לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "ישראל קצובר"

הוסרו 533 בתים ,  לפני 9 שנים
עריכה, איזון
(עריכה, איזון)
'''ישראל קצובר''' (נולד בשנת [[1946]]) הוא [[עיתונאי]] [[ישראלי]]. כיום משמש כפרשן הצבאי והמדיני של עיתון [[המודיע]] (בשם העט א. פאר).
 
קצובר נולד ב[[אוסטריה]] ובגיל שנה עלתה משפחתו לישראל. בשנות השבעים היה מראשי [[המדור להווי ומסורת יהודית]] ב[[קול ישראל]], וערך תוכניות דת ומסורת רבות, ובהן התוכנית "קבלת שבת" ששודרה מדי יום שישי והייתה אחת מספינות הדגל של תוכניות הדת ב"קול ישראל".
תוכנית פופולרית נוספת ששודרה מאז שנות השבעים בעריכתו הייתה "מצעד הזמירות החסידי", המקבילה הדתית של מצעד הפזמונים הישראלי והלועזי.
במקביל שימש עיתונאי בעיתון [[שערים]], בטאונה של תנועת [[פא"י]], בו כיסה את התחום הצבאי. את פרסומו הגדול קנה בשנת [[1976]], כאשר חשף את העובדה כי הטקס לציון הגעתם של [[מטוס]]י ה-[[F-15]] הראשונים של [[חיל האוויר]] יגרום ל[[חילול שבת]] של המשתתפים בו. חשיפה זו הובילה ל[[הצעת אי אמון]] שהוגשה ב[[הכנסת|כנסת]] ב-[[14 בדצמבר]] 1976 על ידי החזית הדתית התורתית ([[אגודת ישראל]] ופועלי אגודת ישראל), צעד שגרם ל[[התרגיל המבריק|תרגיל המבריק]] של [[יצחק רבין]] ופיזור הכנסת, והוביל בעקיפין ל[[המהפך|מהפך]] בבחירות [[1977]]. כשנשאל ישראל קצובר על ידי מנחם בגין מה יוכל להעניק לו לכשיבחר לראש ממשלה תחת רבין, ענה לו כעיתונאי...את הראיון הראשון שלך כראש ממשלה, ואכן כך היה.
מאז קום המדינה ועד היום, נחשב קצובר לעיתונאי היחיד שהפיל ממשלה בישראל.
 
בשנות השבעים היה מראשי [[המדור להווי ומסורת יהודית]] ב[[קול ישראל]] וערך תוכניות דת ומסורת, בהן התוכנית "קבלת שבת" ששודרה מדי יום שישי ו"מצעד הזמירות החסידי". במקביל שימש עיתונאי בעיתון [[שערים]], בטאונהביטאונה של תנועת [[פא"י]], בושבו כיסה את התחום הצבאי. את פרסומו הגדול קנההתפרסם בשנת [[1976]], כאשר חשף את העובדה כי הטקס לציון הגעתם של [[מטוס]]י ה-[[F-15]] הראשונים של [[חיל האוויר]] יגרום ל[[חילול שבת]] של המשתתפים בו. חשיפה זו הובילה ל[[הצעת אי אמון]] שהוגשה ב[[הכנסת|כנסת]] ב-[[14 בדצמבר]] 1976 על ידי החזית הדתית התורתית ([[אגודת ישראל]] ופועלי אגודת ישראל), צעד שגרם ל[[התרגיל המבריק|תרגיל המבריק]] של [[יצחק רבין]] ופיזור הכנסת, והוביל בעקיפין ל[[המהפך|מהפך]] בבחירות [[1977]]. כשנשאל ישראל קצובר על ידי מנחם בגין מה יוכל להעניק לו לכשיבחר לראש ממשלה תחת רבין, ענהביקש כי יעניק לו כעיתונאי...את הראיון הראשון שלךשלו כראש ממשלה, ואכן כךוכך היה.
בשנות השמונים ייסד וערך (יחד עם [[יצחק נחשוני]]) את העיתון "[[ערב שבת (עיתון)|ערב שבת]]", שהפך לימים לעיתון הנפוץ ביותר בציבור הדתי - "[[יום השישי]]".
 
בשנות השמונים ייסד וערך (יחד עם [[יצחק נחשוני]]) את העיתון "[[ערביום שבת (עיתון)|ערב שבתהשישי]]", שהפךששינה לימיםאת לעיתוןשמו הנפוץ ביותר בציבור הדתי -בהמשך ל"[[יוםערב השישישבת (עיתון)|ערב שבת]]".
 
בשנות התשעים הצטרף לסגל הכותבים בעיתון "המודיע", והוא משמש כפרשנו הצבאי והמדיני.