר' סאלמה עלי (ניטו סינג) מעמיד פני חולה כדי לפגוש אותה בבית החולים בו היא עובדת, מאחר שאביה אינו מסכים כי יפגשו. כשמתגלה כי חסר דם, היא מבקשת ממנו לתרום לאישה שנפגעה. פגישתם המחודשת של האחים ושל אימם, מתרחשת בעת שהם תורמים דם לאימם, מבלי לדעת על קרבת המשפחה ביניהם.

בין אקבאר לאנתוני נרקמת חברות. אקבאר פוגש שוב את אימו בעת שבאה להודות לו, בכניסה להופעה. בעת שהאם מבקשת לקנות כרטיס להופעה, היא נתקלת באנתוני שמכניסה למופע אליו מגיעה גם משפחתה של דר' סאלמה עלי, אהובתו, אותה הוא מנסה להרשים. המופע, מתחיל בשיר Parda Hai Parda, שיר שהפך ללהיט לאחר יציאת הסרט לאקרנים.

את אהובתו לקשמי (שבאנה אזמי), פוגש אמאר כשהוא נקרא למשימה לתפוס אישה הלוקחת טרמפים עם אנשים ואז שודדת אותם בעזרת חבריה. בעוד לקשמי מנסה לפתות את אמאר בנסיעה, בלא יודעין כי הוא שוטר, היא מובילה אותו למקום נטוש שם מסתתרים אחרים העוזרים לה לשדוד אותו. אמאר מזדהה כשוטר ומתפתח מאבק שבסופו מגיעים כוחות מתוגברים של המשטרה ומצווים על ידי אמאר לעצור את כולם, למעט רנג'יט, אחד מאחיה החורגים של לקשמי, שברח. בתום המאבק, אמאר מגלה כי לקשמי לא ברחה ויתרה מכך, מבקשת להיעצר כי היא מאמינה שזו דרכה היחידה להיות חופשייה. מתברר כי לקשמי אולצה לעשות זאת מאחר שהיא יתומה ואימה ואחיה החורגים מכים אתה ומרעיבים את סבתה. אמאר עוצר את אימה החורגת ואחיה ולוקח אותה ואת סבתה לביתו מאחר שרנג'יט טרם נתפס ובעיקר כי אין להן מקום אחר להתגורר בו.

עם השנים, קישנלאל הופך לאיש עשיר תוך שהוא קונה את אנשיו של רוברט ומחליף אותו בארגון הפשע שעמד בראשו. הוא נתקל ברוברט ומשפיל אותו, באותה הדרך בה האחרון השפילו כשבא לבקש עזרה באותו יום בו איבד את ילדיו. אך הפעם, רוברט הוא זה המתחנן על ילדתו, שכן קישנלאל חטף אותה בילדותה כדי שרוברט יסבול את כאבו של אב המנותק מילדיו. בפגישתם, רוברט מנסה לירות בקישנלאל, אך הפעם לאחרון אפוד חסין כדורים. כשהמשטרה מגיעה, רוברט בורח תוך שהוא גונב ארגז עם מטילי זהב, כפי שקישנלאל עשה בעבר. במרדף אחרי רוברט על ידי המשטרה, רוברט יורה ברב-פקד, אביו המאמץ של אמאר, שנפצע קשה. במנוסתו, הוא נתקל באנתוני המגלה את תכולת הארגז שבידי רוברט. רוברט מתחנן כי יסתיר אותו מאחר שהמשטרה בעקבותיו ומסכים לחלוק עמו את השלל ולמסור את חלקו לצדקה, תוך שהוא מבטיח לאנתוני כי לא פגע באף שוטר.

