ישראל בורוביץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ישראל (איזי) בורוביץ
ישראל (איזי) בורוביץ
ישראל (איזי) בורוביץ
לידה 30 ביוני 1941 (בן 76)
ענף מדעי מדעי המחשב
ארצות מגורים ישראל
הערות איש עסקים, יו"ר דירקטוריון אל על

ישראל (איזי) בורוביץ (נולד ב-30 ביוני 1941) הוא איש עסקים ואקדמיה ישראלי. כיהן פרופסור לניהול ומערכות מידע באוניברסיטת תל אביב[1] ומכהן כדיקן בית הספר לניהול וכלכלה במכללה האקדמית תל אביב יפו[2]. היה יו"ר דירקטוריון אל על עד לנובמבר 2008. בורוביץ הוא הבעלים, יחד עם אחיו התאום, דדי בורוביץ, של קבוצת בורוביץ ושל חברת כנפיים - אחזקות ארקיע בע"מ - השולטת באל על.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בורוביץ נולד בתל אביב להורים יוצאי פולין, למד בבית חינוך לילדי עובדים ובתיכון למד בבית הספר החקלאי כדורי, שירת בצה"ל בנח"ל סיים קורס קצינים בהצטיינות והשתחרר בדרגת רב סרן. בורוביץ נסע לארצות הברית למד באוניברסיטת קליפורניה תואר ראשון ושני בהנדסת ייצור ועשה דוקטורט בחקר ביצועים במכון הפוליטכני שבברוקלין, ניו יורק[3]. הוא הצטרף לבית הספר לניהול של אוניברסיטת תל אביב בשנת 1972. בשנת 1980 קנה אחיו התאום, דדי בורוביץ, את חברת ארקיע והוא החל להתקין את מערכת המחשוב של החברה עד שלבסוף שימש כמנהל המחשב של החברה במשרה מלאה ולאחר עשר שנים הפך למנכ"ל בה. על ניהולו זכה בורוביץ בפרס ההוקרה של פורום חברות התעופה האירופיות. בשנת 2018 הוענק לו תואר יקיר העיר תל אביב-יפו[4].

בורוביץ נשוי ליעל בורוביץ' (לינדר) ואב לשלושה.

תפקידים מרכזיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שליטת האחים בורוביץ באל על[עריכת קוד מקור | עריכה]

בינואר 2005, לאחר משא ומתן ממושך על הפרטת אל על, עברה השליטה באל על מידי מדינת ישראל לידי חברת "כנפיים - אחזקות ארקיע בע"מ" הנמצאת בבעלות האחים בורוביץ[5].

באפריל 2008 פורסם כי בעקבות פרישתו המתוכננת של איזי בורוביץ מתפקידו כיו"ר הדירקטוריון באל על, מנהלים האחים בורוביץ ביניהם משא ומתן למכירת חלקו לאחיו, דדי בורוביץ, שיחליף את איזי בורוביץ כיו"ר הדירקטוריון בחברה[6]. עסקה זו לא יצאה אל הפועל ובהודעתו של איזי בורוביץ נאמר כי אחיו לא עמד במועד האחרון לביצוע העסקה[7].

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Borovits Israel, Prof
  2. ^ לימודי כלכלה ולימודי ניהול | האקדמית תל אביב - יפו
  3. ^ גם המנהלים הבכירים היו פעם סטודנטים, באתר ynet, 06.10.06
  4. ^ פרסום שמות יקירי העיר תל אביב-יפו לשנת 2018 באתר "local"
  5. ^ כלפי עסקה זו הועלו טענות כי האחים בורוביץ קיבלו את אל על במחיר מוזל משמעותית משוויה המקורי. יורם גביזון, נתניהו נתן מתנה, הארץ
  6. ^ סיון איזסקו, איזי בורוביץ עוזב את אל על ומציע אחזקותיו לאחיו, כלכליסט
  7. ^ דני שדה וליטל דוברוביצקי, איזי בורוביץ קיבל רגליים קרות, ynet .