באלדורז גייט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
באלדורז גייט
Baldur's Gate
לוגו המשחק הראשון
לוגו המשחק הראשון
כללי
תאריך הוצאה 30 בנובמבר 1998
סוגה משחק תפקידים
פיתוח Bioware
הוצאה לאור Interplay עריכת הנתון בוויקינתונים
ארץ מקור קנדה עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה Interplay ו-Black Isle Studios
סדרה באלדורז גייט עריכת הנתון בוויקינתונים
דרישות תוכנה
מנוע משחק Infinity Engine עריכת הנתון בוויקינתונים
מצבי משחק משחק יחיד, משחק מרובה משתתפים
דירוג ESRB: T (Teen)
פלטפורמות מחשב אישי
המשחק הבא באלדורז גייט 2 עריכת הנתון בוויקינתונים
האתר הרשמי
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

באלדורז גייט הוא משחק תפקידים ממוחשב מסוגת הפנטזיה האפית שפותח על ידי חברת BioWare, והופץ בסוף 1998 על ידי החברות Interplay ו-Black Isle Studios. המשחק יורש את סט החוקים שלו מהמהדורה השנייה של משחק התפקידים מבוכים ודרקונים, ומתרחש בעולם שנטבע בסדרת הספרים "ממלכות נשכחות".

למשחק יצאה חבילת הרחבה בשנת 1999 בשם "סיפורים מחוף החרב", שהוסיפה למעשה מספר אזורי משחק לאותה הסביבה, יחד עם מספר הרפתקאות שהורכבו בידי מעריצי המשחק, ולא כללה הרחבה עלילתית כמעט כלל.

למשחק יצא משחק המשך בשנת 2000, "באלדורז גייט 2: צללי אַמְן", שהכיל פיתוח והרחבה של העלילה מהמשחק הראשון, בה יוצא הגיבור בחיפוש אחר אביו האמיתי, תוך שימוש באותן הדמויות. בדומה למשחק הראשון, גם למשחק השני נוספה חבילת הרחבה בשם "באלדורז גייט 2: כס המלכות של בהאאל", שבה השחקנים היו צריכים להביא את עלילת המשחק לידי סיום. כמו כן אפשר להזכיר את סדרת "אייסווינד דייל", שהתרחשה באותו עולם והתבססה על אותו מנוע גרפי, אך הכילה דגשים אחרים ולא הראתה קשר עלילתי. במשחקים השתמשו במנוע ה-Infinity הידוע לטובה של החברה, כמו שאר משחקיה הקודמים והבאים.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך המשחק, ניתן לשחקן לשחק את תפקידו של נער/ה (השחקן קובע את מין הדמות וסוגה בהתאם לחוקי מבוכים ודרקונים) שגדל במבצר ספרייה בשם קנדלקיפ עם אב מאמץ בשם גוֹריון, ידידה בשם אימואן ועבר לא ידוע. המשחק מתחיל בפרולוג שלפיו גוריון אומר לדמות השחקן להצטייד למסע לא מתוכנן ובלתי צפוי. כמעט מיד אחרי זה דמות השחקן ניצלת מניסיונות התנקשות בתחומי קנדלקיפ. כשהדמות חוברת לגוריון ואומרת שהיא מוכנה לצאת מקנדלקיפ גוריון אומר שבמידה ויפרדו, שינסה להגיע לפונדק "הזרוע החברותית" לפגוש את שני ידידיו, קהאליד וג'אהיירה. באותו לילה בסמוך לקנדלקיפ השניים נתקלים במארב שבמרכזו עומדת דמות משוריינת אימתנית (שנראתה לראשונה בסרט הפתיחה) שדרשה מגוריון רק את דמות השחקן. גוריון מסרב, אומר לדמות לסגת ומחסל בשלל קסמים את כל מי שהיה עם הדמות המשוריינת חוץ ממנו, ולאחר קרב פנים אל פנים איתו גוריון מובס ומת. לאחר אותו לילה הדמות יכולה רק להמשיך קדימה.

