מטה משיח

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מטה משיח הוא ארגון המשתייך לזרם המשיחיסטי בחב"ד ומפיץ את הלימוד והעיסוק בנושאי הגאולה וביאת המשיח. בראש הארגון עמד שלמה מיידנצ'יק[1], שהיה גם יו"ר אגודת חסידי חב"ד בישראל. הוא מפיק עלון שבועי ועורך שבתוני נופש וכנסים.

הקמה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הארגון הוקם בשנת תשנ"ו במטרה להפיץ את בשורת בואו הקרוב של המשיח וזיהויו עם רבי מנחם מנדל שניאורסון מחב"ד. ליו"ר הארגון מונה פרופסור ירמיהו ברנובר. עם חברי ההנהלה נמנים הרב חיים יוסף גינזבורג (מנהל מוסדות חב"ד ברמת אביב), הרב יוסף יצחק וילשאנסקי ושלמה קליש. כרכז מונה הרב בצלאל קופצ'יק, ולאחריו משמש בתפקיד הרב שמואל הנדל.

מפעולות הארגון[עריכת קוד מקור | עריכה]

הארגון עורך מדי שנה שבתות אירוח המכונת 'שבת שכולה משיח', שבמהלכן עוסקים המשתתפים בנושאי גאולה ומשיח[2].

הארגון עורך בחלק מהשנים כנס בהשתתפות אלפים בסמיכות ליום הולדתו של רבי מנחם מנדל שניאורסון, י"א בניסן. בכנסים הופיעו הזמרים מרדכי בן דוד, יעקב שוואקי, ליפא שמלצר, פרחי מיאמי, אהרן רזאל וישי לפידות[3] בין היתר התקיימו הכנסים אצטדיון בלומפילד ביד אליהו, בפארק הירקון ובהיכל טוטו חולון.

הארגון עורך כנס שנתי בסמוך לכ"ח בניסן, תאריך שבו נשא הרבי מלובביץ' שיחה מפורסמת בקרב חסידי חב"ד, שבה אמר: "אני את שלי עשיתי... מכאן ולהבא עשו אתם כל אשר ביכולתכם להביא משיח בפועל ממש". הכנס נערך בבית הכנסת בית מנחם בכפר חב"ד[4]. הארגון עורך ימי עיון בנושא בית המקדש והגאולה בימי בין המצרים[5].

פרסומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הארגון מוציא לאור עלון שבועי בעברית ואנגלית בשם "הגאולה מעניין ועכשווי". העלון, בעריכת הרב אריה קדם, מופץ על ידי אנשי הזרם המשיחיסטי.

הארגון הוציא בשיתוף עם מכון המקדש את הספר 'בית הבחירה'[6]. הפיק סדרת חוברות עיוניות בנושאי הגאולה בעריכת אריה קדם והעיתונאי מנחם זיגלבוים: 'מבשר הנצח' על אליהו הנביא, 'התחיה הגדולה' על תחיית המתים ו'בונים את המקדש' על מבנה בית המקדש[7] ופרסומים נוספים[דרושה הבהרה].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

סרטונים מהכנסים "לקבלת משיח" שערך הארגון

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]