האחים דיאמונד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
האחים דיאמונד
Diamond Brothers
ספרי הסדרה
עדשי השוקולד של הבז
Public Enemy Number Two
South By South East
The French Confection
The Blurred Man
I Know What You Did Last Wednesday
The Greek Who Stole Christmas
מידע כללי
מאת אנטוני הורוביץ
שפת המקור אנגלית
סוגה מתח, הומור, ספרות בלשית
הוצאה
הוצאה Walker Books
שנת הוצאה 19862011
הוצאה בעברית זמורה ביתן
שנת הוצאה בעברית 2007
תרגום לעברית יוספיה סימון
מספר ספרים 7
קישורים חיצוניים
מסת"ב 978-2-01-322024-8
OCLC 401619504

האחים דיאמונדאנגלית: Diamond Brothers) היא סדרת ספרים בלשית, פרי עטו של הסופר הבריטי אנטוני הורוביץ, המתארת את עלילותם של האחים הרברט (טים), הבלש הכושל, ושל אחיו הצעיר, ניקולס סימפל. העלילה מסופרת מנקודת מבטו של האח הצעיר, ניקולס. ספרי הסדרה מפורסמים בידי ההוצאה הפרטית Walker Books, שגם היא בריטית.

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

ניקולס והרברט טימותי סימפל הם שני אחים, הגרים בפרבר מוזנח בלונדון, מאז שהוריהם היגרו לאוסטרליה. למרות שהם לא מסתדרים היטב זה עם אחיו, הם נאלצו לגור באותה דירה, וכמקור הכנסה, הרברט הפך לבלש פרטי. כדי לקדם את תדמיתו, הרברט משנה את שמו ל"טים דיאמונד". למרות שמקור ההכנסה לא מוצלח, טים מתעקש להמשיך בעבודתו. הלקוחות הבודדים שלו תמיד נכנסים לצרות, או נרצחים, וניקולס, אחיו הצעיר, נאלץ לפצח את כל התעלומות בעצמו, ואפילו בהצלחה יתרה. פעמים רבות הם מוצאים עצמם מסתבכים עם המשטרה, ואפילו נעצרים.
רב הפקח המשטרתי, פרדי סנייפ, ועוזרו הגוץ והאלים, בויל, תמיד שמחים לעצור את הרברט ואחיו, ותמיד מציינים שהוא בלש פרטי גרוע.

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • ניקולס טימותי סימפל- מספר הסיפור. חי עם אחיו הגדול, טים, בדירה מוזנחת באחד מפרוורי לונדון. באופן משונה, הוא תמיד נקלע לצרות, אך ניחן ביכולת חשיבה יוצאת דופן, ותמיד פותר את התעלומות לפני המשטרה.
  • הרברט טימותי סימפל- אחיו הגדול של ניק. היה עובד של המשטרה, עד שהחליטו לפטר אותו. כעת הוא מובטל רוב הזמן, בעקבות עסק הבלשים הכושל שפתח. הוא אימץ את השם "טים דיאמונד", כיוון שחשב שהשם מתאים לתדמית שאימץ לעצמו. הוא מתעסק פעמים רבות עם פושעים, ונקלע למצבים לא נעימים. הוא לא חכם במיוחד, ונוהג לקחת מניקולס אחיו את הקרדיט לפתירת התעלומות.
  • פרדי סנייפ- מפקד במשטרת לונדון, בלוויתו של עוזרו הגוץ, בויל. היה המפקד של הרברט בעת שירותו, ולא מחמיץ הזדמנות לעצור אותו. הוא נוהג להתבדח על עבודתו הכושלת של הרברט בתור בלש פרטי, אבל נוהג לעזור לאחים בעת צרה.
  • בויל- עוזרו הגוץ של סנייפ. לאחר צפייה מרובה בסרטי פשע אלימים, בויל נעשה תוקפן ומקור לאלימות. הוא תמיד מפציר בסנייפ לתת לו "לעצב מחדש" את פרצופם של אנשים שעברו על החוק, למרות שסנייפ מנסה לחנך אותו להיות אלים פחות.

ספרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

נכון להיום, יצאו לאור 7 ספרים, כאשר רק הראשון בסדרה פורסם בעברית. הספר השמיני צפוי לצאת ב-2012.

עדשי השוקולד של הבז[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכריכה העברית של "עדשי השוקולד של הבז"

פותח בביקורו הלא צפוי של זר מסתורי- הגמד ג'וני נאפולי - שמפקיד בידיהם של האחים חבילה מסתורית לשבוע. הוא דורש שישמרו עליה בכל מחיר- גם עם חייהם יהיו תלויים בכך. תוך זמן קצר ההגמד ספוג מכה אנושה, וכעת, לאחר שנעצרו, נחקרו, ואוימו, הפושעים המסוכנים בעיר מחפשים את החבילה, בזמן שהאחים דיאמנד נמצאים במרוץ נגד הזמן לפתרון תעלומה, שטמון בה קוד סודי לאוצר של מיליונים.

