לדלג לתוכן

ציור חזיתות – הבדלי גרסאות

הוסרו 10 בתים ,  לפני 7 שנים
מ
בוט החלפות: לעתים, קישורים חיצוניים, אזור, ממדי, אשליה, גרסה
(כבר לא)
מ (בוט החלפות: לעתים, קישורים חיצוניים, אזור, ממדי, אשליה, גרסה)
מקורו של השם שנוי במחלוקת אך הוא נובע ככל הנראה מהכינוי "Zum Lüftl", לביתו של [[צייר]] החזיתות פרנץ זרף צווינק (Franz Seraph Zwinck) שחי בשנים [[1748]]-[[1792]] בכפר [[אובראמרגאו]] שלמרגלות ה[[צוגשפיצה]].
 
ציורי החזיתות בסגנון זה מהווים גירסהגרסה מקומית של [[ציור קיר|ציורי קיר]] המכונים ב[[צרפתית]] "תעתועי ראייה" ( trompe l'oeil) שהתפתחו ב[[תקופת הבארוק]], ואשר יחודם הוא ברישום מדומה של תמונה בשלושה מימדיםממדים, באמצעות יצירת [[פרספקטיבה]] וחיקוי של אלמנטים [[אדריכלות|אדריכליים]] במבנה. הללו יוצרים באמצעות שילובם במבנה הפיזי, אשלייהאשליה של אדריכלות עילית, השתקפויות וחללים סגורים בזוויות ישרות.
 
נושאי הציור על חזיתות הבתים מייצגים בדרך כלל את תחום עיסוקו או מקצועו של בעל הבית, סמלים משפחתיים, מוטיבים קלאסיים מ[[ספרי הקודש]] ותחומי פעילות עממית של האיזוריםהאזורים הכפריים ב[[הרי האלפים]] כגון [[חקלאות]] ו[[ציד]]. בחלק מן הציורים מופיעים [[דגל]]ים בעלי מוטו רלוונטי לקהילה ספציפית ולעיתיםולעתים משולבים בהם גם [[שעון שמש|שעוני שמש]].
 
ציורי הקיר מבוצעים בטכניקה של [[פרסקו]] על מצע של [[טיח]] על בסיס [[סיד]]. הצבעים נקשרים למצע באמצעות [[תגובה כימית]] ומקנים לציור כושר הישרדות לאורך ימים גם בתנאי [[מזג האוויר]] הקשה האופייני לאיזורלאזור.
 
==קישורים חצונייםחיצוניים==
{{ויקישיתוף בשורה|Category:Lüftlmalerei}}