לקנדלקיפ לא ניתן לחזור משום שהחוקים מתירים כניסה אך ורק למי שיש לו ספר בעל ערך רב, ולעיר הגדולה באלדורז גייט אין יוצא ואין נכנס בשל מכת שודדי הדרכים והמחסור החמור בברזל, כך שאין לו ברירה אלא לנדוד ברחבי חוף החרב. אלא שלפני שהמסע מתחיל, הדמות פוגשת באימואן שעקבה בסתר אחרי גוריון ואחרי הדמות ואז מצטרפת אליה בתור הדמות ללא שחקן הראשונה מתוך יותר מ-20 שיכולות לחבור אליה במהלך המשחק, אולם אפשר לשלוט רק בחמש מהן. תוך כדי נדידה דמות השחקן מגיעה לעיר הקטנה נאשקל, היכן שמכרות הברזל העיקריים היו ממוקמים ותוך ניסיון למצוא מה הייתה הסיבה שהברזל מהמכרות מתפורר, הוא חושף קנוניה רחבה בהרבה. קובולדים מזהמים את המכרות ומסמכים בעומק המכרות מקשרים זאת גם לשודדי הדרכים ומובילים את דמות השחקן למחנה סודי של השודדים שכפי הנראה גייסו פלוגות שכירי חרב שהועסקו על ידי "כס הברזל", איגוד סחר מבאלדורז גייט. "כס הברזל" התכוון לשלוט בחוף החרב בכך שהגביל את משלוחי הברזל אל האנשים שלהם בלבד. כל הברזל שעדיין לא הזדהם הועבר למכרה הברזל הפעיל היחיד באזור, במעמקי יער קלוקווד. כשדמות השחקן מחבלת במכרה שביער קלוקווד, הדאגות מפני השודדים רווחו עד כדי כך שבאלדורז גייט נפתחה מחדש ודמות השחקן עכשיו יכולה ללכת אל המשרדים שלה בעיר.

בבאלדורז גייט דמות השחקן פוגשת בסקאר, קצין-חוק שמבקש ממנה לחקור את כס הברזל אך משלא נמצאו ראיות מפלילות מספיק, דמות השחקן חוזרת בסיועו של סקאר לקנדלקיפ לרגל אחרי פגישה של כס הברזל. בקנדלקיפ אחד הנזירים שהכירו את דמות השחקן אומר לו לפתוח תיבה שהייתה שייכת לגוריון ובתיבה נמצא בין השאר מכתב מגוריון, שחשף את מה שלא הספיק לספר בעודו חי: האב הביולוגי של דמות השחקן הוא בהאאל, אל הרצח. בתקופה שהאלים נאלצו להתהלך על פני האדמה בהאאל לבש בשר לפניהם. הוא חזה את מותו וכפה על נשים רבות מכל גזע שהוא לשכב עמו. יתר על כן, צאצאיו יהיו הדלק ללידתו המחודשת ועל פי נבואות שונות אמורות גם לזרוע הרס וכאוס ברחבי הארץ. אחד הצאצאים היה דמות השחקן ובנוסף לו הוזכרה במכתב דמות שיש להזהר מפניה: לוחם אנושי רב עוצמה בשם סארבוק שהיה מודע מגיל צעיר למורשתו וחקר נבואות רבות, חלקן אף בקנדלקיפ, ועלול לפגוע בדמות השחקן בהשראת אותן נבואות. במהלך השהות הקצרה בקנדלקיפ דמות השחקן מואשמת ברצח מנהיגי כס הברזל ונתיב הבריחה היחיד הוא דרך הקטקומבות שמתחת לקנדלקיפ. כשדמות השחקן חוזרת לבאלדורז גייט היא מוצאת שהיא מבוקשת בעוון הרצח של סקאר ולכן היא חייבת לשמור על פרופיל נמוך עד לחשיפת המזימה הגדולה על ידי סארבוק, הדמות המשוריינת שגם רצחה את גוריון בתחילת המשחק. או אז מתגלה כי תוכניתו הייתה הרבה יותר אפלה וכס הברזל היה רק חלק ממכלול. דרך מניפולציות בפולטיקה ובמשאבים סארבוק תכנן מלחמה בין באלדורז גייט לבין ממלכת אמְן - מלחמה שתיצור שפיכות דמים גדולה מספיק שתוכיח את ערכו כיורשו של בהאאל ואל הרצח החדש. לאחר שדמות השחקן חיבלה בניסיונו להפוך לדוכס החדש של באלדורז גייט, החל הקרב הסופי שבסיומו סארבוק הובס ונשמתו הטמאה נשלחה בחזרה לבהאאל.