תורגם לעברית על ידי יוספיה סימון, בהוצאת זמורה ביתן.

Public Enemy Number Two[עריכת קוד מקור | עריכה]

טים, הבלש הפרטי, נשכר בידי המוזיאון הבריטי, על- מנת שיאתר את האגרטל הגנוב, "הטווס הסגול". במקביל, המשטרה מפלילה את ניקולס בגניבת אבני חן, ומכניסה אותו למוסד לעבריינים צעירים. השוטר שארגן את הפללתו של ניקולס, מספר לו על פושע מסוים, שאירגן עסק מאסיבי להברחות, רכישה ומחירה לא חוקיות. אין למשטרה מושג מיהו האדם הזה, אבל הם מתכוונים להכניס אותו לכלא, עם סיפור כיסוי של שוד, על- מנת לנסות להשיג מידע אותות אותו פושע. כך מוצא עצמו ניקולס, בבית כלא עם אבטחה כבדה, חולק תא עם אויב הציבור מס' 1, ג'וני פאוורס.

טרם תורגם לעברית.

South By South East[עריכת קוד מקור | עריכה]

כרגיל, כשהעסקים חלשים ביותר, מגיע באופן פתאומי זר מסתורי לדירה. הוא מציג את עצמו כג'ייק מקגאפין (McGuffin), סוכן חאשאי. הוא מספר שאדם בשם כארון (Charon), ראש ארגון התנקשויות עצום, רוצה להרוג דיפלומט רוסי. הוא מספר ששלחו אותו לסכל את מזימתו של כארון, לפני שיהיה מאוחר מדי. תוך זמן קצר ג'ייק נרצח. כעת האחים נמצאים על הכוונת של הארגון של כארון, והם מוצאים עצמם מפליגים להולנד, בשליחות עבור ה-MI6, על מנת לעצור את כארון.

בספר מופיעה סצנת המטוס המפורסמת מהסרט מזימות בינלאומיות, של אלפרד היצ'קוק.

טרם תורגם לעברית.

The French Confection[עריכת קוד מקור | עריכה]

טים וניקולס דיאמונד, בעלי עסק הבלשים הכושל, זוכים בחופשה בפריס, במסגרת תחרות. עד מהרה, הם מגלים שהחופשה החלומית הופכת לסיוט אחד ארוך, כאשר הם מהווים סיכון לארגון להברחת סמים, ובראשו ה- Mad American.

טרם תורגם לעברית.

The Blurred Man[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתחיל עם ביקורו הלא צפוי של סופר אמריקאי מצליח, שמציג עצמו כג'ו קארטר. הוא שוכר את טים על- מנת שיאתר את לני סמייל, ראש ארגון צדקה שנעלם, לאחר שג'ו תרם לארגון שלו שני מיליון דולרים אמריקאים. עד מהרה הם חושפים הונאות ענק, מקרה רצח, ואפילו מסתבכים עם המשטרה.

טרם תורגם לעברית.

I Know What You Did Last Wednesday[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברו הוותיק של טים מספסל הלימודים, רורי מקדוגל (McDougal), מזמין את חבריו, כולל טים וניקולס, לביקור באחוזתו לסוף בשבוע. כאשר הם מגיעם, הם מוצאים את רורי מת, כשחרב מפלחת את גופו. בזה אחר זה, מוצאים עצמם חברים של רורי את מותם. לא נשאר להם זמן רב, ובכל רגע הרוצח עלול להכות שוב.

טרם תורגם לעברית.

The Greek Who Stole Christmas[עריכת קוד מקור | עריכה]

האמרגן של זמרת הפופ המפורסמת, מינרווה, שוכר את טים, בהמלצת בעלה, לאחר שקיבלה מכתבי איום מאת רוצח אלמוני. הזמן הולך ואוזל, המשטרה מתערבת, וממש כמו פצצה מתקתקת, זמנה של הזמרת הולך ואוזל.

טרם תורגם לעברית.

The Radius Of The Lost Shark[עריכת קוד מקור | עריכה]

טרם יצא לאור

מקבצי ספרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

נכון ל-2015, פורסמו מספר מקבצי ספרים, כאשר המוכר ביותר מהם הוא "Three Of Diamonds", הכולל את הספרים: The French Confection, The Blurred Man ואת I Know What You Did Last Wednesday. ביוני 2015 פורסמו מספר מקבצים נוספים, הכוללים שני ספרים האחד.[1][2]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]