לדלג לתוכן

דום II: גיהנום על כדור הארץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
דוּם II: גיהנום על כדור הארץ
Doom II: Hell on Earth
כללי
תאריך הוצאה 10 באוקטובר 1994
סוגה משחקי יריות בגוף ראשון
פיתוח id Software
הוצאה לאור GT Interactive, Activision
ארץ מקור ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
שפות אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה GT Interactive
עיצוב סנדי פטרסן
סדרה דום
כלי משחק Doom engine עריכת הנתון בוויקינתונים
דרישות תוכנה
גרסה 1.9
מנוע משחק Doom
מצבי משחק שחקן יחיד, מרובה משתתפים
דירוג ESRB: T, M
BBFC: 15
OFLC: MA+15
פלטפורמות MS-DOS, Macintosh, Game Boy Advance, Tapwave Zodiac, Xbox 360, PlayStation 3
מדיה תקליטון "½3, CD
המשחק הקודם דום
המשחק הבא דום סופי
דרישות מערכת
בקרים מקלדת בלבד או בשילוב עם עכבר או ג'ויסטיק
אתר רשמי
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

דוּם II: גיהנום על כדור הארץאנגלית: Doom II: Hell on Earth) הוא משחק יריות בגוף ראשון שפותח על ידי id Software והוצא לאור על ידי GT Interactive. המשחק יצא לאור ב-10 באוקטובר 1994 באמריקה הצפונית ובאירופה.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אירועי עלילת המשחק מתרחשים מיד לאחר אירועי המשחק הראשון בסדרת "דום", השחקן שוב מגלם את התפקיד של דמות של נחת חלל אלמוני. לאחר שהנחת חוזר לביתו מהגיהנום, הוא מגלה כי שדים פלשו לכדור הארץ וגרמו למותם של מיליוני בני אדם.

בני אדם ששרדו את המתקפה שוקדים כעת על תוכנית לבניית מספר חלליות מסיביות אשר ישאו את הניצולים הנותרים בכדור הארץ לחלל. נמל החלל היחיד המסוגל לשגר את החלליות הללו נכבש על ידי הפולשים, אשר הציבו "שדה כוח" מעליו. בעקבות כך, כוחות של חיל הנחתים נלחמים באלפי שדים במטרה להסיר את שדה כוח, על מנת לאפשר לבני האנוש להימלט מכדור הארץ. לאחר שהנחת הרג את כל השדים שהשתלטו על נמל החלל והוריד את שדה הכוח, כל בני האנוש בכדור הארץ מצליחים לברוח לחלל, ונחת החלל האלמוני נותר האדם היחיד על פני כדור הארץ.

בעודו מחכה למותו הקרב, בידיעה שהצליח להציל את האנושות, נחת החלל האלמוני מקבל מסר מהחללית של בני האנוש בחלל אשר גילו בינתיים מאין הפולשים מהגיהנום מגיחים בדיוק. במסר מצוין כי הבסיס המרכזי של הפולשים נמצא במרכז עיר הולדתו של נחת החלל האלמוני. בעקבות כך נחת החלל עושה דרכו דרך העיר עד שהוא מגיע לבסיס של הפולשים, אך הוא מגלה כי אין דרך לעצור את הפולשים באתר זה. לאחר מכן הוא מחליט להיכנס לפורטל בין ממדי כדי לכבות אותו מהצד השני, וכך נכנס שנית לגיהנום האמיתי.

לאחר לחימה ממושכת בהמוני השדים בגיהנום, נחת החלל האלמוני מגיע לבסוף לשד הגדול ביותר שהוא אי פעם ראה, המכונה "Icon of Sin" (איקונין החטא). הוא מצליח להרוג שד זה באמצעות ירי רקטות אל תוך מוחו החשוף. מותו של "איקונין החטא" מוביל להשמדת פורטל הגיהנום. כעת, כאשר הגיהנום הושמד, נחת החלל האלמוני מצטרף עם בני האנוש האחרים במטרה להשיב את החיים על פני כדור הארץ לקדמותם.

שני שלבים סודיים למשחק בסגנון טירה נאצית ובסופם רואים את קומנדר קין תלוי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]