הדמויות במשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ללא-שחקן שהוזכרו למעלה הם חלק בלתי נפרד מהמשחק, שכן הן אלו שמסייעות לדמות השחקן במסעותיו, כל אחת לפי המניעים שלה, ויש להן גם אופי משל עצמן. בכל רגע נתון דמות השחקן יכולה לקחת איתה רק עד חמש דמויות מבלי האפשרות להחליף את הדמות המרכזית. חופש הפעולה שהמשחק נותן מאפשר לבחור צירופים שונים בתכלית.

דמויות טובות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אג'אנטיס אילבסטאר. גזע: אדם, נטייה: סדר-טוב, רמה: פלאדין. אג'אנטיס הוא פלאדין שהצטרף לא מכבר למסדר האבירים "הלב הקורן" ונשלח צפונה לחוף החרב בידי הממונה עליו, קלדרון פאיירקאם, על מנת לחקור ולטהר את החוף משודדי הדרכים. הוא רודף צדק ונאיבי במקצת שנמצא בחווה שצפונית לפונדק הזרוע החברותית. בנוסף הוא לוחם מעולה עם יכולות ריפוי הגונות.
 • אימואן. גזע: אדם, נטייה: נייטרלית-טובה, רמה: גנבת. אימואן היא חברת ילדות של דמות השחקן ומשמשת לו כמעין אחות קטנה. היא הדמות הראשונה שמצטרפת אליו סמוך מאוד לתחילת המשחק. הרקע שלה לפני שהגיעה לקנדלקיפ אינו ידוע ועל אף שהיא אינה מתקשרת עם דמויות אחרות יש לה תפקיד מרכזי בעלילת המשחק ומעבר. היא הגנבת הכי טובה במשחק שנבונה מספיק כדי להפוך אפילו לקוסמת.
 • אלורה. גזע: בת מחצית, נטייה: תוהו-טובה, רמה: גנבת. ילדה בת מחצית עליזה עד טירוף שסקרנותה גורמת לה לפרוץ למקומות אסורים ומסוכנים. אפשר למצוא אותה פורצת בשעות הלילה להיכל הפלאים בבאלדורז גייט.
 • דינהייר. גזע: אדם, נטייה: סדר-טובה, רמה: קוסמת. דינהייר היא מכשפה שהגיעה מרָאשֶמָאן עם עמיתהּ מינסק, שנשבע להגן עליה בחייו. היא ומינסק נשלחו לברר האם הנבואה על בני הבהאאל נכונה. במהלך חיפושיהם היא נשבתה על ידי יצורים דמויי כלבים בשם גנולים והוחזקה במצודה שלהם דרומית מערבית לנאשקל. דינהייר היא אשפית שמתמחה בקסמים שמתעלים אנרגיה ויש לה גם יכולת טבעית להאט את השפעתם של רעלים.
 • יסליק אורותיאר. גזע: גמד, נטייה: סדר-טוב, רמה: לוחם/כהן. יסליק הוא כהן של האלים קאלגנדין ומוראדין. גמד נינוח וטוב זה היה בעבר נפח של כס הברזל אבל הם בגדו בו כשהזכיר כבדרך אגב את המכרה העזוב של השבט שלו. עכשיו הוא אחד מהאסירים והעבדים של כס הברזל במכרה ביער קלוקווד והאחרון מבין השבט שלו שנותר בחיים.
