לדלג לתוכן

עולם הדיסק (סדרת משחקים)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
עולם הדיסק
Discworld
כללי
סוגה משחק הרפתקאות גרפי
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

סדרת ספרי הפנטזיה עולם הדיסק מאת טרי פראצ'ט זכתה לארבעה עיבודים למשחקי מחשב, כולם היו משחקי הרפתקה.

המשחק הראשון היה צבע הכשף ועלילתו הייתה מבוססת על הספר הראשון בסדרת עולם הדיסק בעל השם הזהה, זהו משחק הרפתקה מבוסס טקסט ובהתאם לעלילת הספר השחקן שולט בסתמרוח בשעה שהוא משמש כמדריך של התייר העשיר והנאיבי זוגפרח. המשחק יצא ב-1986 למערכות הספקטרום סינקלייר, אמסטרד CPC וקומודור 64.

המשחק השני נקרא בפשטות עולם הדיסק ובניגוד למשחק הראשון הוא היה הרפתקת גרפי בעל ממשק הצבע ולחץ, השחקן שולט בסתמרוח (מדובב על ידי אריק איידל) שעליו מוטלת המשימה לעצור דרקון שזומן על ידי אגודת סתרים כדי להטיל טרור על אנק מורפורק וכך להשתלט על השלטון בעיר. המשחק מבוסס על הספר שומרים! שומרים!. המשחק יצא ב-1995 למערכות ה-PC, פלייסטיישן וסגה סטארן, המשחק זכה לתרגום לעברית שנעשה על ידי מחשבת.

המשחק השלישי נקרא עולם הדיסק II, גם משחק זה הוא הרפתקה גרפי, גם פה הגיבור הוא סתמרוח (שוב בדיבוב אריק איידל) שצריך להחזיר את מוות, שהחליט לקחת פסק זמן מעבודתו, לתלם. המשחק מבוסס על הספרים ראי-נוע ואיש הקציר. המשחק יצא ב-1996 למערכות ה-PC, פלייסטיישן וסגה סטארן.

המשחק הרביעי נקרא עולם הדיסק נואר, זהו משחק הרפתקה בסביבה תלת־ממדית בהשראת סרטי פילם נואר. בניגוד למשחקים האחרים בעלי הטון ההומריסטי המשחק הרביעי הוא בעל ארשת רצינית, עוד הבדל בולט הוא שהפעם השחקן לא נכנס לנעליו של סתמרוח אלא גיבור המשחק הוא בלש בשם לואטון, כמו כן בניגוד למשחקים הקודמים המשחק לא מבוסס על ספר מסוים. המשחק יצא ב-1999 למערכות ה-PC והפלייסטיישן.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]