אמאר מקבל דיווח כי רוברט נראה עם אנתוני במסבאה שלו, "מפגש אנתוני". אמאר חש למקום, בעוד אנתוני מנסה לחמוק ממנו אך אמאר נזכר כי השניים נפגשו כשתרמו דם. בעוד אנתוני מסרב לענות לשאלה על מקום הימצאו של רוברט, השניים נקלעים לקטטה. אנתוני שב וקורא לאמאר "אחי" במהלך הקטטה, שבסופה הוא נשלח למעצר על ידי אמאר. שם, בהרטי באה לפגוש את אמאר כדי להביא לו, כמדי יום, את הפרחים האהובים עליו. אנתוני רואה אותה וקורא לה "אמא". בהרטי מסבירה לאמאר שכמו שהוא תרם לה דם, כך גם אנתוני ולכן הוא כבן עבורה ומבקשת לשחררו. אמאר מסרב ושולח את אנתוני לבית המשפט כשבידו פרח מאימו אותו ביקש למזל, כדי שאם יפגוש בבית המשפט מישהו קשוח (כאחיו) יתן לו פרח זה, ויהפוך אותו לאביו. בעוד אנתוני מובל לבית המשפט הוא נחטף על ידי אנשיו של אביו, קישנלאל.

אנתוני מובא לביתו של קישנלאל, וכשהוא פוגש אותו הוא שואל "מי אתה? אבא? אמא?" והלה עונה לו בציניות שהוא אביו. אנתוני מביא לקישנלאל את הפרח שקיבל מבהרטי אותו אמר שימסור למי שאותו יהפוך לאביו. קישנלאל מבקש אף הוא לגלות את מקום מסתורו של רוברט, אך אנתוני מצליח לברוח. בעוד אמאר כועס על בריחתו של אנתוני ושולח שוטרים לחפשו בכל העיר, אנתוני חוזר מרצונו לבית המעצר ומספר לאמאר על חטיפתו. הוא מתרץ את חזרתו באי רצונו לסכן את משרתו של אמאר, כיוון שהם כמו אחים כדברי בהרטי. אנתוני מגלה כי רוברט שיקר לו, ופגע במפקד של אמאר ולוקח אותו למקום המחבוא של רוברט. אך כאשר הם מגיעים לשם, הם מגלים כי רוברט הצליח לברוח. אמאר משחרר את אנתוני תוך שהוא מבטיח לו כי אם רוברט לא ימצא שוב תוך חודש, הוא יעצר שוב.

בינתיים, בתו של רוברט אשר נחטפה בילדותה, ג'ני, חוזרת להודו. רוברט מנסה לחטוף אותה שוב כדי להחזירה אליו, אך נכשל. קישנלאל מספר לג'ני, הרואה בו דוד, כי מי שניסה לחטוף אותה היה זה שרצח את אביה. הוא אף מספר לה את סיפור בריחתו מאנשיו של רוברט וכיצד איבד את ילדיו באותו היום. קישנלאל מצמיד לג'ני את זבסקו, שומר ראש האמור להבטיח את שלומה. כאשר ג'ני מגיעה לכנסייה, היא פוגשת באנתוני שמתאהב בה למגינת ליבו של זבסקו, השואף להתחתן עימה. זמן קצר לאחר מכן, אנתוני שב ופוגש את ג'ני במסיבה, ממה זכור השיר "שמי הוא אנתוני גונזלס" (My Name Is Anthony Gonzalves) שהפך פופולרי לאחר יציאת הסרט לאקרנים. כל ניסיונותיו של אנתוני להתקרב לג'ני נהדפים על ידי זבסקו שבסופו של דבר מכה אותו נמרצות, בעוד אנתוני שתוי מדי מכדי להגן על עצמו. אך כשג'ני שבה לכנסייה, אנתוני מגלה כי יש לה רגשות כלפיו ובשיר Humko Tumse Ho Gaya Hai Pyar למעשה נחשפים רגשותיהם של האחים ואהובות לבם זה כלפי זו.

אקאבר, נחוש להתחתן עם סלאמה. אל מול אביה, טייב עלי, הוא מצהיר על אהבתו כלפיה ועל רצונו להתחתן איתה בשיר Tayyab Ali Pyaar Ka Dushman. שיר המבטא את רוגזו של אקאבר על כך שטייב עלי הוא "אויב האהבה" בשל סירובו המתמשך לחתונתם של אקאבר וסאלמה. בשיר אקאבר אף חושף כי טייב עלי נפגש עם מישהי בסתר, מה שמבהיל את טייב עלי בשל חששו מפני ביוש שמו ברבים. עלי משלם לאנשים שיכו את אקבאר תוך שם משליכים אותו ללול תרנגולות. כשאנתוני שומע על שנעשה, הוא לוקח בכוח את טייב עלי לבית החולים בו מאושפז אקבאר יחד עם קאדי כדי לערוך את חתונתם תוך שהוא מאיים על עלי להסכים. אך אקבאר מסרב להינשא בצורה זו, כל עוד טייב עלי לא מסכים מרצונו הוא לחתונה בין השניים.

