וורלד ויז'ן אינטרנשיונל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
סיוע של וורלד ויז'ן באזורים שנפגעו באסונות

וורלד ויז'ן אינטרנשיונל (בקיצור: וורלד ויז'ן; באנגלית: World Vision International או בקיצור: World Vision) הוא ארגון תמיכה, פיתוח וסיוע הומניטרי נוצרי-אוונגליסטי אמריקאי חוץ-ממשלתי[1][2] הנחשב לאחד מארגוני הצדקה והסיוע ההומניטרי הגדולים בעולם ונתמך בעיקר על ידי ממשלות מערביות והאו"ם.[3]

הארגון נוסד בשנת 1950 על ידי רוברט פירס כארגון שירות הנותן מענה לצורכי החירום של מיסיונרים.[2] ב-1975 התווספו משימות הפיתוח למטרות הארגון.[2] הארגון פעיל בלמעלה מ-90 מדינות עם סך ההכנסות, כולל מענקים, מוצרים ותרומות חוץ בהיקף של 2.79 מיליארד דולר (נכון ל-2011).

באוגוסט 2016 הוגש בישראל כתב אישום נגד מנהל סניף רצועת עזה בארגון וורלד ויז'ן, מוחמד חלבי, שנעצר במעבר ארז והודה בחקירתו כי פעל בארגון ההומניטרי כסוכן סמוי בשירות הזרוע הצבאית של חמאס. על פי כתב האישום, כספים לנזקקים וילדים במצוקה הועברו למנהרות ולאמצעי לחימה.[4] ההערכה היא כי בדרך זו הועברו כ-40 מיליון דולר מהארגון לחמאס.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Gary F. VanderPol: The Least of These: American Evangelical Parachurch Missions to the Poor, 1947–2005 Boston University School of Theology, 2010, (Dissertation)
  2. ^ 1 2 3 Hamilton, John Robert (1980). An Historical Study of Bob Pierce and World Vision's Development of the Evangelical Social Action Film (Dissertation). University of Southern California.
  3. ^ דניאל הרץ, ‏נחשף הפרצוף האמיתי של "הסיוע ההומניטרי" של האו"ם, באתר כיכר השבת, 4 באוגוסט 2016
  4. ^ אמיר בוחבוט ויניר יגנה‏, "שתול" של חמאס בארגון הומניטרי העביר עשרות מיליוני שקלים לפעילות טרור, באתר וואלה!‏, 4 באוגוסט 2016