מדד תל אביב טק-עילית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

מדד תל אביב טק-עילית הוא מדד המייצג את השינוי המצרפי של מחיריהן של המניות הכלולות במדד מדד תל אביב בלוטק ששווי השוק שלהן הוא לפחות 75 מיליון ש"ח.

משקלן היחסי של המניות במדד מתעדכן מדי יום על פי שווי השוק שלהן בטרם פתיחת יום המסחר. ערך המדד מחושב ומפורסם על ידי הבורסה בזמן המסחר מדי 15 שניות. הרכב המדד מתעדכן פעמיים בשנה: ב-15 ביוני וב-15 בדצמבר.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בראשית ספטמבר 2012 מינה יו"ר רשות ניירות ערך שמואל האוזר ועדה לקידום השקעות בחברות ציבוריות הפועלות בתחום המחקר והפיתוח (מו"פ), במטרה לתמוך בחברות הפועלות בתחום זה ולסייע להן בגיוס הון[1].

הוועדה הגישה דו"ח ביניים ב-4 ביוני 2013, ואת המלצותיה הסופיות ב-21 בינואר 2014. אחת מהמלצות הוועדה הייתה כי הבורסה תיצור מדד חדש בשם "טק עילית" שיכלול את מניותיהן של חברות ההיי-טק הנסחרות בבורסה בעלות שווי של 400 מיליון ש"ח, וכן יתאפשר לחברות היי-טק שטרם נסחרות בבורסה והוגדרו כ"חברות מטרה" להיכלל במדד בתנאי ששווי השוק שלהן אינו פחות מ-200 מיליון ש"ח לאחר ההנפקה[2].

בעקבות המלצות הוועדה, הושק מדד תל אביב טק-עילית ב-11 במאי 2014. מדד הבסיס במועד ההשקה היה זהה למדד הבסיס של מדד ת"א בלוטק-50 (שכחודש לאחר מכן שונה שמו למדד תל אביב בלוטק) באותו מועד[3].

הרכב המדד[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]