יוחאי הלוי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
יוחאי הלוי. תחרות הלילה של איגוד האתלטיקה ב"אצטדיון האתלטיקה ראשון לציון", יולי 2013.

יוחאי הלוי (נולד ב-10 במאי 1982) הוא אתלט ישראלי, אלוף ושיאן ישראל בקפיצה לרוחק וכן אלוף ישראל בקפיצה משולשת.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלוי נולד וגדל בקיבוץ רמת השופט. התחנך במוסד החינוכי הרי אפרים בוגר תיכון הרטמן בירושלים. בתחילת דרכו התמחה בעיקר במקצוע הקפיצה לרוחק וביסס את מעמדו כישראלי המוביל בתחום. עם השנים החל הלוי להתמקד יותר במקצוע הקפיצה המשולשת. הוא משתייך בישראל לאגודת הספורט מכבי תל אביב תחת דרכתו של המאמן אלכס מרמן.

באוגוסט 2009 קבע הלוי בקפיצה משולשת שיא אישי של 16.65 מטר, ובכך השיג את הקריטריון להשתתפות באליפות העולם באתלטיקה.

באליפות העולם באתלטיקה, שנערכה בברלין, גרמניה היה הלוי מעורב בתקרית מביכה, כאשר אנשי המשלחת הישראלית שליוו אותו לא שמעו את הקריאה להיכנס לחדר ההמתנה לקראת תחרות הקפיצה המשולשת בזמן האימונים. מכיוון שהלוי ואנשי המשלחת איחרו להגיע לחדר ההמתנה, המאבטחים לא התירו להם להיכנס לאצטדיון והלוי פספס את המוקדמות. לאחר ערעור שהגיש איגוד האתלטיקה, החליטו המארגנים לפצות את הלוי בהשתתפות במוקדמות הקפיצה לרוחק, למרות שלא קבע את הקריטריון במקצוע זה. במוקדמות הקפיצה לרוחק קפץ הלוי 7.42 מטר וסיים במקום 20.

שיאן ישראל בקפיצה לרוחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחרות אתלטיקה שנערכה בתל אביב בפברואר 2010 קבע הלוי שיא אישי בקפיצה משולשת בתוצאה של 16.76 מטר, ובמאי אותה שנה הוא קבע שיא ישראלי חדש של 7.99 מטר, שיפור של 3 ס"מ לשיא בן 20 השנים של רוגל נחום.

באליפות אירופה באתלטיקה שנערכה בברצלונה, ספרד ביולי אותה שנה סיים הלוי במקום 11 בקפיצה משולשת בתוצאה של 16.43 מטר, בשלב המוקדמות הוא השווה את שיאו האישי (16.76 מטר) ועלה לשלב הגמר ובמקום 18 בקפיצה לרוחק בתוצאה של 7.90 מטר.

באליפות ישראל שנערכה ב-6 ביולי 2011 שיפר הלוי את שיאו האישי והעמידו על 16.77 מטר.

שמיני באירופה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחרות שנערכה בסופיה, בולגריה ב-9 ביוני 2012 קבע הלוי בקפיצה משולשת שיא אישי חדש של 16.81 מטר ובאליפות אירופה באתלטיקה שנערכה בהלסינקי, פינלנד בסוף יוני אותה שנה הוא סיים במקום שמיני בתוצאה של 16.67 מטר.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]