 • מינסק. גזע: אדם, נטייה: תוהו-טוב, רמה: סייר. מינסק הוא סייר אמיץ וטוב לבב מצד אחד, ומצד שני ברברי מטורף ושיכור קרב. בתור הדמות החזקה ביותר בכל המשחק, מינסק הוא לוחם רב עוצמה אבל חמימות המוח שלו בפני רשע וקשייו השכליים מעלים מדי פעם את השאלה האם הוא לא חטף יותר מדי מכות חזקות בראש. סימן ההיכר המיוחד שלו הוא האוגר שלו, בוּ, עליו מינסק תמיד טוען שהוא מקבל ממנו הוראות תוך כדי אמונה בכך שבו הוא בעצם אוגר-חלל ענקי מיניאטורי, מה שנותן כפי הנראה את האתנחתא הקומית הטובה ביותר במשחק. שיכרון הקרב שלו נותן לו בונוסים משמעותיים ליכולותיו הפיזיות במהלך קרב אך יכולות להיות מסוכנות לשאר החבורה כשאין יותר אויבים להתקיף. ניתן יהיה למצוא את מינסק בנאשקל קורא לעזרה בחיפושיו אחרי שותפתו השבויה, דינהייר.
 • קהאליד. גזע: חצי אלף, נטייה: נייטרלי-טוב, רמה: לוחם. בעלה של ג'אהיירה וכמעט ההפך המוחלט ממנה. הוא הססן, עצבני, גמגמן ובעל נטייה נוחה להיכנס לפאניקה. שניהם היו חברים טובים של גוריון והוא נותן לדמות השחקן הוראות לפגוש את שניהם בפונדק הזרוע החברותית במקרה שדרכיהם ייפרדו.
 • קוֹראן. גזע: אלף, נטייה: תוהו-טוב, רמה: לוחם/גנב. קוראן הוא הרפתקן נודד וקשת רודף שמלות בעל ערכי מוסר מפוקפקים. קוראן נמצא ביער קלוקווד כשהוא צד יצורים דמויי דרקונים עם זנבות עקרב שנקראים וויברנים. הוא יפלרטט ללא בושה עם כל אישה בחבורה, בייחוד עם סאפאנה. מבלי שידע הוא הפך לאב כתוצאה מאחד הרומנים שלו עם קוסמת צעירה, מה שכמובן הכעיס מאוד את בעלה. כישרונו בשימוש עם קשת עובר את מה שאפשר ליצור בדמויות שחקן רגילות, מה שהופך אותו לקשת החזק ביותר במשחק, אבל אפילו זה לא עוזר כל כך לכישרונות הגנבה שלו בשל קיזוז הניסיון למקצוע הלוחם.
 • קיבאן. גזע: אלף, נטייה: תוהו-טוב, רמה: סייר. קיוואן הוא קשת חזק שנמצא בהיי הדג'. אשתו נהרגה על ידי העוג שודד הדרכים טאזוק וכתוצאה מכך הוא יצא למסע נקמה בעוגים ובשודדי הדרכים ובמיוחד להתנקש בטאזוק עצמו על מותה של אשתו. לקיוואן אישיות קרה ובלתי דיפלומטית וקול צרוד שיזכיר כמעט את קלינט איסטווד.

דמויות נייטרליות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • בראנוון. גזע: אדם, נטייה: סדר-נייטרלית, רמה: כהנת. לוחמת נאמנה מטעם אל המלחמה טמפוס. באזור הקרנבל שנמצא מזרחית לנאשקל היא נהפכה לאבן על ידי המכשף שודד הדרכים טראנזיג ומאז משמשת כאטרקציה. אם היא תשוחרר היא תצטרף אל דמות השחקן להביע את תודתה. יש לה את היכולת להטיל פטיש רוחני ללא הכנה מראש.
