כן מה?!

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
כן מה?!
Ken ma logo.jpg
סוגה קומדיית מצבים
יוצרים ענת וגידי גוב
כותבים ענת גוב, אורלי זילברשץ, עידית טפרסון, דב נבון
בימוי אבי אמבר
שחקנים גידי גוב,
ארץ מקור ישראל
שפות עברית
מספר עונות 1
מספר פרקים 6
הפקה
מפיק דליה מור
חברת הפקה מחלקת הדרמה של הטלוויזיה הישראלית
עורכים דליה מור
אתר צילומים אולפני הרצליה
מוזיקה להקת משינה
שידור
רשת שידור הערוץ הראשון
תקופת שידור מקורית 12 בדצמבר 198816 בינואר 1989
קישורים חיצוניים
דף התוכנית ב-IMDb

"כן מה?!" הייתה קומדיית מצבים, מבית היוצר של הערוץ הראשון, שהופקה ושודרה החל מסוף 1988. הסדרה נכתבה על ידי ענת גוב. אות הפתיחה והסיום של הסדרה נכתבו בידי להקת משינה.

הפקה ושידור[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפקת הסדרה החלה ביולי 1987, ביוזמת מחלקת הדרמה של הטלוויזיה הישראלית. פרק פיילוט ראשון צולם באולפני הרצליה ואחריו הוחלט לצלם שישה פרקים של הסדרה שנקרא תחילה "גימל 7"[1]. ביוני 1988 הסתיימו צילומי הסדרה, אך הוחלט להקליט את פרק הפיילוט מחדש[2]. בספטמבר הייתה הסדרה מוכנה לשידור וענת גוב החליטה לשנות את שמה ל"כן מה?!"[3]. הפרק הראשון שודר ב-12 בדצמבר 1988[4].

בעקבות סקר שערכה רשות השידור בקרב הצופים, הוחלט על הפקת עונה שנייה. באוגוסט 1988 החלו צילומי עונה שנייה עם מספר כותבים נוספים, והמפיקה והעורכת דליה מור, הודיעה שתחזיק בזכות המילה האחרונה לגבי התסריט והמשחק, ולא ענת גוב[5]. לאחר שצולמו שני פרקים הופסקו הצילומים, בעקבות חילוקי דעות קשים של ענת גוב והשחקנים עם המפיקה דליה מור, והתפטרותו של הבמאי[6].

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

"כן מה?!" התמקדה במשפחה ישראלית ממוצעת, המורכבת מזוג הורים, "מליק", (המגולם על ידי גידי גוב), איש קבע בצה"ל ושוביניסט בדעותיו, אשתו סוניה (המגולמת על ידי אורלי זילברשץ), בנותיהם יעל ושרון (מירה ודפנה רובינשטיין), שכנם איציק (אשר מגולם על ידי דב נבון) והנהגת של מליק, נעה (עידית טפרסון).

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביקורות

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]