המשטרה הצבאית של גרמניה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
המשטרה הצבאית של גרמניה
תג היחידה
תג היחידה
Suum Cuique - "לכל אחד לפי זכויותיו"
פרטים
מדינה גרמניהגרמניה גרמניה
סוג משטרה צבאית
בסיס האם הנובר, גרמניה
אירועים ותאריכים
תקופת הפעילות 6 באוקטובר 1955 – הווה (67 שנים)
נתוני היחידה
כוח אדםרגימנטים
פיקוד
יחידת אם מפקדת קישור בין־שירותית, בונדסוור
שוטר צבאי גרמני מכוון את התנועה.
תרגול עם כלב תקיפה.
תרגול השתלטות על מהומות.
רכב סיור של המשטרה הצבאית הגרמנית.
רכב סיור של המשטרה הצבאית הגרמנית.

המשטרה הצבאית של גרמניהגרמניתFeldjäger; פֶלדיֶיגר) היא המשטרה הצבאית של הבונדסוור. סמל המשטרה הצבאית מורכב ממסדר העיט השחור, בו טבוע מוטו המסדר: Suum Cuique (לטינית: "לכל אחד לפי זכויותיו"). משמעות המונח Feldjäger היא רובאי או יגר.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עם החתימה על החוק להקמת הבונדסוור, הופעלה יחידת ה-Feldjäger הראשונה ב-6 באוקטובר 1955. במקור הייתה כוונה לקרוא ליחידות המשטרה של הבונדסוור "Militärpolizei", שמשמעותו משטרה צבאית. יחד עם זאת, התעוררה התנגדות מצד המדינות הפדרליות שניתנה להן המשימה לשמירה על החוק. הן רצו כי המילה "Polizei" (משטרה) תישאר ייחודית להן ולכן השם שונה ל-Feldjäger בשנת 1956.

מבנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חיל המשטרה הצבאית משרת את כל הזרועות של הכוחות המזוינים של גרמניה כגון: צבא גרמניה, חיל הים, חיל האוויר, חיל רפואה ומפקדת קישור בין־שירותית. מפקדת המשטרה הצבאית ממוקמת בהנובר. למשטרה הצבאית 3 רגימנטים המוצבים סביב גרמניה וכפופים למפקדת המשטרה הצבאית.

משימות[עריכת קוד מקור | עריכה]

24 תחנות המשטרה הצבאית הממוקמות ברחבי גרמניה, עובדות סביב השעון ומשימתן העיקרית היא להוות נקודה מרכזית ליצירת קשר לכל החיילים הזקוקים לסיוע. החיילים יכולים ליצור קשר באמצעות מספר חירום המקשר אותם לתחנת המשטרה הצבאית הקרובה אליהם.

למשטרה הצבאית יש 4 משימות נוספות: שמירה על סדר ומשמעת צבאית, שליטה על התנועה הצבאית, פעולות ביטחון וחקירות.

משמעת צבאית[עריכת קוד מקור | עריכה]

במטרה לשמור על משמעת צבאית, ה-Feldjäger מבצעים סיורים בבסיסי הכוחות המזוינים ובמקומות כינוס של חיילים. הם מסיירים גם באירועים צבאיים, מסייעים לבתי המשפט הצבאיים ומסייעים באיסוף והובלה של שבויי מלחמה.

הכוונת תנועה צבאית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ה-Feldjäger עובדים ביחד עם המשטרה האזרחית בעת הכוונת תנועה צבאית במטרה לשפר את בטיחות התנועה ולהגן על החיילים. משימות המשטרה הצבאית בתחום זה כוללות חקירת תאונות במעורבות חיילים, הכוונת תנועה צבאית, ליווי שיירות צבאיות, הקמת נקודות ביקורת ועוד.

פעולות ביטחון[עריכת קוד מקור | עריכה]

חלק מפעולות המשטרה הצבאית כוללות פעולות ביטחון במטרה למנוע פשעים כנגד הכוחות המזוינים הגרמנים ולמנוע הפרות סדר בטקסים רשמיים של הבונדסוור. בנוסף, ה-Feldjäger אחראיים להגן על כוחות בעלות ברית בתוך גרמניה ולספק שירותי אבטחת אישים לקציני בונדסוור בסיכון גבוה. הם גם אחראיים על אבטחת מבני שליטה ובקרה של יחידות גדולות, ליווי אחמ"ים, אבטחת כנסים וועידות, הגנה על רכוש צבאית וביצוע משימות לשליטה על התפרעויות.

חקירות ותשאול[עריכת קוד מקור | עריכה]

חקירות מכסות תחומים רבים כולל דיווח על תאונות חמורות, סיוע בחקירת עבירות צבאיות וחיפוש אחר עריקים. לחיל המשטרה הצבאית יש גם צוותים הכוללים כלבי משטרה. הכלבים מאומנים לשמש ככלבי סיור וככלבי חיפוש. הצוותים האלה מסייעים בחיפוש אחר חומרי נפץ וסמים.

משימות מחוץ לגרמניה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ה-Feldjäger מסייעים לכוחות הגרמנים הפועלים מחוץ לגרמניה על ידי כך שהם מבצעים פעולות שיטור צבאי. הם מהווים חלק מכוחות משטרה צבאית רב לאומיים ולא רק מפקחים על התנהגות החיילים הגרמנים באזור הפעילות, אלא עובדים בצמוד לרשויות המקומיות, משטרה, ארגונים או משטרה צבאית של מדינות אחרות המוגדרות תחת מגילת האומות המאוחדות.

מדים[עריכת קוד מקור | עריכה]

על אף שה-Feldjäger מהווים כוח משותף לכלל זרועות הבונדסוור, הם לובשים את מדי הצבא מכיוון שבמקור הם חלק מהזרוע של צבא היבשה. הם חובשים כומתות אדמות עם סמל של מסדר העיט השחור.

בעת משימות סיור שגרתיות הם לובשים מדי צבא רגילים עם סרט MP שחור והמילה Feldjäger בקטן, וכן חגורה בצבע שחור, נרתיק שחור ומחזיק אזיקים שחור. לעומת זאת כאשר הם במשימה ייצוגית לדוגמה מצעדים, טקסים וליווי צבאי לקצינים בכירים נלבש "ציוד לבן": חגורה לבנה, כפפות לבנות ונרתיק לבן בצד שמאל.

סמכויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לשוטרים הצבאיים בגרמניה, יש סמכויות רק על חיילים, עובדים אזרחיים של הכוחות המזוינים ואזרחים שנכנסו למתחם צבאי. 

פלדז'נדרמרי[עריכת קוד מקור | עריכה]

פלדז'נדרמרי (בגרמנית: Feldgendarmerie, בתרגום חופשי: משטרת השטח) הייתה המשטרה הצבאית של צבאות הקיסרות הגרמנית (כולל הורמאכט), מתקופת פוסט-נפוליאון ועד סוף מלחמת העולם השנייה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]