 • ג'אהיירה. גזע: חצי אלפית, נטייה: נייטרלית, רמה: לוחמת/דרואידית. ג'אהיירה היא לוחמת/דרואידית חזקה ונבונה אך גם גאה ביותר מה שגורם לה להיות דומיננטית ובעלת ביטחון עצמי גבוה. בתור דרואידית חייבת להיות לה השקפת עולם חדה בכל היבט ואף דורשת לא פחות ממי שבחברתה. ניתן למצוא אותה בחברת קהאליד, בעלה בפונדק הזרוע החברותית והיא תצטרף יחד איתו אל דמות השחקן.
 • גאריק. גזע: אדם, נטייה: תוהו-נייטרלי, רמה: פייטן. גאריק הוא משורר בעל נפש של ציפור דרור עם חיפוש מתמיד אחר הנאות ואהבות. ניתן למצוא אותו בעיירה בֶּרֶגוֹסט עובד עבור שחקנית בשם סילקי.
 • זאן. גזע: אלף, נטייה: סדר-נייטרלי, רמה: קוסם. זאן הוא קוסם משבט גרייקלוק מאוורסקה שנשלח לחקור את אי היציבות הפוליטית בחוף החרב. משנשבה על ידי כס הברזל הוא הוחזק כשבוי במכרות נאשקל. דמות השחקן פוגשת אותו בעומק המכרות חבול ולא חמוש ואם הוא מצטרף לחבורה של דמות השחקן, הוא יחשוף אופי מדוכא ופסימיסטי עם המון הערות שליליות על כישלון וכאלו עם קורטוב של הפתעה למראית הצלחות. הוא מתמחה בקסמים שעובדים בעיקר על מוחם של הקורבנות ויש לו פגיון שנקרא "להב הירח" שרק הוא יכול להשתמש בו, אבל הוא לא חסון מספיק כדי לשרוד זמן רב בקרב פנים אל פנים.
 • סאפאנה. גזע: אדם, נטייה: תוהו-נייטרלית, רמה: גנבת. סאפאנה היא אישה מפתה בעלת עבר עשיר של התנהגות חושנית. היא תמיד מסתדרת בחיים על ידי הפעלת קסמיה הנשיים שיגרמו פחות או יותר לכל גבר לעשות כרצונה. ניתן למצוא אותה ליד המגדלור הישן בחיפושיה אחר אוצר קבור באזור החוף.
 • סקי סילברשילד. גזע: אדם, נטייה: נייטרלית, רמה: גנבת. סקי היא ביתו הנאיבית והמאוד מפונקת של הדוכס אֶנְטאר סילברשילד מבאלדורז גייט. סקי נהנית להתגנב אל מחוץ לאחוזה המוגנת של אביה ויש לה חלומות בהקיץ בכל הקשור לחיי הרפתקנות. היא מחכה שהמאהב שלה, אֶלְדוֹת קְרוֹן "יציל" אותה, אבל מהרגע שדמות השחקן יצרף אותה, כל מה שתעשה זה להתלונן, אך אם החבורה מצרפת אותה כאשר אלדות איתה, דמות השחקן תקבל הודעה על כופר קבוע של 1000 מטבעות זהב מדי יומיים כל עוד שניהם יחד בחבורה. אם דמות השחקן תוציא אותה או את אלדות מהחבורה, השני יחבור אליה.
 • פאלדורן. גזע: אדם, נטייה: נייטרלית, רמה: דרואידית. פאלדורן היא חברה ב"דרואידי הצללים", כת מיליטנטית של דרואידים שמאמינים במאבק אלים של הטבע נגד האדם. היא תתווכח בחריפות עם ג'אהיירה וההשקפות המסורתיות שלה שעל הטבע והאדם לשאוף לדו-קיום. למרות אמונתה, יש לה דיבור והתנהגות רגועים להחשיד. ניתן למצוא אותה ביער קלוקווד והיא תצהיר שמטרתה העיקרית היא לחבל במכרה הברזל שנפתח מחדש ביעד ואשר הורס אותו.