בעוד ג'ני, מבקשת לצאת מביתה, שומר ראשה זבסקו, המאמין כי היא הולכת להיפגש עם אנתוני, מסרב ומבהיר לה כי היא תתחתן רק איתו. הוא כולא אותה בחדר ומתקשר לרוברט תוך שהוא מסביר לו כי אם יסכים שהוא יתחתן איתה, הוא ישיב לו את ג'ני. קישנלאל מבין כי ג'ני במצוקה ומציל אותה מהחדר בו נכלאה אך רוברט, שזבסקו מסר לו את הכתובת, כבר בדרכו לבית. קישנלאל וג'ני בורחים ומתפתח מרדף מכוניות בינם לבין רוברט ואנשיו. קישנלאל עוצר ומבקש מג'ני לברוח בזמן שהוא ממשיך במרדף כי להטעות את רודפיהם. אך אנשיו של רוברט לוכדים את ג'ני ואנתוני, שראה את המרדף בעת שנסע עם אקבאר, מציל אותה מידם. בינתיים, מכוניתו של קישנלאל מתהפכת והוא נפצע. רוברט מצווה לדרוס אותו, אך אקבאר מצילו ולוקח אותו לבית החולים.

כאשר זבסקו מתעקש על חתונה עם ג'ני, רוברט מתכחש להבטחתו. אך זבסקו שחטף את אחיו של רוברט, אלברט, בנקאי מכובד שהדמיון בינו לרוברט ניכר, מציע לו כי אם החתונה תתקיים הוא יוכל להתחזות לאחיו וכך לברוח ללונדון ולחמוק מעונש המוות בתלייה שוודאי צפוי לו.

קישנלאל אושפז במיטה בה שהה אקבאר, שהשתחרר מספר שעות קודם לכן מבית החולים. בהרטי שבאה לבקרו אינה מוצאת אותו במיטתו וכאשר היא שואלת לאן הלך המטופל, האחות אומרת לה כי נלקח לניתוח. היא ממשיכה בדרכה לחדר הניתוח, אליו נלקח קישנלאל בידי רוברט כדי לגלות היכן ג'ני. בחדר הניתוח אנשיו של רוברט, וביניהם רנג'יט, אחד מאחיה החורגים של לקשמי, מחזיקים את דר' סאלמה עלי כדי שתעירו מתרדמתו. רוברט רואה את הקמיע של בהרטי על קישנלאל וקורע זאת מצווארו בהבינו כי קמיע זה מגן עליו. בהרטי עומדת מאחרי חדר הניתוח ומבקשת שיפתחו את הדלת כי ברצונה לתת למטופל, שהיא מאמינה כי הוא אקבאר, פרחים. רוברט מזהה אותה כאשתו של קישנלאל וחוטף אותה. אך במהלך הנסיעה מתרחשת תאונה ובהרטי הפגועה, מצליחה לברוח. בעיוורונה היא נתקלת במכשולים בדרך, כשרנג'יט ורוברט רודפים אחריה. היא מצליחה להגיע לאקבאר במקום בו הוא מתפלל כיוון שהיא שומעת אותו שר תפילת הודיה לאל. בעת שהיא מגיעה לבית התפילה, מאור עיניה שב אליה. אקבאר מוצא אותה ולוקח אותה לביתו, שם היא נפגשת עם אביו המאמץ של אקבאר, אותו פגשה בלילה בו איבדה מאור עיניה ואת משפחתה. אביו המאמץ של אקבאר מזהה אותה. אף היא זוכרת את פגישתם, וזוכרת כי מצא ילד אבוד והלה מספר לה כי מדובר באקבאר. בהרטי רואה תמונה של אקבאר בילדותו עם אביו המאמץ ומזהה כי מדובר בילדה הקטן, רג'ו. כך אקבאר מגלה כי בהרטי היא אימו הביולוגית.

