האפיפיורית יוהנה (סרט, 2009)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Pope Joan 2009.jpg
האפיפיורית יוהנה
שם במקור: Pope Joan
מבוסס על: האפיפיורית יוהנה
בימוי: סונקה וורטמן
שחקנים ראשיים:

יוהנה ווקלק

דייוויד ונהם
מדינה: גרמניה, בריטניה, איטליה, ספרד
שפת הסרט: אנגלית
תרגום לעברית: עברית

האפיפיורית יוהנה (אנגלית: Pope Joan) הוא סרט דרמה משנת 2009 של הבמאי סונקה וורטמן, אודות עלילות הדמות ההיסטורית השנויה במחלוקת[דרושה הבהרה] האפיפיורית יוהנה.

הסרט מתבסס על ספרה של הסופרת דונה וולפולק קרוס, הרומן ההיסטורי האפיפיורית יוהנה.

זהו עיבוד קולנועי שני לסיפור, אחרי הסרט האפיפיורית יוהנה משנת 1972.

עלילת הסרט[עריכת קוד מקור | עריכה]

יוהנה שגדלה לאב שהיה כומר הכפר ולאם שהייתה בעברה עובדת אלילים, רכשה עם הזמן מאחיה הבכור את היכולות לקרוא ולכתוב, דבר שהיה נדיר לנשים בתקופת המאה ה-9. לאחר שאחיה נפטר ממחלה, הצטרפה לבית הספר עם אחיה השני שלא ממש אהב להתעסק בלימודי הדת של אותה תקופה. בבית הספר החדש שהיה מרוחק ממקום הולדתה התאכסנה יוהנה בטירתו של הלורד המקומי בשם גרולד, עם השנים התקרבו השניים במיוחד לאחר שמשפחתו של גרולד נהרגה על ידי הוויקינגים.

יוהנה שהתחפשה לאחיה השני לאחר שנהרג בפלישות הוויקינגים, עברה למנזר מרוחק אשר שם למדה רפואה מתקדמת אשר השלימה את הידע שקיבלה מאמה בזמן ילדותה. עם הזמן עזבה יוהנה את המנזר והמשיכה במסעה לעיר רומא, שם התפרסמה ביכולות הריפוי שרכשה, במיוחד לאחר שעזרה לרפא את האפיפיור סרגיוס השני. עם חלוף הזמן התחבבה יוהנה על האפיפיור שלא ידע את זהותה האמיתית כאשה, ולבסוף נתמנתה לעוזרת האישית הכס הקדוש ולאחר מותו של האפיפיור נבחרה לכהן במקומות כאפיפיור יוהנס תוך שהיא מסתירה את זהותה כאשה.

סופה של כהונתה נבע מרומן עם הלורד גרולד שהפך ברבות השנים למפקד המשמר האישי של המקום האפיפיור, לאחר שנכנסה להריון ממנו קיבלה יוהנה צירי לידה במהלך תהלוכה שערכה ברומא, שם החמיר מצבה הרפואי וגרם למותה.

רשימת חלקית של צוות השחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]