 • קווייל. גזע: ננס, נטייה: תוהו-נייטרלי, רמה: כהן/אשליין. ננס שחצן, רע-מזג ומקטר שמאמין שהוא גאון וכל מי שמסביבו הם טיפשים שצריכים להכיר בבינתו העליונה. ניתן למצוא אותו ליד הגשר בכניסה לבאלדורז גייט והוא ינסה להיכנס לחבורה של דמות השחקן בכוח בלי קשר למה תגיד לו. על אף שהוא הדמות היחידה במשחק שיכולה להטיל לחשים של כהנים וגם של קוסמים בעלי התמחות באשליות יש לו סטטיסטיקות מתחת לממוצע ואישיות מעוררת בחילה.

דמויות רעות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אדווין אודסיירון. גזע: אדם, נטייה: סדר-רשע, רמה: קוסם. אדווין הוא חבר המכשפים האדומים שנשלח לחוף החרב על מנת להתנקש בחייה של המכשפה דינהייר (בניגוד למינסק שרוצה להציל אותה, כך שלשלב את שניהם יכול להיגמר בשפיכות דמים) והגיע לנאשקל לאחר שהעריך שהיא נמצאת שם. אדווין אוהב להעליב את דמות השחקן עם הערות יהירות ועוקצניות ותמיד ממלמל באותו משפט שהוא מדבר על כוונותיו להפיל את דמות השחקן ממנהיגותה על החבורה. סימן היכר נוסף שלו הוא שרשרת, בה הוא לא מרשה לאף אחד לגעת. דמות שחקן שתוכל להתמודד עם אופי זה יכולה למצוא את אדווין בתור קוסם יעיל למדי, לא רק בשל מבחר הקסמים שהוא מסוגל להטיל (קסמים שמתמחים בלזמן יצורים) אלא גם משום שהוא יכול לשנן הכי הרבה קסמים, יותר מכל קוסם אחר במשחק.
 • אֶלְדוֹת קְרוֹן. גזע: אדם, נטייה: נייטרלי-רשע, רמה: פייטן. אלדות הוא אדם בעל אופי מלוכלך אשר עסוק תמיד בחיפוש אחר ריגושים ו"מתפרנס" מלפתות נשים עשירות ולחיות מכספן. מזימתו האחרונה היא לברוח ולהנשא למאהבת הנוכחית שלו, סקי סילברשילד ואז לסחוט את אביה בכך שיטען כי חטף אותה ויאיים שיהרוג אותה אם לא ישלם לו על בסיס קבוע. בתור שובניסט מושבע ישנאו אותו לבטח גם גאריק וגם שר-טיל, וגם זאן לא מתרשם מגסות הרוח שלו.
 • ויקוניה דה-ויר. גזע: אלפית אפלה, נטייה: נייטרלית-רשע, רמה: כהנת. ויקוניה שייכת לגזע האלפים זורעי היראה שחיים מתחת לאדמה ולא נחשפים רבות לאור השמש. היא סגדה בעבר לאלת העכביש לוֹלְת, אך משנטשה את אמונתה בה עברה לסגוד לשָׁאר, אלת הלילה. היא הוגלתה מהממלכה התת-קרקעית ומנסה לחיות על פני השטח על אף חוסר הסובלנות ההדדי שלה ושל תושבי פני השטח. ניתן למצוא אותה ביער צפונית-מזרחית לברגוסט כשהיא נמלטת מקצין חוק שמאשים אותה ברצח ורוצה להוציאה להורג. אם דמות השחקן תהרוג את קצין החוק היא תצטרף אל החבורה. למרות שהיא מתעבת חמלה ומפרשת זאת כחולשה היא תהיה מנומסת יחסית, בעיקר בקרב דמויות בעלות נטיית רשע. יש לציין כי בשל ייחוסה לאלפים האפלים יש לה חסינות גבוהה ביותר נגד קסמים.
