מוזיאון צ'רצ'יל וחדרי המלחמה של הקבינט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מוזיאון צ'רצ'יל
(למפת לונדון רגילה)
Greater London UK location map.svg
 
מוזיאון צ'רצ'יל
מוזיאון צ'רצ'יל
הכניסה למוזיאון צ'רצ'יל וחדרי המלחמה של הקבינט כיום. בעת שנעשה בהם שימוש, הכניסה הייתה מתוך מרתפי בניין משרד האוצר הבריטי - אותו ניתן לראות בימין התמונה. ברקע של התמונה ניתן לראות את משרד החוץ וחבר העמים הבריטי
חדר המפות

מוזיאון צ'רצ'יל וחדרי המלחמה של הקבינט הם מצודה צבאית בלונדון, אנגליה המשמשת כמוזיאון צבאי לתקופת מלחמת העולם השנייה. חדרי המלחמה נמצאים ברחוב ג'ורג' הגדול, במרתף של בניין משרד האוצר הבריטי, למול פארק סנט ג'יימס.

מצודה צבאית זו לא נבנתה ככזו. המדובר בשיפוץ שנעשה בשנת 1938 קודם לתחילת מלחמת העולם השנייה במרתפי הבניין על מנת להפכם למצודה צבאית. בשל פגיעותם הרבה ננטשו חדרי המלחמה מיד לאחר המלחמה, וכמעט דבר לא הוצא מהם. ב-1984 הפכו למוזיאון המנוהל על ידי מוזיאון המלחמה האימפריאלי.

במהלך מלחמת העולם השנייה שימשו החדרים את ממשלת בריטניה ובעיקר את וינסטון צ'רצ'יל.

החלק המוצג לקהל הוא חלק קטן מן הקומפלקס שגודלו כ-12,000 מטר רבוע ובו, בתקופת מלחמת העולם השנייה, עבדו 528 אנשים. במפקדה היו מסעדה, מטווח, בית חולים, חדרי מגורים תת-קרקעיים, חדר לראש הממשלה, חדר לממשלה. חדר מפות שממנו ניהלה הממשלה הבריטית את פעולות הצבא ואף חדר סודי שהיה מסומן כחדר שירותים אישי לראש הממשלה אך בעצם היה בו קו טלפון ישיר לבית הלבן בוושינגטון.

חדר המפות מסודר באותו אופן בו היה ביום האחרון של המלחמה, וזאת מאחר שהחדרים נאטמו מיד עם סיום המלחמה, ורק עם ההחלטה להפוך אותם למוזיאון, נפתחו מחדש.

בשנת 2003 הורחב המוזיאון ושונה שמו מ"חדרי המלחמה של הקבינט" (Cabinet War Rooms) לשמו הנוכחי, ונפתחו לציבור מספר חדרים נוסף בהם עשה שימוש צ'רצ'יל במהלך המלחמה למגוריו. במהלך המלחמה נקראו חדרים אלה בשם "סוויטת צ'רצ'יל" - "The Churchill Suite". בפברואר 2005 נפתח אגף נוסף למוזיאון המציג את פעלו הציבורי ואת חייו הפרטיים של צ'רצ'יל באמצעות מסמכים מקוריים, תמונות ומצגות.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]


קואורדינטות: 51°30′07.5″N 0°07′44.5″W / 51.502083°N 0.129028°W / 51.502083; -0.129028