טייב עלי, שניסה לשמר מוניטין של מהוגנות וצניעות, זוכה לעונש מידן של נשים איתן התרועע בתשלום, השורפות את ביתו לאחר שלא שילם להן. סאלמה יחד עם אביה, לכודים בבית הבוער וסכנת מוות מרחפת מעל ראשם. למרות ניסיונות המשטרה לעצור אותו, אקבאר מסכן חייו כדי להצילם. טייב עלי מתחרט על מעשיו ומסכים כי אקבאר ינשא לסאלמה. סאלמה מסרת לאקבאר כי קישנלאל אותו הביא לבית החולים, הוא אכן בעלה של בהרטי. אקבאר שמבין כי מדובר באביו חש לאימו ומספר לה כי קישנלאל עדיין חי. הם נוסעים לבית החולים, אך מגלים כי קישנלאל עזב ואקבאר, נוסע למשטרה כדי לבקש שיעזרו להם למצוא אותו. בתחנת המשטרה הוא נתקל באמאר. כשאקבאר מוסר לו את כתובתו הישנה של קישנלאל אמאר טוען כי שם אביו מוכר לו, אך אינו מסוגל להיזכר מהיכן ומבטיח לבדוק את בקשתו. קישנלאל נוסע בשל עסקיו לשכונה הישנה בה הוא גר, ונכנס לביתו הישן. שם הוא מבקש מאלוהים כי ייקח כל מה שיש לו, אך יחזיר לו את ילדיו. כשהוא רואה את אמאר, הוא מסתתר בביתו וממאן לצאת. אמאר, שהבית נראה לו מוכר מתחיל להיזכר בעברו ומוצא את האקדח שקיבל מאביו ואותו החביא באותו יום אחרון בטרם הופרדה המשפחה. קישנלאל מבין כי מדובר בבנו הבכור, אמאר והשניים מתוודעים זה לזה ואמאר מבין כי אקבאר הוא אחיו הצעיר. אך אנתוני הוא עדיין בגדר תעלומה.

לאחר שג'ני נחלצת מחוטפיה, היא ואנתוני מתכננים את חתונתם. שמלת החתונה של ג'ני מוזמנת אצל אביו המאמץ של אקבאר, החייט במקצועו. בכנסייה, אביו המאמץ של אנתוני מודיע בדרשתו על חתונתם של ג'ני ואנתוני ביום המחרת, תוך שהוא מספר את סיפור מציאתו של אנתוני ב-15 באוגוסט על מדרגות הכנסייה. ג'ני מבינה כי אנתוני הוא בנו של קישנלאל, בעודה מתקשרת אליו היא נחטפת על ידי רוברט לפני שהיא מספיקה לומר לו מיהו בנו. כשאביו המאמץ של אנתוני חש לעזרתה, רוברט רוצח אותו.

לקשמי שרואה כי חוטפים את ג'ני כשבין החוטפים נמצא אחיה החורג, רנג'יט, מתחבאת ברכב המילוט. היא מנסה להזעיק עזרה, אך רנג'יט תופס אותה ומכריח אותה לעזור לג'ני להתכונן לחתונה. אנתוני מוצא את אביו המאמץ ומגלה כי הוא נרצח. הוא מוצא בידיו את הקמיע של בהרטי וזוכר כי קמיע זה שייך לקישנלאל. הוא פונה לקישנלאל המספר לו כי רוברט לקח ממנו את הקמיע ועל חטיפתה של ג'ני, בתו של רוברט שאמורה להינשא לבנו שלו. אנתוני מראה לקישנלאל את מכתב ההתאבדות של בהרטי שהיה בידו כאשר נמצא על מדרגות הכנסייה, ואנתוני מבין כי קישנלאל הוא אביו הביולוגי וכי אמאר ואקבאר הם אחיו.