 • טיאקס. גזע: ננס, נטייה: תוהו-רשע, רמה: כהן/גנב. טיאקס הוא ננס מגלומן בעל פתיל קצר מאוד ושאיפה בלתי ריאליסטית של שליטה בעולם. הוא סוגד לסיריק, אל הרשע הנוכחי, וכמוהו גם הוא משוגע למדי. ניתן למצוא אותו בבאלדורז גייט.
 • מונטארון. גזע: בן מחצית, נטייה: נייטרלי-רשע, רמה: לוחם/גנב. אחת הדמויות ללא שחקן הראשונות שניתן לפגוש. שם החיבה שנותן לו קסזר, שותפו לפשע, הוא מונטי. למרות שהוא פחות מוזר משותפו, הסגנון שלו יותר נוטה למאיים מאשר לסוציומט. הוא מתעב את קסזר מתוך הפחד שיהרוג אותו. שניהם חברים בארגון הרשע, הזְהֵנְתָרים שנשלחו לבדוק את המחסור בברזל בחוף החרב (היות שהם היו אחד החשודים בדבר). אם שניהם יהיו עם דמות השחקן סוכני זהנתרים לא יתקיפו אותה ואפילו לקראת סוף המשחק יתנו רמז להבסת סארבוק.
 • קגאין. גזע: גמד, נטייה: סדר-רשע, רמה: לוחם. קגאין הוא שכיר חרב חמדן ותאב בצע שמנהל שירות להגנה על שיירות מברגוסט. הוא משכנע את דמות השחקן לעזור לו לחפש שיירה אבודה בעלת חשיבות עליונה היות שהיא נשאה את בנו של הדוכס סילברשילד. מהר מאוד הוא יתעייף מהחיפוש וישכח ממנו, ומפאת החשש מזעמו של הדוכס סילברשילד הוא יחליט לנטוש את העסק לטובת המסעות עם דמות השחקן. לקגאין יש את החוסן הגבוה ביותר במשחק, אפילו יותר משאפשר ליצור ועד כדי כך גבוה שיש לו גם יכולת לריפוי טבעי איטי אבל עקבי של הפצעים שלו.
 • קסזר. גזע: אלף, נטייה: תוהו-רשע, רמה: קוסם. קסזר זכה לתואר "המכשף המטורף" בידי שותפו מונטארון. נראה שהוא סובל מפיצול אישיות כמו לני מעל עכברים ואנשים. תפיסת המציאות שלו חלשה, מה שגורם לו להתפרצויות בלתי רגילות. הוא ומונטארון הם מבני הברית הראשונים שדמות השחקן תוכל לצרף אליה והם יציעו את עצמם בתנאי שילכו למכרות נאשקל בהקדם האפשרי לבדוק את ההתרחשויות שם. אולם, מבלי שדמות השחקן יודעת, השניים שייכים לארגון הזְהֵנְתָרים, ארגון רשע שלאחרונה נחשב אחד החשודים במחסור הברזל, והם ביחד רק בגלל שיוכם לארגון. על אף הפרעותיו הנפשיות, קסזר נחשב לאחד מהחברים הנאמנים ביותר לארגון הזהנתרים בשל שליטתו בקסמים שמתעסקים בעיקר עם מוות ואופל.
 • שר-טיל דוסאן. גזע: אדם, נטייה: תוהו-רשע, רמה: לוחמת. שר-טיל היא לוחמת שנהנית להשפיל גברים בכך שהיא מזמינה אותם לדו-קרב ופוצעת אותם קשה. אם היא תובס על ידי גבר היא תתרשם ותבקש להצטרף לחבורה של דמות השחקן. בהיותה אגרסיבית וצמאת-דם באופן קיצוני, לשר-טיל יש שנאה חזקה לבני המין השני ולקציני חוק. בסוף המשחק יתברר ששר-טיל היא ביתו של קצין חוק שהושתל בארגונו בחשאי על ידי סארווק.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא באלדורז גייט בוויקישיתוף