מוסקביץ'

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סמל החברה, 1947 - 2006
מוסקביץ'

מוֹסקביץ' (רוסית: Москвич) הוא כינויים של דגמי מכוניות נוסעים שיוצרו בברית המועצות והיו נפוצים בגוש המזרחי כולו. זה גם היה שמו של המפעל בשנים 1992-2006.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראשית המפעל בשנות ה-30 של המאה ה-20 כאשר במוסקבה הוקם מפעל להרכבת מכוניות פורד. בשנת 1933 המפעל הפך לסניף של מפעל גא"ז והחל לייצר מכוניות מתכנון מפעל זה. בסוף מלחמת העולם השנייה החרימו הסובייטים את כל קו הייצור של אופל קדט ממפעלי אופל ברוסלהיים, גרמניה. קו יצור זה הועבר בשלמותו למפעל שנקרא "מ.ז.מ.א" ("מוסקובסקי זאבוד מאלוליטרוביך אבטומובילי" - מפעל מוסקבאי למכוניות קטנות נפח). במפעל זה החלו לייצר בשנת 1947 את דגם "מוסקביץ' 400", שהיה למעשה האופל קדט הגרמנית. "מוסקביץ'" משמעו "מוסקבאי". מכונית זהה בשם זהה יוצרה גם בבולגריה.

שנות הזהר של המפעל היו מחצית שנייה של שנות ה-50 ושנות ה-60. בתקופה זו המפעל התרכז בייצור מכוניות נוסעים שתוכננו על ידי עובדי המפעל. המכוניות זכו לפופולאריות בברית המועצות. בשנת 1968 הוחלט על הקמת קווי ייצור חדשים תוך התבססות על טכנולוגיה שנרכשה מחברת רנו הצרפתית. יכולת ייצור של המפעל הוגדלה ל-200 אלף מכוניות בשנה. למרות פסי הייצור החדשים, המפעל המשיך בייצור מכוניות מדגם "מוסקביץ' 408" ומוסקביץ' 412 שתוכננו בתחילת שנות ה-60. המפעל שינה את שמו ל-AZLK ("אבטומובילני זאבוד לנינסקובו קומסומולה" - מפעל מכוניות על שם הקומסומול.

במחצית שנות ה-70 היה ברור שדגמי מכוניות שנמצאים בייצור אינם יכולים להתמודד עם הדגמים בייצור מפעל אווטוואז. הדגם שהיה בייצור שופץ אך לא היה יכול להתמודד עם הדגמים המודרניים. לאור זאת נתח השוק של מכוניות מתוצרת המפעל היה בירידה מתמדת. החל משנת 1977 כבר לא היה ניתן למצוא לקוחות במדינות אירופה המערבית. למרות נחיתות טכנית, קוויי הייצור המשיכו לפעול ובשנת 1986 נבנבתה המכונית ה-4 מיליון מתוצרת המפעל. במקביל ככך, חלק משמעותי של תוצרת המפעל נותר בחניונים בתוך גדרות המפעל עצמו. בסוף שנות ה-80 המפעל הצליח לתכנן ולהתחיל בייצור מכונית עם הנעה קדמית. איכות התוצרת הייתה נמוכה והיה קשה למצוא לקוחות אף בתחומי ברית המועצות.

לאחר התפרקות ברית המועצות החל ייצור מכוניות נוסעים תחת השם "OAO Moskvich". בשנת 2006 חברת "מוסקביץ'" הכריזה על פשיטת רגל ופורקה. כל זכויות הייצור הועברו לרנו שהקימה בשטחי המפעל קו ייצור להרכבת מכוניות מתוצרתה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא מוסקביץ' בוויקישיתוף