זבסקו בא לקחת מאביו של אקבאר את שמלת החתונה של ג'ני ונתקל באקבאר, המבין כי ג'ני בבעיה ומתחפש לחייט מבוגר, המבקש לראות את ג'ני בתואנה כי יש צורך בתיקונים נוספים בשמלת החתונה. הוא מגלה לג'ני כי הוא אקבאר ומבקש מזבסקו ללכת כדי להביא את "אחיו" שההזמנה הזו שייכת לו, כדי שיבצע את התיקונים הנדרשים. אך רוברט מסרב לתת לו ללכת ומבקש ממנו לכתוב מכתב ובו פירוט הנדרש לו כדי לבצע את התיקונים לשמלה. אקבאר כותב מכתב בשפת האורדו כדי שאחרים לא יבינו ומספר על קורותיו וכי ג'ני ולקשמי בסכנה ויש להודיע לאמאר ואנתוני על כך. סאלמה הנמצאת אצל החייט מבקש שייקחו אותה עם הציוד כדי להיות לעזר. אמאר מתחזה לאיש תזמורת אותו הזמין רוברט ואנתוני לכומר האמור לבצע את הטקס והם נלקחים לביתו של רוברט לטקס החתונה. במהלך השיר המבוצע לכבוד החתונה על ידי אמאר, אקבאר ואנתוני, Honi Ko Anhoni (המוכר גם בשם "אמאר אקבר אנתוני"), לקשמי מגלה כי איש התזמורת הוא אמאר וג'ני מגלה כי הכומר הוא למעשה אנתוני וניאותה להתחתן עם זבסקו. במהלך הטקס ג'ני מזייפת התעלפות וסאלמה, המזדהה כרופאה, מודיעה כי ג'ני בהריון, כדי לזרוע מהומה בין רוברט לזבסקו. אנתוני מצליח להבריח את לקשמי, סאלמה וג'ני מבעד לחלון כדי שיזעיקו את המשטרה. בינתיים, מזימתם של האחים נחשפת כשהכומר ואיש התזמורת שהוזמנו לחתונה ואשר את בגדיהם אמאר ואנתוני גנבו, מגיעים לביתו של רוברט. מתפתח מאבק ביו האחים לרוברט ואנשיו שבסופו, האחרונים מושלכים לכלא לאותו תא בו נמצא גם קישנלאל.

הסרט נחתם כשבהרטי, קישנלאל, ילדיהם ואהובות לבם מתאחדים כמשפחה אחת, בין כותלי הכלא.

הכרה ופרסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אמאר אקבאר אנטוני הפך לסרט המצליח ביותר לשנת 1977, עת יציאתו לאקרנים. בטקס פרסי הפילמפייר, אחד מטקסי הפרסים הוותיקים של תעשיית הקולנוע ההודי, הסרט היה מועמד לשבעה פרסים, ביניהם: פרס הסרט הטוב ביותר, הבמאי הטוב ביותר ופרס הליריקן הטוב ביותר בשל השיר Parda Hai Parda.

בנוסף, מוחמד רפי המוכר גם בשם ראפי סאהיב, זמר פלייבק פורה ששר בסרטים בוליוודים רבים,[3] היה מועמד לפרס זמר הפלייבק הטוב ביותר עבור שיר זה. עם זאת, ראפי זכה בפרס הפילמפייר עבור השיר kya hua tera wada מתוך הסרט Hum Kisise Kum Naheen, שאף בו השתתף רישי קאפור.

אמיטאב באצ'אן זכה בפרס השחקן הטוב ביותר והסרט קיבל עוד שני פרסי פילמפייר עבור עריכה ופרס במאי המוזיקה הטוב ביותר.[4]

פסקול הסרט, כמו כן השירים Parda Hai Parda ו- My Name Is Anthony Gonsalves מתוך פסקול זה, הפכו פופולריים בקרב רבים. השיר My Name Is Anthony Gonsalves אף נתן השראה לסרט בשם זה שיצא לאקרנים במהלך 2008.[5]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Box Office 1977, באתר Boxoffice India
  2. ^ Awards for Amar Akbar Anthony (1977)‎, באתר IMDb
  3. ^ מוחמד ראפי, במסד הנתונים הקולנועיים IMDb (באנגלית)
  4. ^ Filmfare Nominees and Winner
  5. ^ "My Name Is Anthony Gonsalves (2008)‎", במסד הנתונים הקולנועיים IMDb (באנגלית)